Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jasohn


jasohn
tag

Szép kis masina lesz.
Egy 9800M GTX SLI azért már nem semmi :K
Bár gondolom az ára közelebb lesz a millióhoz, mint hozzám :B

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

ekkora képátló és fullhd? mekkorák így a pixelek? :S ezt a részét kicsit meggondolatlanságnak tartom... a fullhd-nek 26" fölött látom igazából értelmét... ez olyan dolog a szememben, mint pl hordozható dvd-lejátszón a dvd-zés, holott akkora kijelzőn még majdnem a videocd is kinéz valahogy :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Enton


Enton
addikt

NA egy ilyen éppen jól jönne! Erre már tudnám azt mondani hogy megvenném, habár bőven elég lenne egy 9800GTM is bele az integrált mellé! :K
Meg egy E8400-es mobil megfelelője is bőven elég lenne proci helyet! A többi része maradhat, elfér benne! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) shteer válasza Enton (#3) üzenetére


shteer
titán

egy P8400? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#5) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Úristen, muszáj a vonaton is Crysis-ozni? Hát ez nagyon nagy kiváltság. Ehelyett inkább vennék egy Opel Astra G-ét. Vagy nyitnék egy vállalkozást valahol. Mert igen közel lesz az ára 1M forinthoz. :DDD

Milliomosok előnyben. :Y

De hát ez van, nem engem céloztak meg. Na. :D

(#6) mephi666 válasza tzsolesz (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

valószínű, hogy ha ilyenre van pénz, akkor nem vonattal fogsz már utazni :D főleg nem így, hogy sztrájkolnak nonstop...
egyébként én is rengeteg egyébre el tudnám verni a pénzem... pl összeraknék töredékéből egy ütőképesebb gépet és ha mozgatni akarom, felfogadok egy hordárt hozzá :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) orbano válasza mephi666 (#2) üzenetére


orbano
félisten

ültél már 24" 1920x1200-as kijelző előtt? Egyáltalán nem kicsik a pixelek. A szemüveges, nem túl jól látó barátom odavan érte. Egy ilyen 18"-os monitoron nyilván kisebbek ap ixelek, de valamivel közelebbről nézed. Nekem pl. simán jól látható rajta minden. Akinek meg túl kicsi, mert rossz a szeme... hát az ne vegye meg. A HP gyárt ilyen felbontással 15,4-es monitort, és azért sokan meg is veszik...

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) mephi666 válasza orbano (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, nem ültem még ilyen előtt, de én egy 19" 5:4-est 1280x1024-ben használok... ez szélesebb kicsit, de magasságban meg kevesebb... ekkora képátlónál szerintem bőven elég lenne 1366x768 vagy 1680x1050... nincs baj a szememmel, de kényelmesebb szerintem az általam írt felbontások egyike, mint a fullhd :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) xedos


xedos
addikt

Full HD 15.4-ben már jó pár éve van és használják is!
HP -DELL-IBM csúcskategóriás workstation notikban.
Főleg tervezgetéseknél jön jól ez a felbontás, de gondolom egy grafikus sem panaszkodna...
Amúgy ezeknél a gépeknél nem az akksiidő a fontos, hanem az, hogy "kis" helyet foglal...
mégis könnyü elvinni egy lanpartira...

(#10) sekli


sekli
addikt

Összecsukva a tetejére lehetne rakni négy Eee-t, és még lehet, hogy le se lógnának róla... :)

(#11) Kriza


Kriza
őstag

Ez a konfig még asztali gépben is megabrutál szörnyeteg, nemhogy notiban. :Y

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#12) _Orbi_ válasza tzsolesz (#5) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Ott sem sokáig Crysis-oznál, mert 20 perc alatt lemerülne az akksi. :D :D

De ennek hogyan oldják meg a megfelelő hűtését? nehezen tudom elképzelni, hogy egy 4magos dinnye, meg annak a 3 VGA-nak a hőlyét el lehet vezetni olyan kis helyen úgy, hogy ne melegedjen túl semmi sem...

(#13) Kriza válasza _Orbi_ (#12) üzenetére


Kriza
őstag

Kell hozzá egy ezüstpasztával lekent fémlapos asztal. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) orbano válasza mephi666 (#8) üzenetére


orbano
félisten

a barátom is ezt mondta látatlanban, amíg rá nem vettem, hogy vegye meg (először egy 15" 1400x1050-es notebookot, most pedig egy dell 2407-et). az előbbi tényleg egy picit sok volt neki, de betűméret-növeléssel jól tudta használni és szerette, a dell pedig tökéletes számára, alapbeállításokkal prímán lát rajta mindent (és gép előtt dolgozik, 3d tervez, számításokat végez, dokumentál).
egyébként ezen a notin lehet, hogy egy átlagosan gyenge szenek sok a fullHD, és elég lenne az 1680, de egy normális látású embernek a 15,4 1680x1050 kiváló élmény (két kollégám és két jóbarátom is ilyen notebokot használ), így el tudom képzelni hogy 18"-on az 1920x1080 is nagyon élvezetes lehet. pláne egy olyan gépen, amit játékra, multimédiára terveztek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) mephi666 válasza orbano (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

végülis 18" fölött picivel ekkora felbontásban már lehet, hogy felesleges az fsaa, mert olyan aprók a pixelek, hogy nem tűnik fel :D azért voltam ezen a véleményen, mert 1280x1024-ben használok egy 5:4-es tft-t és az nekem tökéletesen elég filmre és játékra is... fullhd-ra meg majd egy 82" fölötti tv-t akarok... azt 3-4méterről kényelmes nézni... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Jack O'Neill válasza mephi666 (#2) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Nem értem ezt a képpont méret mizériát. Az emberi szem 0.1mm-es felbontással különböztet meg két pixelt. A mai monitoroknál 0,27mm az átlag ezeknél meg lemennek 0,2-ig. Még mindíg messze van ez attól hogy ne is láss átmenetet két pixel közt. Szóval nyugodtan lehet növelni a fellbontást még. (legalább nem kell AA), az meg, hogy a Windows szarul jeleníti meg a betüket ekkorra felbontáson..hát ez nem a monitor technológia hibája. Tessék manuálisan növelni.

JAJJMÁÁÁÁ

(#17) Hebry


Hebry
senior tag

Kekem a T43p-men 1600x1200-as kijelző tökéletes, és nagyon szeretem. A kissebb felbontásúakon már csak csodálkozom, és nem igazán tudom élvezni őket.
Asztalinál a Dell 19 colos biztosítja az 1600x1200-at.
Már nagyon megszoktam és nem szeretnék kissebbet.
Csak épp a gyártók kínálatában nagyon kis szegmenst képvisel ez a felbontás, vagy ennél nagyobb.

(#18) Metalfan


Metalfan
senior tag

Kár, hogy nem én vagyok a célközönsége ennek a gépnek :U

(#19) sanzi89


sanzi89
addikt

De ebben az árban valószínűleg benne lesz egy lábmelegítő (másnéven töltő) egy gorfi és melegszendvics sütő (másnéven klaviatúra). De ne legyen igazam...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20) Franklin


Franklin
addikt

Én igazából az akksi témát nem értem. Nem tökmindegy, hogy 10 vagy 20 percet bír akksival? Ez a gép egyértelműen nem hordozhatóságra készült, hanem asztali pc kiváltására. Lesz neki hely az asztalon, lesz neki konnektor is a közelben és kész, soha nem kell akksiról működnie.

Cserébe jobban néz ki, mint egy asztali pc és kisebb helyet is foglal. És végül is ez a DTR notik lényege, nem?

(#21) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

9800M GTX SLI... na igen ez már tényleg gamer notebook! :Y

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#22) Enton válasza Franklin (#20) üzenetére


Enton
addikt

Az oké hogy ez a lényege. De ha már megveszi az ember akkor már hadd használja akkor és ott ahol akarja és ne csak 10-20 percig.
Vagy itt is inkább ilyenfajta, szünetmentesnek van benne a táp!? :N

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23) bocsika


bocsika
aktív tag

Na megvan a majdnem teljesen kiöregedett Clevo-m utódja, sajnos csak időmilliomos vagyok. Nem lesz egy egy kicsit kisebb méretben? Én nagyon meg vagyok még mindig elégedve a sajátommal. Még Cod 4re is ráveszem néha, pedig már nem mai a kicsike.:D
A felbontáshoz. Szobatársamnak van egy 20" os Samsungja de majd ki folyik a szemem annyira pixeles, de neki ez kellett mert akciós volt. Nem tudom hogy az enegiatakarékosság miatt vagy mi de nekem csak a notebookba rakott lcd felel meg. A rendes asztalinál kifolyik a szemem.
A tv-hez. Na ne kelljen már a folyosóról néznem a "HD" tv-t hogy ne lássam a pixeleket táncolni. Na tescoban is kifolyik a szemem mikor arra járok.
2 ekkor a videokártyával és ekkora kijelzővel más csak mobil radiátornak hívhatunk egy gépet. :D

(#24) Franklin válasza Enton (#22) üzenetére


Franklin
addikt

Aki azért akar notit venni, hogy ott használja, ahol akarja, az nem DTR-t vesz, hanem normál notit, esetleg netbookot. Akár 5-6 óra üzemidővel.

Akinek ilyenre van szüksége, az nemigen fogja ölben használni... :-)

(#25) orbano válasza mephi666 (#15) üzenetére


orbano
félisten

82" fölötti? :Y létezik már egyáltalán ekkora? én egy 42"-ossal is kiegyeznék :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) Franklin válasza orbano (#25) üzenetére


Franklin
addikt

Gondolom 82 centiset és nem colosat akart írni... :-)

(#27) mephi666 válasza orbano (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, az centi akart lenni... habár ha annyi pénzem lenne, akkor a collal is kiegyeznék :D szépen takarná a falat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) orbano válasza mephi666 (#27) üzenetére


orbano
félisten

én is ideképzeltem a szekrénysor helyére és... hmm :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.