Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56573440


#56573440
törölt tag

brand gép csak oprendszer és szolgáltatás/programcsomag nélkül.

a whs hez is van manual a dobozában ami fájdalmasan részletesen írja le hova kattints és miért gyk módban? hagyjuk inkább, mert egy mappát nem tud megosztani telefonos segítség nélkül az egységsugarú user, nem hogy beállítani bármit. aki a wint nem tudja felhúzni az nem fog hálózati beállításokkal foglalkozni, megosztásokat és jogosultságokat beállítani, megkeresni hol tud ütemezetten mappákat szinkronizálni, hogy kell médiaszervert belőni, stb. ezek mind egy helyen vannak pl syno-ban kényelmesen, gyorsan elérhető, egységsugarú usernek is érthető színes szagos kézikönyvvel.

nomeg olyan supportal, ami az sw és hw kérdésekkel is foglalkozik, egy helyen intézek bármit ha gond vagy kérdés van, ami nekem megint nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#52) MongolZ


MongolZ
addikt

Te vagy az, aki kötekedik. Jim Tonic abszolút objektív szempontokat fogalmazott meg. Az, hogy neked vagy másnak nincs kedve otthon szöszmötölni (ezzel megmagyarázva azt, hogy miért veszitek a drágábbat), attól még másnak lehet. Tessék megérteni a másikat (is).

blackrulz: És? Attól még van piaca. Több feladatot tud ellátni, olcsóbban, csak dolgozni kell vele. Most tényleg ennyire hihetetlen, hogy vannak olyan emberek a világon, akik ezt bevállalják?

[ Szerkesztve ]

(#53) Egon


Egon
nagyúr

Vagyon igazságod, de azért nem tudom nem észrevenni, hogy az a szokásos helyzet alakul(t) ki NAS-fronton, mint ami már sokszor, sok esetben előfordult: a célhardver relatíve drága, ad absurdum olcsóbb egy általános(abb) célú hardverrel megvalósítani ugyanezt a funkciót. Ez így volt az asztali DVD-lejátszók (helyette Pentium 1 + RealMagic Hollywood kártya), a Blu-Ray playerek (inkább PS3), sőt még a navigációs készülékek (helyett PDA) terjedése kezdetén.
Ahogy tömegesen terjednek ezek az eszközök, úgy lesznek egyre olcsóbbak (és ezzel együtt egyre kevésbé lesz alternatíva a HP).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mint mondtam, a Micro Server WHS-rel kerül annyiba, mint bármely más 4lemezes egység. Ha együtt veszed, a bolt fel fogja neked telepíteni.
A manualt, amit keresel, F1-nek hívják. Valószínűleg sokkal részletesebb, mint a legtöbb NAS mellé járó kézikönyv. Aki azzal nem boldogul, nem fog NAS-t sem konfigurálni.

#53: azért nem teljesen így van. A HP megoldása direkt erre készült, NAS funkciója is van, és még annál több is. Keserű, hogy mégis olcsóbb, mint egy egyszerű NAS. Árának nincsen logikus magyarázata, azon kívül, amit Patice és Blackrulz emleget, azaz a vásárló elhitte, hogy egy Home Server neki túl nagy/nehéz falat. Majd kijön a TP-Link a saját megoldásával negyedáron, és akkor rendeződnek a viszonyok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) Egon


Egon
nagyúr

Azért ne essünk át a ló túloldalára.
A szoftverfejlesztést (optimalizálást) meg kell fizetni (hogy ez a felár reális-e vagy senem, az más kérdés). Egy jobb NAS gyengébb (és ezáltal kisebb fogyasztású) hardverrel oldja meg ugyanazt az (alap) funkciót, amit a HP "izomból". Az megint más kérdés, hogy a mikroszerveren fut pl. az Office is, ami a NAS-on nyilván nem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56) #56573440


#56573440
törölt tag

ki mondta hogy nincs piaca ember. olvasod amit írok vagy csak írsz? idézd már hogy hol mondtam hogy nincs és senki nem használ ilyet mert semmire nem jó. fussál neki mégegyszer aztán beszélgessünk ha van értelmes mondandód.

segítek arról szól amit itt írtam eddig, hogy teljesen más a célcsoport, és fölösleges minden hírben behozni a hp mikro-t meg a brazos legót, mert teljesen más kategória teljesen más célcsoport. én megértem mindegyik vásárlóit hogy miért veszik. azt nem értem ez visszafele miért nem oldható meg, és miért nehéz nektek elfogadni, hogy hiába van meg a tudás, hiába van meg a lehetőség, nem fogok se én se még sokan otthon a szabadidőmben ezzel vacakolni, lefagy, megborul újrahúzni félnapig, ha droidos telóról akarok natív appon szinte bármit megtenni akkor ne kelljen hozzá még programokat vadászni (syno nasok szinte mind appól vezérelhetőek nagyon durván, jó a többihez meg neten belogolsz vagy van webes admin de azért azok ergonómiában telefonon pl sehol sem vannak), és még sorolhatnám.

nekem megér némi felárat az amit itt leírtam. neked nehéz elhinni hogy van aki ezt bevállalja?

Jim:

"Home Server neki túl nagy/nehéz falat"
így van szószerint idéztél engem megint. köszönöm a megértést. innentől befejeztem, mert látom hogy átmegy amit írok...

további szépet

[ Szerkesztve ]

(#57) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A szoftverfejlesztést meg kell fizetni. Ha nem így lenne, nekem nem lenne fizetésem. Ha megnézed, akkor egy 50e forintos NAS-on 30-40e forint értékű szoftvernek kellene lennie. Ugye érzed, hogy ez nem így van?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#58) MongolZ


MongolZ
addikt

Nem teljesen más a célcsoport, mivel létezik egy eléggé nagy közös célcsoport. Azaz egy NAS-nak alternatíva a Microserver és viszont. De mást tudnak, más az áruk. A NAS egy célgép. A Microserver pedig egy univerzális gép, ami szintén használható erre a célra. Ennyi az egész, ezért kerül a topikba mindig a Microserver. De leírom mégegyszer:
Azért merül föl a Microserver az összes NAS-os cikknél, mert kiváló alternatíva: olcsóbb, moduláris felépítésű, cserébe valamivel többet fogyaszt és nincs célszoftver. Ingyenes célszoftver pedig letölthető, ezzel ideális terep a valamennyire "barkácsolásra" vágyóknak.
Ennyi az egész. Az, hogy neked nincs kedved a szabadidődben foglalkozni valamivel, attól még másnak lehet. Mint ahogy más meg téged nem ért meg, hogy miért nem foglalkozol vele ~2 órát, amikor úgy tudnál spórolni egy csomó pénzt. Lefagy? Miért fagyna le? Ugyanannyi eséllyel fagy le egy NAS is...

"nekem megér némi felárat az amit itt leírtam. neked nehéz elhinni hogy van aki ezt bevállalja?" - Már bocs, de pont te vagy az, aki nem képes felfogni, hogy van, akinek jobb a másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#59) StLui


StLui
veterán

40eFt szoftver esetén akkor ház+táp megvan 10-ből a többi cucc benne meg ingyé van, ez király

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#60) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ugye tudod, hogy az előállítási ár nem egyezik a kisker árral? :F
Néhány vesszőt kidobhatnál a mondatodban. Az is ingyé' van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) StLui


StLui
veterán

ja, az, 50eFt, az, előállítási, ár, ezt, nem, tudtam, meg, a, cikkben, is a 32eFt, is. mindíg , tanul, az, ember,,,

Ja igen, és étteremben tényleg ne egyetek, mert otthon sokkal olcsóbb főzni, kis idő, de megéri, ha tudtok főzni :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#62) #95590400


#95590400
törölt tag

hááááát, ami tapasztalatom van d-link kommersz soho hálózati termékekkel, ott amit szofferfejlesztés címszóval produkáltak, azt inkább bézbólütővel fizetném ki személyesen, kiadós borravalót adva, semmint pl. forinttal a termék árába építve. mert én már csak egy ilyen melegszívű, érző teremtmény vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#63) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A cikkben egy kétlemezes tárról van szó, mi pedig a négyesekről beszéltünk.

Maradjunk a példádnál: Te eszel A-ban wienerschnitzelt, én pedig otthon megcsinálom a beefsteaket. Mindketten ettünk, és nem tudom, ki járt jobban. Ám, mint kifejtettem, semmivel nem tart tovább a konfigurálása, csak valahogy átsiklottál felette.

#62: tisztában vagyok vele, ezért is írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#64) #56573440


#56573440
törölt tag

"Mint ahogy más meg téged nem ért meg, hogy miért nem foglalkozol vele ~2 órát, amikor úgy tudnál spórolni egy csomó pénzt. "

maradjunk abban, hogy volt rá próbálkozásom, azt még csakcsak elhiszem hogy felhúzod a rendszert és lefrissíted 2 óra alatt, de hogy a 4 ipkamerámat nem tudod bekonfigolni alá szintidőre azt garantálom. és még mondhatnék ezer példát amivel szívnék fölöslegesen.

maradjunk abban, hogy ami nekem kell arra jelentősen több idő menne rá.

értem én hogy van közös metszéspont. azt meg te fogd fel hogy ez kb pont olyan halálosan unalmas, elcsépelt és túlrugózott dolog, mint amikor egy brand gépet lehoz a ph és az első kommenttől arról szól a történet, hogy feléből kétszer jobbat rak össze, sőt még kéken is világítana amitől jobban hűt.

de tudod mit? igazad van. bocsáss :U

[ Szerkesztve ]

(#65) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

értem én hogy van közös metszéspont. azt meg te fogd fel hogy ez kb pont olyan halálosan unalmas, elcsépelt és túlrugózott dolog, mint amikor egy brand gépet lehoz a ph és az első kommenttől arról szól a történet, hogy feléből kétszer jobbat rak össze, sőt még kéken is világítana amitől jobban hűt.

Ez a hasonlat nem passzol. Az, hogy én egy HP szerver vásárlását tartom logikusabbnak, nem passzol a példádhoz. Csak még mindig nem sikerült megértened, hogy a NAS-ok versenyképtelenek szolgáltatásban egy szerverhez képest, cserébe drágábbak. Egyedül a konfigurálási időbe kapaszkodsz, ami egyrészt nem állja meg a helyét, másrészt a ráfordított idődért lényegesen többet kapsz.
vagyis szummázhatjuk úgy, hogy Te a nagyon drága fél órád miatt hajlandó vagy többet fizetni kevesebbért. Ez az, ami egy vicc. Azért elfogadom, hogy neked így jó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#66) #56573440


#56573440
törölt tag

" hogy Te a nagyon drága fél órád miatt hajlandó vagy többet fizetni kevesebbért." írtam a kamerás példát de mindegy. nagyon kíváncsi lettem volna, de te tuti ügyesebb lettél volna, és nem szpatod magadat és a gyártót egy hétig win alatt, majd a fél linuxos gárdát a melóhelyeden további két hétig amire azt és akkor nomeg úgy csinálja ahogy akarod...

az érvek ignorálása az, ami egy vicc. és itt le is zártam mert láthatóan magasról ejted le hogy mit írok, csak arra reagálsz amibe bele akarsz kötni semmi többe.

[ Szerkesztve ]

(#67) MongolZ


MongolZ
addikt

Felhoztál egyetlen példát, ami egy NAS-on nem ment neked. Kérdés: hány ember akar NAS-ra IP kamerát kötni? Na az tuti, hogy kevesebben, mint akiknek jó lenne a Microserver...
De most komolyan, szerinted az pro érv a NAS-oknál a Microserverrel szemben, hogy IP kamerát esetlegesen könnyen rátelepíteni??? Egyébként fogalmam sincs, hogy igaz-e, sosem próbáltam, de mellesleg arra szintén vannak célhardverek.

Szerk: Rákerestem, még a szoftverbázison is lehet találni Win-hoz programot hozzá. Lehet, hogy egyszer kipróbálom, bár most fejeztem be a felújítást...

[ Szerkesztve ]

(#68) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az IP kameráid elég speciális esetek. Természetesen azzal el lehet szórakozni, mire konfigurálod, de én nem fogok kikészülni, ha egyszer meg kell ejtenem,
Az, hogy ki-ki érvel valami mellett, nem kötözködés. Mint írtam, elfogadom a nézeteid. Feleslegesen sértődsz meg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#69) #95590400


#95590400
törölt tag

ugyan csak két darab wifi ip kamera lóg a hp mikroserveren (jobban mondva csak az ftp részén). a hozzájuk kapott célprogramba kellett beírnom az ip címet, a portot meg annyit, /videostream.cgi. meg persze előtte a rúterban megadtam, h milyen mac-hez mit osszon ki. a kamerában meg a mozgásérzékelő beállítva tolja fel a képeket az ftp serverre. a videostream együtt vagy külön-külön elérhető programban meg böngészőben. lehetne streamet is folyamatosan rögzíteni egy csomó hóttingyenes progival szerveren is, kérdés, minek.
gondoltam, is, h ezért minimum egy nobel díj, de legalább veszélyességi pótlék járna, de a főnök aszonta, legyek hálás a cipősdobozért az udvaron, amiben ellakhatok.

[ Szerkesztve ]

(#70) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Upsz, félre.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#71) #56573440


#56573440
törölt tag

kár hogy nem te ültél a support túloldalán, meg nem keresünk embert, veled biztos sikerült volna 2 perc alatt.

(#72) #95590400


#95590400
törölt tag

nem, én az vagyok, aki megnézi mivel fogja szopatni magát kötetlen munkaidőben, és aszerint intézi a beszerzést, nem az a műmájer, aki a prohardver fórumon hatánkol, h márpedig ő a munkaidején kívül csak macdonaldsos gyorséttermi hardvereket vesz.

[ Szerkesztve ]

(#73) MongolZ


MongolZ
addikt

Milyen típusú kamerát csatlakoztattatok a szerverre?

(#74) #56573440


#56573440
törölt tag

japp bevallom mazochista vagyok, kényszeresen szivattam magam több fw verzióval a kamerákon, több oprendszer alatt több kezelőprogival, mert pl a dómokon nem tudtam automatikusan pásztázni, vagy mozgatni őket manuálian. hol ment hol nem. a végén a gyártótól belogoltak a gépbe és fél órát szívtak vele amire kiköpték hogy passz. exkolléga áthozott egy syno-t a gyári progi atomstabilan hajtotta meg az összeset. egészen biztos ki lehetett volna deríteni hol volt a hiba, a szerveren minden be volt lőve rendesen, ment is helyenként, de pont nem érdekel már. ez pl egy olyan dolog amiért azt mondom hogy nekem megérte a műanyag mekis menü nagykólával drágán. tudom itt a ph-n ezzel a buzievagy kategóriába tartozom, mert mindenki magának forrasztja a vga-t is, dehát ez van. sajnálom hogy egyáltalán elkezdtem ezt az egészet. :R

[ Szerkesztve ]

(#75) worxland


worxland
addikt

miyafaß az a hatánkolás? :Y gugli nem talált ilyent...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#76) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Úgy tudtam, hogy egy IP kamerának általában csak egy ftp hozzáférés kell. Mit hajt meg a Synology neked?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#77) #56573440


#56573440
törölt tag

a négyből kettő ptz-s pixord dóm. ezek forgathatóak, dönthetőek, és zoomolhatóak. más nem lett volna jó oda, és botrányosan olcsó volt a bolti árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#78) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

De ezt bármilyen gépről meg tudod oldani a hozzá adott szoftverrel. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#79) #56573440


#56573440
törölt tag

ezzel már hárman vagyunk így. szerintem is meg kellett volta tudni oldani. szerinted is. a gyártó szerint is. három hét és tonnányi szívás után se ment egyszerre minden stabilan. de mindegy ez már nem tartozik ide, csak egy példa hogy nekem pl már ezért megérte alapvetően. de részemről tényleg lezárt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#80) #95590400


#95590400
törölt tag

értem, tehát azért mert te többrendszeres domekamerával szívtál a munkahelyen, és a gyógyír egy synology volt (ami azért nem egy kommersz dlink) ezért az egyszeri júzer ne vegyen otthonra nasnak egy mikroserver kaliberű gépet. hú, ez ám a kemény logika. ami szerintem inkábbb már nem is bukfenc, hanem olyan beszédülős mortószartále.

(#81) #56573440


#56573440
törölt tag

"ezért az egyszeri júzer ne vegyen otthonra nasnak egy mikroserver kaliberű gépet"

erre még csak utalást se tettem... az egész beszélgetés abból indult ki hogy kb barom aki dedikált nasért fizet. én meg azt mondtam már az eleje óta, hogy mindegyiknek bőven megvan a célközönsége, csak nem feltétlenül egyezik mindenhol a kettő... érdeklődve várom azon sorokat amik alapján az idézett szöveget alát tudod támasztani.

megértésedet előre is köszöntem. egyébként neked is átjött hogy honnan indult a beszélgetés, stb. szerintem fuss neki még egyszer.

(#85) MongolZ


MongolZ
addikt

Kiemelem !!!CSAK NEKED!!! az 58-as hozzászólásomból a lényeget.

Azért merül föl a Microserver az összes NAS-os cikknél, mert kiváló alternatíva: olcsóbb, moduláris felépítésű, cserébe valamivel többet fogyaszt és nincs célszoftver. Ingyenes célszoftver pedig letölthető, ezzel ideális terep a valamennyire "barkácsolásra" vágyóknak.

(#86) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most komolyan, Te minek szóltál bele? :) Bejöttél, körbenéztél, láttad, hogy szakmailag nem tudsz hozzátenni, így beleharaptál az első szóba, amit nem sikerült megértened, pedig a párhónapos fiam kitalálná, mit jelenthet. Kb. ez a sztori? :)

#83: Ha fórumba írsz, mindenkihez szólsz. Inkább azt fejtsd ki, miért bajod, ha elmondják mások, hogy a NAS ennyiért nem alternatíva. Ha pedig kicsit is értenél hozzá, még véletlenül sem akarnál megvédeni egy D-Linknek nevezett sz@rt.

Érdekességnek elmondom, hogy magam is egy NAS cikkhez tartozó topikban olvastam itt a Prohardveren a Microserverről. Már jó ideje (értsd, több, mint egy éve) akartam venni egy NAS-t, csak nem találtam megfelelőt. Valaki beírta, megnéztem, mi is az, két nap múlva jött a csomag...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#87) #56573440


#56573440
törölt tag

te meg megjelentél és beleszartál a dagasztott sár közepébe és leszólsz, olyan szavakat adsz a számba amit soha nem mondtam, mindezt lekezelően... téged a továbbiakban kihagylak úgy érzem, korán van még hogy beálljak melléd szántani.

és hogy pontot tegyünk a végére természetesen igazad van és bocsánatot kérek tőled személyesen, ha mellékelsz címet írásban két példányban. :R

(#88) worxland


worxland
addikt

Ühüm, ennyi. Popcorn bekészítve, élvezem a magasröptű társalgást. Dőlj hátra és élvezd Te is!

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#89) StLui


StLui
veterán

Én sem tudom mit jelenthet, de egyébként meg mindenki kussoljon aki nem microservert akar venni :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#90) edward2


edward2
addikt

27000 forint nem alternatíva??? (95 euró mai árfolyamon) Ne röhögtess már. 40+ körül van a te csodás microservered amin még szoftver sincs.

Dlinket meg haza viszem pofájába tolom a 2 darab WD30EFRX-et rányomok hogy RAID 1. Felmásolom az összes adatom beállítok egy naponkénti incremental backupot a legfontosabb dokujaimról és ennyi. (Meg ha nagoyn kell akkor éjjel lehúz egy torrentet...)

WD TV Live meg vígan lejátszik róla mindent amit akarok és gépemben sem csörömpölnek a vinyók. Ha akarom akkor a nappaliban a TV mellett még jól is mutat és nem kell mindenképp elsüllyeszteni a szekrénybe.

Most indokold már meg, hogy ilyen felhasználás mellett nekem hol is jobb vagy akár közeli alternatíva egy HP microserver drágábban, mert én nem látom semmi értelmét annak hogy egyáltalán szóba kerüljön egy DNS-320Lhez képest.

(#91) micimacko


micimacko
aktív tag

Akkor én már le sem mérem :) pakriksz-től meg mehet a bocsánatkérés a gyártó felé, mert lehazudozta őket :D.

Egyébként ahogy Erdőke is írta, bőven elég ezekbe 5400rpm-es vinyót tenni.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#92) micimacko


micimacko
aktív tag

Akkor szerintem nem használtál még Syno NAS-t. Nem tudom mi lehet attól felhasználóbarátabb rendszer.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#93) micimacko


micimacko
aktív tag

"Az objektív előnyök: ár (40K-ért 4 vinyót tud fogadni), funkcionalitás (nem csak NAS, akár egyéb szerver feladatokat is rábízhatsz"

Az egyéb szerverfeladatokon mit is értesz, amit a felhasználók többsége használ is? Webszerver, ftp-szerver, mailszerver...vagy mi? Csak mert ezeket pl. a Syno kisujjból kirázza.

Csak azt mond meg, hogy EZ mire nem elég???? Mivel akarsz te "több" tudást egy otthoni szervertől?????

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#94) micimacko


micimacko
aktív tag

Csak egy kérdés...ha egy NAS-os topicot nyitnak, ami egy adott termékről szól, akkor mégis miért kerül minden alkalommal szóba a microserver? Mert ahogy páran már említették, ahogy megjelenik egy hír egy adott gyártó NAS termékéről, nem telik bele fél óra, de biztos lesz egy olyan hozzászólás, ami arról fog szólni, hogy ugyanazt a funkciót sokkal olcsóbban tudja egy microserver.

Ha ennyire hiányzik a HP istenítése, akkor nyissatok (ha még nem lenne) egy "Milyen NAS-t vegyek?" topicot, és ott hirdethetitek az igét :K

Megj. több mint 2.5 év alatt egyetlen egyszer nem fagyott le a Syno NAS-om, ujraindítás is max. firmware frissítés miatt történt.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#95) edward2


edward2
addikt

Azóta találtam 85 euróért is... 23500 forint mai árfolyamon...

(#96) pakriksz


pakriksz
őstag

miért menne? hazudnak.
Én belerakok 2db 9w-s fogyasztású vinyót akkor mi van? :)
Az alapon 18w :) tehát a 16,5 hazugság.

Egyébként is 2 vinyóról volt szó erre leméri 1-el :DD
(egyébként 1 engergiatakarékos vinyóval 10w fölötti fogyasztás nagyon gáz ilyen gagyi hardverrel) ennél egy sokszor erősebb x86-os kis fogyasztású cucc is alig fogyaszt többet. De hát ezek a NAS-nak nevezett dolgok mindig is gagyik voltak és sajnos maradnak. Drágák, korlátozottak a képességeik és még a fogyasztásuk sem jó, de legalább olcsón adnák.

Egyébként a felhasználók töbségézés nem valami jó, mert a felhasználók többsége a nas szó hallatán egy tábla csokira gondol, vagy valami édességre :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#97) #56573440


#56573440
törölt tag

"korlátozottak a képességeik" kérlek mond meg hogy egy otthoni környezetben milyen hihetetlen fontos dolgokat tudnék még megtenni amiben a jelenlegi nasom miatt nincs lehetőségem. tényleg érdekel.

(#98) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Könyörgöm, tényleg miért kell állandóan felhozni a HP microservert? Még ha egy 4 hdd-s lenne a hírben, talán megérteném. Olyanoknál tényleg minden szempontból jó alternatíva a HP.
Annyira nehéz felfogni, hogy a felhasználók 95% minden igényét kielégíti egy ilyen nas, és semmi szüksége ennél többre? Amíg az emberek nagy része egy wifi-router beállításánál elakad, addig elég vicces, hogy feltételezzük nekiáll otthon szervert telepíteni (meg előtte guglizik 10+ órát). Nekik épp elég sikerélmény, ha egy ilyen nas színes-szagos-képpekel teletűzdelt varázslóján végigszenvedi magát (mert itt pl le van írva a beállításoknál, hogy mi a fene az a RAID, mert az átlagembernek ez kínai).
Pl. tesóm, aki azért nem hülye az informatikához (meg egy géptelepítéstől sem esik kétségben), is egy ilyen nas-t vett. Pillanatok alatt beüzemelhető, tök jól elfér a tv mögött, és mindent tud amire neki szüksége van. Ő nem akar php szervert futtatni (mint az emberek többsége), meg linux parancsokat gépelni terminálba, ha valamit be szeretne állítani. Fel sem merült nála egy microserver, vagy egy gépből összelegózni valamit.

Laci

(#99) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tudnám, nektek meg miért fáj, ha felhozzák. Mint írtam, én is egy NAS cikkhez tartozó topikban találkoztam a Microserverrel. Sokkal érdekesebb, hogy miért fáj a NAS felhasználóknak, ha valaki inkább azt javasolja.
Amíg az emberek nagy része egy wifi-router beállításánál elakad, addig elég vicces, hogy feltételezzük nekiáll otthon szervert telepíteni (meg előtte guglizik 10+ órát).
Legközelebb, mielőtt hozzászólsz, olvasd el a topikot. Akkor nem írnál ilyen hülyeségeket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#100) stomi76 válasza #56573440 (#97) üzenetére


stomi76
tag

Sziasztok!

Sikerül elég szépen "össze barmolni" a fórumot a NAS vs microserver vitával. Engem tényleg érdekelt volna milyen is ez a NAS, kinek mi a véleménye róla, de sajnos erről lehetett itt a legkevesebbet olvani.

De ha már ilyen vita alakul ki itt a microserver és NAS-sal kapcsolatbnban én is leírom a véleményemet, tapasztalatomat:

Mint átlag felhasználónak szükségem lett nekem is egy külső adattárra, aminek egyetlen egy fontos feladat van (és gondolom a legtöbb átlagfelhasználónál ez a fő szempont), hogy mindennel eltudjam érni (és a család egyéb tagjai is) hálózaton keresztűl (wdtvlive, laptop, TV, később tablet) a rá másolt dokumentumokat (fényképek, csládi videók, biztonsági másolatokat....).
A másik nem utolsó szempont az ár volt még.

Ezeket figyelembe véve kötöttem ki a Zyxel 1 lemezes NAS-nál, amihez egy 500 Gigás vinyót is kaptam 29.000 Ft-ért (3 hónapja). Ez az ár azt hiszem elég sok mindent üt és Dlink ára is e körül mozog, annyi különbsége, hogy itt a merevlemez helyett kapunk +1 tárhelyet (nem rossz vétel szerintem).

Így 3 hónap használat után azt kell mondjam nekem ez bőven elég otthoni hazsnálatra, sőőőőőt, van ebben az "olcsó" NAS-ban is mindenféle okosság amik közül szinte semmire nincs szükségem.

FTP szerver: átlagos felhasználás mellet nincs rá szükség
Back up: jobban szeretem egyénileg átmásolni a fontos doksikat
Fotó szerver: van elég fotó megosztó oldal (picassa, skydrive....), ahova feltöltve a képeket bárkivel megtudom osztani, és még biztonsági másolat is van róla
web szerver: szerintem átlag felhasználó ezt sem használja
és még sorolhatnám............

Szóval nem értem azt aki azt állítja, hogy a microszerver az "isten király, übermega" és a NAS az "SZ*R és semmi sem ér", mert nekem mint átlag felhasználónak bőven elég, és még egyszer ideírom MÉG SOK IS tudásban.

Tehát aki NAS-ban gondolkozik szerintem nyugodtan vegy fel a listájára a D-LINK új kütyüjét is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.