Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Na ez már döfi, biztos, h igen halk lesz :K Palit most az egyik legjobb :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Itt nagyon jó ötlet. Ill az RGB színezéssel halehet követni a hőt a házba az alkatrészeken, akkor megvan a lényegi funkció.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) tailor74


tailor74
őstag

Ez egy jó kártya lesz. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#4) Akula


Akula
őstag

Na, ez meglepett. Én józan ésszel hozzáállva arra fogadtam volna, hogy így hangosabb, mert az átáramló levegő kétszer is megtörik. Érdekes ez a CFD...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) #65537792


#65537792
törölt tag

Érdekes, hogy a Palit nem a csicsa vonaton ül, hanem próbál valami újat kitalálni. Aminek akár haszna is lehet user szempontból. :R

[ Szerkesztve ]

(#6) scope2007


scope2007
addikt

Szívesen tennék vele egy próbát :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#7) kromatika


kromatika
veterán

Igen csak ígéretes darabnak néz ki.

(#8) kolopele


kolopele
nagyúr

Remek kártyákat gyártott eddig is a Palit, ha cserélem a mostani cuccost már ilyet veszek.

(#9) seniman válasza #65537792 (#5) üzenetére


seniman
addikt

Meglátjuk,mennyire tudnak árral szemben úszni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#10) Johnnyxy27 válasza Akula (#4) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

A jetstream eddig is a leghűvösebb és leghalkabb volt, és árban is a legolcsóbbak között volt. Itt nem a márkát fizetjük meg.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#11) kolopele válasza Johnnyxy27 (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az 1070 jetstream egyetlen negatívuma maga a hűtés megvalósítása volt, amikor beindultak a ventik ki-be kapcsoltak amíg nem értek el egy bizonyos üzemi hőmérsékletet, majd ugyanez volt tapasztalható visszahűléskor is, hiába esett be már abba a tartományba amikor már nem kellett volna forogniuk, egy bizonyos ideig még ki-be kapcsoltak. Az egyetlen megoldás erre az volt hogy alapon 25% - ra kellett állítani a venti fordulatot mondjuk 55 fokig, és onnantól emelni szépen, ekkor a ventik sosem álltak le, viszont hangjuk sem volt üresjáratban. A fő gond az volt hogy hallani lehetett ezt a ki-be kapcsolgatást. Az 1060 - as kártyák ezt már nem csinálták, ahogy az 1080 - asok sem, a super jetstream meg a gamerock pedig egyik változatnál sem. Látom neked pont ez a kártyád van, ha te nem tapasztaltad akkor szerencséd van, a külföldi fórumokon is írnak erről.

[ Szerkesztve ]

(#12) Johnnyxy27 válasza kolopele (#11) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

semmi ilyet nem tapasztaltam, hál istennek

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#13) akoska07


akoska07
nagyúr

Nekem 1080 SJS van.
Remélem nem őrülök meg és cserélem le egy ilyenre. ;]
Erős a késztetés.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14) arn


arn
félisten

Erdekes konstrukcio, a tesztekre kivancsi leszek. Bar az elozo is az egyik legjobb hutes volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Drizzt


Drizzt
nagyúr

De mikor lehet kapni mááááár?
Mindegy, teszt még előbb kell, egy ideje nem veszek kártyát amíg nem olvasok legalább 2-3 helyen hangtesztet is róla. Volt már, hogy egy korábban jól muzsikáló hűtéstípus egyszercsak el lett rontva egy adott kártyán(Asus DC2-vel volt ilyen rossz tapasztalatom).

I am having fun staying poor.

(#16) Chp


Chp
őstag

Hol vagy .LnB kolléga? Itt a Palitod! Értesítse már valaki a Palit! ;]

(#17) davidsone


davidsone
addikt

masszív darab

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) Scholes9 válasza kolopele (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is volt 1070 GameRock, de engem nem zavart ez amit leírtál. Cserébe terhelés alatt is alig volt hangja.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) kolopele válasza Scholes9 (#18) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na és hallottad is ahogy ki-be kapcsolt, vagy csak tudtad?

(#20) Scholes9 válasza kolopele (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lehetett hallani, de nem zavart :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) freemanone válasza kolopele (#19) üzenetére


freemanone
őstag

Zotac 1070 amp extreme és a giga 1060 xtreme gaming is ezt csinálja.... baromi idegesítő motorzajjal indul, kb mintha nem lenne kenése a csapágyaknak... pedig ha felpörögtek szép csendesek.
Én egyébként úgy oldottam meg, hogy 55fokig venti off és 25%-on indul, mert alatta nem pörög fel.... csak próbálja indítani, ergó 2-3sec-enként azt hallgatom, hogy: "vrümm"...."vrümm"....
Egyébként egészen 10%ig le lehet vinni, ha már egyszer felpörgött, de túl gyorsan elveszik az indító áramot, így nincs ideje annyira felpörögni, hogy tovább vigye a lendület, hanem leáll a venti és kezdi előről....
GIga supportal leveleztem is róla, kvázi az lett a vége, hogy deal with it. :U
Még jó hogy erre külön garanciális szolgáltatás van......

[ Szerkesztve ]

(#22) kolopele válasza Johnnyxy27 (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Konkrétan:
[link]

(#23) kolopele válasza freemanone (#21) üzenetére


kolopele
nagyúr

A legjobb az ha 25 % - ra állítod a ventit 55 fokig, és úgy emeled a venti fordulatát. Igaz, akkor sosem állnak a ventik, de a folyamatos pörgés miatt hangjuk sincs, a 25% meg olyan mintha nem is forogna. Azt is meg lehet csinálni hogy csinálsz két profilt, ez az egyik, a másik meg marad a gyárin, és játék előtt két katt az állandóan forgó beállításra, majd amikor játék vége, két katt a gyári beállításra. Amikor még ilyen kártyám volt ezt csináltam.
Az az érdekes hogy nem mindenkinél jelentkezik ez a hang.

[ Szerkesztve ]

(#24) freemanone válasza kolopele (#23) üzenetére


freemanone
őstag

Nekem hála égnek ezzel a beállítással (0% - 55°C // 25% - 56°C // innen pedig szépen emelve, ahogy azt kell) csak egyszer pörög fel, nem kell hallgatnom a vrümmögést, viszont késve kapcsolja le a ventiket, így lehűti 34 fokra pár perc alatt. Passzív módban csak game alatt éri el az 55 fokot, egyébként pedig 40-50 fok között ingázik, addig sem porolom be a bordát annyira. Ha tehetném a procit is semi-passive módban használnám. :)
Viszont lusta vagyok kapcsolgatni, automatizálás mindenek felett.

(#25) kolopele válasza freemanone (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én ezért vettem MSI - ket az 1080 - ból, mert annak a hűtése más elven alapszik, ott tényleg hozzá sem kell nyúlni a venti profilhoz. A Palitoknál van amelyiknél igen, van amelyiknél nem. Legutóbb egy 1060 - ast hallottam, az meg sem szólalt pedig az is jetstream. Nagyon tetszik mindenesetre ez az új gamerock, szívesen venném a leírtak alapján ha cserélnék TI - re.

[ Szerkesztve ]

(#26) waithEard


waithEard
őstag

Azért az a 12 c° kicsit erősnek tűnik. :F Engem nem igazán győzött meg ez a technika.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#27) #65537792 válasza seniman (#9) üzenetére


#65537792
törölt tag

Annyira, hogy lehet a következő kártyám Palit lesz. ;) :U

(#28) seniman válasza #65537792 (#27) üzenetére


seniman
addikt

Arra értettem,hogy aki nem az aktuális divatot követi,mindig nehezebben boldogul.Nekem is tetszik,de az irdatlan szélessége miatt nem tudnám a ház oldalát rácsukni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#29) kolopele válasza freemanone (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van most nálam egy Gamerock 1080, semmi hangot nem ad ki amikor ki-be kapcsol. Ki kell fogni úgy látszik ezeknél is mint a Gigabyte - oknál. Alapjáraton 29 fokos a GPU, mondjuk a fél alaplapot betakarja :D

[ Szerkesztve ]

(#30) freemanone válasza kolopele (#29) üzenetére


freemanone
őstag

hát ez egy igazán "jó" hír.... :D
2,5 helyes kárty az is.... :D de a 1070 amp extreme-től masszívabb kártyát nem nagyon láttam, kivéve persze pár dual gpu-s szörnyeteget...
amp extreme: 325mm x 148mm
giga xtreme gaming: H=59 L=281 W=137 mm
palit gamerock: 285mm x 133mm

[ Szerkesztve ]

(#31) Scholes9 válasza kolopele (#29) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szép nagy dög az biztos, de valamit valamiért :P ;] :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#32) kolopele válasza Scholes9 (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rádob az alaplapra kb. plusz 5 fokot teljes terhelésnél (45 helyett 50-51), érdemes úgy belőni a kártya hűtését hogy 50-60 fok között járjon, de ez nem megoldhatatlan.

(#33) kolopele válasza freemanone (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elég nagy már ez is:-)

(#34) Johnnyxy27 válasza freemanone (#30) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

3 szlotos a palit jetstream/gamerock, betakarja a fél alaplapot:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#35) kolopele válasza Johnnyxy27 (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor ezért melegszik kicsit jobban az alaplap, nem? Egy cimborámnak hozattam, ráadásul ITX - es alaplapja van, így többet is elfoglal mint a fele. Jó még az az 50 fok körüli hő terhelésnél? Üresjáratban meg ha netezik akkor 32. Persze lehet alaplapja válogatja hány fokos, nálam se sok hely van szabadon, de 45 fok fölé még nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#36) Johnnyxy27 válasza kolopele (#35) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nem lesz ott gond, ha nem fagy a gép a hőtől, jó alaplap bírja, azért vannak rajta a minőségi kondik, egyebek

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#37) kolopele válasza Johnnyxy27 (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ilyen van neki:
[link]

(#38) GreatL


GreatL
őstag

Letesztelték ezt a 4 ventit... melegebb és hangosabb mint az új ASUS Strix.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#39) Drizzt válasza GreatL (#38) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Itt? Hmmm... Ez nagyon kellemetlen meglepetés. Ez volt az utolsó esély, amit adtam volna csendes léghűtéses 1080Ti-re. Lehet akkor maradok a 1080-nál. Vagy veszek AIO-st, ha lesz még a héten valahol "olcsón"(<300K).

I am having fun staying poor.

(#40) GreatL válasza Drizzt (#39) üzenetére


GreatL
őstag

Halk léghűtés... háromventis cucc, minimálisan visszaveszed az órajelet, mehet lejjebb a ventilátor fordulata is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#41) freemanone válasza Johnnyxy27 (#34) üzenetére


freemanone
őstag

"csak" 2,5 slot az a 3, mind a kettőnél :)
Szóval értem én, hogy széles... és nagy... de a másik két kártya ugyanolyan 2,5 slot széles csak még hosszabb és magasabb. Nade ez nem verseny.

(#35) kolopele: a hűtés sok mindentől függ, de alapvetően egy szűkös házban melegebbek a cuccok, viszont 50 fok egyáltalán nem ok az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

(#42) Drizzt válasza GreatL (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem nem elég halk. Pont akkora hangja van, mint a mostani kártyámnak. Én ettől csendesebbet akarok mindenképpen. Órajelet meg nem fogom lejjebb venni. Akkor már simán vehetek egy 1080-at, ami nem lesz sokkal lassabb, de jóval olcsóbb és csendesebb ellenben igen. Habár ha tényleg a vetni szar cask, akkor szerencse, mert van Jetstream, meg Super Jetstream is. Csak kéne róluk is teszt, mert én bemondásra rég nem bízok egyik gyártóban sem.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.