Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindigis jó látni az ilyen fejlődést, egyreinkább előtérbe kerül a sebesség a mobil HDD-knél. 3-4 éve még a legtöbb gyártónak nem is volt 7200-as modellje, ma már szinte mindnek van (hitachi, seagate, samsung) 200 - és mostmár 320GB-os, 7200rpm-es modellje. Kíváncsi leszek, mikorra érik el a terabyte-os határt:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) micro


micro
addikt

De milyen a sebessége? :U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) lapa válasza t72killer (#1) üzenetére


lapa
veterán

ha jól tudom korábban csak a hitachinak volt, nem is volt túl drága a 60gb a mainstream 80gb 5400-es / 4200-es lemezekhez képest. azokhoz képest meg egy álom volt a teljesítménye.

egyébként biztos lassabbak valamivel, mint a nagyok, de szerintem simán használhatók akár desktopban is. az egyetlen problémás talán a gamezok betöltése lehet. az új notivinyómmal is meg vagyok elégedve, ez már sata2 ha minden igaz (nemtom most a gyártót), elég gyors még úgy is, hogy sata és nem ahci módban használom.

még kicsit lejjebb megy az áruk és nálam biztos beugrik 2 nagyobb az otthoni gépbe a mostani 3,5" raid0 helyére, azok meg megmaradnak letiltós-engedélyezős takarékos háttértárnak.

(#4) canniball


canniball
nagyúr

Data Sheet

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Most, hogy egyre több gyártó beszáll, végre talán így csökken a 7200-es notivinyók ára, mert idáig túlzottan drágák voltak az 5400-esekhez képest. Sebességben/átlagos keresési időben már úgy néz ki, hogy felnőnek a 3,5"-ökhöz. Jó megoldás lehet pl. egy mATX gépbe, ahol a teljesítmény is szempont.
Rég volt már teszt 7200-es notivinyókról és azóta fejlődött a technika. Kíváncsi lennék a hangjára egy 5400-eshez képest és a sebességére egy 3,5"-öshöz viszonyítva. Biztos sokan kíváncsiak lennének egy 2,5" vs 3,5" tesztre a mostani vinyókkal.

(#6) polip


polip
addikt

egészen pontosan egyelőre csak a 1730-aknál került be az opciós listába

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#7) lorcsi


lorcsi
veterán

hogy hűtik le ezeket a kis , de nagtyon gyors winyókat?
még a 3,5 is nagyon melegszik nagyobb felületen

(#8) demagóg válasza lorcsi (#7) üzenetére


demagóg
aktív tag

Kisebb a szumma fogyasztás, kevesebbet kell eldisszipálnia. Mitől fogyaszt kevesebbet? Jobb hatásfokú motor, kisebb a fej repülőtest felülete, kisebb tömegű fejszerelvény, kisebb fogyasztású elektronika.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#9) Hebry válasza lorcsi (#7) üzenetére


Hebry
senior tag

Notimban gyárilag 7200-es vinyó van, és nem érzem egyáltalán melegnek, és a sebessége is nagyon kellemes, csak eddig az ára volt vészes.
Reméljük, hogy ez is szépen elkezd csökkenni.

Az SSD érezteti a hatását, bár piacképtelen áron, de van alternatíva. Valamivel elő kell jönni a Vinyógyártóknak.

(#10) t72killer válasza Hebry (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nálam is 200GB-os, 7200rpm-es seagate duruzsol (halkan teszi:) ), de ő a leghűvösebb pontja a rendszernek:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) Scalpel


Scalpel
senior tag

Nálam gyárilag Hitachi 7K100-as szériájú vinyó van a notiban. Amíg NHC-ben meg nem láttam, hogy 7200-es, nem is tűnt fel, nem igazán melegszik. A Hitach a 7K200-asra az mondja, hogy az 5400-asokkal azonos fogyasztású, de gyorsabb meghajtó. Ez persze az alacsony bitsűrűség miatt már nem minden felhasználásban igaz, de fogyasztásban tényleg 5400-asokkal egy szinten van.
Már alig várom, hogy 30k-körül lehessen venni 250-es 7200-ast. Hajrá, az SSD meg menjen a sunyiba azzal a rövidke élettartamával és magas árával.

Kíváncsi vagyok, hogy az új Seagate mit alkot majd teljesítményben, mert az eddigieket a 200GB-os Hitachi 7K200 eléggé elverte... :)

(#12) varga911


varga911
senior tag

Vajon az 160GB-os 5400.3-ban is egy lemez van? :U A specifikációja nem árult el nekem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#13) canniball válasza varga911 (#12) üzenetére


canniball
nagyúr

:F Egyértelműen ott van, hogy 2/4... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14) varga911 válasza canniball (#13) üzenetére


varga911
senior tag

Úgylátszik hogy megint én nem tudok olvasni.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.