Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

azt hittem drágább. :R

(#2) pakriksz


pakriksz
őstag

tök jók ezek a NAS-ok, csak 10k körül kéne adniuk. Mert néhány ezerrel drágábban egy fullos brazosos gépet össze lehet hozni, amin 4 db sata van, és nem csak fájlszerverként használható.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3) Misser


Misser
tag

Igen, sajnos ennyiért nekem drága. De előbb utóbb eljön az ideje, és úgyis beszerzek egyet : )
Legalább a winchesterek lennének hozzá olcsók.

(#4) vlevi


vlevi
nagyúr

"Mert néhány ezerrel drágábban egy fullos brazosos gépet össze lehet hozni, amin 4 db sata van"
Mondasz valamit.

(#5) Patice


Patice
nagyúr

A szövegben említett szolgáltatásokat is rá tudod varázsolni a Brazosos gépre? Ha programozó vagy akkor nem szóltam.

A Brazosos alaplap oké, de mibe teszed a lapot + 4 3,5-es vinyót? Kb. annyiért találnál házat mindehhez, mint amennyibe a lap + RAM kerülne. És akkor már kb. 80 ezernél jársz.

És még nincs benne vinyó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) edward2


edward2
addikt

Ne kezdjük már megint ezt. Használtál már DNS-320at? Akkor tudnád, hogy ezért az árért annyira jól működik hogy totál felesleges elkezdeni ilyen kókány megoldásokat keresni.
Ráaádusl azt a fullos gépet mibe rakod? Mennyit fogyaszt? Milyen szoftvert futtatsz rajta? Stbstbstb...

(#7) Egon


Egon
nagyúr

HP Proliant MicroServer-ről hallotál-e már? :U
Most felment az ára, de 40K-ért kapsz egy olyan komplett gépet, ami egyrészt nagyságrendekkel többet tud (többek között azért, mert sokkal erősebb vas ketyeg benne), és nem mellesleg akár 4 vinyót is belerakhatsz (egy 4 vinyót kezelő NAS ára igen húzós).
Persze azt konfigolni kell, meg kell rá oprendszer, esetleg memória-bővítés sem árt stb. De sokkal költséghatékonyabb mint a legtöbb NAS, és ami szintén fontos: nem 8-10 MB/sec a maximális tempója hálózaton keresztül...

Amúgy az a bajom ezekkel a hálózati tárolókkal, hogy archiválásra nem igazán jók. Elég egy lakástűz vagy egy betörés, és huss... Ahhoz meg túl drága (vinyókkal együtt akár 100K feletti pénzbe fáj), hogy médiatárnak alkalmazzam...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ott a pont. Lassan egy éve használok HP Microservert legnagyobb megelégedés mellett. :K

⭐ Stella

(#9) worxland


worxland
addikt

Microserver+1: NAS-ként használva memóriabővítés se kell, nekem az N36L-ben a gyári 1 giga van, Win7 32bit az OS, bőven elég.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Már csak a szoftverben kellene felnőniük a synology és qnap-hoz. Sokat tépelődtem,hogy egy ilyen olcsóbb D-LINK-et vegyek meg vagy egy kétszer annyiba kerülő DS-t a synology-tól. Végén a syno győzött ,egyrészt a fejlett hardver miatt és a hozzátartozó DSM szolgáltatásai jelenleg egyediek a NAS-piacon. Az viszont egyértelmű,hogy ilyen fogyasztású és sokoldalú gépet nem lehet csak úgy építeni alkatrészekből. (a d-link-re gondolok itt elsősorban mert a syno már 60.000 Ft os kategória) Aminél már ott van egy HP microserver 5 HDD fogadóval,de a fogyasztása viszont 4x annyi mint a jelenlegi DS-nek. A szoftverről meg ne is beszéljünk,tudom van az OMV meg a freeNas ,most ebbe ne mennyünk bele,mert a DSM egy olyan NAS OS ami minden igényt kielégíthet,még talán a leg extrémebbeket is.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#11) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

A syno DS-el 70-90MB-al tudok olvasni róla 55-60-al meg írni rá. (gigabit lan) 1.6Ghz es Marvel Armada proci és 256MB ram van benne. Amely mappákat pedig titkosítom,azoknál ez az érték megfeleződik,de még mindig jó. Csak ennyit szerettem volna hozzátenni,ettől függetlenül a HP microserver is egy jó kis cucc.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#12) edward2


edward2
addikt

De itt Prohun miért kell egy két embernek állandóan elkezdeni minden NAS topikban ezt a

"de a hp microserver az 1000x jobb mint egy NAS"

Nem nem jobb. Egy ilyen ótvarul kinéző microservert konfigolni kell fel kell építeni nincs rajta szoftver és még sorolhatnánk mik szólnak ellene, de tényleg lépjünk már túl.

(#13) Egon


Egon
nagyúr

Na ja. Csak éppen a fele annyi vinyót fogadó vezió kerül majd kétszer annyiba, mint a HP.

edward2: LOL. Senki nem állította, hogy "ezerszer" jobb lenne a HP. Viszont a felmerült Brazosos kérdeseket (szövegben említett szolgáltatások, komplett gép 80K stb.) tudja (fel lehet rá varászolni), 40K-ért. A kinézet szubjektív dolog (szerintem semmi gond sincs vele), azon kívül kb. pont lesz*rom, hogy egy a sarokban eldugott NAS hogy néz ki... :U Az pedig említve lett, hogy konfigolni kell. Cserében kb. tízszer annyit tud mint egy NAS. Ennyi szól mellette. Amúgy kíváncsi lennék, még milyen "komoly" érvek szólnak ellene (kinézet, pfff...)... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Patice


Patice
nagyúr

Mondjuk nem mindenki tud felkonfigolni egy NAS-nak beállított gépet, mert szimplán nem tudják hogy kell. És a nagy többség ide tartozik.

Aki nem ért hozzá az fizet kétszer annyit a szolgáltatásokért --> Synology

Aki ért hozzá, az megcsinálja magának és felkonfigolja --> HP Microserver.

De azért ne keverjük össze a Brazost, a Microserver speckó alaplapjával sem, ami direkt szerver feladatokra lett építve, kitalálva, tervezve.

Mindenki igényeinek, pénztárcájának és hozzá értésének megfelelő terméket tud választani. És ez így van jól. A többi innentől kezdve ízlés kérdése. Ízlésről meg felesleges vitatkozni.

Peace.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) erdoke


erdoke
titán

Csak a Win 30k, és akkor az átlag júzer ott áll fogalmatlanul, hogyan lesz abból NAS... Fogyasztásban is elég durva a különbség.

A legjobb aláírás a héten

(#16) worxland


worxland
addikt

"Fogyasztásban is elég durva a különbség." - minden hülyeséget nem kell elhinni.

DNS-320 honlap: fogyasztás: 15.7W
Microserver: kábé 30W.

Mindkettőbe beleteszel 2 vinyót, ami átlagban olyan 2x7-8W, így a fogyasztásod 30W vs 45W. Durvának nem nevezném.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Esetleg fizet 10K-t egy szakinak, aki fél nap alatt bekonfigolja, és még mindig jól járt... :P ;)

Erdoke: Egyrészt van élet a Win-en túl is (ha már NAS-okkal hasonlítunk össze: FreeNas), másrészt nálunk a többség úgyis lewarezolja, szóval... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Paci.


Paci.
tag

Jó kis cucc ez, akinek tényleg csak egy csendes kis NAS kell, annak pont megfelel.

Magam részéről szintén Brazos mellet törnék pálcát, lévén a többség valamilyen univerzális megoldást keres. Egy ilyen árából simán össze lehet rakni, természetesen kompromisszumok mellett. ;)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#19) zhagyma


zhagyma
őstag

+1. Nálam is a HP Microserver győzőtt kiütéssel a NAS-okkal szemben. Ráadásul a költségeket sem növeli egy Linux / Unix / BSD oprendszer. A fogyasztás különbség meg szerintem sem drámai ...

[ Szerkesztve ]

(#20) #95590400


#95590400
törölt tag

a win home server 2011 meg 15k. oszt ha azt valaki nem tudja felkonfigolni, akkor egyébként azt sem tudja, mi az a nas, meg miért kéne neki.
jó a hp microserver, de csak akkor, ha éjjel egy fal választ el tőle. engem még a vinyópercegés is zavar.

[ Szerkesztve ]

(#21) Patice


Patice
nagyúr

Azon az áron kicsit alkudnék, max.a szakit akkor hívnám, ha a tudásom már elfogy. :D Fejezd be 5 ezerért!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22) micimacko


micimacko
aktív tag

El vagy tájolva...egy Synology NAS 2 vinyóval együtt fogyaszt kb. 14-16W-ot.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#23) micimacko


micimacko
aktív tag

Nem tudom, hogy az újabbaknál hogyan van megoldva, de az én 2010-es Syno NAS-om teljesen lekapcsolja a ventijét, csak nagyon ritkán kapcsolja be...szóval teljesen hangtalanul teszi a dolgát. Engem is zavarnak a ventizajok.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#24) micimacko


micimacko
aktív tag

Had ne értsek egyet veled. Ha kell, akkor én is felkonfigolok egy HP mikroszervert....hogy miért nem csinálom?

1. ronda a mikroszerver, meg nem mutatnám senkinek, nekem pedig jelenleg a TV asztal egyik részében csücsül a Synology, ami viszont nagyon komoly, mutatós cucc.

2. elég sokat dolgozok, így a szabadidőmben nem egy mikroszerver felkonfigurálásával, finomhangolásával fogok szórakozni, hanem élvezem a szabadidőmet...mert abból elég kevés van.

3. maradjunk annyiban, hogy otthonra bőven elég egy 2 lemezes NAS, a jelenlegi vinyó árak mellett 4 vinyó használata luxus. Egy 2 lemezes Syno-t pedig 50 körül már megkapsz, hozzá egy piszok kiforrott DSM szoftvercsomagot, amihez hozzá sem kell nyúlni. Lehet (sőt biztos), hogy a mikroszerver erősebb, de otthonra miért is kéne mikroszerver? Otthon max. 3 ember használja (és akkor már nagyon túlbecsültem) egy családban és annak kiszolgálására bőven elég a "J" sorozat. És az a kb. 10-15eFt-os árkülönbözet a nagyon jól használható szoftverért bőven megéri.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#25) erdoke


erdoke
titán

Látom magam előtt, ahogy az ismerőseim FreeNAS-t konfigolnak...
Olyan megoldásokkal hasonlítsuk, amit bárki 10 perc alatt beállít, ugyanis a hírben szereplő is kb. ezt tudja.
Mintha arról győzködnétek, hogy mennyire jó alternatíva a Windows Mobile 5.0, vagy a vele egykorú Symbian az iPhone 5-6 gen korában.

A legjobb aláírás a héten

(#26) worxland


worxland
addikt

Annyit két vinyó eszik. Nem az ujjamból szoptam, a Seagate, a Samu, a WD meg a Hitachi weboldalán meg lehet nézni. Ja, és a fogyasztásmérők is ezt támasztják alá. Nálam, meg sokszáz felhasználónál meg hivatalos tesztelőknél is. Szóval amikor a Synology 14-16W-ot eszik, akkor épp parkol a 2 vinyód. Arra meg a két sorral fentebb leírtak vonatkoznak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) micimacko


micimacko
aktív tag

"Power Consumption : 17.6W (Access) ; 5.5W (HDD Hibernation)"

Ja...hogy a gyártó hazudik :P

Egyébként elnézést...tévedtem 1.6W-ot :D

De majd ha lesz egy kis időm, és lesz kedvem lekapcsolni a sajátomat, akkor lemérem majd én is fogyasztásmérővel. Nálam 25W-ot adott meg a gyártó a 2 éves cuccnál. Ahogy a vak is mondta...majd meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Lehet gyszerű file tárolásra megfelelne egy ilyen, már a múltkori Zyxelnél is gondolkodóba estem. Megnézem azért ezt a Microservert is, úgyis el lesz dugva szem elől. Bár az álom természetesen egy 4 lemezes Synology NAS.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) VRomi


VRomi
tag

Hat en mondjuk ertek hozza es megis a synology mellett dontottem. A fennmarado idoben meg amit megsporoltam, kimentem a haverokkal :D

(#30) pakriksz


pakriksz
őstag

programozás nélkül bármikor rá lehet ezeket, jobbakat, mert mindre van kész megoldás. Egyébként programozó vagyok, de nem lenne szükség erre a tudásra itt :)

Szoftver pedig ingyen van.

Nem a brazosos alaplap kerül néhány ezerrel többe (mert az egyedül olcsóbb), hanem az alaplap, plusz memória, plusz ház 75w-s paneltáppal megvan 42k-ból... Vinyó kell bele, ahogy ebbe a nasba is. 80k-ért gémerpc-t lehet venni vinyó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#31) pakriksz


pakriksz
őstag

igen hazudik. Nekem a gépemben lévő 2 7200rpm-es vinyó fogyaszt összesen 14w-t. (ezeket is a gyártó írja rá, a vinyógyártó). Az a 17.6w biztos igaz... kis fogyasztású 5400rpm-es green notivinyóval, ami drágább jóval, és lassabb.
Milyen vicces hogy benyeled a ráírt fogyasztást miközben a gépbe 2 olyan nagyfogyasztót lehet rakni, aminek a fogyasztása elég széles skálán mozog, és a gyártónal 0-rálátása van hogy a végén a user mit rak bele.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#32) edward2


edward2
addikt

#24est olvasgasd. Tudod néhány ember dolgozik és annak ellenére, hogy értenék hozzá sincs kedvem konfigolgatni a szabadidőmben hanem összedugom és nézem róla a filmeket meg tárolom rajta az adataim.

Kinézetről meg lehet puffogni igen is fontos nem vagyok már ilyen szuper geek aki ilyen òcska microservereket akar nézegetni a nappalijában.

Én csak azt nem értem meg miért kell ezt a de a hp microserver jobb nasnak témát állandóan felhozni.

(#33) #95590400


#95590400
törölt tag

mert jó alternatíva. és aránylag kevesen tudnak róla. én pl. egy nas topikban olvastam róla tavaly. aztán vettem 27 ropiért egyet. az akkori nas árakon kétlemezes, nem bazári nas-t nem lehetett ennyiért kapni. D-Link DNS-320 manapság már azért simán jó vétel. ez az L verzó meg inkább P jelű. olyan vakítós P.

(#34) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egy normális ház igen drága.
Viszont nem állsz messze az igazságtól, ott van a HP Microserver. Merevlemez nélkül ~39e, 4db SAS/SATA (hot swap), pluszban egy SATA és egy ESATA, Turion Neo II, 2GB RAM, PCIe x16 + x1. Tehetsz rá Windowst, Linuxot, vagy csak valami ingyenes NAS progit, stb. Ahhoz képest, hogy az egy komplett szerver, ez valami mocskos drága.

Uppsz, látom, más is írta.

Erdoke: 15e egy WHS2011. 55e-ből van egy 4lemezes szervered...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Patice


Patice
nagyúr

Egyet nem érthetsz velem, de nem látom hol? :D

Pont ezt írtam le, hogy mindenki tud választani. Te is azt tetted. Miért? Leírtad az indokokat nagyon jól. Meg is értem. Ha tehetem majd Én is egy Synology-ra fogok beruházni. Mert családom van, mert én is sokat dolgozom és mert én sem akarok otthon azzal szüttyögni, hogy beállítgassam. Helyette inkább a kisfiammal foglalkozom és mellette tudom használni a NAS-t. A kész, letesztelt programcsomag számomra is vonzó.

A HP Microserverrel sincs semmi bajom. Ismerem, anno majdnem én is vettem egyet, amikor 27-28 körül volt az ára (vinyók és RAM nélkül). Teljesen jó alternatíva. Ennek is megvannak az előnyei és a hátrányai ugyan úgy, mint a Synologynak.

Nem kell itt vitázni, hogy melyik jobb, mert ez a része a dolognak már szubjektív.

A hírben szereplő NAS meg szerintem egy csinos darab, örömmel látom, hogy a Synologynál olcsóbb alternatívák is vannak. Pont azért, mert ebben megkapod a NAS funkciókat, de persze nem annyit, amennyit egy Syno-ban, de mégis a hétköznapi ember számra egy polcról levehető megoldás, amit otthon csak bekapcsol, oszt megy.

Ez a nagy többségnek elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36) erdoke


erdoke
titán

NAS-ba tipikusan nem gyors vinyók pakolnék, hanem pl. pont az általad említett WD Green szériát. Melyik funkciójához kell annál gyorsabb? Különösen ha egy 4 lemezes RAID-ről van szó? Simán kiszolgál két párhuzamos Full HD streamet, vagy akár hármat is.
Letölteni pedig nem 4 db ordító 3,5" 7200 rpm HDD-re fogok, hanem 1 db 2,5" 5400-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#37) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Hát...

Én használtam már DNS-320-at, hozzáértőként 3 napba telt, mire normális működésre lehetett bírni kb. 2-3 firmware upgrade, és a raid tömb 4-szeri újrakonfigolása után.

Mondom, hozzáértőként.
Még egyszer nem vennék olyat, bár az még az első széria volt, lehet, hogy azóta javult a minőség...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#38) Egon


Egon
nagyúr

Olvastam, és?
Az a gond, hogy jöttök fikázni a saját kis szubjektív szempontjaitokkal, közben pedig a HP zömében objektív előnyeit lazán figyelmen kívül hagyjátok.
A kinézet teljesen szubjektív. Ráadásul csak annak számít, aki kirakja a "kirakatba". Nekem a router mellett lenne a helye, a nappali sarkában, ahol az állandóan nyitott ajtó teljesen eltakarná. Problem solved. A szabadidejét mindenki úgy árazza be, ahogy akarja. Aki ráér, annak a nullához konvergál ez az összeg; ha ráadásul szeretne neagyjisten tanulni is (pl. a szerver oprendszerek konfigurálásával kapcsolatban ezt-azt), annak külön jól jön a lehetőség. De ha nem akar szöszölni, akkor még mindig ott van a lehetőség, amit említettem (és amin elegánsan átsiklottál): manapság sok jelentkező akadna, aki 10K-ért (vagy akár kevesebbért) elvégezné a feladatot. Így kb. 50K-ból megkapná egy 100K-s Synology NAS funkcionalitását - ami nem hangzik rosszul. Az, hogy jelenleg elég 2 vinyó, megint szubjektív kategória. Egy NAS-ban legyenek Raid-be kötve a merevlemezek; a fejlettebb kötetek létrehozásához pedig nem elég 2 winchester (legalább 3 kell). Ezen túlmenően, még két vinyó használata esetén is jól jöhet később a bővíthetőség.
Az objektív előnyök: ár (40K-ért 4 vinyót tud fogadni), funkcionalitás (nem csak NAS, akár egyéb szerver feladatokat is rábízhatsz, tetszőleges programokat futtathatsz rajta stb.), bővíthetőség stb. Ezek tények, nem pedig szubjektív szempontok. Persze hátrányai is vannak: nyilván valamivel többet fogyaszt, kell rá oprendszer, konfigolni kell stb. Ezek nem lettek elhallgatva - és nem csak az előnyökön lovagolunk, mint egyesek...
Amúgy pedig csak azért lett felhozva a téma, mivel valaki feldobta a Brazos-t, és ezzel kapcsolatban elhangzottak állítások (funkcionalitási problémák, 80K-s ár), amire jó alternatíva a Proliant, ennyi. Nem kell belőle hitvitát gyártani, és nincs probléma.
A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) Patice


Patice
nagyúr

Ámen. :C

Korrekt összefoglaló. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40) Balage76


Balage76
senior tag

Valóban nincs sok értelme ennek az egyszerű user számára kialakított céleszköz vs microserver/összerakott gép vitának. Mindenki válassza azt amiben jobban hisz, illetve amit tud kezelni.

Nekem volt már egy régi DNS-323, kb 5-6 évvel ezelőtt, csapnivalóan rossz volt. Ha ment a beépített torrent kliens, akkor 1-2MB/sec volt a hálózati sebessége...
Utána összeraktam egy miniITX-es Intel Atom procis gépet, notebook tápos házzal 2 vinyóval. Ez 5 évig ment minden gond nélkül.
Most egy microserver van, SSD-vel + 3 vinyóval, win7 profival. Pont egy délután volt az összecsavarozás, bios csere és a win telepítés. Azóta lent van a pincében, végzi a dolgát, pont ahogy kell.

Az egyetlen amit hiányolok az valami fénykép kezelő/megosztó alkalmazás, ha valakinek van ötlete, írja meg. Rosszabb esetben marad a picasa. :)

(#41) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A kinézetével semmi baj, aki látott ilyet élőben, tudja, hogy igazán pofás darab.
WHS2011-gyel a konfigurálás 1 óra, telepítéssel együtt. Akinek ez nem fér bele az idejébe, hogy komolyabb szervere legyen... Hát, no comment. De ez az időhiányos szöveg szerintem csak blődség.
A kis HP egy 100k-s Synologynál is többet tud, tekintve, hogy olyan operációs rendszert teszel rá, amilyet akarsz, ezáltal a jövőbeli megoldásokat is könnyű rajta alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Nekem 3.5" 3TB-os WD Green van benne és 6W-ot eszik max. (5400-7200 között változik a lemezek forgása) Szóval. Lemértem hogy hibernálva és terhelés alatt mennyit fogyaszt az egész cucc. A számok pedig a syno-t igazolták. Az én DS112-m 13.2W-ot eszik normál módban 1 HDD-vel és 5W-ot hibernáció esetén. A fogyasztásmérő is ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#43) #56573440


#56573440
törölt tag

én meg eleget szívok egész nap közel hasonló területen ahhoz, hogy ne akarjak érteni hozzá otthon egy autószerelő is anyázik ha meló után péntek este még kuplungot kell cseréljen a saját vasban... sokkal többet ki lehet hozni egy hp mikróból vagy egy épített gépből, csak az a kérdés, hogy arra tényleg szükségem van e? nekem nincs. viszont boldogan fizetek némi felárat azért, hogy hazavigyem, 5 perc alatt üzemkésszé lőhessem, és onnantól hozzá se kelljen nyúlni, se restart se semmilyen más téren. engem agyvérzés kerülgetett amikor a laptopomon biost kellett frissíteni. nem kunszt, csak semmi kedvem ilyenekhez este 8 kor.

aki barkácsolni akar az eddig is megoldotta, de nevetséges hogy minden nas hír tele van a brazos vs hp mikro vs egybenas hajtépéssel. meddő és értelmetlen vita, hiszen teljesen más a célközönsége ezeknek a termékeknek...

(#44) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Majdnem megmagyaráztad, de akkor azt is indokold meg, miért kerül egy gyengébb hardver, kisebb ház, kevesebb tudás sokkal többe?
Ha hasonló területen dolgozol, akkor nem lehet gond egy BIOS frissítés, és soha nem választanád azt, ami kevesebbet tud és többe kerül. Autószerelő sem fog anyázni, mivel tudja az, hogy az övé. Nem is fogja elvinni máshoz, hogy drágábban megcsinálja...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Patice


Patice
nagyúr

Azért mert a szoftvert készen kapod és az optimalizálva van az adott vashoz. Ezzel szoftverfejlesztői munka van, nem kevés, + a gyártói plusz szolgáltatások, amiket elérhetsz az adott vassal azok is pénzbe kerülnek (pl. felhős szinkronizálás, meg egyéni dynDNS, stb.)

A gyári nassal egy szolgáltatási kört is kifizetsz az árban.

Ezért kerül többe. De ezekre is van alternatíva, amit saját magadnak állítasz be teljesen egyedi igényeknek megfelelően.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem, azért kerül többe, mert Te ezt elhitted. Hagyjuk. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) #56573440


#56573440
törölt tag

ne keverd a meg tudom csinálni, és akarok vele foglalkozni vele kategóriát (bios frissítés, írtam hogy semmi gáz pillanatok alatt megoldható). miért kerül egy brand gép sokkal többe amikor ugyanazt összelegózod olcsóbban? a mekis kaja is fajlagosan drágább mintha főznél otthon... a készre szerelt megoldások mindig is drágábbak voltak, nem is értem ez hogy merülhet fel mint kérdés... te is tudod a választ...ez meg készre van szerelve, telepítve, pár klikk és végeztél. van akinek megér ennyit van akinek nem. két teljesen más tábor rettenetesen eltérő igényekkel.

(#48) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ja, mert a HP nem brand?
Szvsz. ha egy teljesen amatőrt leültetsz, a WHS szervert előbb be fogja állítani, mint a NAS-t... WHS-t meg felteszik neked a boltban, ha kéred.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Patice


Patice
nagyúr

Te kérdezted én csak válaszoltam.

Ha amúgy is tudtad a választ, akkor minek kérdezted?

Ha meg nem is voltál kíváncsi valójában a válaszra, akkor meg ne kérdezz!

Részemről befejeztem. Felesleges irkálnom, mert csak kötekedsz, belátni meg nem akarsz semmit. ("Don't feed the troll!")

Gondolkodjá' vazze! Aztán kérdezz, ha tényleg van miről.

De szerintem nincs, mert te mindent tudsz. ;] (Még HP-t is konfigurálni.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Gondolkodjá' vazze! Aztán kérdezz, ha tényleg van miről. Uhhh, ez szép volt. Most jól megkaptam...

Amúgy mit is akartál közölni ebben a hozzászólásban?

Ha lenyugodtál, meséld el, milyen plusz szolgáltatást nyújt egy 4lemezes D-Link NAS a Micro Serverhez képest.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.