Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

"hivatalosan 500 dolláros árat adott meg, de gyakorlatilag a 340 dollárért már hazavihető"

Még több ilyen termékbemutatót! :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) atike


atike
nagyúr

"Az Acer hivatalosan 500 dolláros árat adott meg, de gyakorlatilag a 340 dollárért már hazavihető."

Ez hogy jött össze...? :F

(#3) Croissant válasza atike (#2) üzenetére


Croissant
aktív tag

500-ért érné meg nekik a gyártás a nyereséggel együtt, és már későn szóltak nekik, hogy az első bekezdésben részletezettek miatt, 340-nél többért nem lehet eladni :D

(#4) Def26


Def26
félisten

Na 120k körül ez nekem tökéletes lenne. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) SPEA


SPEA
aktív tag

na ez pont annyira háááDR mint ez a gyöngyszem: http://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/dell-s2718h-monitor/pd

Full HD, 1000:1, 99 %-os sRGB - 16,7 millió szín mellé 6 bites+FRC és a remek 250 cd/m² .... :C :W

ez kb olyan mint a '90-es években a hangfalak.. nekem is volt 3800W-nyi műanyag csipogóm :DDD

(#6) Lacok válasza atike (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Egy akció keretén belül lehetett megvenni 340$-ért de már lejárt tegnap. [link] [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) Def26 válasza SPEA (#5) üzenetére


Def26
félisten

A linkelt dell ips és full hd, ez meg VA paneles és 4k. Ahogy nézem ezt az acert, ebben rendes 10 bites hdr van. Mi a baj vele?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) vaakuum


vaakuum
addikt

27-es méretben már mennék is venni ... :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Van egyáltalán valódi HDR monitor? :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10) Def26 válasza Törzsúr (#9) üzenetére


Def26
félisten

szerintem a VA panelos mind az.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#11) Törzsúr válasza Def26 (#10) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Úgy értem, hogy 1000 fényerő nem ilyen 300-350-400. Úgy tudom az Nvidia 1000-re határozta meg a HDR-t. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12) Bestspiler7 válasza Törzsúr (#11) üzenetére


Bestspiler7
tag

még nincs, majd jövöre, de igazi hdr-es monitorok ár 1200 dolártól indul.

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az a talp... :U

(#14) BiP


BiP
nagyúr

Oké, hogy ez ilyen marketingHDR, de kit érdekel, 340-ért már alapból megérte volna a 32" 4K VA monitor, még ilyen atomronda talppal is. (még azt mondom, bruttó 500ért is jó, szerintem)
Freesync az meg csak ráadás.

(#15) snecy20 válasza MeszesKPT (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Borzalom. De minden szögből nézve...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) kolopele


kolopele
nagyúr

Nagyon olcsó, bár az is igaz nem G-synces, talán azért.

(#17) pengwin


pengwin
addikt

Valami hasonló monitor lesz a következő beruházásom...
Nagy (32" vagy nagyobb), 1440p vagy 4K, szigorúan VA panellel.
Hacsak nem lesznek értelmes áron OLED monitorok mire vásárlásra adom a fejem. De azt hiszem ez a veszély nem fenyeget. :(

(#16) kolopele
Nem lehet, hanem egészen biztos.
Ugyanolyan monitorok FreeSync-es és G-Sync-es változatai között simán lehet 200$ eltérés is a FreeSync javára.

Engem egyébként az érdekelne, hogy mi akadályoz meg egy G-Sync-es monitort abban, hogy a liszensz nélküli FreeSync-et is támogassa...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) kolopele válasza pengwin (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az enyém ugye G-Synces, de nem tudom mekkora lehet az eltérés mert FreeSynces-hez még nem volt szerencsém. Egyébként a 32" - osat mekkora távolságról néznéd? Nekem néha már ez a 27" is sok kb. 80 cm - ről, hátrább meg nem fogok menni :D Mondjuk az sokkal durvább hogy azt mondják páran a 77" - os OLED tévét nézzem két méterről mert csak akkor nem vesznek el a részletek................A világ is forgott velem amikor megpróbáltam, majdnem úgy mint egy 3D adás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#19) pengwin válasza kolopele (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Mostani asztalomon a 24"-es 16:10-es monitorom is határeset, ide nem raknék nagyobbat de költözés után jó mély sarokasztalt tervezek, ott, lenne hely neki. Viszont a 32"-et tartom a legreálisabbnak, az árak végett is... :B

Az se lenne baj, ha pl. nem látnám be az egészet egyszerre, mert a munkám során a fejlesztőkörnyezet 6-7 elkülönülő eszköztárára és munkaterületére nem kell egyszerre odafigyelnem.
Meg ki tudnám használni több ablak egymás mellé tételére.
Szélesvásznú (alias csík) monitoron is gondolkoztam, de ha vertikálisan nem akarok leadni a mostani 24"-es FHD+-ból, akkor jó szélesnek kell lennie minimum 1440p felbontással, és a munkán kívül minden más felhasználásom során előjönne a képarány hátránya.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) kolopele válasza pengwin (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Munka területén valóban előnyös egy ekkora monitor, de játszani szerintem túl nagy, bár az is lehet az én szemem túl érzékeny. Egyszer amikor egy barlangrendszerben vetítettek bemutató kisfilmet a bányászatról (nem AMD kártyákkal :DDD ), akkor a végén szépen mindenki felállt és ment is volna a csoport, de megláttak egy fekvő embert a padon aki miatt kicsit várakozniuk kellett :O

[ Szerkesztve ]

(#21) .mf


.mf
veterán

31.5", 4k, VA, 10-bit, 40-75 Hz Freesync, barátságos ár, ez így nekem tök jó is lenne, jöhet szülinapomra :K Ami ma van, úgyhogy kedves Acer, tessék belehúzni a házhozszállítással :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Gróf... válasza pengwin (#17) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Mi a jó a VA panelben?
Engem egyszer az Oázisban pillanatok alatt beszéltek le róla! Csak annyit kellett tennie az eladónak, hogy beüzemelje és felhívja a figyelmem a citromsárga (!!!) mappaikonokra. (Az egész kép élettelen, fakó volt)
Kerestem a kimagasló fekete ficsőrt is, de az valahogy nem volt annyira szembetűnő.
Történetesen az is Acer volt és olcsó.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#23) gorgo válasza Gróf... (#22) üzenetére


gorgo
őstag

ha egyszer nincs kalibrálva, milyen legyen (ok, bármilyen lehet).

Erről megnéznék egy PH! tesztet szívesen. Az a baj a nagy képátlójú monitorokkal, hogy elb***tt képarány szinte mind. Amihez kedves szoftvergyártók terveznek még olyan szoftvereket, amin kizárólag böszme vastag horizontális ikonsor van, így a végére egy nadrágszíj jellegű "hasznos" területed van. Agyhalott idióta kocsog mind! :W
Ha ez IPS lenne, lehet megrendelném, mivel VA így lehet nem fogom...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24) #72042496 válasza .mf (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Boldog születésnapot! :)

(#25) Márton válasza .mf (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

Isten éltessen! :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) AxBattler válasza Törzsúr (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudtommal inkább csak érkezik, és a hozzáértők szerint fél milla fölött lesz, szóval ez az budget-HDR egy jó kis marketing-BS, de pl. a BenQ, meg a Dell is felszállt erre a vonatra. Nem kell velük foglalkozni.

Egyébként 100-110k HUF-os áron teljesen jó ajánlat: VA panel, NEM hajlított, 32"-hoz 4K, Freesync 40hz-es alsó határral, sok csatlakozó, VESA furatok... pont erre lenne szükségem.

27"-on, 1440p-s felbontással, 100k HUF alatt szívesen előrendelném! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) pengwin válasza Gróf... (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Nos, egy VA panel kicsit olyan, mint az OLED: nagyon jó a feketéje, magas a kontrasztja, és ha jól be van kalibrálva akkor szép élénk színei vannak. Emellett nem érintik olyan problémák, mint az IPS glow.

Van itthon egymás mellett két 24"-es monitor, az egyik egy LG IPS, a másik egy régebbi VA panel, és meg kell mondjam, a VA mellett fakónak, mosottnak hat az IPS képe.

Ettől még nyilván léteznek gagyi VA panelek, ahogy vannak gagyi IPS-ek és jobb TN-TFT-k is.
Na meg a személyes preferencia is komoly érv egyik vagy másik mellett, tényleg kicsit ízlés kérdése is a dolog. Nekem a VA jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#28) .mf válasza #72042496 (#24) üzenetére


.mf
veterán

+Márton, köszi :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) t72killer válasza Törzsúr (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! A 300cd/m2 még a normál monitoroknak is eléggé az alja... A 10bitet vajon mennyi valós bitből kamuzták fel? Valós 8bit már használható szint, valós 10bitet nemigen kap az ember 3-4k$ alatt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Tesztet, derüljön ki hogy miért ilyen olcsó.

(#31) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ilyen drága és még mindig nem natív 100hz-es panel? Inkább húzzák rá a micsodájukra, pláne ennyiért! :W

[ Szerkesztve ]

(#32) BiP válasza #16939776 (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

(#33) t72killer válasza BiP (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A review-oló úgy tűnik nem látott még másik UHD monitort:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) #16939776 válasza BiP (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, sajnos ebből nem tudom eldönteni hogy a forrás "fosch" vagy a monitor.

Sem a 10 bit, sem a 4K, sem a HDR "nem jött át" :)

(#35) BiP válasza #16939776 (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Bocs. Nem néztem meg, csak láttam, hogy 10perces review, gondoltam jó lesz. A többi ilyen 1-2 perces marketingvideó volt, vagy sima hír a bejelentésről.

(#36) t72killer válasza PrinceHerceg (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Létezik már olyan egyáltalán? (10bit VA, 100+Hz)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) SPEA válasza Def26 (#7) üzenetére


SPEA
aktív tag

A linkelt monitor csak a HDR P.M.P.O. miatt volt, szemléltetés gyanánt :D le is írtam az adatait, tisztában voltam vele, hogy nem 4K.

A cikk(i) tárgya pedig.. mások is írták már. Nem csak a 10bites színkezeléstől lesz HDR. A monitor gyári oldalán pl. semmi infó arról, hogy real 10 bit, vagy 8+frc.. OK, 1 milliárd szín. Lokális fényerő állítás? Rec. 2020 színtér? HDR10 specifikációjában 1000nit van, ez tud 300-at...

Ez a monitor így HDR:

Az igazi HDR meg valami ilyen lenne:

bár ez már inkább DolbyVision High10+ lenne.. szerény 60.000W

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Gróf... válasza pengwin (#27) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Elfogadom amit állítasz.
De akkor végképp nem értem a dolgot, mert a legelső kérdésem az eladóhoz az volt, hogy:
-"Nem lehet beállítani?"
-Nem.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#39) Scholes9 válasza Gróf... (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

VA panelnek sokkal jobb a kontrasztja, sztem összességében jobbak a VA paneles monitorok, mint az IPS, volt mindkettő, tapasztalatból írom ezt. Én többet nem vennék IPS monitort már. Mindezt úgy, h az IPS egy 150 ezres Asus, a VA monitor meg egy 40 ezres Acer volt :U

Gróf...: ott vmi bibi lehetett. Amúgy számomra ez egy olyan dolog, h kialakult a fejekben, h az IPS az Isten, holott ez koránt sincs így, talán lassan megváltozik ez a hozzáállás is :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) BoneDragon válasza Gróf... (#38) üzenetére


BoneDragon
veterán

Biztos félreértettétek egymást, kézzel nem is fogod jól beállítani, csak ha kalibrálva van.
Ezeken a HDR monitorokon mindig jót nevetek és sajnos sok ember bedől neki. Tessék valódi HDR monitor, nem 50ezerért. ;]

(#41) AxBattler válasza Scholes9 (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

VA panellel az a gond, hogy jóval kisebb a paletta, mint IPS kijelzőkből. Sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42) t72killer válasza BoneDragon (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom ez a szépség mennyit kóstál, valszleg a BenQ SW271 olcsóbb nála, 1100$. A Benq nem egy hiperprémium márka, kétlem, hogy ezalatt képes lenne bárki valódi HDR monitort gyártani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) pengwin válasza Gróf... (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Simán elképzelhető, hogy egy eltolt modell volt, gagyi VA panellal és/vagy gagyi elektronikával.
Mint mondtam: gagyi mindenből van. ;)

Monitoros topikban lehet érdeklődni normális VA-paneles monitorok után (esetleg deja vu fórumtársnál is, ha jól emlékszem ő a nagy monitor-guru), és nézz meg üzletben egy olyat. Lehet úgy jobban átjön milyenek is a VA panelek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#44) BoneDragon válasza t72killer (#42) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ez sem az. A valós HDR 1000cd/m²-től kezdődik, ez csak 350. Nem igen létezik még valós HDR monitor, az az Eizo is csak most fog megjelenni, persze ilyen 2 milliós áron.

(#45) t72killer válasza BoneDragon (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. 350 a mezei monitorok szintje...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Piftuka válasza snecy20 (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Úgy látom, hogy most ez a legújabb divat...

Nagy kár érte, mert a masszív, stabil, forgatható, állítható magasságú talpnál praktikusabbat és jobbat még nem találtak ki!

Szerintem a tervezőket ez ihlette:

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.