Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VaniliásRönk válasza =Mentor= (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Aki Seagate-et vesz az egyébként is megérdemli a sorsát. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#52) djculture válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


djculture
félisten

seagate-ből is van jó széria...

(#53) Angel1981


Angel1981
veterán

Ideje volt már ennek az 5TB-nek! :)

(#54) liksoft


liksoft
nagyúr

Még hazai hír is van magyarázattal. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#55) Zolee11 válasza djculture (#52) üzenetére


Zolee11
senior tag

Van hát, csak 500 dollártól. :D

Ilyen technológiával ellátott merevlemezeket nem fogok megvenni, akkor sem ha piros hó esik. Ennek a fejlesztési iránynak semmi értelme nincs. Inkább költenének az élettartam növelésére... jah bocs, nem ez a cél, a célt már elérték... :)

no brain, no problem

(#56) Viktor81 válasza VaniliásRönk (#50) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem erzem indulatosnak, vagy bantonak az irasomat...
Szerintem olcsobb, egyszerubb a modszerem, mint kulso rack-eket venni. Nem egy-egy felporgestol feltem, a teljesen feleslegesektol kimelem.

(#41) lapa
Nem jol ertelmezed a dolgot...
NEM lehet megcsinalni, mert nem fut az OS ! Nem az a lenyeg, hogy le tudjam allitani, miutan betoltodott a WIN... Minden POST folyamatnal felporog az osszes HDD, amiket aztan szoftveresen leallitok ? Semmi ertelme... (Nem kell figyelni semmit, mert menet kozben nem kapcsolgatom, de ezt mar leirtam)

Lehet, hogy nektek nem szamit a penz, nekem igen. Itt nem 500-as vinyokrol van szo es nem 2 db-rol. Ha feleslegesen mennek az kb 50-60W + fogyasztas, + zaj, +ho, - elettartam.

Ja, leirom megegyszer, amit nekem tanitottak: nem az allandosult allapot, folyamatos uzem a karos, hanem az atmeneti. Indulas, megallas. (ez igaz pl. a belsoegesu motorokra is)
Szamomra esztetikus, hibabiztos, kenyelmes megoldas az enyem (nem olyan amiket linkeltem, az csak pelda arra, ha valaki nem akar forrasztani)
Vegeztem

[ Szerkesztve ]

(#57) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Adattárnak jó lesz ez, hiába csökken az írási sebesség.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#58) KevinMulder válasza Viktor81 (#21) üzenetére


KevinMulder
tag

Ugyanezeket egy normálisabb RAID kártya hardverből megcsinálja.
Szerintem több kárt okozol ezzel a kapcsolgatással, mint hasznot ...

(#59) ggg666 válasza Viktor81 (#56) üzenetére


ggg666
őstag

Hát nekem is így van megcsinálva a ház 30 darab 3TB-os winyó lesz benne és mind egyesével kapcsolható.

(Most 20 darab van bekötve)

Nem mennek feleslegesen, csak mikor szükség van rájuk.

(#60) Viktor81 válasza KevinMulder (#58) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Kerlek, elobb olvass, azutan irj !
Nem csinalja meg mert indulaskor a kartya inicializalja a lemezeket, tehat felporognek.
Nem csinalok kart, mert nem kapcsolgatok. Olyan, mintha nem is lenne ott a lemez (mint leirtam, minden tap megszakitva, menet kozben pedig eszembe sem jut kapcsolni a tranziensek miatt)
Szoval, kerlek, mielott "szerintemezel" olvasd el es ertsd meg amiket eddig leirtam...
Koszonom

(#61) LordX válasza Joci10 (#18) üzenetére


LordX
veterán

Egy merevlemezen az újraírások száma gyakorlatilag végtelen, az nem kopik úgy, mint az SSD, úgyhogy az újraírás maga nem károsítja a lemezt. A hozzá szükséges több mechanikai mozgás (fejpozícionálás) viszont igen, de mivel sűrűbben vannak a sávok, ugyanannyi fizikai íráshoz kevesebbet kell mozogni.

(#62) LordX válasza lapa (#41) üzenetére


LordX
veterán

Minek sleepelteted le? Az enyém kb. 1,5 éves, és 500 start-stop van benne...

(#63) bteebi válasza Viktor81 (#56) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a megoldás amúgy nekem is szimpatikus (lenne), majd utánaolvasok. Én is utálom, hogy folyton az összes winchester megy, többnyire csak egyet használok, a többi meg idle-ben van. Nem mondom, hogy nem zavar a fogyasztásuk, de elsősorban nem ez a gondom, hanem az élettartam. Az energiagazdálkodással egy darabig szórakoztam, de időnként akkor is felpörgeti a lemezeket, ha nem szeretném. És tény, nem egy felpörgéstől fél az ember, hanem néhány 100/1000 feleslegestől :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#64) ggg666 válasza bteebi (#63) üzenetére


ggg666
őstag

Én ezekkel oldottam meg, mind a 30 darab kapcsolható lesz.

(#65) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem tetszik nekem ez a megoldás. Átfedés, meg újraírt adatok. :(
Ráadásul ismerve az árazást, olcsóbb lesz 2db 3TB-os, mint 1db 5TB-os. Legalábbis eleinte.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#66) vontor válasza KTTech (#44) üzenetére


vontor
csendes tag

Szerintem éppen hogy a megbízhatóság látja kárát. :(

Kb. mint egy 8 eres UTP -n elvezetni két 100 -as kapcsolatot + telót ... végülis nem kell az a 4 ér, 3 -al már megy a hibajavítás ... 2x 3 ér UTP + 2 ér teló, oszt' ha gáz van ... :U

(#67) Zolee11


Zolee11
senior tag

No akkor egy dolgot nem értek, azt írják nem lehet kisebb írófejet gyártani (nem lehet :D), egyszerre két sávot ír, azaz nem tud egyet... Ha egyszerre két sávot ír, akkor 2 írófejről beszélünk, csak egybe integrálva. Ha a két sávot külön írja, és nem egyszerre, akkor miért kell a másikat is újraírni? Egy fejjel, hogy lehet 2 sávot egyszerre különböző adatokkal feltölteni? :F

no brain, no problem

(#68) vontor válasza Zolee11 (#67) üzenetére


vontor
csendes tag

Hasonló elven mint az MLC/TLC SSD -nél, vagyis nem egy egyértelmű 0/1 szint lesz eltárolva, hanem "árnyalatok" ?

(#69) Geri Bátyó válasza Zolee11 (#67) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem olyan érzésem van, hogy felváltva írja a két sávot és mivel átfedés van, a másik sávba is belekavar(hat) ezért kell azt újraírni. Eben az esetben viszont nem tudom, hogyan oldják meg, hogy az elsődleges sáv ne sérüljön, amikor a másodlagost újraírják.
Ezért is írtam, hogy nem tetszik ez nekem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#70) Joci10 válasza LordX (#61) üzenetére


Joci10
őstag

Nálam már meghalt HDD, de azoknál nem a fejpozícionálásból eredő halálok voltak, hanem a felületeken megjelenő és egyre sűrűsödő bad sectorok (a legrégebbi, még működő vinyómon (120GB PATA Samsung) a HD Sentinel szerint is a túl sok hibás hely a gond). Ezek meg ugye nem azért lettek, mert a mechanikai részen lett volna hiba, hanem mert túl sokszor volt az a rész írva (tehát a tároló részen jött elő a 'most már nem mágneseződöm rendesen' gond).
Vagyis értem én, hogy mi az elmélet, ha a gyakorlat meg -legalábbis nálam- mást mutat.

(#71) LordX válasza Joci10 (#70) üzenetére


LordX
veterán

Bad szektorok gyakorlatilag az esetek 100%-ában mechanikai hiba miatt jönnek létre.

(#72) lapa válasza LordX (#62) üzenetére


lapa
veterán

volt időszak, mikor akármit csináltam, leállított 5 mp után. akkor került bele.

de mindegy látod, meg fog dögleni a bekapcsolástól, meg lett írva.

(#73) Z10N válasza Viktor81 (#36) üzenetére


Z10N
veterán

Ez azert egy kicsit ellentmondasos, nem gondolod?

"Szoftveres megoldas semmit nem er, hiszen a merevlemezek mindenkeppen felporognek, igy max csak nem mennek folyamatosan addig, amig a gep."

Inciazlizalaskor, ha felporognek az miert lenne gond. A BIOS-nak nem aert tudnia mi van a gepben. Nekem teljesen jo lenne egy olyan alkalmazas , ami "override-olna" a win7 beepitett "egyugyu" sleepmodjat.

"max csak nem mennek folyamatosan addig"
Ergo kevesebb zaj, kevesebb fogyasztas, tobb elettartam. Engem csak a az idiota fel-le kapcsolgatasa zavar. En akarom megmondani mi mrerre hanymeter. Pl.: van egy mintakkal dolgozo hdd-m, 24/96wav-ok. Ha elindul a rendszer X ido utan leall, ezt a win7 is megcsinalja. Ha a DAW-ba tallozom oket akkor ebredjen fel, de ne azonnal teerjen vissza sleepbe, mert ez ugy nez ki, hogy tallozom a fileokat es minden egyes minta hallgatasnal fel-le porgeti. THT X ido utan leall startup utan, majd ha hozzaferes tortent ne 1-2mp legyen hanem kezdje elorol a countert, pl. megint 5perc. Ez a problemam, vlaoszinuleg a registryben lehet allitani, de vmi elegansabb megoldas kene.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#74) Viktor81 válasza Z10N (#73) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem, nem gondolom. Viszont azt gondolom, Te sem erted, amit olvasol...
Azt irtam, ha nem tervezem hasznalni a HDD-t, akkor is teljesen feleslegesen van egy Start/Stop ciklus, ami csokkenti az elettartamat, fuggetlenul attol, milyen szoftveres varazslat allitja majd le. Nem ertem, nem magyarul irok, hogy senki nem erti ? Ha nem akarom elinditani, akkor is el fog. Ha en naponta 3-szor bekapcsolom a gepet akkor 3-szor teszek ki 10TB-ot felesleges kockazatnak. Ha viszont kapcsolhatoak, akkor egyszer sem... Lerajzoljam, hogy megertsuk egymast ? Komolyan nem hiszem el... Lapa is itt gunyolodik, pedig ahogy nezem, elektronikaban otthon kellene lennie, akkor pedig illene erteni, mirol beszelek, mert az atmeneti allapot alap minden elektronika/villamossag oktatasban. A mechanika csak hab a tortan. A MEREVLEMEZNEK TOBBET ART A START/STOP, MINT A FOLYAMATOS UZEM. En naponta min. ketszer bekapcsolom a gepet a vinyokat pedig sokszor ket hetig nem hasznalom. Szamold ki hany FELESLEGES mechanikai/elektronikai igenybevetelnek tennem ki a vinyokat.

Udv.: V.

(#75) CoDWaW07 válasza VaniliásRönk (#51) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Vannak jók is közöttük.
Nekem jelenleg a PH! teszt győztes 500 GB-os Seagate (ST3500418AS) teszi a dolgát rendszervinyóként, teljesen hibátlanul lassan 3 éve, pedig eléggé nyüstölöm szegényt, régi gépembe eléggé gyakran volt mozgatva is sajnos működés közben :)
Én a WD-kel szoktam melléfogni, eddig egy 1.5 TB-os green és egy 500 gigás Black adta fel edig azok kímélve is voltak :N

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#76) ggg666 válasza CoDWaW07 (#75) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam meg pont a fordítottja, most 27 darab 3Tb-os WD green és red van a gépbe, és mindegyik hibátlan.

(#77) aswmaster


aswmaster
tag

Én már jó ideje WD-t veszek, de még egy sem halt meg. Az adataimat most is két WD-n tàrolom (2TB és 1TB). Pedig egy nap többször is sleepybe rakom a gépet meg mindig folyamatosan mennek. Az mondjuk igaz, hogy minden hdd hűtve van a gépemben, szerintem ez a leglényegesebb (legalábbis tapasztalatom alapján).

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#78) Z10N válasza Viktor81 (#74) üzenetére


Z10N
veterán

Hello,

Ad1) Marpedig ellentmondasz magadnak, mivel az allitod "semmit nem er" vs. "max csak". Deklaraltad, hogy semmit sem er (0), majd utana mar felvett egy "max" erteket, mintha valtozo lenne, mikozben konstans. Ergo a kijelentesed hibas. Az mas kerdes, hogy a szoftveres mod nem tokeletes, en erre kertem megoldast.
Ad2) Mint ahogy mar masok is mondtak, a stilusodbol es a szemelyeskedesbol vegyel vissza. Nem kell masokat lenezni, mert mas velemenyen vannak. En is megtehetnem azzal, hogy ennyire felted a hdd-ket, ami persze jogos. Egy szoval sem velemenyeztem, hogy mikent bansz a rendszereddel vagyhogy milyen a rendszered, amit persze senki sem vitat milyen hasznos. Szoval feleslegesen "okoskodsz". Innentol kezdve a felem iranyult mondanivalod ertelmetlen. En szoftveres megoldasban kertem segitseget, amit le is irtam. Nem akarok mutogatni, de ugy latom valakinek gondja van az "olvasassal".
Ad3) Elhisszuk es egyetertunk amit mondasz, mivel ez teny, de nem kell "orba-szajba" ezzel vedekezned, ez egy forum epitojellegu hozzaszolasokat varunk.
Ad4) Kozbe mar utanan neztem, erdekeks modon Linux alatt ertelmesen be lehet allitani. Win-nel devcon/registry allitgatas kell. Nem nagyon talaltam erre megfelelo aplikaciot. Kar, hogy a DAW amivel dolgozom csak Win/Mac alatt van.

Udv, Z.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#79) Viktor81 válasza Z10N (#78) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Felenk erre mondjak, hogy: gyoztel, szedd a penzt !

Nem fogom pontokba szedve cafolni a pontokba szedett allitasaidat, mert aki visszaolvas, latja az ellentondasokat, de az erdekelne, min sertodtetek meg "tobben", mint egy 8 eves kislany ? Semmi bantot nem erzek az irasomban... Amit leirtam, most is fenntartom es vallalom. Soha nem zavar, ha valakinek mas a velemenye, sot, szivesen okulok abbol, ha valaki okosat mond, de itt arra ragtam be egy kicsit, hogy tobben megmagyaraztak, a kapcsolgatas veszelyes, felesleges, kivalthato szoftveresen. Ezek az okoskodasok, amik raadasul engem allitanak be laikuskent. Pelda (amire raismerhetsz):"Inciazlizalaskor, ha felporognek az miert lenne gond. A BIOS-nak nem aert tudnia mi van a gepben." - amennyiben ezen sor iroja visszaolvas es megerti, mit szerettem volna elerni/mit valositanak meg a kapcsolok, ezt a kerdest fel sem teszi... Nem kell elhinni/megfogadni az altalam leirtakat, de ettol fuggetlenul ez valoban egy forum, amiben ez a hozzaszolas epito jellegu annak, aki ritkan hasznalja a nagymeretu merevlemezeit (amennyiben nem igy lenne, nem kinalna tobb gyarto hardveres megoldasokat erre a "problemara"...)

Udv.: Viktor

(#80) demagóg válasza Viktor81 (#79) üzenetére


demagóg
aktív tag

Szerintem kár erőlködnöd. Vannak akik csak a magukét hajtogatják write only módban. Simán hagyd figyelmen kívül amikor olyanokat ír valaki, hogy "A BIOS-nak nem aert tudnia mi van a gepben." AHCI módú kontrollernek (valódi HOT PLUG), külső USB eszközöknek erről nem szólt senki. Vagy pl. az élettartam a gyakori írás miatt "...jelen esetben 25% körüli romlás...". Egy mágneses tárolónál.... Ne foglalkozz vele. Az üzengetővel se, aki nem face to face mondja a véleményét (ha úgymond kedvenc, akkor se :N ). Úgyis kiforgatják a mondandódat, kiragadott szavakra koncentrálnak, nem a tartalomra.
Én már húsz éve is alkalmaztam ezt a kapcsolós módszert. Tök véletlenül szintén Knitter kapcsolót (néha Cherryt). De persze majd én is megkapom valamelyik magasabb rangútól, hogy nem értek hozzá, de volt már ilyen, nem gond. A lényeg, hogy a megoldásod jó (hiszen a piacon is kapható, még kapcsolgatható RACK formában is, de már említették) Némi odafigyeléssel még futó rendszer alatt is kapcsolgatható (néha nem HOT PLUG kontrollerrel is működik eszköz frissítéssel). Nekem naponta minimum húsz alkalommal, de többen is vagyunk, ebből soha nem volt gond. Bár én csak egy harddiszk fejlesztő voltam, szóval nyilván nem is érthetek hozzá.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#81) demagóg válasza Viktor81 (#74) üzenetére


demagóg
aktív tag

Szerintem kár erőlködnöd. Vannak akik csak a magukét hajtogatják write only módban. Simán hagyd figyelmen kívül amikor olyanokat ír valaki, hogy "A BIOS-nak nem aert tudnia mi van a gepben." AHCI módú kontrollernek (valódi HOT PLUG), külső USB eszközöknek erről nem szólt senki. Vagy pl. az élettartam a gyakori írás miatt "...jelen esetben 25% körüli romlás...". Egy mágneses tárolónál.... Ne foglalkozz vele. Én már húsz éve is alkalmaztam ezt a kapcsolós módszert. Tök véletlenül szintén Knitter kapcsolót (néha Cherryt). De persze majd én is megkapom valamelyik magasabb rangútól, hogy nem értek hozzá, de volt már ilyen, nem gond. A lényeg, hogy a megoldásod jó (hiszen a piacon is kapható), némi odafigyeléssel még futó rendszer alatt is kapcsolgatható (néha nem HOT PLUG kontrollerrel is működik eszköz frissítéssel). Bár én csak egy harddiszk fejlesztő voltam, szóval nyilván nem is érthetek hozzá.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#82) demagóg válasza demagóg (#81) üzenetére


demagóg
aktív tag

bocsi, kétszer ment két helyre, bár passzol mindkettőhöz, időközben tovább haladt a beszélgetés. Pedig esküszöm, most nem kapcsoltam ki a diszket :B

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#83) Z10N válasza Viktor81 (#79) üzenetére


Z10N
veterán

A tobbiek nem tudom min sertodtek meg, en nem biraltalak. Csak azt lattam "nekem esel ok nelkul". A megoldasos jo, csak hardveres, en szoftveresre gondoltam elos korben. Kozbe megneztem Orico HD-PW6101 es szimpatikus, igy felkerult a listamra a beszerzese. Mindenki egyetert, hogy a spin up/down karos az allando lemezporgetes pedig zajos/termeli a hot + huteni kell, megint csak zajos/fogyasztas/ezenkivul feleslegesen kopnak a csapagyak. esetemben a szoftveres azert kell, mert van amikor mintakat szelektalok fel oraig majd dolgozok veluk egy oran keresztul. Szovalnem adattarnak kell.

Nem kell leirnod, mert megertettem. Viszont te nem ertetted meg az en munkakornyezetem. Ha egy projecten dolgozok akkor kezdeskor mindegyik hdd kell (SYS: rendszer, daw, vst, edit sw / DAT: mintak / TMP: exportok, archiv, master), ezert mondtam, hogy indulasnal a BIOS ini engem nem zavar, a win7 hulye sleepmodja zavart, mert az esztelenul fel-le kapcsolgatta hdd-ket. Az AHCI es HotSwap/Plug-ba most ne melyedjunk bele.

Egy a lenyeg, nem ertem miert tamadsz, amikor nem nekem kene irosgatnod hanem akiktol a konkret "sertest" kaptad.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#84) Z10N válasza demagóg (#80) üzenetére


Z10N
veterán

"Simán hagyd figyelmen kívül amikor olyanokat ír valaki, hogy..."
"Ne foglalkozz vele. Az üzengetővel se, aki nem face to face mondja a véleményét..."
;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#85) VaniliásRönk válasza CoDWaW07 (#75) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Esetlegesen biztos, csak vásárlásnál ez "kissé" körülényessé teszi a dolgot, új modell esetében pedig legjobb esetben is zsákbamacska.
Ezért vettem egy Hitachit gyorsban, amikor a WD-nek még nem volt elég ideje szétbarmolni a termékeiket a felvásárlás után. Rendszervinyónak többet HDD-t úgysem veszek, ellenben tárolásra nem tudom mit fogok használni ha kiszaladok a 2TB-ból... majd bekötöm a szememet és vaktában felmarok egyet úgyis mindegy alapon...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.