Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ubyegon2 válasza totron (#100) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Grafikus csomagkezelővel meg csak a bu..nemheterók telepítgetnek

Én ezt a mondatod azért nem vettem a lelkemre, mert nyilvánvalóan tájékozatlanság okán írtad, ugyanis a kifejezetten desktop disztrók jó részét csak a saját GUI-s install helperével lehet felrakni. Quasi azokat buziztad le, akik ezeket használják. :Y

Flatpakk, mint már megállapította a prohardver ide vágó népezete nem újdonság

Nyilván igaz, mivel én is említést tettem róla, milyen régen raktam fel magát a Flatpakkot.
Lehet mégse tanulom már a Debiant, elég ha csak használom. ;)

(#102) totron válasza ubyegon2 (#101) üzenetére


totron
addikt

Installerről írsz, közben meg csomagkezelőről volt a szó. Ebből egyenesen következik a tájékozatlanságom, igen. Nyomasd inkább az aptitude-t. Bohóckodásnak hat minden mellette.

(#103) ubyegon2 válasza totron (#102) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

öööö.....b+ tényleg! Bocsi, nem alvadtam ki magam ezek szerint. No mindegy, legalább most már tudod azt is, amire nem is voltál kíváncsi! :D

Nyomasd inkább az aptitude-t. Bohóckodásnak hat minden mellette.

Volt már rá precedens, anno össze is hasonlítottam az APT csomagkezelő három cli-s managerét, elég érdekes eredmény született. :K

Debianon mindenképp érdemes az aptitude-ot használni, ha az apt nem oldja meg a függőségi problémákat, nekem anno volt ilyen és az aptitude simán lekezelte.

(ja és igen, csomagkezelőt csak cli-set használunk) :K

De mintha az aptitude nem csak cli-s parancsként funkcionálna, hanem egy tui-s app is fut ezen a néven hasonló funkciókkal....

[ Szerkesztve ]

(#104) totron válasza ubyegon2 (#103) üzenetére


totron
addikt

GUI verzió: ja, de azt nem szeressük. Más használhatja, én nem igénylem. Néha megnyílik, úgy évente 2x. Nem állítom, hogy nincs helye a csomagkezelők társadalmában. Az optimálist, az igazságot egy apt és flatpak közti struktúrában látom.

(#105) ubyegon2 válasza totron (#104) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

GUI verzió: ja, de azt nem szeressük.

Értem, no most ez viszont ugye TUI verzió ám, nem GUI! ;)

Nem tudom jelenleg elképzelni, milyen egy snap/flat meg egy apt csomagkezelő közötti struktúra.

(#106) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

a gyenge/régi számítógép nem itt keződik:)). Már évek óta tervezem az otthoni szerverként megtűrt kis eeepc 1001p (1magos atom N450, a 2giga ramot már én fejlesztettem bele) linuxosítását, egy új LTS verzió mindíg elgondolkodtat:R

Persze lehet Lubuntu ízesítésű rendszert tennék rá, célnak az is tökéletes.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#107) ubyegon2 válasza t72killer (#106) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Atom! Akkor a piros sorok innen neked is hasznosak lehetnek. :K

(#108) totron válasza ubyegon2 (#105) üzenetére


totron
addikt

Igaz is, TUI. Use it.

Nem tudom jelenleg elképzelni, milyen egy snap/flat meg egy apt csomagkezelő közötti struktúra.
Ami minden kívánt irányba működik, nem akad el, nem pazarol tárhejjt és nem is fáj sehol, hanem elegánsan szépséges.

(#109) ubyegon2 válasza totron (#108) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem se hiányzik a TUI-s aptitude, csak megemlítettem, hogy ilyen is van. :P

Ami minden kívánt irányba működik, nem akad el, nem pazarol tárhejjt és nem is fáj sehol, hanem elegánsan szépséges.

Jjjjja, hogy így. Aszittem komolyan említetted azt a hibrid dolgot. :N

(#110) t72killer válasza ubyegon2 (#107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112) ubyegon2 válasza t72killer (#110) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N Remélem bejön valamelyik! Ha nem fut a böngirnyó rajta, ne bánkódj, a covirnyák figyelő terminalból is fog menni!

coronavirus-tracker-cli

100x jobb, mint Kékesnek az az ocsmány Wines covidos háttere, amit éjjel-nappal sasol és állandóan berakja a we all die topikba! ;]

(#113) t72killer válasza ubyegon2 (#112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ilyenekkel alszom - különben se lenne sok haszna lenne egy szerverként használt gépecskén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#114) totron válasza ubyegon2 (#109) üzenetére


totron
addikt

De nekem igen. GUI csomagkezelőben fúj, TUI király. Félreértések elkerülése végett

(#115) Dave™ válasza totron (#104) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor - ha jól értem - évente kétszer coming outolsz a saját koordináta-rendszered értelmében. Én szoktam Pamac-ot használni, és nagyon is praktikus okai vannak.

(#116) totron válasza Dave™ (#115) üzenetére


totron
addikt

Igen, ennyi változatosság kell.

(#117) májkimiki


májkimiki
őstag

Fröcsögsz egy példaértékű cikk alatt.
[link]
Majd kis idő elteltével, ide hányod ezt a ............. .

[ Szerkesztve ]

(#118) viktorhu válasza Kendek (#3) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyan, mintha trollkodás akart volna lenni ezekkel a képernyőfotókkal :)

Minimálhardveren nekem a Lubuntu változat nagyon bejött, abból azt hiszem csinálják még a 32 bites változatot is, ami 2 giga ramnál lehet, hogy előny.

Anyunál ment egy ilyen konfig két évvel ezelőttig: 2 giga ram, 32 giga ssd, meg valami ősi celeron, Chromium (a Chrome-ból már nem készül 32 bites változat, a Chromiumból igen). Tökéletesen pörgős gép volt.

(#119) ubyegon2 válasza viktorhu (#118) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://lubuntu.me/downloads/

Minimálhardveren nekem a Lubuntu változat nagyon bejött, abból azt hiszem csinálják még a 32 bites változatot is, ami 2 giga ramnál lehet, hogy előny.

Előny lenne, de sajna a 20.04 verzióval a Lubuntu is csak 64bitest adott már csak ki. Neked valószínű, hogy nem az LXQT felülettel van még, hanem az eredeti LXDE-s. Ahogy azt a fenti linken is láthatod, a 18.04.5-ből még van 32bites és ott még az official DE az LXDE, az LXQT még csak alternatív verzió, most már ez lett az official.

(#117) májkimiki

Az a link elég furán jött most össze. ;)

[ Szerkesztve ]

(#120) májkimiki válasza ubyegon2 (#119) üzenetére


májkimiki
őstag

Valóban, de talán így.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.