Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neovenator


Neovenator
senior tag

Kényszermegoldások...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#2) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Az a Seagate kell....ez már csak 1 hetet fog bírni, de amikor átcimkézik a Samsung részére, akkor csak 1napot :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) rhonin


rhonin
senior tag

Élettartamra mennyire lesz hatással ez a fölösleges írkálás pluszban a lemezekre?... :F

(#4) haxiboy válasza rhonin (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem ez egyenesen arányos a pluszban kapott mérettel, jelen esetben 25% körüli romlás lehetséges meglátásom szerint.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Érdekes elgondolás,de feleslegesnek érzem :((
Hisz a 3,5"HDD-be beletudnak rakni 5tányért és mivel már 1TB/tányér adatszűrűségél dolgoznak simán összerakhatnak 5TB-s 3,5"-os HDD-ket. :K
Igaz így kis spórolhatnak 1tányért és 2olvasó/iró fejet,de meg is negyedeli/felezik az élettartamot :O
Akkor arra játszanak,hogy ha tönkremegy akkor majd vesz/vegyen helyette másikat az a nyomorult felhasználó. :W

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#6) rhonin válasza haxiboy (#4) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen, de ez így nem fejlődés. Kapok több tárhelyet, de előbb megdöglik a vinyó. :F

Amúgy mennyit bír ki egy mai 2-3-4 terrás vinyó élettartamban mondjuk napi 5-6 óra vegyes használat mellett?
Gondolom gariidőt mindenképpen. ;]

(#7) Snip3r_HUN válasza rhonin (#6) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Én leragadtam az 500 GB-s Samsung-omnál pedig már megért vagy 8 évet :DDD

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#8) QbHead


QbHead
aktív tag

Hát én ezzel úgy vagyok hogy inkáb raidbe kötök 2 vagy több vinyót és úgy legyen 5 tera minthogy 1 vinyón bár eltudom képzelni ezt szerverekbe ahol nincs túl sok fizikai hely a vinyó behejezéséhez.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#9) #90933760


#90933760
törölt tag

Az 5 tányérral az a baj, hogy hangosabb. Aztán erősebb csapágyazást igényel stb. És pont nem a minőség az, ami ma trendi....

(#10) Dr. Akula válasza QbHead (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez archiválásra való, 100 terát nem mindegy hány vinyóra kell szétdobni.

#6 rhonin:
Eleget. C:\-nak ott az SSD, kell egy vinyó t betűs dolgokra, a többit meg csak tárolni kell, azt nem kell 0-24h-ban pörgetni, kiveszed a gépből amikor nem kell (hot swap / külső vinyó).

[ Szerkesztve ]

(#11) djculture válasza Snip3r_HUN (#7) üzenetére


djculture
félisten

Azok teljesen mások, nekem még van 40 gigás sata1 is egy csomó 2005 vinyók semmi bajuk, pedig azóta kapják az ívet.

(#12) LordX válasza rhonin (#6) üzenetére


LordX
veterán

Biztos, hogy kevesebb adat felírása után fog megdögleni? Gondolatkísérlet következik.

Egy 4 TB vinyón 1 TB adat a lemez negyedét foglalja el, tehát ennyi adat kiírása 25% terület végigszkennelését jelentette.

Az új vinyó a 4 TB-ből csinált 5 TB-t, tehát 20% a terület, de az adatok átrendezése ad bele egy valamekkora szorzót. Ha ez a write amplification factor 1,25-nél kisebb, akkor még mindig jobbak vagyunk. Egy nem-Sandforce SSD-nél ugyanez 1.1 körül van, és a vinyónál még keveseb is lehet, mert nem kell a wear leveling-el foglalkoznia.

(#13) #90933760 válasza djculture (#11) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem is ilyenjeim voltak és semmi bajuk nem volt sose. Aztán hogy ne legyen egy tucat vinyóm ezért lecseréltem egy 1 Terrás Greenre, egy éve megy eddig hibátlanul, de tartok tőle hogy megmurdál majd. De lehet csak szóbeszéd....
Két régi 500-as Blackre kéne visszacserélnem talán. Csak azért a hang se mindegy.

(#14) [Newman] válasza QbHead (#8) üzenetére


[Newman]
tag

Szerverekben van hely erre :) Ha a tárhely fontos akkor jobb esetben SAN-ra megy a cucc, amiben ömlesztve van a sok SAS vagy SATA lemez - netán FC.

Én személy szerint már a 2TB-os vinyókkal is úgy vagyok hogy inkább veszek 2db 1TB-sat, mint egyet 2TB mérettel.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#15) KTTech válasza QbHead (#8) üzenetére


KTTech
veterán

A NAS-omban el tudnék képzelni 4 db ilyet RAIDz tömbben :) és rögtön nem gond, ha 1 db megpusztul...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#16) #97716736


#97716736
törölt tag

Na már csak ez hiányzott :))

(#17) rhonin válasza LordX (#12) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen végül is, ha maximum 25%al számolunk akkor 5%al több csak az írás.
Érdekes lesz majd látni 1 lemezes 1,25-ösöket. Persze ha készül majd 1 lemezes változat.

(#18) Joci10 válasza LordX (#12) üzenetére


Joci10
őstag

Nem értem a gondolati levezetésedet; így én másik (egyszerűbben érthető) oldalról közelítem meg ezt.
Ha valami kétszer annyi területet ír felül egyszerre, mint más, akkor annak várható élettartama nem feleződik (vagy én gondolkodom rosszul)? Ráadásul írás előtt még olvasnia is kell a másik sáv tartalmát, hogy azt újra vissza tudja írni.

(Egyébként pár működést magyarázó kép az AnandTech oldalán meg is nézhető: [link])

(#19) devast válasza rhonin (#6) üzenetére


devast
addikt

Mit bír ki ? 7/24-ben mennek ezek, aktív hűtés nélkül. Szerettem a samsung hdd-ket.

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : SAMSUNG HM320II
HDD Serial No: S1X4J90Z405556
HDD Revision : 2AC101C4
HDD Size : 305245 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 36 °C
Highest Temp.: 46 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1126 days, 5 hours
Est. lifetime: more than 698 days

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : SAMSUNG HD154UI
HDD Serial No: S1XWJ1BZ401020
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1548170 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 33 °C
Highest Temp.: 45 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1120 days, 3 hours
Est. lifetime: more than 704 days

HDD Device 2: /dev/sdc
HDD Model ID : SAMSUNG HD154UI
HDD Serial No: S1XWJ1BZ401011
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1548170 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 32 °C
Highest Temp.: 46 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1120 days, 2 hours
Est. lifetime: more than 704 days

HDD Device 3: /dev/sdd
HDD Model ID : SAMSUNG HD154UI
HDD Serial No: S1XWJ1CZ411618
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1548170 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 32 °C
Highest Temp.: 45 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1172 days, 6 hours
Est. lifetime: more than 652 days

HDD Device 4: /dev/sde
HDD Model ID : SAMSUNG HD154UI
HDD Serial No: S1XWJ90B100531
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1548170 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 31 °C
Highest Temp.: 43 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 905 days, 12 hours
Est. lifetime: more than 919 days

HDD Device 5: /dev/sdf
HDD Model ID : SAMSUNG HD154UI
HDD Serial No: S1Y6J1KS600487
HDD Revision : 1AG01118
HDD Size : 1548170 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 31 °C
Highest Temp.: 43 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 530 days, 8 hours
Est. lifetime: more than 1000 days

(#20) VaniliásRönk válasza LordX (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én itt inkább a teljesítménycsökkenés miatt aggódnék. 5TB kapacitás valószínűleg nagy meretű fájlok tárolására kell. +30-50% írási idő azért problémás lehet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) Viktor81 válasza rhonin (#6) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nekem van nagy HDD (nem is 1), nem kell azoknak allandoan menni... Csak egy pici elektronikai erzek es kesz. Van egy SSD, ami mellett mindig megy egy kisebb HDD a tobbieket pedig akkor kapcsolom, amikor valoban hasznalni akarom. 2 db 4 aramkoros knitter (japan, nem olcso) kapcsolon meg van "setaltatva" a tapjuk es nem mennek eszetlenul, ha csak pl. netezek a gepen. Arra erdemes csak figyelni, hogy ne menet kozben legyen kapcsolva es maris no a HDD-k elettartama, csokken a fogyasztas, nincsen felesleges zaj es hotermeles. Es semmit nem kell szetszedni, vagy dokkolni...

(#22) VaniliásRönk válasza Viktor81 (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennel azert kulturaltabb megoldas a HDD sajat energiagazdalkodasat hasznalni es sleepbe rakni...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) TeeJay válasza rhonin (#17) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább számold úgy hogy tányér oldalanként 640GB lesz míg eddig 500GB-nál jártak
szóval lehet 3,5" vinyóknál 640GB - 1,25TB - 2,5TB - 3,75TB - 5TB kínálat mondjuk
sőt akár 2tányér 3 fejjel jöhet valami 1,9TB-os is

engem inkább jobban érdekel a 2,5" vinyók világa
illetve hogy mikor jön el az a HAMR rögzítés végre ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) Silentfrog válasza devast (#19) üzenetére


Silentfrog
veterán

Jó szériát fogtál ki.
Én vettem egy 2 tb-os Samsung merevlemezt.Két hétig terheltem folyamatosan adatírással/törléssel,hogy ha be akar dögleni akkor akkor tegye.
Ez után teleraktam dvd filmekkel. Amikor a 409. film felment rá egy év elteltével pár hét után, behalt füst kíséretével,20 nap üzemidővel.
Úgy vágtam földhöz,hogy ha éltek volna dinók a földön akkor másodszorra és végérvényesen kihaltak volna a becsapódás után. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) bteebi válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Az is megoldható, hogy induláskor eleve ne pörögjenek fel, csak akkor, ha (szoftveresen) akarom? Mert ami (tudtommal) a legtöbbet árt egy winchesternek - a használat mellett persze :DDD -, az a felpörgés.

Nem vagyok amúgy lenyűgözve ettől az "innovációtól". Sajnos nem tudhatom - mint ahogy mások se -, hogy hogyan áll valójában a HAMR fejlesztése, de szerintem simán megállapodtak a háttérben, hogy ráérnek még pár évet a bevezetésével. Minek kellene 8-10 terás HDD-ket piacra dobniuk, hogy lenyomják a saját áraikat? Addig, amíg az SSD adattárolásra nem ellenfél, nem kell semmivel sem előrukkolniuk - a konkurencia nem nagyon fenyeget :DDD. Ha nagyon leesne az eladás, majd max. lesz egy árvíz/tűzvész/földrengés/fokozódó üvegházhatás... :U

#19: Nekem szinte csak Samsungjaim voltak, pár méretből több is: 120, 160, 200, 250, 300, 320, 500, 640 GB, 1-1,5-2 TB, és azért némelyikkel volt probléma. Konkrétan azt hiszem kettő ment tönkre, a 640 gigás és az egyik 1 terás. Ettől függetlenül szeret(t)em őket, mert gyakorlatilag mindig azok voltak a legolcsóbbak, és elég halkak/gyorsak is voltak.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) VaniliásRönk válasza bteebi (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Persze, nem inditgatod ujra a gepet naponta feltucatszor mero passziobol. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) bteebi válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


bteebi
veterán

De a bekapcsoláskor akkor is felpörög, és az is feleslegesen strapál :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Viktor81 válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Viktor81
senior tag

Tenyleg ?
Tudod, mi okozza HDD-ben a legnagyobb kart a rossz tapegysegen kivul ?
Miert lenne kulturalatlan ? Megnezem, hogyan rakod sleep modba ugy, hogy indulaskor ne porogjon fel feleslegesen, hogy a programok (Total Commander, HD Sentinel vagy akar az OS ne "ebresszek" fel feleslegesen) Szoval kerdesemre a valasz: START/STOP. Miert kellene barmit csinalni a vinyonak, vagy nekem, amikor megrugom a gepet 20 perc netezesert, egy ora jatekert, vagy 2 ora filmnezesert ? Nem ketlem, hogy megoldhato, amit mondasz, lehet, hogy kulturalt, de baromsag... Hetente 1x kapcsolom be a "nagyokat", nekem elotte nem megerolteto atbillenteni 1 v. 2 kapcsolot... (amiket laikus valoszinuleg eszre sem venne...)
Udv.: V.

Miota en ezt "megvalositottam", tobb nagy ceg dobott piacra olyan elolapi vezerlot, melyrol lekapcsolhatoak a HDD-k. Ez is azt mutatja, hogy a felesleges indulasokra nincsen mas megoldas (ami valoban igy van...)

[ Szerkesztve ]

(#29) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem ma már a felpörgés nem olyan nagy terhelés mivel a fejeket úgyis parkoló villára teszi a mechanika, max a csapágyazásnak lehet rossz de szerintem meg tudják már úgy gyártani hogy ne legyen gondja.

legtöbb vinyó mibe döglik meg? a fejszerelvény besz@rik és elkezdi gyártani a hibás szektorokat
rosszabb esetben felszántja a komplett tányér felületet...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) Silentfrog válasza TeeJay (#29) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem meg a mai merevlemezeknél az elektronika hal be,bár az aprón elég sokszor látok 100 napos üzemidős 0%-os kondíciójú lemezeket is.

(#31) TeeJay válasza Silentfrog (#30) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem a laptopba pár hete halt meg a 2,5" vinyó (WD Blue...)
kondíció 0% gép látja írni is tud rá de 200KB-os sebességgel max mert annyi gyenge meg hibás szektor van rajta... szóval szerintem mechanika lesz az is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) VaniliásRönk válasza Viktor81 (#28) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha egy HDD csak tarolasra kell hetente egyszer, az adatbiztonsag pedig alap, akkor be sem rakom a gepbe. Egyebkent meg paranoia ennyire ovni egy HDD-t.
Mellesleg ez csak a dozer nyavajaja, hogy felveri az osszes HDD-t ha kell ha nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Viktor81 válasza TeeJay (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Pedig bizony a legnagyobb kart az elindulas, megallas teszi, nem a folyamatos uzem. Ez fizika... Mind a mechanikaban, mind az elektronikaban a legkenyesebb allapot az atmeneti, amig nem erik el a normal mukodesi korulmenyeket. Persze a legrosszabb a nem stabil tap (Codegen, Vargane) es a menet kozbeni fizikai behatas (utes, rezges). Mind a WD, mind a Seagate elkovette a kozelmultban egy-egy szerianal azt a hibat, hogy a belso energiagazdalkodas menedzsment tul koran rakta sleep modba a HDD-t, ami oda vezetett, hogy a folyamatos parkoltatastol es elektronika kikapcsolastol doglottek a HDD-k.

(#32) VaniliásRönk
Hova rakjam, a szekrenybe ?
Hetente egyszer azzal toltok 1 orat, hogy beszerelem, egyet, hogy ki ? Igy aztan biztosan megdoglenek a sok rakodastol... Amugy ez ketto RAID tomb (1, 5) Latnad a gepet, nem mondanad ezt. A kabelezes harisnyazva, rejtve, minden kabel meretre "szabva" (tapok), vasarolva (adat) HDD-k aktivan hutve. Marha lennek ezt kiszedni csak azert, mert. Amugy tevedes, mert bekapcsolaskor a HDD-k mindenkeppen inicializalva lesznek, szoval maris feleslegesen felporog, majd leall...

[ Szerkesztve ]

(#34) vontor


vontor
csendes tag

Ezek a HAMR, SMR "trükközések" inkább tűnnek pistike tunesznek mint érdemi fejlesztésnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#35) Z10N válasza bteebi (#25) üzenetére


Z10N
veterán

"Az is megoldható, hogy induláskor eleve ne pörögjenek fel, csak akkor, ha (szoftveresen) akarom? Mert ami (tudtommal) a legtöbbet árt egy winchesternek - a használat mellett persze :DDD -, az a felpörgés."

Ez engem is erdekelne mert a Win7 HDD sleep menedszmentje semmirevalo. Hiaba allitom be, hogy X ido utan allitsa le oket, ha el kell erni vmelyiket felporgeti ertelemszeruen (nyilvan amig felmountolja oket). Viszont alig par masodperc utan szinte "lelovi" oket (szoszerint kattannak egyet). Ezt gondolom a registrybe lehetne allitgatni. Most neztek vmilyen HDD Sleeper alkalmazast, amivel kulon lehet profilokat letrehozni. Varom a javaslatokat.

ui: A masik kedvencem, bar nem ide tartozik. A KURV@ ORIGIN, BF3-nal az osszes meghajtot felebreszti sleepbol, persze ilyenkor laggol egyet a rendszer es eldobja a szerver autentikaciot es bontja a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) Viktor81 válasza Z10N (#35) üzenetére


Viktor81
senior tag

Gyorsban ezt talaltam...
Ez szebb

Ezek mellett vannak nagyon egyszeru es szerintem veszelyes megoldasok, pl. amikor csak a 12V-ot vezetik at egy kapcsolon.
Az enyem mindent megszakit meg a 3,3V-ot vagy a foldet is, igy a vinyonak semmilyen resze nem "el".
Szoftveres megoldas semmit nem er, hiszen a merevlemezek mindenkeppen felporognek, igy max csak nem mennek folyamatosan addig, amig a gep.

[ Szerkesztve ]

(#38) TeeJay válasza Enszuke (#37) üzenetére


TeeJay
félisten

drága lenne és a mechanika nem bírná gondolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) #90933760 válasza Enszuke (#37) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pont amiért nem csinálnak 5 lemezeseket se. Hangos, nem bírja a mechanika, drága, nagy, nem a legjobb profittermelő, nem trendi, és nem gyártanak minőséget se. Itt a 3.5" az adott meg a max 3 (vagy 4 de inkább 3) lemez is. Ebbe kell egyre több adatot betolni és kész.
Ugyanígy van ez prociknál is, lehetne növelni a méretüket és férne bele több tranyó úgy is. Csak hát az nem úgy működik....

(#40) TeeJay válasza #90933760 (#39) üzenetére


TeeJay
félisten

ezzel az új tányérokkal is max 3 tányéros vinyó lesz főleg, 4tányérosat alig lehet majd kapni az csak azért van hogy el lehessen mondani 5TB-os vinyót is gyárt a Seagate már...
otthoni felhasználásra mindig is az 1-2tányéros vinyók mentek
laptopoknál pedig 1-2 tányér szintén mert ott csak utóbbi időben lett divat 3 újabban 4tányért építeni
csak ugye már a 3 tányér is 12,5mm vastagságot jelent ami kiesik a szabvány notebook merevlemez méretéből így max külső vinyókban használható

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) lapa válasza Viktor81 (#33) üzenetére


lapa
veterán

kicsit erősen fogalmazol. meg lehet csinálni szoftveresen. attól félni, hogy minden indításkor elindul... most megnéztem enyémet, 800 napja megy és van benne ~26000 start-stop. ha naponta 5-ször indítod el, az 14 év.

a program amit keresel a devcon. eszközkezelőből letiltva elkussol és nem tudja semmi felébreszteni. ennél biztosan egyszerűbb kapcsolókat forrasztgatni meg klikkolgatni, hogy minden ki legyen írva mielőtt kikapcsolod...

[ Szerkesztve ]

(#42) duke


duke
aktív tag

Hat ez szerintem sem tul megnyugtato, hogy mar csak ilyen modszerekkel tudjak novelni a kapacitast. Es meg csak nem is tul sokkal, mert ha ebbol 10 terras vinyok jonenek ki, akkor meg rendben volna.
Amugy nem nagyon ertem, valaki eltudna magyarazni esetleg, hogy pontosan mirol van szo ? Amit ertek, hogy ket savot egyszerre ir a fej, kicsivel kisebb helyre, mint ket teljes sav. Jol ertem ?

(#43) rhonin válasza Viktor81 (#21) üzenetére


rhonin
senior tag

Mondjuk szerintem nagyon kényelmetlen ez a megoldás amit választottál.
Nincs rá szoftver, hogy mi indíthatja el a vinyót? Mondjuk amiben korlátozni tudod mint mondjuk egy tűzfalnál, hogy pl. total cmd. ébresztheti a vinyót, de más nem. És ha kell róla valami akkor mégsem kell kapcsolgatnod.

Lapa: 26000 indítás... :Y Most néztem az én 500asom és van benne kemény 3200 indítás 500 nap alatt. :))

TeeJay: Igen persze, lehet így is számolni, de idióta dolognak tartom mikor kiadnak egy 500as vinyót 1db 1terrás tányérral és a felét használják. Pazarlás a köbön. Nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lenne gyártani mint az 1 terrásat. Jó ok fejből csak az 1ik oldalra kell.

[ Szerkesztve ]

(#44) KTTech válasza vontor (#34) üzenetére


KTTech
veterán

Erre mondják, csináld jobban és nyert ügyed van :)

Szerintem bármi, ami csökkenti az árakat, az jó fejlesztés, még ha kis léptékű is, ha a stabilitás nem szenvedi kárát. Márpedig ez esetben csak némi írási sebességgel kell adózni (ami úgyse annyira lényeges, hiszen nem rendszer-meghajtónak való a cucc, ha bírja a 80-100MB/s-et az a legtöbb felhasználónak elég).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45) KTTech válasza rhonin (#43) üzenetére


KTTech
veterán

"TeeJay: Igen persze, lehet így is számolni, de idióta dolognak tartom mikor kiadnak egy 500as vinyót 1db 1terrás tányérral és a felét használják. Pazarlás a köbön. Nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lenne gyártani mint az 1 terrásat. Jó ok fejből csak az 1ik oldalra kell."

Igen, de lehet használni azokat a tányérokat is, amik részben sérültek és nem lehetne teljes értékűként eladni. Ez már magában spórolás, nem pazarlás, és persze kevesebb fej is kell, ami szintén gyártási költség csökkentő.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46) rhonin válasza KTTech (#45) üzenetére


rhonin
senior tag

Ok. Igazad van erre nem gondoltam. ;)

(#47) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Még frissebb hír, hogy a Seagate már táblagépekhez is mechanikus zümmögőket (HDD) akar gyártani:

[link]

Istenem ments meg... :W

(#48) TeeJay válasza KTTech (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

tudtommal az 1 tányér 1 fej felépítésű vinyóban van a legkevesebb mechanika, még talán lehet motorból is olyat raknak bele ami erre van tervezve, gondolom a 3-4 tányérosokba másfajta kerül a terhelés miatt
a mai 1TB-os vinyóknál azt is el tudom képzelni hogy spórolás miatt kettő darab egyik oldalán hibás tányért raknak bele 2 fejjel mert ugyanaz mint 1 darab mindkét oldalán hibás tányérral.
szóval van lehetőség spórolni meg variálni vele.

notebook fronton jól jönne ez az új technológia
általában a 3,5" vinyók tányérméretének felét adja a 2,5"

tehát 3,5" jelenleg 1TB 2,5" jelenleg 500GB/tányér
ezentúl 3,5" 1,25TB 2,5" pedig ~640GB körül lesz tányérkonként :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Doink


Doink
aktív tag

Várjuk a 18TB-os sózott winyókat :)

[ Szerkesztve ]

(#50) VaniliásRönk válasza Viktor81 (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem, a fejed búbjára. :D De jó volna ha kicsit kevesebb indulattal firkálnál. ;)
Erre vannak külső rackek, igen, raides is akad. Egyébként meg egy-egy felpörgéstől még nem kéne halálfélelmednek lennie. Ennyire nem kényesek a HDD-k, ha meg gyengén sikerült darabot fogtál ki az ígyis-úgyis idő előtt fogja feladni a küzdelmet, ha a fejed tetejére állsz is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.