Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

GPU utilization may be stuck at 100% in Radeon performance metrics after closing games on some AMD Graphics Products such as Radeon™ 570.

Játékok után még mindig beragad az órajel RX 570, erről miért nem beszélsz? Hónapok óta hibás a driver csomag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2) bodo753


bodo753
tag

Érdekelne hogy mikor lesz ismét új,amd által is ajánlott driver,nem csak opcionális.
Ezekkel valahol mindig bajom volt.

(#3) Abu85 válasza bodo753 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek az ajánlottak. Ha a WHQL-re gondolsz, akkor az optional drivereket az AMD általában két hét alatt íratja alá, de tök felesleges telepíteni őket, mert bitről-bitre megegyeznek az opcionálissal, tehát gyakorlatilag ugyanazt telepíted más aláírással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) nakos1212 válasza Abu85 (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nem irigyellek hogy minden egyes thread alatt le kell ezt írnod, remélem már előre el van mentve egy txt fájlba ez a komment...

(#5) adr0001


adr0001
tag

A 22.7.1 úgy lett beharangozva hogy majd eljön vele az openGL kánaán. Nos, azzal SEMMI nem mûködik ami openGL, de még ezzel sem. Állítòlag a Minecraft az pöpec. De azt meg ki nem szrja le? Jön vissza és marad a 22.6.1. Tényleg le a kalappal az elôtt amit a DX11 részleggel csináltak, de nekem úgy tûnik hogy mind az nV mind az AMD csak kivéreztetni akarja az OGL-t. Szépen, lassan, biztosan. De legalább megy a Minecraft.... Ahhoz hogy az menjen normálisan miért kellet elqrni minden mást? Vagy akkor most egy félkészen maradò és jobbára csak totális mûködésképtelenséget felmutatò felújításròl beszélhetünk immáron hònapok òta?

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#6) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Enhanced Sync aktiválása ezentúl nem vezethet rendszerösszeomláshoz,

Ez nem volt a nyűgje már kb a kezdetektől?

(#7) bobalazs válasza NandoXXL (#1) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Álliítolag ha minimal modba rakod, nincs a felvevő rész telepítve ami maxon járatja az órajelet. Nem tudom nem teszteltem, de kiváncsi lennék arra hogy ez megoldja e.

(#8) NandoXXL válasza Abu85 (#3) üzenetére


NandoXXL
senior tag

ABU választ várok a hibás driverekre...

(#9) bobalazs válasza NandoXXL (#8) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mit beszéljen? Lol. Nem az ő hibája hogy szarnak a régi genre minden fejlesztés az újakra megy!
Amúgy meg olvasd már el mit irtam 7.be.

(#10) beef válasza bobalazs (#6) üzenetére


beef
őstag

Nekem spec azt elejétől be van kapcsolva minden driver verzióban. Soha nem okozott összeomlást.

(#11) nakos1212 válasza NandoXXL (#8) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nem is tudtam hogy abu az AMD videokártyák drivereit fejleszti, mitobb fizetsz neki supportert hogy ilyen hangnemben szamonkerd.. :DD

(#12) Apokalipszis válasza nakos1212 (#11) üzenetére


Apokalipszis
tag

Elég röhejes valóban.
De az az is igaz, hogy Abunál nagyobb amd fanboyt még nem hordott a föld a hátán.
Mindent úgy forgat, hogy kedvező legyen a kedvence számára.
Márpedig az amd "grafikus" részlege nem ér egy kalap sz@rt sem. Ez van.

(#13) Asycid válasza NandoXXL (#1) üzenetére


Asycid
tag

Nem nagy dolog atnevezni egy filet az AMD mappajaban.

Rx580-nal ezzel élek már ki tudja mióta.

(#14) NandoXXL válasza nakos1212 (#11) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szakmai oldal lenne, ahol meg sem említik hogy gond van a driverekkel. Csak az újdonságok vannak leírva. De igény sincs rá, valamire való cikk író az itt elhangzott megoldásoknak utána járhatna, és le is írhatná ezzel segìtve a közösséget(mit? ;] ). De másképp: bárki tud cikkfordítást írni..

(#15) 1dude válasza NandoXXL (#14) üzenetére


1dude
aktív tag

Ott az utolsó mondatban a dokumentáció link alatt.

(#16) NandoXXL válasza 1dude (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Akkor mi a fenének van itt cikk (egymásnak ... tek??) Elég lenne egy új driver link!
- Ott legalább teljes körű a tájékoztatás, nem úgy mint itt..
- Ahol egyik vagy másik gyártót direkt rossz színben tüntetik fel, erős túlzásokkal, vagy a favorizált gyártó problémáinak elhallgatásával, hibák elbagatelizálásával..

(#17) 1dude válasza NandoXXL (#16) üzenetére


1dude
aktív tag

Minek a link? Feldobja a frissitést magától a driver appja. Sőt, cikk sem kell.
Hibák meg mindegyik gyártónal vannak.
A te problémád meg kb 1 másodperc alatt megoldható.
Jegyzettömb megnyit, bemásolod ezt :
start " " C:\Windows\System32\taskkill.exe /F /IM AMDRSServ.exe
Lemented mint .bat fájlt, játék után meg futtatod adminként.

[ Szerkesztve ]

(#18) hokuszpk válasza NandoXXL (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha ennyi gondod van, szvsz szerezz be egy Intel Alchemist zsugát, mindenkinek jobblesz ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) bodo753 válasza Abu85 (#3) üzenetére


bodo753
tag

Akkor szeretném úgy kérdezni hogy az amd oldalán a letöltésnél miért van a 22.5.1 ajánlottnak feltüntetve,ami az után jött meg csak opcionális?
Vagy például miért nem jelennek meg az előző driverek is a letöltések között, ha azt mondod, hogy az is ajánlott?Konkrétan a 22.6.1 és a 22.7.1.
Szvsz:Ezek béta driverek.

(#20) nakos1212 válasza NandoXXL (#14) üzenetére


nakos1212
senior tag

Most ettől jobb lett bárkinek, hogy kiélted a frusztrációd egy cikkírón? Ráadásul totál elvakultan, fröcsögve és ferdítve? Csinál ilyet egy felnőtt ember? Felelős egy szakmai oldal azért szerinted hogy a több száz driver bug-ból az összeset lehozza, azt is amelyik neked van éppen?

(#21) Kansas válasza bodo753 (#19) üzenetére


Kansas
addikt

Mert az "ajánlott" az csak annyival tud többet, hogy van WHQL plecsnije, semmi mással.
A letöltések közt az összes driver megjelenik, csak kattints rá a kis kék "Previous Drivers" linkre alul.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) Abu85 válasza bodo753 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én láttam már béta drivereket, és azok konkrétan azok. Benne van a nevükben is a béta. Ezek olyan driverek, amiket az AMD aláírt. Utána mindig elküldik WHQL-re, amikor az MS is aláírja, és a megjelenés után 2-3 héttel frissül is a link a WHQL verzióval, viszont ezek nem kerülnek fel az ajánlott csomagokba. Ennek az oka az, hogy az OEM-ek nem akarnak negyedévente egynél több ajánlott drivert látni, mert nekik az jelentős többletköltség a support oldalon, és ezért az AMD mindig csak egy drivert rak ajánlottba negyedévente. Az a kérdés, hogy ez a felhasználókat miért zavarja? Töltsék nyugodtan le az optionalt, az ugyanúgy alá lesz írva a Microsoft által, ha vársz kb. két hetet, vagy ha nem akarsz várni, akkor az AMD aláírásával is telepítheted most ugyanazt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Abu85 válasza adr0001 (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Korábban már leírtam, hogy miért. Az új meghajtóval már az AMD OpenGL implementációja sem szabványos. A korábbival ez volt az egyetlen szabványos implementáció, mert workstation driver volt, amit kapott a gaming részleg, de új implementáció egy performance driver, ami nagyon-nagyon gyors, de ugyanaz a baja, ami a többi PC-s OpenGL drivernek. A sebessége abból ered, hogy nem szabványos. :)

Igazából el kell engedni ezt az OpenGL-t, nincs értelme életben tartani, ha senki sem ír rá szabványos meghajtót.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) bodo753 válasza Abu85 (#22) üzenetére


bodo753
tag

Így értem,köszi :)

(#25) NandoXXL válasza hokuszpk (#18) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Jó szórakozást kívánok nektek, egyre drágább hardverekkel ;]
#171dudeNandoXXL#16
Egyszerűbb csak a drivert feltenni, és akkor nincs mókolás.

(#26) hokuszpk válasza NandoXXL (#25) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az Intel olcsó ! piacot akar szerezni ! ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) 1dude válasza NandoXXL (#25) üzenetére


1dude
aktív tag

Ezt a hibát már több, mint 1 éve jelentették, én nem állnék fél lábon addig, amig kijavitják. Feltéve ha ki fogják, de az sem kizárt, hogy a 400 -as meg 500 -as sorozat repül legacy -ba és le lesz ejtve.

(#28) Anaren91


Anaren91
senior tag

Most vagy én vagyok ennyire szerencsés, vagy máshol van valami user error, de nekem 2010 óta amd kártyám van, és sose futottam bele semmilyen hibába. Jelenleg Rx 480 van, párhavonta fellököm a legfrisebb drivert, és működik 🤷‍♂️

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#29) nakos1212 válasza Anaren91 (#28) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nekem volt néha 1-1 furcsaság, de nem a netre mentem rinyálni, meg olyan embereket számonkérni akik nem tehetnek róla, hanem megnéztem mi az aktuális workaround rá. Ezek bazi bonyolult szoftverek, megesik hogy nem működnek tökéletesen. Általában egy DDU segített,
Linux-on meg az egyetlen választás kb az AMD, ha nem akar szívni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kansas válasza Anaren91 (#28) üzenetére


Kansas
addikt

RX480-ig bezárólag én is így voltam ezzel, komolyabb driveres gondjaim RX5700XT-n és RX6700XT-n voltak/vannak, de nem általánosan, hanem 1-1 játékban(World of Warships szeret CTD-zni, és Transport Fever 2-ben nem működik az OpenGL a legújabb driverrel), szóval nagyobb részt most is problémamentes vagyok. Emellett van egy olyan gyanúm, hogy potenciálisan a WoWs is rendbe jöhet, ha csinálok alatta egy tiszta Win11 reinstall-t(a mostani OS telepítésem in-place upgrade Win10-ről).

Nyilván aki a kedvenc játéka/alkalmazása alatt fut bele egy komolyabb bugba, az bosszús, de az viszoint nem gyártófüggő, pl. az NV driver note-ban is van jó pár ismert hiba listázva(14.oldalon), az Intel driveréről nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) NandoXXL válasza Anaren91 (#28) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Te vagy ilyen tájékozatlan, félrevezető stb.

AMD egy ideje ált. elég korrekten kiírja a hibát, lsd. release note. Csak a javítás tart olykor sokáig :((( Gondolom a mining miatti Golden AGE miatt nem volt kapacitásuk..

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-22-8-1

Pl.: nálam a lenti hibát nem oldották meg, ott is van a honlapjukon mint hiba (ha csak drivert teszel fel akkor nem jön elő, viszont akkor semmit nem tudsz állítgatni, felvenni stb., meg mint írják nem mindenkinél jön elő a hiba...)

GPU utilization may be stuck at 100% in Radeon performance metrics after closing games on some AMD Graphics Products such as Radeon™ 570.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.