Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atok666


atok666
őstag

3.2, az igen :DDD

Atok

(#2) Kisteker


Kisteker
tag

Jol ossze lesz rakva, pont ugy, mint a tobbi tele Nikkor.

(#3) Tian66


Tian66
senior tag

Euro , Dollár nem fordítva van? 3200 dodo és 2800 euro.

(#4) User64476


User64476
őstag

A fotós hírekből messze kevés van ahhoz, hogy a téma iránt komolyan érdeklődők hírigényét kielégítse, de akkor minek kell azt a keveset ide keverni egyáltalán?

(#5) #09819904 válasza User64476 (#4) üzenetére


#09819904
törölt tag

1. Ha kevesled, irhatsz cimlapos irast.
2. Ha zavar, kozhely ugyan, de nem kotelezo olvasni. Teny, kommentelni sem!
3. Honnan tudod, hogy ez a hir pl. mennyi embert ert el?

(#6) fi:zi'k válasza Tian66 (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért lenne fordítva? Az USD mindig nettó ár, míg az EUR rendszerint bruttó.

(#4) Baskiria
Nem tudom konkrétan mi alapján ítélted meg, hogy kevés a fotós hír.
Most valóban kevés, mivel túl vagyunk az IFA-n és a Photokina-n is, ilyenkor rendszerint pangás van a fotóiparban.
Mivel a PH-nak jelenleg csak mellékága a fotó, mert ugye korábban volt külön oldal ennek szentelve, így a fontosabb hírek vagy érdekességek kerülnek csak be.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) Tian66 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


Tian66
senior tag

Ez esetben mea culpa! Mindig tanul az ember. :)

(#8) anaqer


anaqer
veterán

Túlárazott. A zoom meg a fókuszgyűrűk idióta felcserélését talán meg se említsük.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Ed Parker válasza anaqer (#8) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jó kis cucc ez, 100g könyebb és 30cm-el rövidebb a min. fókusz, a VRII-höz képest, de semmi nem indokolja nálam sem a cserét.

(#10) atok666 válasza Ed Parker (#9) üzenetére


atok666
őstag

Meg a minusz 100g sem? :)

Atok

(#11) Dare2Live válasza anaqer (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemrég néztem obi árakat, hát nem kicsi drágulás ment végig a piacon. +20-40% év eleji árakhoz képest.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Ed Parker válasza atok666 (#10) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

D4-en 100g mínusz ide vagy oda, nem számít.

A VRII-t 1800€-t vettem jó áron, volt rá 200€ Nikon cashback, meg az eladó is adott 250€ kedvezményt.
Ez most 2800€, hát nem izgultam rá annyira :N

(#13) t72killer válasza Ed Parker (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény ez az árazás, az EURUSD ugyebár 1.1-en áll, azaz az USA nettó ár 2550EUR, ami 25%-kal van az EU-s ár alatt. Ez a 19%-os német FA mellett azért akkoris gyökérség... (jó, magyar árakat hagyjuk a világrekorder áfa-kulcsunk mellett - bár ahogy nézegettem, akik tudnak ÁFÁ-t visszaigényelni, alkalmasint Mo.-on a legérdemesebb beszerezni (t)€urópában az elektroketyeréket.

Amúgy indokolták valamivel ezt a $-ban is masszív áremelést? Ilyen árakon már a 2.8/300-asokat nézegeti az ember:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Ed Parker válasza t72killer (#13) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd, a kenon ugyanezt csinálta, 24-70 brick volt kb 1200€ az új 1800€
70-200 kb 1500€ új II 2300€, öddé III 3200€-ért vettem 2012-ben, öddé IV 4200€

A Nikon is ilyen, 24-70 1500€ kb új VR verzió 2300,
70-200 1500€ kb új VRII 2300€ a mostani új meg ott van a cikkben.
D4 nyitó ár kb 6400€ D5 7000€
Az árakat emlékezetből írtam, és csak arányárak, eltérések országonként lehetnek.

Akkor érted hogy nem egyedi jelenségről van szó.
Egyrészt a dollár piaci értéke is változik, másrészt a fejlesztéseket is valahol be kell hajtani.
Az adó mértéke meg már csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza Ed Parker (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, mindegyik ezt nyomja, a sonynál is durva áremelkedések vannak:(. Azért pár évvel ezelőtt nem kellett 1700€-t kidobni egy APS-c kameráért:Y (a6500).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Ed Parker válasza anaqer (#8) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt is van[link]

(#17) atok666 válasza Ed Parker (#14) üzenetére


atok666
őstag

Nagyon draga lett minden. Szervizbe kene vinnem a 70-200 vr2-t, de mar elore felek :D

Atok

(#18) Ed Parker válasza atok666 (#17) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mi baja?

(#19) atok666 válasza Ed Parker (#18) üzenetére


atok666
őstag

Felig lenyomva az expo gombot neha nem reagal az obi (nem keres fokuszt). Ha ilyenkor kezzel eltekerem a fokuszgyurut koppanasig, utana megindul... (D800 vaz)

Atok

(#20) Ed Parker válasza atok666 (#19) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Uhh, garis még?

(#21) anaqer válasza Ed Parker (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Igen - Jareddel nem sok mindenben értünk egyet, de ebben tuti.

Basszus, még a Sigma lencsék konzekvensen fordított (Canonos) gyűrűforgásirányát is könnyebb megszokni, mint ezt. Gondolom, hogy van valami oka (olvastam mindenféle teóriákat, hogy ez majd focus breathing ellen lesz jó, meg mittomén még mi miatt)... csak hát ez nettó bullshit. Egy rövid kis consumer grade obinál mint a 16-8x meg a 18-x széria még elmegy ez a felállás - de egy olyan telezoomnál, amit (főleg ezzel az árazással) hivatásosoknak szánnak, akik meg szinte muscle memoryból tekergetnek... atom nagy öngól.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) Ed Parker válasza anaqer (#21) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

És akkor még szó sincs a fordított pohárról.
Nekem sokszor vissza van fordítva, főleg a 24-70-en, akkor hogy lesz Zoom?
Nem tudom hogy van e még ott hely, de ha rálóg a gyűrűre, akkor az nagy szopó.

(#23) anaqer válasza Ed Parker (#22) üzenetére


anaqer
veterán

Na látod, a hoodra meg tényleg nem is gondoltam... ezek szerint Nikonéknál se.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) ROBOTER válasza anaqer (#21) üzenetére


ROBOTER
addikt

A breathing elleni dolog nem biztos, hogy annyira bullshit. Azért a 200mm helyett 128mm a közelponton nem kis felháborodást okozott.

Mi is a baj a gyűrű elhelyezésével? Kb. senki nem használja a fókuszgyűrűt akcióban, viszont megtámasztani akkor tudod jobban, ha minél távolabb van a két támasztási pont egymástól (váz + obi eleje).

(#25) Ed Parker válasza ROBOTER (#24) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem meg pont fordítva, minél közelebb vannak a karok a testhez annál stabilabb a fogás. Amint ezt Jared is mutatta a videóba, könyökök közel a testhez szorítva.

(#26) ROBOTER válasza Ed Parker (#25) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kb. 16..17cm-re van a bajonettől a gyűrű már megfogható sávja, a vázra rakva a szemedtől mérve maximum 25cm-re kell támasztanod, de inkább közelebb.

Ha csak annyit teszek, hogy a felkaromat a felsőtestemhez szorítom, az alkaromat pedig addig hajlítom felfelé, amíg a bicepszem kényelmesen engedi, a tenyerem bőven 20cm felett van a szememtől a hüvelyk és mutatóujjam által formált kör. Ez nyilván testi adottságoktól és izmosságtól függő.

Értem mire gondolsz, láttam a videón azt a görcsös betámasztást, de szerintem több a kár belőle, mint a haszon. Én nem így fényképezek (esetleg makrónál), akciót követni pedig garantáltan jobb egy távolabbi fogással (perdület).

Engem biztosan nem zavarna, de elfogadom, hogy mást igen.

(#27) Ed Parker válasza ROBOTER (#26) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a VRII verzió van és mivel nálam az a nativ zoom ezért nehéz ezt megérteni.
Anno volt a 100-400-as porpumpám 7D-n, az 400-ra kitolva még rosszabb fogást eredményezett nálam.

Biztosan mások a szokásaink, én ritkán fotózok gyorsan mozgó tárgyakat, így nekem talán ezért ez a testhez szorított póz a kényelemesebb, stabilabb.

(#28) anaqer válasza ROBOTER (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Ahogy említettem is, ennél a kategóriánál nagy szerepet játszik a megszokás. (Ha valaki tehetős hobbista, annak mindegy.)

Ha viszont ez munkaeszköz (mittomén, éppen valami eventen vagy - sport, koncert, esküvő, kutyafasza), akkor rohadtul nem mindegy, hogy mi hol van. Van az egyik vázadon egy 14-24, a másikon ez a tele, aztán még azzal is törődnöd kell, hogy hoppáré, ezt megcserélték? Hát... ha írtó mód penge vagy, nyilván nincs gond - de általában a hivatásosok elég konzervatívak.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) Ed Parker válasza anaqer (#28) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ő írtó mód penge, ezért nincs ezzel gondja.
Sok fotóját láttam, érti a dolgát. :K

(#30) Akula


Akula
őstag

Túlárazott, de ez akkor is a must have kategória!

OFF:
"...míg a hátsó- és a frontlencsén a fluor bevonatot igyekszik távol tartani a szennyeződéseket."

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#31) fi:zi'k válasza Akula (#30) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) Ed Parker válasza Akula (#30) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Próbálj ki egy vrII-t és visszatérünk rá, hogy must have vagy sem ;)

(#33) Akula válasza Ed Parker (#32) üzenetére


Akula
őstag

Azt írták, hogy átdolgozott stabilizátorral.
Ebből gondoltam, hogy ez nem az a régi 3 stop-os és kúszós stabi lesz, hanem jobb, mint a VR II.
Ha nem, akkor igazad van, mert a régi VR és a VRII között van különbség.

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.