Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) attila9988 válasza Kékes525 (#100) üzenetére


attila9988
őstag

A cpu erejének ehhez semmi köze. Attól még a flac veszteségmentes formátum. Akármikor kitömörítheted, és tárolhatod wav -ban ha akarod, ugyanazt kapod.
Ha a cpu képtelen volna kiszámolni lejátszás közben, akkor nem rossz hangminőséget kapnál, hanem egyszerűen akadozna a lejátszás.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#102) dabadab válasza Kékes525 (#100) üzenetére


dabadab
titán

"Olvastam cikkeket arról, hogy a wav jobb hangzást ad mint a flac, mert kevésbé terheli lejátszáskor a procit (nem kell kicsomagolni)."

Ja, én is olvastam cikkeket arról, hogy Pataky Attilát elrabolták az UFO-k. Szerencsére nem kell mindent elhinni, csak azért, mert le van írva :)

DRM is theft

(#103) arabus válasza attila9988 (#101) üzenetére


arabus
addikt

Ezen felesleges vitáznotok.
Ha a pasinak nincs különbség a kettö közt akkor hangkártya sem
kell neki elég ha fazekat kongat.
Nem is tudom minek irkál ide.
Nem igen halott még normális cuccon flac-t.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#104) attila9988 válasza arabus (#103) üzenetére


attila9988
őstag

Én csak arra reagáltam, hogy a flac egy "lufi"... ahogy írta. Ebből arra következtettem, hogy egy lapon kezeli a veszteséges tömörítő eljárásokkal, ahol a hangminőség összemérésének van értelme. Veszteségmentesnél nyilván nincs, mert aki hall különbséget a forrás, és a flac között, annak el kell mennie fülészetre... :) Vagy a téves információk, és valami megmagyarázhatatlan sznob faktor együtt jobb hangot generálnak neki a fejében...

Csak azt akartam tisztázni, hogy a flac az az ég világon SEMMIT nem tesz a hangmintákkal, csak tömörített formában tárolja azokat. Ha az emberek csak kettő percet rászánnának, hogy megnézzék mi ez, már nem hasonlítanák össze az mp3 -al. (Már a nevét is elég lenne megnézni... "Free Lossless Audio Codec"... )

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#105) dabadab válasza attila9988 (#104) üzenetére


dabadab
titán

"Én csak arra reagáltam, hogy a flac egy "lufi"... ahogy írta."

Minden bizonnyal arra a széles körben elterjedt vélekedésre gondolt, hogy a mp3 az hallgathatatlan borzalom, csak a flac az igazi, csak nem fejtette ki ilyen hosszan. (És ebben azért van is valami, mert elég sok ilyenténképpen vélekedő csúnyán elvérzik egy mp3 vs flac vakteszten.)

DRM is theft

(#106) Kékes525 válasza dabadab (#102) üzenetére


Kékes525
félisten

Hülye megfogalmazás volt, az tény. :D Azonban ez a lényegen nem változtat semmit, mert megindokoltam. Az indokkal vitatkozz, ne a fogalmazással. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107) dabadab válasza Kékes525 (#106) üzenetére


dabadab
titán

Az indok is hülyeség, a kitömörítés akkor okozhatna problémát, ha nem bírna a CPU a buffert tölteni. Ez meg legfeljebb akkor lehetne valós gond, ha egy Commodore 64-gyel próbálnál lejátszani FLAC-ot, mert másnak nem nagyon okozhat problémát, annyira alacsony a számításigénye.

DRM is theft

(#108) fleetcmd válasza kriszpontaz (#54) üzenetére


fleetcmd
tag

Hm most teljesen feltekertem a hangerőt, kíváncsi voltam, hogy hallok-e alapzajt (ALC 892 van az alaplapomon), de semmi.

Kíváncsi lennék egy ilyesmi hangkártyára élőben. Pont egyik nap gondolkodtam rajta, hogy minek az a sok PCIe slot az alaplapon, ha nem használjuk semmire. Egy hangkártya még tán jó is lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy annyira egetrengető lenne a különbség. Vagy igen? :F

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#109) Kékes525 válasza dabadab (#107) üzenetére


Kékes525
félisten

Én nem tapasztaltam a gépemen gondot vele, azonban az szerintem erős túlzás, hogy C64 erősségű gépen lenne csak probléma. Másrészt te is egyetértesz azzal, hogy van közöttük különbség, mert szerinted is van olyan gép, ahol már problémát jelenthet. Úgyhogy nem hülyeség elméletileg, legfeljebb gyakorlatilag. Azonban azt nem írtam, hogy a gyakorlatban jelenthet problémát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) imibogyo válasza fleetcmd (#108) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez így értelmezhetetlen... Mi lenne a lánc? Vehetsz 100.000-es "hangkártyát" egy 2500 Ft-os Tesco-s füleshez, meg vehetsz 100.000-es fejhallgatót, vagy nagyon komoly hangrendszert egy eBay-es 300 Ft-os DAC-hoz is...

Ez a téma csakis rendszerben értelmezhető és minden komponensednek valamennyire kohézióban kell lennie ahhoz, hogy ténylegesen minőségi ugrást érhess el. És ennek a rendszernek minden (!!!) eleme hozzájárul a végeredményhez, van amelyik nagyobb, van amelyik kisebb mértékben. A helység akusztikai jellemzőiről már ne is beszéljünk. Vehetsz 10 milliós hangrendszert is pl. egy fémcsarnokba... :B

[ Szerkesztve ]

(#111) lezso6 válasza attila9988 (#104) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tudom hogy a FLAC veszteségmentes, az MP3 meg nem. Na meg utóbbi őskori tömörítési eljárás, de elég jól átvágja a fület a legmagasabb minőségen. Használok DAW-ot is, szóval az alapok megvannak. :)

Rendszernek meg Benchmark DAC1 + Adam A7X + Sub8 van, ezen talán már kijön a FLAC. :D De "sajnos" (?) nem valami meggyőző.

Sokan általában ott baltázzák el, hogy a tesztelésnél nem a FLAC-ból konvertálják az MP3, így nem garantált, hogy ugyanaz a forrása a két fájlnak. Pl ha más a master vagy gagyi az enkóder, akkor nem csoda, hogy sokkal jobban szól a FLAC vagy a 96 kHz / 24 bit, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#112) Kékes525 válasza lezso6 (#111) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem fülre nincs olyan hatalmas különbség a kettő között. Sokkal lényegesebb a zenei forrás, amiről a flac vagy az mp3 készül. Sokan azért gondolják, hogy sokkal jobb a flac, mert régebben nagyon sok nagyon rossz minőségű mp3-at hallottak, aminek egyrészt az eredeti forrása is gyenge volt, másrészt túl volt tömörítve, ami már nagyon sokat rontott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#113) dabadab válasza Kékes525 (#109) üzenetére


dabadab
titán

"azonban az szerintem erős túlzás, hogy C64 erősségű gépen lenne csak probléma."

Most megnéztem pár flacot egy szerény Pentium G3420-on, a dekódolás nagyjából a cpu 0,1%-át igényli (vagyis egy 4000 másodperces albumot 4 másodperc alatt dekódol), mindezt egyetlen szálon - nem nagyon találni olyan processzort mostanában, amit ez tényleg megterhelne.

"Másrészt te is egyetértesz azzal, hogy van közöttük különbség, mert szerinted is van olyan gép, ahol már problémát jelenthet."

:U Ez így továbbra is hülyeségnek tűnik, mert amelyik gépnek problémát jelent ilyen minimális számítási teljesítményt produkálni, ott gond lesz a wav jóval nagyobb IO igényével is. Maradjunk abban, hogy ez marhaság, ne ragozzuk feleslegesen.

DRM is theft

(#114) lezso6 válasza Kékes525 (#112) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, körülbelül ennyi lehet. Azt nem tagadom, hogy jobb lenne a FLAC. Csak túl van hype-olva, egy jó füles / hangszett vagy jó hangkártya / DAC sokkal többet hoz, de arról senki sem beszél. Mondjuk lehet azért, mert a FLAC (általában) nem kerül pénzbe. :D Ezért tartom lufinak a FLAC-ot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115) #65675776 válasza lezso6 (#111) üzenetére


#65675776
törölt tag

A veszteségmentesség igazából csak akkor fontos egy AV témában, ha a file-t utófeldolgozásnak akarod alávetni.

(#116) Kékes525 válasza dabadab (#113) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Igazad van, meggyőztél. :R

(#114) lezso6: Szerintem is túl van hype-olva. Ennek ellenére én lecseréltem szinte minden mp3-asaimat flacra. :D
Mi a véleményed a nagyobb felbontású zenékről összehasonlítva a red book (16bit-44.1kHz) szabvánnyal, azokat sem lehet olyan nagyon megkülönböztetni a nagyobb felbontásúaktól (24bit, 96kHz, 192kHz, vagy blu-ray és SACD).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#117) attila9988 válasza Kékes525 (#106) üzenetére


attila9988
őstag

Bár pontos statisztikát nem tudok erről mutatni neked, de vélhetően még az mp3 decoder -nek is nagyobb a számításigénye, mint a flac -nek.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#118) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van valami "tesztfájlos" oldal? Ez is jó? Lehet kipróbálnám az alaplapi + Audigy 2 ZS hangkártyát. Persze igazi a vakteszt lenne, ha tudjuk melyiket hallgatjuk, lehet befolyásol.

[ Szerkesztve ]

(#119) Kékes525 válasza attila9988 (#117) üzenetére


Kékes525
félisten

Elképzelhetőnek tartom. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#120) Reggie0 válasza Kékes525 (#109) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyet en is ki tudok talalni: A flac pl. jobb mint a wav, mert azokon a gepeken amelyek nem tudjak tartani a wav altal igenyelt adatatviteli sebesseget az adattarolorol, ott akadozni fog a lejatszas, mig a flac-ot le tudja jatszani hiba nelkul. Tehat most akkor megegyezhetunk, hogy a flac jobb, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#121) Kékes525 válasza Reggie0 (#120) üzenetére


Kékes525
félisten

Már beláttam, hogy hülyeség volt amit állítottam. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Nekem leginkább egy gusztusos Sound Blaster felirat dobogtatja meg a szivem egy dögös Sound Blaster nyákon. Egyenes gerinccel kijelenthetem ez egy izlésficamos gusztustalan kinézetű hangkártya

[ Szerkesztve ]

huhh

(#123) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A gépbe vettem anno az alaplapi Realtek helyett egy Xonar DS-t, de a DPC LC-vel csekkolva így se lett tökéletes a helyzet.

Mindenesetre nem olyan rossz, mint a notim-m alaplapijával, amivel szinte csak magas piros oszlopokat mutat, de ehhez veszek majd egy külső USB-s hangari/interface kombót, kíváncsi vagyok ez mit javítana az összképen. Mert most is rendszeresen serceg, recseg a lejátszás, ami szerintem tök röhej egy mai, modern komponensekből álló masinán... :F :((

[ Szerkesztve ]

(#124) wwenigma válasza SunMount3r (#123) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez a DPC dolog rendszerszintű probléma, legtobbszor intel/egyéb hálózati driver, usb driver okozza. LatencyMon megmondja de nem hangkártya miatt van...szivtam vele én is... [link] [link]

Az altalad linkelt program nem hasznalhato igazan w8 felett. Illetve a még Process lassoval lehet asszem atrakni mas magokra a megszakitasok kezeleset hogy ne mindegyik az elsot terhelje.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#125) SunMount3r válasza wwenigma (#124) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ezt tudom, hogy driver és device probléma. De inkább Windows problémának nevezném, nincs olyan Win-es gép, amin ne jelentkezne szerintem egy idő után. De anno a tán a DAC Topic-ban ajánlották, hogy egy USB-s hangkártya ezt megoldaná (az okára már nem emlékszem teljesen, régen volt).

A LatencyMon-t eddig nem ismertem, lehet kifürkészem vele "honnan jön a recsegés"... :K

(#126) PuMbA válasza SunMount3r (#123) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a DPC mérő program teljesen rossz értékeket mutat Win 8 és 10 alatt, csak 7-re jó. LatencyMon-t kell használni :)

[ Szerkesztve ]

(#127) SunMount3r válasza PuMbA (#126) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Win 7-en vagyok. De mindegy, mert nézem a LatencyMon adatait és próbálok valami kihámozni, de egyelőre elég kusza. Azt is írta, hogy lehet a CPU throttling is okozhatja. Majd bedobom valamelyik hangkártyás Topic-ba a Log-ot, hogy mit mondanak rá a szakik...

(#128) PuMbA válasza SunMount3r (#127) üzenetére


PuMbA
titán

Kevés az esélye, hogy a throttling okozza. A legfőbb gond a nem friss BIOS vagy az egyik eszközöd illesztőprogramja. A LatencyMon még ki is írja az illesztőprogram nevét: pl. usbport.sys, amelyik okozza. Aztán ott van az, hogy kihúzol minden USB-s cuccot a gépedből, ami nem billentyűzet és egér, valamint minden hálózati kapcsolatot megszakítasz és így könnyen lehet izolálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#129) Felhőtakaró válasza SunMount3r (#123) üzenetére


Felhőtakaró
tag

usb kombó notihoz? milyen hangszórókhoz használnád? :F

huhh

(#130) attila9988 válasza wwenigma (#124) üzenetére


attila9988
őstag

És a mai napig nem voltak képesek megoldani... Hihetetlen. Általában a hálózati kártyára lehet visszavezetni a gondot, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy tényleg annak a driver -e okozza, ugyanis meglehetősen változatos hardware -ek esetén is produkálja ezt a problémát a win10. A microsoft léphetne valamit... vagy nyilatkozhatna róla valamit, mert az eldugott forum -ok hülyébbnél hülyébb workaround -jain kívül nincs valódi megoldás.

És állítólag ez a legjobb windows.... hát elég szomorú... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#131) SunMount3r válasza PuMbA (#128) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt tudom (látom) magam is miket ír ki :) , de ez a driver/process-es dolog elég komplex és kényes téma, nem is tudom melyik Topic-ba menjek inkább vele. Nyilván nem áll neki az ember csak úgy leállítgatni meg leszedni ezeket, főleg hogy lehet van rá alternatív megoldás is, meg amúgy is megvan ennek a módja.

Aztán ott van az, hogy kihúzol minden USB-s cuccot a gépedből, ami nem billentyűzet és egér, valamint minden hálózati kapcsolatot megszakítasz és így könnyen lehet izolálni a dolgot.-> Ja az izolálni tényleg a legjobb szó rá, mert így gyak. minden használhatóságától és funkciójától is izolálom a gépet is. :D Az a baj (minthogy a driver/process-es dologgal is), hogy az eltávolítással nem sokra megyek, mert használni továbbra is akarom majd ezeket. Szóval alternatív megoldások kellenek. Persze a szűrés szintjéig jó ez is.

(#129) Felhőtakaró: Genius SP-HF1250B. De valahogy sejtem mire megy ki a kérdés. De légyszíves ne kezdjük el ezt az "ilyen hangfalakok úgysem hallanád a különbséget" vitát. :N

(#132) nyunyu válasza dabadab (#107) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak idején a 486DX33-omnak gondot okozott a 128kbites sztereó mp3-ak kicsomagolása, akadozott.
Utána Pentium 100-ra váltva már sikerült valós időben kicsomagolni+lejátszani a 256kbiteseket is.

Ma már röhögünk rajta, hiszen egy átlag processzor is 25-30x gyorsabb egy szálon, mint 12 éve a Pentium volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#133) dabadab válasza nyunyu (#132) üzenetére


dabadab
titán

"Annak idején a 486DX33-omnak gondot okozott a 128kbites sztereó mp3-ak kicsomagolása, akadozott."

Ezzel kapcsolatban két dolgot érdemes szem előtt tartani:
1. A FLAC dekódolása jóval gyorsabb, mint az mp3-é, nálam bitrate-től függően kb. két-háromszor gyorsabb a flac -d mint a lame --decode.
2. Az mp3 dekódolása alapvetően lebegőpontos móka, a FLAC-ból meg a kezdetek óta van fixpontos dekóder, márpedig a szegény 486-okat leginkább a lassú FPU-juk fogta vissza.

Szóval így ránézésre a flac dekódolást egy 386dx40-nek vinnie kellene.

DRM is theft

(#134) mekker


mekker
őstag

Inkább jönne valami a 60-80$-os kategóriába valami. Ennek ki a célközönsége? Gémereknek felesleges, zenehallgatóknak ott van a tucatnyi dac, vagy akár a drágább Xonar hangkátyák.

Pont lapváltás előtt állok, és ha a Xonar D1 helyett nem találok használt DX-et értelmes árban, akkor kizárt, hogy Asus/Creative vonalról válasszak. 5-10 éve konstrukciók, minden túlárazott (pl. U7 tetszene, csak nem ennyiért), és a drivereiket is csak a community menti meg.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#135) PuMbA válasza SunMount3r (#131) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon túlbonyolítod a dolgot, semmiféle process leállítatással nem kell foglalkoznod :)

"de ez a driver/process-es dolog elég komplex és kényes téma, nem is tudom melyik Topic-ba menjek inkább vele. Nyilván nem áll neki az ember csak úgy leállítgatni meg leszedni ezeket, főleg hogy lehet van rá alternatív megoldás is, meg amúgy is megvan ennek a módja."

A drivert vagy programot nem kell leállítani. Egyszerűen felfrissíted a legfrissebbre és ha még mindig rossz, akkor letörlöd a fenébe a Vezérlőpultból vagy az eszközt pedig kidobod a kukába.

" Az a baj (minthogy a driver/process-es dologgal is), hogy az eltávolítással nem sokra megyek, mert használni továbbra is akarom majd ezeket. Szóval alternatív megoldások kellenek. Persze a szűrés szintjéig jó ez is."

Lásd első pont vége, kidobod az eszközt a kukába és veszel másikat, amelyik jól megy :) Minek használnád, ha rossz?

[ Szerkesztve ]

(#136) SunMount3r válasza PuMbA (#135) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát persze. :D Egyik csatlakoztatott eszközöm ára sincs 15K alatt és mind minőségi termék. Ráadásul egyik sem dísznek lóg a gépen. Úgyhogy már alig várom, hogy valamit csak úgy "kidobhassak" belőlük a kukába. :N

Egyébként én a WLAN adapterre (is) gyanakszom. Bár disabled-re rakva is pattog a hang, de a drivert-t még nem szedetem le eddig.

Amúgy korán sem olyan egyszerű ez, mint ahogy lefestetted, íme: [link], [link], és végül ez, amikor a rejtett eszközöket is bepipáltam: [link] Jól néz ki, nem?! :D

(#137) imibogyo válasza SunMount3r (#136) üzenetére


imibogyo
veterán

Ne haragudj meg, de nekem kívülről tökre úgy tűnik, hogy nem is akarod megoldani a problémádat... :U Kaptál sok hasznos tanácsot, hogy mit tegyél a hiba megoldásáért, felderítéséért de te folyton visszakozol...

Azt sem értem, hogy miért releváns az, hogy mennyibe kerül egy-egy eszközöd? Ha "szar", akkor "szar" (logikusan csak adott konfigurációra értve). Ki kell cserélni és készen is vagy. Eladod aprón, hiszen tökéletes állapotú a cucc, csak neked akad össze valamivel, másnál viszont valószínűleg hibátlanul fog futni az adott eszköz és kis bukóval ki tudod cserélni egy olyanra, ami (valószínűleg) nem lesz problémás. Problem solved, mindenki boldog... Nekem anno 300.000 Ft-os videokártyával is volt bajom (display driver stopped responding... agyvérzést kaptam tőle), míg pontosan ugyanaz a kártya egy másik chipsettel rendelkező gépben (azóta is) tökéletesen megy... Na erről ennyit, hogy mennyibe került valami... :B

Ugyanez igaz a kihúzogatásra is. Én értem, hogy használni akarod a gépedet, de miért fáj az, ha mondjuk 5 perce kihúzol "mindent" belőle? Nem azt mondta PuMba sem, hogy akkor azonnal törj is össze mindent, de legalább tudnád (talán), hogy mi okozza a gebaszt. Már legalábbis, ha nem az adott eszköz illesztője, vagy saját progija az, ami ugye a kihúzástól még mindig aktív marad(hat)...

Nekem anno Xonar DG-el a D-Link USB wifi adapterem és/vagy annak drivere akadt össze (nem öltem bele több energiát a kiderítésébe, hogy melyik is volt az igaz). Eladtam, vettem egy TP-Link valamit és utána megszűnt minden bajom (miközben a D-Link átkerült a műhely-gépembe és azóta is hibátlanul teszi ott a dolgát). ;)

(#138) PuMbA válasza SunMount3r (#136) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyik csatlakoztatott eszközöm ára sincs 15K alatt és mind minőségi termék. "

De a szoftverük vagy illesztőprogramjuk ezek szerint nem annyira minőségi :) Ez is nagyon fontos, nem csak a hardver. Ilyen sok eszközzel tényleg nehéz lesz megoldanod a dolgot, de hát ezzel számolni kell. Minél több eszközt használsz, annál több a lehetséges hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

(#139) sh4d0w válasza bon (#72) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, amit azt jelenti az altalam felvetettek szempontjabol, hogy...?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#140) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Én tuti kipróbálom ha megjelenik nálunk is - több okból:
- nekem soha nem voltak még driver gondjaim a Blaster-ekkel; teljesen jól használom mind a gyáriakat és mind az alternatívokat is..
- 5 SoudBlaster típust használok és 2 Xonar-t játékra-filmre-zenére...
- imádom a hangjukat mind 5.1 vagy 7.1, mind fülesen hallgatva...
...az tény; hogy jól csak jó perifériákon muzsikálnak - de akkor nagyon adják..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#141) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. Ki kérném hozzá értő véleményét, hogy érdemes e lecserélnem régi (Sound Blaster Audigy 2)de jól működő hangkártyámat, valamelyik új típusra.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#142) Pötyi válasza Whaazzup (#141) üzenetére


Pötyi
őstag

Javaslom egy ötforintos érme feldobását.

Fej: igen, cseréld ki
Írás: nem, ne cseréld ki

QNX is cool!

(#143) Baliga Tamás válasza Whaazzup (#141) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szerintem mindenképp cseréld és próbálj ki egy X-Fi-t; hidd el nem fogsz csalódni..! Árban is korrekteket lehet venni már itt - de ugye feltétel egy jó hangrendszer vagy egy jobb füles..! :K

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#144) Whaazzup válasza Baliga Tamás (#143) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Ezért ([link])gondoltam, mert akkor meg gondolom, hogy eladjam e, vagy nem.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#145) Baliga Tamás válasza Whaazzup (#144) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Háát..., én nem vagyok híve a wireless füleseknek - a vezetékesekben jobban bízok; nincs zúgás-gerjedés-veszteség és egyéb jelenségek..! Jelenleg egy HyperX Cloud Revolvert "használok" (nagyritkán) - na ezt hallgasd meg egyszer - megőrülsz a hangjától és a minőségétől..!
Van hirdetve mai nappal egy Steel Series Siberia füles egy Xonar Dx hangkártyával 20pár k-ért - az erősen ajánlott részemről..! :K

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#146) Whaazzup válasza Baliga Tamás (#145) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. Én nem tapasztaltam ilyet.Van más fülesem, ezt azért használom, mert tudok közlekedni a lakásban, Razer, és Sony vezetékes, de ennek jobba hangja.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#147) Baliga Tamás válasza Whaazzup (#146) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Akkor hajrá..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#148) Whaazzup válasza Baliga Tamás (#147) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Köszönöm a hozzászólásod.ÜDV. :K

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#149) NYPD


NYPD
aktív tag

Hát nem tudom... Spec alapján nem tűnik rossznak. SB X-Fi Xtremegamer Fatality Pro-t használok mióta megjelent, de nem hiszem, hogy lecserélném. Főleg zenére, minőségi cájggal. Ha cserélném is, nem erre, hanem egy komolyabb 5.1-es külsőre..

Amennyiért gonolom indul (sacc 40k) azért már lehet venni belépőszintű külső hangmodulokat használtan.

(#150) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok melyik Xonar kártyát ajánljátok játékra az ár fontos.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.