Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Látóasszonyok topikja -frozen- (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) ubyegon2 válasza moleculez (#650) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A feketeparduc is magyar vonatkozású?!

Hát nagyon ejnye! Linuxosként nem ismered a világhíres nagymagyar Black Panther OS-t, a magyar fekete párducos disztrót? :N Valahol írta a fejlesztőjük, hogy a szittya időkben nagyon kedvenc állatunk volt!

Sok helyen szóba kerül amúgy. De egyébként van olyan nevű disztró is, hogy Magyarcs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#652) moleculez válasza ubyegon2 (#651) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon komoly :DD Nem tudom hogy maradhattam le erről :(

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#653) ubyegon2 válasza moleculez (#652) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom hogy maradhattam le erről

Hát sehogy! Nagyszerű hírem van, ma is elérhetőek ezek a remek ungarische echte Linux csodák! :K

njoy!

Azt azért nem állítanám, hogy épp a Te kedvenc közösséged lenne a bP szimpatikusok csipetcsapata....... :D Pedig kedves komák nagyon, nekem például anno az újjászületést javallották! (ha nem is pont ezen módon fogalmazták meg)

[ Szerkesztve ]

(#654) #33253120 válasza moleculez (#652) üzenetére


#33253120
törölt tag

10 napja volt az utolsó (nem tudom hogy nevezzem) nem biztos nem alkalmazotti, talán rajongói ámokfutás.
A topicban van link a régebbi ámokfutásokra is.
[link]

(#655) ubyegon2 válasza #33253120 (#654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam megnézem már az alkalmazás-raktárat, de aszongya, hogy nem vagyok erre jogosult! ;] No de egy elméletileg ingyenes OS híres alkalmazásait miért ne nézhetném meg, mielőtt mondjuk letöltöm az iso-t.... Jó, nem is magamra gondoltam, mert én anno FB csoportokban öszefutottam már velük, ritka gyorsan alakult ki a barátság közöttünk. :D

Volt egy egész szimpi általános Linuxos csoport nagyon kezdőknek, azt is igen hamar elfoglalták ezek a szimpatikusok....

Fel nem fogom, hogy az alábbi bekezdés leírásakor sem érezték, hogy esetleg a saját híveikkel lehet a baj?

blackPantherOS Renegade - csak ízlelgetem ezt a jómagyar elnevezést.....

Látom már van Pro verzió is 25000+ÁFA áron.....szerintem meg is van a Winx konkurenciája a cégeknél. ;]

(#656) moleculez válasza ubyegon2 (#655) üzenetére


moleculez
veterán

Mindenki hülye csak ők helikopter :K avagy aki nem velünk van az ellenünk. - volt már ilyen, sötét idők voltak azok :(((

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#657) ubyegon2 válasza moleculez (#656) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kb így látom én is, max ez a sötét idők voltak inog nálam kicsit, mert hasonló idők közelegnek sajna. De ugye nem nagyon akarunk mi itt politikai vizekre evezni. Max egy alapvetés erejéig.....a radical liberalism road to fascism/nazism.

Szóval ami ma tengerentúlon történik, az nemsoká a filmekben látott apokaliptikus jeleneteket fogja idézni, kivéve, hogy itt nincs atomrobbantás. :((( Megőrült ott mindenki? Romboljanak le mindent, szüntessék meg az összes rendőrséget......na az aztán fasza lesz onnantól kezdve. Egy probléma lesz, hogy a ma kifosztott üzletek nem lesznek minden nap feltöltve így áruval, ha senki nem dolgozik, csak jogai vannak, abból éhenhalás van. Ezt látom innen.

(#658) #33253120 válasza ubyegon2 (#657) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem az összes rendőrség szünik meg, csak a police. Attól még a sheriffek maradnak, és átveszik a helyet az újraszervezésig.

(#659) ubyegon2 válasza #33253120 (#658) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt értem, hogy maradnak a seriffek és ez kistelepüléseken akár elég is, de nagyobb városokban mi lesz addig, míg a humán és technikai szempontokból is enyhén erősebb police helyére lépnek. Még meg sem történt a dolog és....

Chicagóban csikágó van: 25 gyilkosság, 85 meglőtt ember egyetlen hétvégén

Amíg az új rendszer működőképes lenne, addigra nem lesz működő település, amit meg kéne védeniük.

(#660) moleculez válasza ubyegon2 (#659) üzenetére


moleculez
veterán

Mint szinte minden probléma, ez is az oktatásra , vagy annak hiányára forralható le:
1: Egy átlag járőr kiképzése 14-16 hét. Éles lőfegyverrel szolgálatot teljesítő személyről beszélünk.
2: A világ egyik legostobább (az amcsik legendás átlagos intelligenciáját gondolom nem kell bemutatnom ) népének a kezébe legálisan fegyvert adtak.
3: A rendőr fél ugyanis nincs rutinja (egyes pont) szóval vagy ő lő, mert mivan ha a másik idióta gyorsabb (kettes pont).
Persze a tanult, intelligens lakosság nem érdeke senkinek, akkor Svédország meg Finnország lenne mindenhol, ahol az Trumpli félék nem tudnak érvényesülni, az értelmiség meg arányaiban kissebb, úgysem hangos. Meg ugye akkor nem lenne annyi munkanélküli---> bűnözés, rendőri stressz.

Meggyőződésem, hogy az oktatás az egyetlen eszköz, ha a világot meg akarjuk változtatni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#661) ubyegon2 válasza moleculez (#660) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint szinte minden probléma, ez is az oktatásra , vagy annak hiányára forralható le

Sajnos ez igaz és eszembe is jutott az itthoni szisztematikus butítás egyből..... :(

Az a kiképzés arra a területre, ahol bevetésre kerülnek ezek a szerencsétlenek, akik ennyi pénzért elmennek erre a legszemetebb városi munkára, egy nulla, ez látszik is éles helyzetben. Ne is menjünk bele, milyen zombilakta helyszinekre kell kimenniük, ahol lássuk be, még hatalmas rutinnal is csak szerencsével úszható meg sokszor a helyzet. Járőrpárról van szó egyszerű kézifegyverekkel felszerelve. Nem véletlenül lettek utóbbi években megerősítve katonai harcjárművekkel. Na most akkor ha seriffek lesznek, megváltozik adott városban a bűnözőférgek hozzáállása? :F

Meggyőződésem, hogy az oktatás az egyetlen eszköz, ha a világot meg akarjuk változtatni.

Ez is igaz, mindössze egy tétel hiányzik a leendő egyenletből, az alany és környezete akarata, tényleges igény a tanulásra! Sajnos azt az életmódot, ami egy ilyen zombinegyedet jellemez, csak tűzzel-vassal lehet megváltoztatni, ugyanis irdatlan mennyiségű kábszer forog ezeken a helyeken.
Gondolom, most majd nem lesz police és a szeretett seriffbácsik kimennek ezekre a telepekre és rábeszélgetnek minden csellengőt, hogy inkább járjanak rendesen iskolába.....

Sajnos már kicsit késő, de ennek a helyzetnek a megoldása már nem a rendőrség, viszont előbb rendet kell tenni, innentől kezdve, mondjuk úgy, hogy kiharcolták maguknak a tüntetők a várható megoldást.

És már baj van, mert ottani üzleti patnerek már azt emlegetik, hogy polgárháborús helyzet miatt nem tudják lesz-e megrendelés egy hét múlva is. Itthoni infó.

(#662) #64791808 válasza moleculez (#660) üzenetére


#64791808
törölt tag

Meggyőződésem, hogy az oktatás az egyetlen eszköz, ha a világot meg akarjuk változtatni.

Ezzel az egy mondattal az összes politikai, történelmi topic zárható lenne. Mindegyik, mert az oktatás az egész világ alfája és omegája. Ezt nagyon jól esett végre valaki mástól is olvasnom.

(#663) moleculez válasza ubyegon2 (#661) üzenetére


moleculez
veterán

Ez hosszútávon fejti ki a hatását. De a legjobb módja annak, hogy valamit befejezz, az az hogy elkezdd. Nyilván nem dobná az egész gettó kukába a motyót, adná le a csúzlit egyik napról a másikra. De generációról generációra jobb lesz az arány. Ha csak egy gettó elenyésző százaléka normális útra tér, és az ő gyerekeinek a role model az nem egy díler/prosti/strici/etc, hanem egy ács (mert apa annó nem az utcán lógott , hanem szakmát tanult), akkor az egy kiindulási alap. De ez rengeteg tényezős történet, mert hiába tanul James, ha nincs munka. De ha a tömegekbek lenne némi intelligenciája, átlátni mi folyik a fejük fölött, akkor eltérhetnék amit ők akarnak. Lenne munka. Most azt érik el, amit mondanak nekik. (Itthon plakátokon kapja nép az instrukciókat, direktbe) Meg minek dolgozzon, ha munka nélkül könnyebben nagyobb pénzt csinál? Talán ott dolgozik az emberben a vágy a nyugodt életre, ami azért motiváló lehet, a karrier lehetőség, hogy a gyerek ne ebben nojjon fel. Hosszú topik ez, de főleg kivitelezni az.
De pl kocsiben tök jól illusztrálja a helyzetet, hogy az első amit ilyen városrészeken alapítanak azok ifjúsági terek, sport lehetőségek, hogy legkössék a fiatalokat, és az mindig működik. Igény van rá. Persze sokan ki is törnek a profi sportba. De ez csak egy apró példa, de a világon mindenhol működik. Vagyis, ha az embernek egyáltalán adnak alternatívát, akkor van miből választani.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#664) #33253120 válasza ubyegon2 (#661) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sheriffék, azért egy hangyányival keményebbek, mint a sima Police. Ők azok akik az autópályán szemrebbenés nélkül keresztüllőnek igazoltatásnál. És most ők mennek be a városba, amiből azért lehet még baj....

(#665) moleculez


moleculez
veterán

Múltkor átmentem haverhoz, letöltöttük kedvenc dj-nk legújabb mixét. Meghallgattuk egy pár kv melett. Libabőröztünk a zenéken, illetve a mixelési technikán, vagy hogy hol mit qrt el.
Na ez a múltkor 15 éve volt... 15... Mintha tegnap lett volna. Nem volt Mixcloud, hanem Rapidshare, meg Megaupload, illetve torrent helyett még DC++. Félelmetes. Ez úgy jutott eszembe, hogy Mixcloudon szembe jött velem ez a mix. Most úgy érzem öregszem.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#666) ubyegon2 válasza moleculez (#663) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Talán ott dolgozik az emberben a vágy a nyugodt életre,

Na ez teszi nehézzé a dolgot, mert gyakorlatilag az alapzatra is nagyon jellemző ez, az a réteg ez, aki megteremt, fenntart, ellát, csak nagyon régóta csak ez van és egyre több az a réteg, akit el kell tartania magán kívül, a kisszámú uralkodó réteg pedig egyre többet akar. A jelenlegi társadalmi formák nem tudom meddig lesznek működőképesek. Hosszú idő kell ahhoz, amit írsz és az a helyes út, de van-e még hozzá minden rétegben elegendő türelem? Érdekes dolog ez, mert külön külön kihalnának a hagyományosan teremtő népek is és a csak felélő népek is, szóval sehogyan sem jó és sehogyan sem igazságos. De akkor meg mi legyen? :F

(#664) T_chris

Sheriffék, azért egy hangyányival keményebbek, mint a sima Police.

Ez OK, de 100 hangyányival kevesebb erőforrással rendelkeznek, nem? Filmben OK, A 7 Szamuráj/Mesterlövész ott elég volt, no de itt?

(#665) moleculez

Mintha tegnap lett volna. Nem volt Mixcloud, hanem Rapidshare, meg Megaupload, illetve torrent helyett még DC++. Félelmetes.

15 év? :Y Na hiszen! Nekem még kazettás magnóm is volt. :D

(#667) moleculez válasza ubyegon2 (#666) üzenetére


moleculez
veterán

Kicsivel előtte nekem is volt kazettás magnó, aztán walkman, discman.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#668) #64791808 válasza moleculez (#667) üzenetére


#64791808
törölt tag

Scatman?

(#669) moleculez válasza #64791808 (#668) üzenetére


moleculez
veterán

Az már retrónak minősült amikor kijött :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#670) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Épp írni akartam imént, hogy nagyon óvodások vagytok ti, de akkor mégsem annyira! :D
Anno én láttam, hogy nemsoká hazánkban is meg fog jelenni a discman nevű elektronikus szerkezet. Ez konkrétan tényleg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#671) moleculez válasza ubyegon2 (#670) üzenetére


moleculez
veterán

Relatív, én most 29 vagyok, csak úgy mellbevágott, hogy vannak emlékek amiket tisztán látok magam előtt, mégis 15eve történt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#672) ubyegon2 válasza moleculez (#671) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Határeset. 😁 Egyébként pár éves korunkból is emlékezhetünk dolgokra, ha azok valamiért komoly hatást váltottak ki belölünk.
El sem bírom képzelni, milyen lehet, ha valaki elveszíti az emlékeit.

(#673) moleculez válasza ubyegon2 (#672) üzenetére


moleculez
veterán

Szentimentális lélek vagyok, szerintem gyökeresen megváltoznék, és nem biztos, hogy pozitív irányba.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#674) #33253120 válasza ubyegon2 (#670) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
4 AA elemes walkmannal kezdtem, meg fekete-fehér tévével. :)

(#675) ubyegon2 válasza moleculez (#673) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon nem kiszámítható ez, mert ugye a hosszútávú emlékezet egy részének az elvesztésére gondoltam, ami persze befolyásolhatta emocionálisan az embert, de epizodikus memória nélkül hogyan működne tovább a szemantikus memória....ha ezek összhangja megborulna, akkor gyakorlatilag lőttek mindennek, oda az implicit memória is. Ha lehetne, érdekes kísérleteket lehetne végezni különböző funkciókat ellátó memóriatipusokkal való manipulálással.

Mert hát nem úgy működik ez, mint a filmekben, hogy tarkóba szúrnak két bizbaszt és feltöltik a memóriát! Csodálatosan összetett rendszer ez az emberi memória, mégis a human lények gyakorlatilag túlnyomó része teljesen feleslegesen kapta meg ezt a csodás valamit, bőven ellenne egy apróbb tyúkmadár agyával is élete végéig.

(#674) T_chris

Épp előbbiekhez illeszkedik ez a fekete-fehér TV dolog is, aki anno azt ismerte, nagyrészt a TV-vel kapcsolatos legszebb emlékei ezzel az eszközzel köthetők össze. Utóbbi 10 évben eszméletlen mennyiségű sorozatot láttam, de nem sokra emlékszem, a fekete-fehér időszak sorozataiból jóval többre. Innentől kezdve valószínű, hogy az epizodikus memória a legmeghatározóbb. Ha viszont e nélkül is működne az explicit memória, akkor már kész is lenne a biorobot. No de mit kezdjónk a szemantikus memóval? :Y No szóval vannak még bőven előttünk álló feladatok!

[ Szerkesztve ]

(#676) moleculez válasza ubyegon2 (#675) üzenetére


moleculez
veterán

Az ilyen Black Mirror (ha nem nézted végig, akkor sürgősen pótold) jellegű kütyük amúgy már a spájzban vannak. Szerintem (!), sokkal több érteleme, és haszna van az AI kutatásnak, mint az űrkutatásnak valaha lesz, mégis számolatlanul megy rá az erőforrás. Ahhoz, hogy azt fejlesszük, saját magunkat kell tanulmányozni, többet tudunk meg magunkról. Nagyon izgamlas terület az emlékezet kuatatás, és még igencsak gyerekcipőben jár.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#677) ubyegon2 válasza moleculez (#676) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen igazad van, hiba, hogy nem azzal kezdjük a megismerést, ami a legközelebb van! Ha így haladnánk, sokkal eredményesebbé is válna minden későbbi megismerés. De az ember már csak ilyen haszontalan.

Black Mirror.....aham, pár éve elkezdtem nézni valamelyik évad pár epizódját, nagyon érdekes volt, de idegesített, amit láttam. Viszont sok egyszer bepróbált sorozat jóval később meg bejött. A Black Mirror-szerű témákhoz kell egy alkalmas állapot, hogy élvezhesd.

Szeretnék amúgy agykutató lenni, elsőnek o1g agyát szeretném jól megvizsgálni, hátha nem működne a dolog. Ez egy veszélyes terület még.....

(#678) moleculez válasza ubyegon2 (#677) üzenetére


moleculez
veterán

BM-nek van pár része, aminek nem én voltam a célközönsége, hogy úgy mondjam, nem jött át, de amúgy félelmetes volt látni hogy ez van, efelé tendálunk. Amikor pár napra rá. hozzáolvasom, hogy Elon Musk felvásárol egy neuro tech startupot (Neurolink), aztán a gerincvelőre kötik a protézist... és prototípus formában van a dolog, a deréktól lefelé sérült páciens lépéseket tett meg. Igaz ilyen robot jellegű keretben, de na'.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#679) ubyegon2 válasza moleculez (#678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bizony, vannak már ilyen fejlesztések régen, neuro vezérelte kar is mióta létezik, japánok előszeretettel fejlesztgetnek ilyeneket. Ha több ilyen figura lenne, mint ez a Musk, nem lenne rossz. Emberek iszonyatos mennyiségű vagyonokon ülnek és csak fialtatják, ahelyett, hogy......

(#680) #33253120 válasza moleculez (#678) üzenetére


#33253120
törölt tag

Illetve volt pár Trump-os jóslatuk is, ami félelmetesen pontos lett... (Nem, itt nem a disznósra gondolok)

(#681) #64791808


#64791808
törölt tag

Nyaúúúú

(#682) ubyegon2 válasza #64791808 (#681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez macskajaj akart lenni?

(#683) moleculez


moleculez
veterán

Ééés megvan a dji osmo 3 :)) :))

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#684) nullpoint válasza moleculez (#683) üzenetére


nullpoint
senior tag

Láttuk mi ezt már jó előre... :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#685) ubyegon2 válasza nullpoint (#684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván, de minek ilyen valakinek, ha nem Alzis? Mondjuk idült másnaposoknak is jó, de egy jó kis Linuxos gépet ilyen miatt eladni...... :N

(#686) moleculez válasza ubyegon2 (#685) üzenetére


moleculez
veterán

Aaahh a gyerekek iPadra rá vannak gyógyulva, nekem se nagyon kellett, ezzel meg tudok majd szép videókat csinálni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#687) ubyegon2 válasza moleculez (#686) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aaahh a gyerekek iPadra rá vannak gyógyulva

Hát persze, hogy rá vannak arra a vacakra gyógyulva, de abban a zárt rendszerben nem tudják kiélni a kreatívkodási hajlamukat! :N

ezzel meg tudok majd szép videókat csinálni.

Na ne már, azt is lehet vele? Aszittem az csak a parkinzonos meg alkesz remegős kezűeknek segít tartani a telót! :DDD

(fura, mert azt gondoltam, erre a hsz-re már válaszoltam, de lehet mégse)

[ Szerkesztve ]

(#688) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Úgy néz ki a svéd modell mégsem működik annyira: [link] Lassan már én is látóasszony leszek, mert megmondtam már az elején, hogy baromság. :D

Buliban hasznos! =]

(#689) ubyegon2 válasza inf3rno (#688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól mondod, visszamenőleges hatállyal simán felvettünk látóasszonynak! Covid főreferensnek minimum. Jó ez a linkelt kép, hirtelen látni 3 svédszőke embert a tömegben. Háááát.... :U

Remélem látod, mi ez a nyári beindulás körülöttünk, valahogy nyárra nem ezt jósolták a rettegős topikban. Igaz ott a rettegéstől nem is látnak messzebb az orruknál.

#680-nál most látom, hogy valakit elvitt a feketeótó.

[ Szerkesztve ]

(#690) moleculez válasza ubyegon2 (#689) üzenetére


moleculez
veterán

Én úgy látom, nincs jó megoldás, csak rossz, meg kevésbé rossz. A gyerekeket sajnálom, hogy az oktatás a normális medertől eltérően van. Mivel key worker vagyok, ők végig járhattak volna, de amíg tényleg tombolt a járvány, és Chicago volt londonban, addig homeshooloztunk. De amikor hivatalosan ujranyitottak, rögtön mentek is.
Vicces, hogy boldog békeidőben a chef haverom a fancy szállodában 2.5-3k £-ban volt, aztán kinevetett, miért hagytam ott, azt mentem Tescoba vissza. Hát a végén nem nevetett. Nekem van munkám, neki nincs, úgyhogy kapitulált.
De amúgy már baromira unalmas, itt már elengedték az egészet az emberek. A social distancing viszont jó dolog, annyira nem hiányzik, hogy a buszon a nyakamba szuszogjanak. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#691) ubyegon2 válasza moleculez (#690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én úgy látom, nincs jó megoldás, csak rossz, meg kevésbé rossz.

Nincs sajna, sem ott nálatok, sem itthon, de sok más országban is kifejezetten rosszul van kezelve a helyzet. Gyökeresen felforgatta ez a valami az emberek/családok életét, munkahely, iskola meg mindenféle szempontból. Családi kapcsolatok, ha távol élőkről van szó, betegséggel élő emberek állapotromlása, etc.

Ami meg turisztikára épült, annak jó darabig kampeca. Biztosan sok kényszerűen megtanult dolgot hasznos lesz majd tovább vinnünk, sok elhagyott dolgot meg végleg elfelejteni....

Azt nagyon remélem, hogy a melóhelyekre beutazó köhögő betegek dolgát is rendezik valahogy, mert ez nem volt soha normális, hogy köhögve is ment a zember dolgozni, nehogy elveszítse állását, ha beteget jelent.

Egyébként nagyon elvétve látok itt is csak maszkot embereken. Gyakorlatilag már azért jönnek a külföldiek a bulinegyed RBnB-re, kizárólag ázsiai népeken láttam maszkot! Üzletekben többeken, IC vonatokon elvétve. Balaton-BP vasúton senkin nem volt, ezt akikért kimentem PU-ra, ők mondták, de az egész Déli meg Nyugati pu-ra ez volt jellemző. Az emberek kezdik elengedni, o1g pedig ősszel is bejelenti, hogy itt a vírus, mert van még elköltendő pár10ezer mrd.

[ Szerkesztve ]

(#692) inf3rno válasza ubyegon2 (#691) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tutira lesz valami második hullám, attól nem kell félni. Még ha nem is lenne rá eltapsolható néhány milliárd, akkor is menne, mert így érezzük, hogy az eü tesz értünk valamit. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#693) csixy válasza ubyegon2 (#691) üzenetére


csixy
addikt

Én és a nővér kartársnőm nemrég karanténhattunk otthon 10 napot egy szerencsétlen találkozás miatt, még jó hogy a 14 napból sikerült előre 4 napot tudatlanul bedolgozni. Nekünk ráadásul nem kettő, hanem 3 negatív PCR tesztet kellett prezentálni zsinórban, hogy ismét munkába állhassunk. !!! ... Hmm , rendbe tettem a hibiszkuszaimat és a leandereket. Volt időm rá bőven.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#694) inf3rno válasza csixy (#693) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs gond ezzel, hacsak nem a szabadságodból vonják le. Gondolom fizetik.

Buliban hasznos! =]

(#695) csixy válasza inf3rno (#694) üzenetére


csixy
addikt

Nem. Én vállalkozóként nem mentem táppénzre, quasi szabadságon ( de nekem az quantum satis, az utolsó mondatból majd látható, hogy ez sem igaz :( ) voltam. A kolleganőm táppénzen. A két helyettest meg ugye nekem kellett természetesen rendezni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#696) inf3rno válasza csixy (#695) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez szívás. :S

Buliban hasznos! =]

(#697) ubyegon2 válasza inf3rno (#692) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen elfelejtettem ezt a Látótopikot, ezért nem jó, ha lemegyek bagzani és mobilon megnézem, hol mit írtak, hogy majd a lakásban válaszolok laptopon.....

Szóval az eü mit tesz értünk......azt inkább hagyjuk, akármit is tehetnek covid alatt, a kialakult kép nem fog változni. :(((

(#693) csixy

Hmm , rendbe tettem a hibiszkuszaimat és a leandereket. Volt időm rá bőven.

Azt gondolná az ember, hogy elkezded hegeszteni a multisvájcibicskádat! :D

Egyébként ilyen ez, hosszabb távon lehetetlen fenntartani az éberséget, általánosságban a dokik, eü népek ugyanolyan fegyelmezetlenek tudnak lenni, mint mindenki más. De ha nem, akkor sem lehet ezt kivédeni. Amúgy ez a teszt az, ami rohadt kellemetlen, ha jól hajtják végre? Nem irigyellek. Amúgy valóban az eü dolgozók a legveszélyeztetettebbek az idősotthonok mellett. A dózis nagyon nem mindegy és eü-ben sok esetben az több, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#698) inf3rno válasza ubyegon2 (#697) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én elmentem tecsóban meg obiban vásárolni múltkor több hónap után. Ami ott van az durva. Konkrétan egy embert nem láttam, aki helyesen viselte a maszkot. Csajszi odajön mellénk úgy, hogy kilóg az orra, elnyom egy tüsszentést anélkül, hogy egy kicsit is arrébb ment volna. Pénztároson sincs maszk, de mondom jóvan, neki egész nap tolni kell, mondjuk pont ő a valószínű, aki mindenkit megfertőz, mert ő érintkezik az összes vásárlóval. Aztán volt valami ügyfélszolgálatos plexivel leválasztva, adom neki a gépet, hogy adjon gari papírt, a nő fogja, beletüsszent a kezébe, aztán végigkeni a nyugtán, gari papíron meg az egész gépen. Ugyanezt mondjuk buszsofőröktől is láttam már, amikor adom a pénzt, kiveszi a visszajárót, aztán rátüsszent, és úgy adja vissza. Igazi kultúr emberek. :C Én azon csodálkozok, hogy nincs még dögrováson mindenki ugyanúgy, mint az USA-ban. Baromi meglepő.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#699) csixy válasza inf3rno (#698) üzenetére


csixy
addikt

Gratulálok!
(#697)ubyegon2 Re: Svájcibicska: A Ventoy nem rosz project. Nézz rá. Mondjuk USB SSD-re. Csinál egy nagy partíciót előre ExFAT-ra formálja alapból (de utólag lehet bármire formázni) erre lehet menteni, plusz telepítő ISO-kat másolni. Második partíciónak csinál egy Fat 16-os EFI partíciót ez egyben EFI és benne van a ventoy rendszer is. Az eszköz lehet Legacy , vagy GPT. Bootolható Legacy-ban, vagy UEFI-ben is. Hátul reserválható egy üres terület amire attól függően, hogy Legacy, avagy GPT az eszköz, csinálhatsz utólag annyi partíciót, amennyit a rendszer megenged. Ha hátra telepítesz egy linuxot, akkor nem kell perzisztenciával szórakozni és a telepített linux frissíthető is (ez azért GPT-t igényel, hogy ne b@aszkurálódjon el a ventoy saját Legacy bootja) . A ventoy bootolható Legacyban és GPT-ben is, a telepített linux pedig bootolható UEFI-ben és újabban a bebootolt legacy Ventoyból Frugal installal Legacy módra is. Szóval tökély. Még azt kellene megoldani, hogy valahogy Frugal installal a Ventoyt lehessen felvenni a telepített linux Grub menüjébe, de ez egyenlőre nem megy, mert a Ventoy lényegében csak egy script gyűjtemény és nem lehet meghatárzni az indítandó kernelét és initrd-jét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#700) csixy válasza csixy (#699) üzenetére


csixy
addikt

"(ez azért GPT-t igényel, hogy ne b@aszkurálódjon el a ventoy saját Legacy bootja) . A ventoy bootolható Legacyban és GPT-ben is," Helyesen és érthetően ebben a szövegkörnyezetben két helyen a GPT string helyett UEFI stringet kellett volna írnom. Elnézést kérek emiatt !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Látóasszonyok topikja -frozen- (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.