Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

3...2....1....újabb lehúzás Intel oldalról.
Gratulálni tudok csak ehhez, kettőspontpé....

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2) csana


csana
senior tag

Akkor ők akik már hardveres védelmet kapnak a meltdown meg spectre biztonsági rések ellen, és csak úgy hasítanak majd?

(#3) #21795072 válasza csana (#2) üzenetére


#21795072
törölt tag

Amelyekhez nem kell frissítés, az már újabb kém-technológiát kapta meg.

(#4) Segal


Segal
veterán

A pletykak szerint plusz 100 es plusz 200mhz-t kapnak es a 8 magos kivetelevel menni fognak a z370-ben is. Gondolom a 8 magos 120-as tdp keretet fog kapni igy tokeletes indok lesz Intel reszerol miert nem oldhato meg.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) #16939776 válasza Shkiz0 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez sem az innovációról szó, csak a tegnapi köretet melegítik a 9900K tálalásához.
Lehet jövőre is meglesznek ezek a termékpalettán, csak i3 helyett pentium néven, nagyobb főverziószámmal.

[ Szerkesztve ]

(#6) tibaimp válasza csana (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért, egy i7-8700-as nem "hasít" szerinted?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) #16939776 válasza tibaimp (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt a 9600 váltja, senki nem fog rá emlékezni hogy volt valaha.. ;)

(#8) Segal válasza #16939776 (#7) üzenetére


Segal
veterán

Azt a 9700k fogja valtani. A 9600k nem kap ht-t.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) #16939776 válasza Segal (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor az. :B

(#10) csana válasza tibaimp (#6) üzenetére


csana
senior tag

Dehogynem, csak én úgy tudtam hogy a biztonsági problémák szoftveres orvoslásának "hála" átlag 10 %-os teljesítménycsökkenés tapasztalható a prociknál.. Aztán lehet hogy valamivel nagyon nem vagyok tisztába, akkor nem szóltam..

[ Szerkesztve ]

(#11) FlashLed válasza csana (#2) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nem-nem. Azt majd a kvöetkező frissítés hozza el :D

The Mechanic

(#12) Petykemano


Petykemano
veterán

+100-200Mhz 6 helyett 8 mag. Nem rossz ez. Csak...
nem most kellett volna jönnie ennek, hanem a 6 magnak a broadwell helyett még 22nm-en és kaby lake formájában a 8 magosnak és rendben is lennénk. Így - Na végre most már én is mondhatom - amiért megvennéd a 8 magost, azt már kb 1 éve magkapod a piacon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Azért a "fejlődés" csúcsát még nem érték el, majd a következő, 10. generációnál:
Ugyanaz a széria, mint a korábbiban, csak átnevezve új, LGA1151v3 foglalatban :DDD :DDD :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#14) Segal válasza Petykemano (#12) üzenetére


Segal
veterán

Tobb eve van az csak hedt vagy szerver fronton:P

Amugy ki mire tippel mi lesz a 8 magos orajele?
Azert illene 4.5Ghz-en lennie de inkabb tobb.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) Petykemano válasza Segal (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

igen, csak a 100e vagy 3-400e azért nem mindegy.

Szerintem papíron 5Ghz a Single Turbo
Alapórajel >3,8 (talán 4)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) FlashLed válasza Vitamincsiga (#13) üzenetére


FlashLed
senior tag

Es ez nagy valoszinuseggel igy is lesz...

The Mechanic

(#17) carl18 válasza Petykemano (#12) üzenetére


carl18
addikt

Az a 8 mag I9 néven fog megjeleni 500-600 körüli árral, erre nem mondanám hogy nem rossz :D

100-200 mhz az elölő genhez képest semmi, ezért fölösleges piacra dobni ezt. + Mind ezt úgy hogy nem lesz a meltdown javítás hardveresen fixálva benne.

Az i5 9400 base órajele 2,9 lesz az I5-8400 2,8 (100 mhz :D Micsoda megerőltetés)

I3-8100 3,6 base órajel, I3-9100 3,7 (Ismét 100 mhz) Komolyan aki nem váltot nyolcadik generációra, +100-200 mhz-ért miért váltana a kilencedikre?

Biztos lesz olyan bírka aki bedől enneK :D

Az I7 9700K a 8700K árazását kapja Az I9 (Micsoda név ) :D Már csak azért is megkaphatja a nagyobb árazást.
Intel nem lesz olyan hülye hogy olcsón adja az I9-et :D 500 dollár alatt nem valószínű a 8 mag.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18) carl18 válasza Petykemano (#15) üzenetére


carl18
addikt

Ez a 8 mag se lesz 100E, itt magyar 150 inkább. I9 biztos lesz 500-600 dollár.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#19) Segal válasza carl18 (#17) üzenetére


Segal
veterán

En speciel az elmult 2 evben azert nem valtottam ivy-rol mert a 10 nanos ice-t vartam hogy na majd az alaz. Meguntam a varakozast...
Nekem pl tokeletes lesz a 8 magos i9-es azzal meg elleszek mar az uj magokat hasznalo intel fejlesztesig. Persze ezt is el lehetne engedni hogy na majd jovore ha jon az ice de mint a masik temaba is irtam mar en egyaltalan nem vagyok benne biztos hogy jon jovore vagy hogy egyaltalan barmikor is megjelenik.
Azert meg nem varnek ujabb egy evet hogy jovore plusz 100-200mhz-el erosebb 8 magos 14 nanosat vehessek...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#20) keIdor válasza carl18 (#17) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem az i9-9900K ára valahol az i7-7820X környékén lesz...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Shkiz0 válasza keIdor (#20) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Plusz eselyes hogy az i9 mar csak z390-be megy...
Ami nagy valoszinuseggel ugyanugy menne a regebbiekben is (nem is tartom kizartnak hogy idovel ez is megoldodik) mjnt ahogy a 8-as szeria z170/270 eseten.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#22) keIdor válasza Shkiz0 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Én abban is biztos vagyok, hogy a Z170-ben is menne a 8 magos, csak nem érdek.:)
Páran írják a VRM-et, de a drágább lapokon nagyon jó VRM van, szóval bírná simán. Ránézésre semmit nem fejlődtek a Z370-esen lévők.

Igazság szerint az Intel a hülye, legalább csináltak volna valami kamu foglalatot, LGA1152 vagy tudom is én, legalább a látszat meglegyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) carl18 válasza keIdor (#20) üzenetére


carl18
addikt

Igen én is így gondoltam, de az biztos hogy a Ryzen 7 2700X 329 dollár, az I9 8/16 szálas lesz mint a Ryzen 7.
10-20%-al talán megverheti a Ryzent, de sokkal nagyobb felárat fognak érte elkérni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24) Segal válasza carl18 (#23) üzenetére


Segal
veterán

Max majd megint ipari hutore kapcsoljak a bemutaton:DDD
Viccet felreteve el fogja verni a 2700x-et de meg ha jon a 2800x azt is mert abba is nagyon max plusz 200mhz van de az ara az gyilkos lesz.
En mondjuk nem ilyen 600 magassagaban gondolkodom hanem szerintem 480-500 korul lesz de meg az is sok. Majd kiderul kinek lesz igaza. Csak jelentsek mar be legalabb hogy minden reszlet kideruljon:)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#25) Petykemano válasza carl18 (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy a kvázi publikus mindfactory.de eladási adatait vezetni fogja

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#26) carl18 válasza Segal (#24) üzenetére


carl18
addikt

Hát azért nem tudom többet fog-e tudni mint a 7820X ez is 8 magos, de ez 140 wattos TDP-ből gazálkodni :)
Nem hiszem hogy erősebb lesz ettől 95 watt TDP-n. Majd meglátjuk mi lesz ebből :D

Szerintem játék gépekbe fölösleges 8700K-9700K fölé menni majd. 6 Mag 12 szál bőven elég, Ryzennél meg a 2700X fölött. Az a 100E forintos kategória, én szerintem felett fölösleges CPu-t venni játékra.
úgy is a GPU-tol függ a teljesítményt nagy részt, persze biztos valaki venni fogja :D
Főleg ha hosszú távra akarnak gépet építeni.

Csak az intel 8700K is leverte a a I7-7800X-et ami Hedt platformos. Szóval minden igaz ennek is vernie kell majd a I7 7820X-et :D I9 9900K valóban brutális cucc lehet :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#27) punchman válasza Segal (#24) üzenetére


punchman
csendes újonc

Mire használnád a processzort? Csak mert játékra az i7-el jobban jársz. Már úton az új GPU generáció, az i9 pedig mesh topológiás, ami miatt lassabb lesz játékra. Az asztali Zen processzorok is ugyanezért kapnak ki az asztali Intelektől játék alatt. Persze az Ivy-nál így is gyorsabb minden ami ma kapható, de tavasszal már jön a Zen2 is 7nm-en, így egy i9 elég nagy öngól lenne. Persze ha sürgős és munkára kell, akkor nem akarlak lebeszélni róla. Bár a Threadripper 2 is most jön, és az se lesz rossz választás.

(#28) jedis válasza carl18 (#26) üzenetére


jedis
senior tag

Biztos lehetsz benne, hogy nem 95Watt-os TDP-vel fog kijönni . :N Amúgy én is pont azt akartam írni mint te, hogy a 2700X is 8 magos 330 dodóért, és az biztos hogy gyorsabb lesz nála, de milyen "áron", és milyen fogyasztással ? Azért azt láttuk, hogy az Intelt már a fogyasztás sem érdekli, ha a "megahertszekről" van szó ! :D Főleg ha a Zen2 kijön 7 nanón, és lehozza 2 CCX-el a 12/24 procikat a halandók világába. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#29) carl18 válasza jedis (#28) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen igaz, nem csak a teljesítmény számít, hiába lesz erős a 9900K ha szinte majd nem dupla áron árulhatják mint a 8 magos Ryzen 2700X-et! :D Sokat lök a dolgokon az árazás is.

Bár én ha platform váltás előtt lennék, én mindenkép megvárnám a következő évet , ez tudom ajánlani minden kolegának. Mivel az ember nem 2 havonta csinálja ezt. és ha van legalább egy Sandys I5 a gépében akkor érdemes még várnI :) Jövőre még sokat alakulhat a piac árazása is :D

Én most egy I5-3470-el még el vagyok elég szépen, amíg nem érzem hogy kevés nekem és azokra a játékoka amiket én játszok addig ráérek platformot cserélni. Majd ha már nagy lesz a cpu limit vagy valóban kevés lesz akkora váltok :D Xenoverse 2, Dead or alive 5, és amit várok Dead Or alive 6 is valószínű csapágyas 60 fps-el fog rajta menni :) Amíg nincs olyan játék ami tetszik és bírja a cpu addig felesleges váltani. :C

Bár még ha váltanák is biztos valami nagy ágyúra kéne ami jó pár évig elég volna, valami 10700K vagy valami future proof cuccra. Arra is gondoltam hogy jövőre össze hozok valami platform cserét Ryzen 2-re :))
Egy 6/12 szálas Zen 2 szerintem egy darabig elég volna, a következő tervem meg a Sapphire Rapids az inteltől :D

Én általában úgy vagyok hogy minimum dupla olyan erős cpu-ra érdemes váltani hogy érezhető legyen az előrelépés. Fel van adva a lecke az intelnek :)) Szerintem egy mai 6/12 szálas cpu is tutira jövőt álló dolog.
Bár a GTA 6 is mire megjelenik még nagyon távol van, addig meg ráér a komoly gép.

Ha váltok mondjuk egy Ryzen 5 3600-ra, akkor a következő cpu-nak amire váltok minimum dupla olyan erősnek kellene lennie. De az se baj ha 3X olyan erős volna, csak ne száljanak el az árazással Max 400 dollár :C

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30) Segal válasza punchman (#27) üzenetére


Segal
veterán

Jatekra is.
Kapkodni en sem fogok de en mar nem tervezem megvarni a Zen2-ot. Akkor is lesz olyan proci amirol pletyka lesz hogy erosebb lesz es ennyi erovel akkor is erdemes lehetne varni ra meg aztan is meg a vegtelensegig is.
En most hosszutavba gondolkodok mert nekem is az uj magos intel proci lenne a kovetkezo allomas es abbol sem biztos hogy rogton az elso.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31) FlashLed válasza keIdor (#22) üzenetére


FlashLed
senior tag

Az intel magát égeti szénné mostanság pont ezzel,hogy még csak a látszatra sem ad...

The Mechanic

(#32) punchman válasza Segal (#30) üzenetére


punchman
csendes újonc

Szerintem a jövőre érkező processzorok nagyobb lépcső lesz, amire érdemesebb hosszú távon tervezni. Hardveres Meltdown és Spectre fixek. A Zen2 hozni fogja single-threadben a mai ring bus Intel processzorok teljesítményét. Az új gyártástechnológiával takarékosabbak lesznek, és lesz bennük tartalék akár 4K játékokhoz is. Nagyobbat lép jövőre a processzorpiac, mint a szokásos. Azt nem tudom Intel mikor jön 10nm-en, de a paszta nem biztos hogy bírni fog 5+ évet.

(#33) Cefet


Cefet
aktív tag

Sajnos (vagy nem) megértük azt, hogy az Intel gyártástechnológiai hátrányba kerül a konkurensekkel szemben, vagy legalábbis nincs két év előnye. Az AMD-nél már megélhettük, hogy ilyenkor mi a szitu: kis farigcsálás az aktuális arhitektúrán, átnevezések, meg +100-200 MHz az órajelbe, valamint most már nem fognak annyira "figyelni" a fogyasztásra. Nem tudom milyen lesz a Zen2, de ha csak 10-15% -ot ver az előző generációra, már akkor is nagy szarban lesz az Intel.
Egyébként nem is értem, hogy ezt hogy tudták összehozni. A konzumer piacon világelsők voltak.
A mobiltelefonos piacot is bealudták, de a gyártásfejlesztés elhanyagolása főbenjáró bűn.
Ha tényleg a "fődiri" miatt van az egész, akkor minimum kerékbe kellene törni.
Ráadásul nem is ezért rúgták ki, hanem mert becsajozott. Hihetetlen...

(#34) punchman válasza Cefet (#33) üzenetére


punchman
csendes újonc

Nem tudod miért rúgták ki. :N
Az amerikai vállalati kommunikáció már csak ilyen. Ha mindent elszúrtál, akkor is hátba veregetnek és megköszönik a munkádat a végén.

(#35) Cefet válasza punchman (#34) üzenetére


Cefet
aktív tag

Persze nem tudom biztosan, csak azt mondtam, amit itt olvastam. :B

(#36) FlashLed válasza Cefet (#35) üzenetére


FlashLed
senior tag

Jaja, a nougyre fogtak. Bar en ketlem ez lett volna a valos ok...

The Mechanic

(#37) Segal válasza FlashLed (#36) üzenetére


Segal
veterán

Ez csak egy jó ok volt de egyértelmű volt hogy mennie kell.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#38) #95904256


#95904256
törölt tag

Hm... Asztali processzoroknál is próbálkozhatnának a többlapkás felépítéssel...

(#39) Oliverda válasza #95904256 (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Core 2 Quad, Pentium D. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) #95904256 válasza Oliverda (#39) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ezek már kifutott termékek.

(#41) FlashLed válasza Oliverda (#39) üzenetére


FlashLed
senior tag

Marmint uj genben nem 10 eves modelben :)

The Mechanic

(#42) carl18 válasza #95904256 (#38) üzenetére


carl18
addikt

Jöhetne egy 4X4 magos I5 :D csak hát a baj nem akarják :D DE 2X8 maggal is beérné az ember :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Tegnap beszéltem kollégámmal, hogy miket lopott el az intel az alpha-tól. :O Az AMD pedig megvette ezen licenceket. Ezek után... Cégfilozófia... Az intel szerintem csak parasztvakít a 10 nanoval, minek gyártson 10 nanon jó drágán, ha 14 nanon simán ver mindent, és megy a szekér. A szerverpiac lesz érdekes, ugyanis már gyártják a 7 nanos ZEN2-t, és a 48 magos EPYC-eket. Ott 2 Socketen 96 mag, 4-en 192 (2 db 2 utas lap valami saját interconnect-tel összefűzve, gyártónként eltérhet), így pl. egy sima UCS max kapacitása 1 lapnyi rétegben (2U/3U???) annyi, mint az intel 7 socket-en, 2 rétegben, azaz a magsűrűség sokkal nagyobb lesz, az órajel is magasabb lehet, mint 14 nanon, így az adatközpontok és felhők óriást profitálhatnak ebből. Hogy a ZEN2-ből hány féle processzort fognak gyártani, az még kérdéses szerintem, mert az ultravékony gépekbe jól enne vmi 5 W TDP-s cucc, arra pedig bőven jó lenne a mostani 4 magos CCX + VEGA kombó 7 nanon, vagy akár még kisebb 2 magos, ST-s CPU + kisebb IGP is, hogy elférjen a kütyüben, ne csak a magok tiltásával érjék ezt el.

A 9xxx széria lehet, hogy már 10 nanos lesz, egyelőre semmit nem tudni róla, de ha nem, akkor sok értelme nincs neki, max. annyi, hogy újabb lapot kell venni hozzá. Végülis, aki 3., vagy 4. genről vált, annak úgyis újat kell venni. :)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#44) Milka 78 válasza Segal (#4) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A pletyka és a belsős infók szerint a 8 magos is menni fog a 370-be. Okés az Intel nagy p@r@szt e téren.

(#45) Segal válasza Milka 78 (#44) üzenetére


Segal
veterán

Akkor a 8×00 tulajoknak nem kene uj lapot vasarolni ha a 8 magost szeretnek. Ez nem az Intelre vallana. Szerintem nem fog menni de ez ugyis kiderul nyar vege fele.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46) jedis válasza Segal (#45) üzenetére


jedis
senior tag

Hát botsáska legyek, ha értem az Intelt ! :U Most kapott egy gyomrost az AMD-től az első Ryzennel, az 1.5-ös Ryzen se lett rossz, és elég durva dolgok szállingóznak a Ryzen2-ről. Nem pont most kellene a vásárlók kedvében járni, és nem sz.patni őket úton, útfélen ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#47) sb válasza carl18 (#17) üzenetére


sb
veterán

IKomolyan aki nem váltot nyolcadik generációra, +100-200 mhz-ért miért váltana a kilencedikre?
A jobb új lapok miatt... :D :DDD

Rég ez megy, nincs előrelépés, csak energiahatékonyságban az alsó régiókban.
A Zen óta jönnek a plussz magok, de itt is bezárul a kör, mert 4GHz+ 6-8 mag már nem eszik keveset.
A 8400 tud k.b 3.8-at 65W-ból, 4.3 már 100+ 6 maggal. 120W-ból max 4GHz környéke jöhet ki 8 maggal.

(#48) Chaser válasza jedis (#46) üzenetére


Chaser
titán

az intel kemény, nem ciccózik...

mennyi 3+2?
amd: 4
intel: 5
amd: de legalább gyors voltam!
( : - hallottam fordított verzióban is -
ezt a kis tréPhát itt olvastam, de mai napig erre épít ez a mammut, legtöbb ember megbízhatóbbnak gondolja, bár az utóbbi egy év fényében lassan el fog szállni ez a lufi, hibát hibára halmoznak, hiába akár 10x nagyok, végtelenségig nem lehet hülyének lenni, az h leállították pár éve a vga driver részleget külön vicc, kezdtek gpu-ban is felfejlődni, most meg már ott tartunk h amd vga került intel cpu-ba ((( : nettó idióták, ma már bőven versenyképes igp-ik lennének megfelelő sw-es háttérrel ha anno nem akarnak ezen "spórolni" - kb egy hülye pöcs érdeme az egész ha jól olvastam, többi maLYom meg asszisztált hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) jedis válasza Chaser (#48) üzenetére


jedis
senior tag

Igen, ezt én is így látom. A VGA-s részleget kiherélték, mikor pont ott lett volna értelme fejleszteni nekik. Ha pár év alatt kifejlesztettek volna egy versenyképes architektúrát, ha nem is a csúcs VGA-k szintjéig, de legalább a középkategória alsó szintjéig felérőt ( RX470-GTX1050/TI ), akkor ha az asztali szegmenset nem is, de a mobilt letarolhatták volna 95+ százalékban, hisz egy laptopba elég ritkán kell 1050TI szintű teljesítményűnél nagyobb. Szóval a VGA-t egyenlőre bukták. A CPU fronton meg az a baj, hogy rémálmukba sem gondolták volna, hogy ez lesz, hogy a konkurencia, egy merőben új, és merész architektúrával, és partnerektől kapott/kölcsönzött versenyképes csíkszélességgel, egy hipertér ugrással ott terem mellettük. :U És ha ez még mind nem lenne elég, azzal is tetőzik a bajt, hogy szemmel láthatóan ( még egy átlag ember szemével is nézve ) kapkodnak össze vissza. Sorra hozzák ki az értelmetlenebbnél értelmetlenebb, és tiszavirág életű foglalatokat, és CPU-kat.
Ezzel csak elárulják magukat a konkurenciának, hogy nagyon nincs nekik a tarsolyukban olyan ütős cucc (egyenlőre ), amivel vissza csaphatnának. Tényleg úgy viselkednek, mint a gyerekek nohh . :D Semmi meggondolt, átgondolt stratégia. :N

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#50) Chaser válasza jedis (#49) üzenetére


Chaser
titán

ezt megfejeli a hitvány kupak pasztázás és spectre/meltdown bakik, amikről tudtak,csak "elfelejtették" közölni a nagyérdeművel, tragikomikus már leginkább...de a nevük még tolja a szekeret ( : kérdés meddig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.