Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

microSD? Na nee...

(#2) MLaca válasza madgie (#1) üzenetére


MLaca
őstag

dede..

http://mlzphoto.hu/

(#3) FEDman


FEDman
addikt

Hű mennyi gomb van rajta!! :Y

No de persze minek is összezavarni bonyolult kezelőfelületekkel a leendő tujajokat, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) madgie válasza FEDman (#3) üzenetére


madgie
titán

Egy fészbúk gomb még elfért volna rajta :D

(#5) benedekco válasza madgie (#4) üzenetére


benedekco
addikt

Share lesz az ;)

cikkre:
Nem tűnik semmi extrának ez a motyó. Engem legalábbis nem fogott meg semmivel. Még csak azt sem mondhatom, hogy várom a tesztet. Inkább valami új Oly E-pl1-nek megfelelő gépnek örülnék.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#6) pilóta


pilóta
nagyúr

Ez a 20-50-es kitobi valami vicc? Mindenki más tud 18-as kezdőt. Meg a képen is 18-55 van...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) lenox válasza pilóta (#6) üzenetére


lenox
veterán

Van/volt nekik is, csak azert meg kernek penzt, a 20-50-esben nincs kepstabilizalas, a 18-55-osben meg van...

(#8) .mf válasza madgie (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ne siess ennyire előre! Az majd a következő verzió...
Már csak 3 dedikált gomb lesz rajta: az exponáló, a f@szbuk és a hipsztagram. ;]

Borzalom. S még az E-PL3-ra mondják, hogy már túl kicsi az a felület, ahol fogni és tartani lehet, itt meg még annak a fele sincs...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Kleroo


Kleroo
veterán

Kíváncsian várom itt is ledarálja-e idővel a piacot Samuék gőzhengere.:D
Alig várom amikor fikázzák a canikont,mert csak 4magos a "procija" Samuhenger 8672365extreme edition-nolimitjével szemben van.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10) benedekco válasza Kleroo (#9) üzenetére


benedekco
addikt

Biztos lesz az a piaci réteg ahova ez kell. De a "hagyományos fényképezők" világban nem hinném, hogy bekövetkezne az mint a mobiloknál.
Milc-nél még lehet, hogy sikerül nekik is felzárkózni, ugyanis a Nikon és a Canon nem sikerült olyan jól abban a mezőnyben. Tükrösöknél nem hiszem, ott az előző két nagy eléggé tarol. De pl androidos gépeknél tuti sikerük lesz.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#11) FEDman válasza Kleroo (#9) üzenetére


FEDman
addikt

A gépezet már beindult rég, csak valahogy a piac nem akart eddig sehogy se behódolni, a fene se érti miért?? :DDD

(#12) Kleroo válasza benedekco (#10) üzenetére


Kleroo
veterán

Mindent tarolnak,nem csak mobilt. :)
A DSLR-t is tarolhatják. Egyszerűen. Nagyobb igényt gerjesztenek a kütyü-fényképezőre,és közben az átlagnép egyre inkább ráeszmél,hogy nem a "tükörreflex"-től lesz minőségi gépe. Ergo DSLR-t csak az vesz,akinek komoly tervei vannak. Ez a jelenlegi vásárlóknak elég csekély töredéke lehet.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#13) benedekco válasza Kleroo (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Re: DSLR Nekem nem úgy tűnik. Mikor elmegyek egy halom külföldi turista mellett, vagy kimegyek egy történésre, legyen az retro villamosozás, vagy a Tatai úton egy szép gőzmozdony rally. Családapák férjek feleségek, külföldiek. Szóval nem csak a sajtó vagy a komoly tervekkel élők, hanem a hobbi fotósok is belemennek a tükrösök világába. Nyilván idővel majd megcsappan a dolog és előtérbe kerülnek a milc-ek (bár ez sem biztos, csak a saját tippem).
Nekem nem kell tükrös, már bőven elég lenne egy m4/3 is... lehet már az is sok lenne? De share meg arckönyv gomb, meg tapipados meg kihajtható kijelzős meg wifis gép nem kéne.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#14) MLaca


MLaca
őstag

szerintem ezzel a géppel konkrétan csak két aggályos gond van: az egyik a microsd (miért kellett? nem férne el benne az sd?), a másik a full használhatatlan kezelőfelület. ja, és egy harmadik: az akkut zabáló hatalmas kijelző.

http://mlzphoto.hu/

(#16) .mf válasza benedekco (#13) üzenetére


.mf
veterán

Öööö... ez már egy kicsit más történet lesz. Szoktam utazgatni, időnként csoportosan (céges, meg néha ösztöndíj, kutatás), és rengetegszer látok olyat, hogy bár valakinek ott lóg a vacsiúj dSLR a nyakában (természetesen egy szem kitobival), de csak megvenni tudta, megtanulni használni már nem, egy point-and-shoot kompaktként használja. Eddig szinte mindegyik, amelyiknél megkértek, hogy készítsek róluk fotót, iauto-n volt; s néha ahogy beálltak, már azon is látszott, hogy a fotózás és komponálás alapjaival sincsenek tisztában (Nap a hátuk mögött, túl közel az ojjektumhoz, stb).
Tehát az ilyenek csak azért vettek dSLR-t, mert azt képzelték, hogy ettől automatikusan jobb képeket fognak lőni -- mondjuk ez bizonyos körülmények között igaz is, de csak a "sharp picture of a fuzzy concept" szinten, alacsony fényt leszámítva kompakttal is tudnának jobb képeket készíteni. Ha ezeket a marketing-gépezet meggyőzi, át fognak állni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Balage76 válasza MLaca (#14) üzenetére


Balage76
senior tag

Teljes komolysággal (szakmai kíváncsisággal) kérdezem, hogy miért hátrány hogy microSD kártyával megy?

(#18) benedekco válasza Balage76 (#17) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem azért lehet gáz, mert:
1. ha másodgépnek veszed akkor külön kártyák kellenek bele, nem elég egy marék sd.
2. ha váltás miatt veszed ezt a samut, akkor kuka a zsuga az előző géppel, és vehetsz ebbe micro-t
3. mert miért ne? Egy ekkora eszközeb miért kell erőltetni a micro méretű sd-t? Lenne hely bőven a nagyobbnak is, ami azért valljuk be, majdhogynem szabvány a fényképezők piacán (már a mániákusabb dslr-ekben is ott van a cf mellett az sd)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) Benőke


Benőke
őstag

Sony RX100

Na de microSD? :F
Aksiról sem írtak. Sarkalatos pont lehet.
Zoom ha jól látom 3x optikai.

Az jó hogy van sima HD is a FullHD melett.

Akkor ez szintén a 180-200K -s kategória mint a Sony.

Érintő képernyő nem feltétlen jó ötlet...
Telefonon kényszerből tapicskolhatja az ember fotózáskor nem azért mert jó, vagy kényelmes.
Hanem mert maximum az exponáló gomb van rajta, és ennyi...

(#20) sideburns válasza pilóta (#6) üzenetére


sideburns
aktív tag

A "Samsung" és a "fényképezőgép" szavak egy cikkben szerepeltetése mágnesként vonzza a fikázókat.

20-50mm kitobi:
Van még valaki aki szerint egy objektívet a fókusztávolságán kívül mással is lehet jellemezni?
Úgy mint feloldóképesség, optikai tulajdonságok, méret, súly? Ja, hogy ezeket nem írják rá az obi elejére. :U
A szóban forgó kitobi ugyan nem tud 28mm kezdőt, viszont kicsi (összecsukható) és jó rajzolatú.
Akinek kell a kis vázra a nagy kitobi, lelke rajta, megteheti azt is.

Ez a kitobi sem tud pl.ekv 28mm kezdőt:
http://www.europe-nikon.com/en_GB/product/1-nikkor-lenses/1-nikkor-11-27-5mm-f-3-5-5-6

MicroSD:
akkor is ilyen hangosan fújolt mindenki, amikor CF-ről áttért SD-re?
Vagy amikor az iPhone áttért SIMről microSIMre? (Vagy LP-ről CD-re?)
Ugyeugye.

"Érdekesség, hogy az adatrögzítés microSD, microSDHC, vagy microSDXC formátumú memóriakártyákra történik, nem pedig a sokkal szélesebb körben elterjedt, hagyományos méretű SD kártyákra."
A microSD sokkal elterjedtebb, tekintve hogy minden mobiltelefonban kb. ez van. Hány embernek van fényképezőgépe világszerte és hánynak mobilja? Az arány úgy 1:100, sacc per kábé?

Ennek ellenére én is valószínűtlennek tartom, hogy valaki a mobiljába úgy tegye át a képeket, hogy a kártyát rakosgatja, amikor ott a fő feature, a WiFis hókuszpókusz.

(#21) benedekco válasza sideburns (#20) üzenetére


benedekco
addikt

SD: -Cf sd esetén is volt bőven "fújolás".
-Sim microsim nem ugyanaz, de nagyon más.
-LP vs CD meg pláne teljesen más kategória.

-samsung fika
Minden cikk/hír alatt vannak akik nem elégedettek... néha joggal, néha nem, ez nem samsung spec.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22) FEDman válasza sideburns (#20) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor csak a te kedvedért pár gondolat a Samu 20-50-es kit obijáról.. :)

Bár egy zoom obiról beszélünk, de ez az ekv. 30-75mm-es átfogás a való életben egy jól megválasztott fix obihoz képest nem több egy kis lépésnél előre-hátra. Van is ilyen obi a Samu kínálatában, úgy hívják NX 30/2, ami egy egész korrekt palacsinta fix remek fényerővel.

Ehhez képest ez a butácska kit obi szinte a semmiért vállal be iszonyat kompromisszumokat. A minimális zoom átfogása miatt sokkal közelebb áll a fixekhez és innentől máris eljutunk oda, hogy egy 30/2-höz képest meg már kifejezetten nagy és még a fényereje is csapnivaló.

Na ezek azok a paraméterek amik mellett engem őszintén szólva az objektív által nyújtott képminőség már nem is érdekel. :N

(#23) Balage76 válasza benedekco (#18) üzenetére


Balage76
senior tag

Ezeken én is gondolkoztam, de:

1, Szinte minden microSD mellé van SD adapter, ami semmilyen teljesítménybeli negatívummal nem jár.
2, Ez az egyetlen megfontolandó szempont, de manapság már annyira gombokért kaphatók ezek a kártyák... egy ilyen kategóriába 8GB-nál nagyobbat venni nem is nagyon kell. Nekem egy 450D van, egy 16GB-os kártyára legjobb JPG felbontásban közel 5000 kép fér... Ebben a kategóriában (átlag fotós ember, kirándulásra, nyaralásra) ez bőven sok.
3, Ha valakinek nagy, lapát keze van, akkor tényleg egyszerűbb kezelni az SD-t mint a microSD-t, de az hogy "SD a fényképezőbe, microSD a telefonba" inkább egy berögződés mint valós szabvány.
4, Kétségtelen hogy szebbek az SD kártyák mint a microSD-k :)

(#24) Stauffenberg válasza sideburns (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A microSD sokkal elterjedtebb, tekintve hogy minden mobiltelefonban kb. ez van."

De egy telefonban nem cserélgeted a kártyát egy nap négyszer, mert televideóztad. Jó persze az NX2000 esetében bocsánatos bűn, mert ez tényleg egy amatőröknek szánt gép amibe az illető belenyom egy 16 GB-os kártyát és elég egy egész nyaralásra. De ezért remélem ebből nem lesz trend... egyszer ejtsd le a körömhegynyi MicroSD kártyát a Duna kavicsos partján a hidegtől érzéketlen ujjaiddal és annak búcsút is mondhatsz.

Ráadásul egy ekkora gépvázban nem tudom miért kellene spórolni a hellyel, hiszen egy normál SD kártyahely is belefért volna. Egy mobil meg más, azok baromi vékonyak és ha el akar férni minden alkatrész, ott nagyon kell spórolni a milliméterekkel.

Meg úgy amúgy mióta érv, hogy sokaknak van mobilja és sokaknak MicroSD van benne? Mire akarsz ezzel utalni? Mi köze van ennek a fényképezőgépekhez?

Én nem látom értelmét, hogy trend legyen ebből. Egy SD kártyát kesztyűben is kicserélek, de egy MicroSD még néha anélkül is macerás, mert olyan apró. Ennek a fajta miniatürizálásnak semmiféle racionális alapja nincs... főleg mivel normál méretű SD adapter kell hozzá, hogy a kártyaolvasók 98%-ba be tudd dugni és mint mondtam, a normál SD is elfér egy MILC-ben, legyen bármilyen apró a gép (de az NX2000 még csak nem is a legapróbbak közül van).

(#25) benedekco válasza Balage76 (#23) üzenetére


benedekco
addikt

1. nem jó, mert már van egy marék sd kártyád az eddigi gépeid miatt, tehát a gond ott van, hogy hiába kapsz átalakítót, meg kell venned a micro kártyát
2. egyre nagyobb divat a fotógéppel való videózás és persze hogy nem máshogy mint 1080p-ben...

De részemről kiszállok a "micro vs normál sd", pro és kontra társalgásból, szerintem innentől kezdve mindenki eldöntheti maga, hogy melyik lenne jobb neki illetve hátrányt jelentene-e számára a pici méret vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) Rebourne válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


Rebourne
aktív tag

egyszer ejtsd le a körömhegynyi MicroSD kártyát a Duna kavicsos partján a hidegtől érzéketlen ujjaiddal

Szerintem nem az afféle emberek a célcsoportja ennek a gépnek, akik a hidegben annyit fotóznak, hogy kártyát kellene cserélniük :) Nem fotós, és még csak nem is hobbigép.

(#27) Stauffenberg válasza Rebourne (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mintha ezt én is leírtam volna:

"Jó persze az NX2000 esetében bocsánatos bűn, mert ez tényleg egy amatőröknek szánt gép amibe az illető belenyom egy 16 GB-os kártyát és elég egy egész nyaralásra."

Pusztán azt remélem, hogy nem lesz belőle divat és nem veszi át ezt a marhaságot a többi gyártó.

(#28) Balage76 válasza benedekco (#25) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszönöm az indokaidat! :) :R

(#29) Akos96 válasza FEDman (#11) üzenetére


Akos96
senior tag

"3/4 - four thirds sensor"
Az igen. :C

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.