Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qad


qad
senior tag

Na végre, üdvözlendőek az ilyen jó hírek pl., hogy cpu hűtésben is lesz idén változás természetesen ha el nem baccák :D. Ideje már kivágnom a lassan több mint 10 éves Laing ddc-s vízhűtésem és mivel csak jókat olvastam az Articos hűtésekről és árban ezek úja is szimpatikusak meglett a választottam. 2019 lesz az év amikor a gépházon kívül mindent kicserélek, mert van/lesz rá választék + mennek lefele a memória és az ssd árak is. Öröm és bodóttá (remélem jól idéztem) :C

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jók mostanában az Arctic hűtők? Ránézésre elég gagyik.

(#3) Cythyel válasza eldiablo (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

Freezer 13-at használtam több konfigra is az elmúlt kb 7 évben, és egyik sem adta meg magát, csendben mégis nagyon hatékonyan működtek, annak ellenére hogy csak 92mm-es venti van rajta

(#4) eldiablo válasza Cythyel (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Freezer 13-at tán még én is használtam, de volt Xtreme-em is tőlük, annak sem volt baja.
Ezt tudom, de a mostaniakkal mi a helyzet?

(#5) Lacc válasza eldiablo (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Tenyleg elegge olcso kinezetu, meg arban is. Core i5 6600K-t szolgal ki egy anno 4000 HUF-os Artic venti, nem tudom melyik, mai napig semmi baja. (Nem lett hangosabb, ugyanugy jol huti a CPU-t - Szoftver alapjan.)
Nem erzekeny a porra, igaz mi nem a tornyos kiszerelest hasznaljuk - az jobban "huzza" az alaplapot.

(#6) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Arról valakinek van infója, hogy Arctic liquid AIO hűtések is frissítés alatt vannak vagy csak készlethiány van? Itthon csak a 120 és a 360 típusokat találom a webshopokban, az Arctic honlapján pedig egyiket sem lehet kosárba tenni, csak egy információ kérő gomb van a kosárba tevő gombocska helyett.
Gondolkodtam mostanában Arctic 240 AIO vízhűtésben, de így nagyon a kérdőjelek bennem. :B

Jevons paradox

(#7) Cifu válasza eldiablo (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs velük nagy baj, talán annyi, hogy akad olyan a piacon, ami jobban szerelhető.
De ár/értékben teljesen jó választások a mostani típusok is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

Haverom tegnap vett egy Freezer 33 eSport Edition-t. Eszetlenül hangos. És azért annyira nem is hűt jól. Pedig csak egy R5 2600-zal kell megbirkóznia. Az "Unlimited RAM Compatibility" meg egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cythyel válasza eldiablo (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

szerintem igen, 2 hónapja raktam egyik gépbe olyan hűtőt és teljesen csendes volt

(#10) lionhearted válasza #65675776 (#8) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor az hibás, vagy az összeszerelés nem ment rendben... Nálam a sima verzió van, R5 1600X, passzív módban hűt, még esport alatt is.

Hírhez: ez nagyszerű hír, úgy látom az új P szériás ventiket szerelték csak fel gyakorlatilag. Lehet veszek is, aztán lecserélem. :D

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#11) komi77


komi77
senior tag

Nekem is van egy freezer 33-as. Próbaként vettem, nem ismertem a gyártót. Semmi gondom vele. Bár nálam nem volt hangos, de megszokásból minden hűtőn lecserélem a ventiket a jól beváltakra. Összességében teljesen ajánlható a márka. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#12) Pugna


Pugna
kezdő

Szerintem ezeknél a hűtőknél nincs nagy varázslat. Ha elég a heat pipe-ok száma+elég nagy a torony, már csak egy rendes légkavaró kell rá. Nekem pl Tt Riing Silent van. Hasonló felépítés. Kb a ventilátor más rajta.

(#13) lemusz


lemusz
addikt

Valaki mondja már el hogy lehetnek feketék a lamellák. Be vannak vonva valamivel? Nem ront a hatékonyságán? Elég designosnak néz ki egyébként, fekete alaplapom és ramjaimhoz ilyen állna igazán jól. Na nem mintha én az az asztalra felpakolós, üvegoldalas, rgb-ben parasztvakuló típus lennék, csak hát nah... az egységesség szép dolog.

(#14) tibaimp válasza eldiablo (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jók!
Freezer 33-at raktam fel most ismerősnek, valóban 10 év gar van rá, és nem drága! Mondjuk a felszerelése nehézkes, főleg mert nem adnak hozzá útmutatót, csak az van, ami rajta van kívülről a dobozon ilyen egér méretű rajzokon, de meg lehet oldani. (Mondjuk a D15 után nehéz feltenni, de ez a két CPU hűtő nem egy ligában játszik).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) snake1977 válasza lemusz (#13) üzenetére


snake1977
őstag

Eloxálják az aluminiumot úgy szinezik, szerintem nem ront a hatékonyságon.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#16) Picco válasza #65675776 (#8) üzenetére


Picco
addikt

Nalam az egy ventis verzio jol es csendesen teszi a dolgat, felszerelessel se lenne baj ha adnanak egy epkezlab utmutatot hozza.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17) komi77 válasza tibaimp (#14) üzenetére


komi77
senior tag

Igazad van a felszerelésével, nekem is Legózás volt először. Így, hogy túl vagyok a tizediken, már csukott szemmel is megy. :C Egyébként ár/érték arányban meglepően jók ezek a hűtők. Ha valaki nem szán rá többet, nyugodt szívvel ajánlható.

Szegény ember kézzel nőz.

(#18) lemusz válasza snake1977 (#15) üzenetére


lemusz
addikt

Ahhh, köszi, kicsit utána olvasgatva elvileg még javít is rajta.
[link]

(#19) snake1977 válasza lemusz (#18) üzenetére


snake1977
őstag

Jó tudni, ez hasznos infó. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20) bsh válasza snake1977 (#15) üzenetére


bsh
őstag

ez képek alapján 99%, hogy festve van, valószínűleg elektrosztatikusan, komplett összeszerelt állapotban.

(#21) snake1977 válasza bsh (#20) üzenetére


snake1977
őstag

úgy tudtam a normál festékek általánosságban csökkentik a hővezető képességet, ha festés akkor ez valami speckó bevonat lehet, esetleg fémtartalommal?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22) Graphics válasza #65675776 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet szabályozni a ventit?

Miért nem adsz tanácsot havernak? :D

szerk.: Jogos

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) #65675776 válasza Graphics (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondtam neki, de kb csak annyi volt neki a lényeg, hogy 4 GHz-en legyen a proci és 80 °C alatt. Dehát olvasott valami cikket valahol, amolyan tuning útmutatót. Szóval a VGA-ja is folyamatosan full órajelen és feszen megy. Ki vagyok én, hogy egy cikkel vitatkozzak? Ő meg van elégedve a zajszinttel, a proci meg nem megy 60 °C felé.

(#24) sb válasza #65675776 (#23) üzenetére


sb
veterán

Ezt a 4GHz-et mindenki alapnak veszi Zen+-nál de ott már többet eszik jóval, ill. valami miatt jobban (arányaiban) meglátszódik a hőfokokban is. Legalábbis nálam.

Szintén R5 2600, de valamivel combosabb Brocken2 hűtővel.
Alapon 3.6GHz 1.15V-on elszalad, itt kb. 75W-ot eszik és 500rpm-en, tehát alig pörögve 60 fok körül tartja.
3.9, 1.26V: 1100rpm és 73-75 fok. (100-110W)

És hol van ez még a 4GHz és 1.35V körüli beállításoktól...

szerk: Mondjuk nálam nem a legjobb a szellőzés, a ház is viszonylag kicsi... szerintem a Brocken2-nek is, a majd kilós bordájával és 1000 rpm-mel többet kéne bírnia. A 110W ugyan relatíve sok, de egyébként annyira nem vészes... anno Phenom II X4-et 180W körül is le lehetett hűteni. Valószínűleg egy venticsere+jobb szellőzés segítene rajta. Alacsony fordulaton még relatíve jó.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibaimp válasza komi77 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van! Ár/értékben nagyon jó cucc!
Nekem az első Arctic-Cooling (még akkor így hívták) egy VGA cooler volt, 3 ventis szörny az gyári egy ventis hangos szart váltotta.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) #65675776 válasza tibaimp (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első (és utolsó saját) AC cooleren nekem is VGA-n volt (HIS X850 XT IceQ2). Egészen négy hónapig, amikor is a ventilátor elhalálozott. Illetve ismeretségi körömben akkoriban még vagy egy tucatnyi különféle AC ventilátor hasonló sorsra jutott. Kösz, nem kell többé. Aránylag olcsóak, de elég sok a kompromisszum velük. A megbízhatóságuk talán már jobb, de a teljesítményük kétséges. Mondjuk a coolereikre szeretnek nagy számokat írni.

(#27) Cifu válasza #65675776 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a baj, hogy ez innen pro és kontra példák felsorolásává fajul... :)

Nálam itthon három AC procihűtő van per pillanat, egy AC Alpine 11, egy Freezer 13 és egy Freezer 13 Pro CO, a legfiatalabb az utóbbi kettő, hat és fél évesek és semmi bajuk nincs. A korábbi AC hűtők közül egy Alpine 64 még ma is működik egy AMD Athlon X2 4400+ gép tetején a szüleimnél, ami már a rendszer elavultsága okán kellene nagyon lecserélni.

Én továbbra is azt mondom, hogy legalábbis procihűtők terén az AC az elmúlt tizensok év alatt egy jó ár/érték arányt tudott felmutatni. A korábbi hűtőik tartósak, lehűtik azt, amit kell, egyedül a szerelhetőségük terén tudom kritizálni némelyiket...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) sb válasza Cifu (#27) üzenetére


sb
veterán

Szintén.
Freezer 7/64 szrozat azért elég jó volt.
Ill. ami nekem szembeötlött a véleményben a megbízhatóság: szvsz épp azzal nem volt gond. (meg ez az amit 1-2db alapján nehéz is megállapítani).
Hűtési teljesítménnyel még talán - bár az sem jellemző, inkább a hanggal ill. a ventijeik nem voltak annyira jók teljesítmény/hangban. Legalábbis egy idő után, anno megjelenéskor még ezzel sem volt baj szvsz.

Vga-ra meg kb. az első és egyetlen értelmesen használható aftermarket hűtők voltak a gagyi, süvítő gyári hűtők korszakában. :)

(#29) Cythyel válasza sb (#28) üzenetére


Cythyel
senior tag

AC Ati & NV Silencer hűtők! Ati Silencer 2-es jobban lehűtötte a tuningolt 9600XT Radeon-om mint a gyári hűtője, és tette mindezt hangtalanul...

(#30) tibaimp válasza #65675776 (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Biztos kifogtatok valami rossz szériát, OK, rossz tapasztalat. Mondjuk 6-10 év gart vállalnak a cuccaikra, még a D15-re is "csak" 5 évet kaptam és 3x annyiba került!
Ettől függetlenül én sem AC-t használok, de ha már valakinek egy "olcsóbb" gépet kell összeállítani, akkor CPU hűtőnek AC-t szoktam javasolni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Tamas991


Tamas991
csendes tag

Nekem már több mint 11 éve megvan egy Arctic (Cooling) Freezer 64 pro (AMD-s), de már PWM-es.
3600 volt , és még mindig hibátlanul működik, szerintem hangosabb sem lett, 900-2200-ig pörög.
Fullon pörögve sem olyan hangos. Biztos hogy még mindig jobb mint a mai gyári hűtők,főleg a réz talp és csövek miatt,meg a nagyobb propeller miatt,főleg.

Ez már a 3.processzor,amit hűt. 1. egy Athlon X2 4200+(s939) volt, 2. egy Athlon II X4 620(sAM2+), most meg Athlon X4 860K(FM2+),de 4,3-on, terhelésnél már fullon pörög, 2220 körül, de szerintem nem zavaró, nem megy 60 fok fölé.
Egyetlen hátránya, hogy a leszedéshez az alaplapot is ki kell venni, hogy egy csavart kiszedhess a tetején,ami tartja a fogantyút,,azután jön csak le a foglalatról,előtte tartja magát, hiába fordítod el a fogantyút.
Következő egy R5 1500X vagy 1600X lesz, AM4-es kerettel is kompatibilis, szinte ugyanaz mint az FM2+.
MSI GTX1050Ti -nal van most, low profile-os, amihez nem igazán megy a 860K.

Úgy hogy nekem nagyon bevált az Arctic, persze hozza e ezt a szintet ma is.....?

(#32) #65675776 válasza tibaimp (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rossz szériát? Volt közötte minden. ATiSilencer, Freezer 7 és 64, sima ventilátorok.

De továbbra sem érzem túl jónak a ventilátoraikat. Lehet csendesek, de ezzel párhuzamosan gyengébbek, mint a II. vh utáni pengő.

(#33) snake1977


snake1977
őstag

Csatlakoznék, volt első szériás Freezer 64-esem, a hűtési teljesitménye elég volt egy húzott A64 3000-es procihoz, a ventilátorra csendes volt, nem volt panaszom rá, pedig használtan vettem. Az utódját is használtan vásároltam, az picit hangosabb volt, de a merevlemez kattogását nem tudta elnyomni.
Accelero Twin Turbo II: Nemrég szereltem egy ismerősnek a 1060/6gb Dual kártyájára mert a ventilátorok lapátjait sikeresen kinyirta odanemfigyelésből. 12V-on megfelelően hűt itt maximumon jártak a ventillátorok, egy kis szélzaj is van már ami nyitott háznál zavaró lehet hosszabb távon, de zárt házból nem hallatszik ki. Igaz még új a hűtés, idővel hangosodhat...a szerelése elég vacak, és a képen látszik mennyire röhejesen mutat a 1060-ason és kettő helyett 3 slot a helyigénye immár, cserébe huzamosabb unigine heaven teszt alatt sem ment 53-54 fok fölé a hőmérséklete zárt házban.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.