Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Már az első lépen sem jó a maszkviselet!
Az a fém izé azért van a maszkban, hogy az orr formájára lehessen alakítani a maszkot.
Annak a maszknak az lenne a lényege, hogy csak a maszk anyagán keresztül történjen a légcsere.
Ezzel véded magad és másokat.
Ha az orr mellett szívod levegőt, legalább valamennyire véded a környezeted, de saját magad számára alig nyújt védelmet. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

Van topikja a hívőknek, nem kell nyitni állandóan újakat.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) Freiherr válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet akkora az orra. :D

XXX

(#4) Hieronymus válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" lépen" helyesen képen!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) vicces


vicces
addikt

én azt nem tudom, hogy ennél a maszktípusnál a kék vagy a fehér fele van kívül :F

:)

(#6) cskamacska válasza Hieronymus (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó az, csak nem kell finomkodni. :P

Ez a csak FFP2-3 maszk jó, nem szabad hozzányúlni, szigorúan légmentesen zártnak kell lennie(ami csak rendes FFP részecskeszűrő maszkkal lehetséges, béna papír és szövetmaszkoknál veszett fejsze nyele), előtte-utána kézmosás, pár óránként teljes csere féle dumák pont arra jók, hogy az emberek a végén ß@rjanak magasról bele az egészbe, megnyugtassák magukat egy adag Dr Görénnyel, és nem lesz maszk se jól, se rosszul. :((

Gyakorlatban már az hogy VALAMI van MINDEN ember szája/orra előtt, már az nagyban segíti a terjedés lassulását. :K Kevesebb nyílt köhéccsel kevesebb lesz a felületi terjedés, kevesebb lesz a tüdőből nyálkahártyára / tüdőbe direkt terjedés, minden kevesebb lesz, mert a váladékot felfogja a mindenkin ott lógó maszk. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) nullpoint


nullpoint
senior tag

[link]

[link]

Van két topik is a témára....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#8) VIPowER


VIPowER
senior tag

(#9) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Én úgy találtam, hogy ha a fémszálat M alakúra hajlítom, akkor eltarjtja a maszkot az arctól így kevésbbé izzad be az arcom a szakállam körül, ráadásul úgy egész stabilan megáll az ajkam alatti kis ficakban. Így többnyire egy hónapot is kibírt egy darab anélkül, hogy megbüdösödött volna.

[ Szerkesztve ]

(#10) UnA válasza nullpoint (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a covidióta azért jó szó, mert lehet azokra használni, akik nem foglalkoznak az egésszel - és persze azokra is, akik meg túlzásba viszik. Ízlés szerint választható :)

(#11) nullpoint válasza UnA (#10) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ennek nagyon örülök, csak azt nem értem minek kell rendszeresen topikokat nyitni erről a témáról, miközben van direkt erre kettő is. Komolytalan, és félkomolytalan. :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#12) cskamacska válasza UnA (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

Úgy néz ki most mi is kapunk a jóból, szóval lesz itt kiváló alkalom a justaflubro népességnek, hogy streameljék a csoportos kerítés nyalogatási kihívásokat. :K

nullpoint: Ez konkrétan a blogout, azaz a privát életek kis fórumra ömlése, márpedig egy világjárvány az bezony sokak életét befolyásolja. :( Pölö twollah most tudni szeretné, hogy mennyire lóg ki a többiek lógója.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

AHol az eladók felveszik, oda én is, ahol nem foglalkoznak vele, és nincs rajtuk, ott rajtam sincs.
A maszk annyira állít meg egy vírust, mint amennyire a kerítés a legyeket, azaz semennyire.

(#14) Freiherr válasza ncc1701 (#13) üzenetére


Freiherr
őstag

Ööö... ok

XXX

(#15) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó lenne ha te nem idiótáskodnál és nagyon gyorsan befejeznéd ezt a marhaságot. a maszkot meg add rá a kukára mielőtt te is azzá válsz.

egyébként én a seggem partjára teszem, de érthető okokból nem teszek fel róla képet. :))

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

itt egy videó a sok közül, ami esetleg kimozdíthat a hülyeségbuborékból: [link]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#17) cskamacska válasza Snowy_owl (#15) üzenetére


cskamacska
addikt

(#18) Viktor77 válasza Snowy_owl (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Ennek az embernek a videóban amúgy mi baja? Mert nem 100 (finam szólva), az ziher.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Snowy_owl válasza cskamacska (#17) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Anyám borogass kérlek!

Tessék: [link]

Remélem egy ilyen videó kielégít titeket de az se zavar ha nem. ;]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20) Viktor77 válasza Snowy_owl (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Az kemény mikor valaki YT videókkal bizonygatja az igazát.

(Ráadásul láthatóan a laposföldhivők köréből.)

Jesszus, mi megy a videó alatt. Ezeknek az "embereknek" szavazati joguk van?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Snowy_owl válasza Viktor77 (#20) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nemcsak hogy a lapos föld hívő vagyok, de még a mesék egy részében is hiszek. Sőt azt tudtad, hogy ha a macskád hátára kötsz egy vajas kenyeret, akkor képtelen leesni és forgásba kezd? Majd ezután rákötöd a dinamó tengelyére és ingyenáramod lesz? Fogadok fogalmad sem volt róla.

Igazából egyébként a föld nem is lapos, hanem tányér alakú. Mélytányér alakú! Tudod, így a víz nem csorog le a szélén. ;]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#22) twollah1976


twollah1976
őstag

De most tenyleg!?!?

Egy nyamvadt kepet kertem "poenbol", erre...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) VIPowER válasza twollah1976 (#22) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én tettem képet. :D

(#24) Apollyon válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Téged a maszk nem véd, hanem tőled véd másokat. Ha egy fertőzött teleköpködi a levegőt maszk nélkül, hiába van rajtad viszont, téged nem véd meg, mert a szemgolyódon keresztül megfertőződsz mivel az érintkezik a levegővel.

Ha nem hordasz maszkot, akkor az se fog aki fertőzött és nem tud róla, mert szarni fog rá, minek hordjon, ha te sem. Ezért kéne mindenkinek hordania és jó példát mutatnia. Ha mindenki betartotta volna a szabályokat és előírásokat, már rég túl lennénk rajta.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Én pont úgy hordom a maszkot ahogy a honatyáink.

(#26) Hieronymus válasza Apollyon (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szemüveges vagyok. :DDD

"Téged a maszk nem véd, hanem tőled véd másokat. Ha egy fertőzött teleköpködi a levegőt maszk nélkül, hiába van rajtad viszont, téged nem véd meg, mert a szemgolyódon keresztül megfertőződsz mivel az érintkezik a levegővel."

Ez így nem korrekt.

Egyrészt már a sebészeti maszk is véd valamennyire. Ha nem védene, akkor a környezetet sem védené.
A nagy méretű folyadékcseppek ellen tökéletesen véd. Ha nem így lenne, akkor a sebészmaszkot nem használnák az orvosok.
A közepes és kis méretű cseppek ellen is véd valamennyire. Attól függ mennyi rétegű a maszk és miből állnak a rétegek.

Ha valaki azt mondja, hogy ez nem elegendő védelem, akkor azt mondom igaza lehet.
De az nem mindegy mennyi vírus kerül fertőzéskor az emberbe. Ha kevés akkor több ideje van az immunrendszernek megtalálni az optimális védekezést. Ha nagy a dózis akkor sokkal drasztikusabb lehet a betegség lefolyása. Ez nyilván függ a kortól és az egészségi állapottól.

Azt kijelenteni, hogy a maszk csak másokat véd, a viselőjét egyáltalán nem, önellentmondás.
Honnan tudják az azonos méretű folyadék cseppek, hogy melyik irányban nem szabad átjutniuk a maszkon?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Romvr


Romvr
őstag

Van egy benzinkút ahol gyakorta tankolok. Ki van rakva a "Maszk nélkül belépni tilos" tábla, de se az árufeltöltőkön, se a pénztárosokon nincs maszk soha. Ez addig eszkalálódott míg legutóbb az előttem állón nem volt maszk, és aki mögöttem lépett be szintén nem viselt. Én erre levettem az enyémet és elkezdtem látványosan köhögni. Rögtön mindenki rémülten nézett rám, de nem mertek szólni. Fizettem és távoztam. Nem is remélem hogy legközelebb változni fog bármi is.

Ha valaki annyira sem veszi a fáradtságot hogy arra az 5-10 percre felvegyen maszkot akkor én sem fogom őket megtisztelni vele, sőt még rájuk is hozom a frászt ha módomban áll.

Nekem munkahelyen napi 8-10 órában kötelező a viselet és gyakran kell fizikai munkát is végeznem benne, szóval ha én kapok benne levegőt akkor te is fogsz. Főleg hogy neked csak a vásárlás idejére kell felvenned.

Valamint a kilógó orr, az állon hordás, meg az etnikumbeliek egyáltalán nem hordása miatt is lehet hogy egyre több a fertőzött nálunk. Az első hullám nem ütött nagyot a népességen és ezért már úgy vannak vele az emberek hogy "csak egy nátha" "hiszti" "nincsiscovid". Ráadásul mivel az üzletek is tesznek rá magasról, nincs is meg a hajlandóság hogy betartsák az előírásokat.

Nálunk ha az Auchan bejáratába beraknának egy rendőrt aki bünteti a helytelen és nem létező maszk használatot akkor 1 nap alatt milliókat kasszírozhatnának be. Minden 5. ember rosszul és minden 10. ember egyáltalán nem visel maszkot.

Bezzeg ha köhögni, vagy tüsszenteni kezdek akkor úgy néznek rám mintha hirtelen hét fejű sárkánnyá váltam volna.

Szerintem emiatt a második hullám már keményebben fogja érinteni a lakosságot. De a magyar ember saját kárán tanul... vagy még úgy sem. Remélem szép emlék lesz a Balaton/Adria/Koncert mikor anyád temetésére kell menned mert nem élte túl a COVID-ot.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#28) AxBattler


AxBattler
félisten

Tudtommal egy normális maszk nem csak a környezetedet védi a Te vírusaidtól, hanem fordítva is: Téged is véd a levegőben szálló részecskéktől.

Ennek fényében magyarázza már el valaki, milyen rejtett értéket/értelmet képvisel ez a lentebb többször is büszkén hangoztatott hozzáállás?
"Ha más sem visel, akkor én sem fogok, illetve ugyanúgy viselem, mint a többiek, höhö!"

Megköszönném. Tényleg. Csak valaki világosítson már föl.. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) Romvr válasza AxBattler (#28) üzenetére


Romvr
őstag

Tévedés. Ha te normálisan viseled a maszkot de egy COVID-os arcon tüsszent (feléd tüsszent) akkor a szabad bőrfelületeidre és a szemedbe is jut a guzmiból.
Ha a COVID-os normálisan viseli a maszkot és tüsszent ugyanolyan távolságból mint a maszktalan akkor a maszk felfogja a kiáramló cseppeket és nem leszel te fertőzött.
Pontosan ezért ha a másik felet nem érdekli milyen fertőzést ad át neked, akkor te miért védd meg őt a te nyavalyáidtól?

A maszk viselés egy ilyen helyzetben csak akkor véd bárkit is, ha mindenki betartja a viselés szabályait. Ha csak egy ember is megszegi (és mondjuk pont ő fertőző) akkor nagy mértékben növeli környezetében lévők megfertőződési esélyeit.

Cégünk egy másik telephelyén most mindenki karanténban van mert bár kötelező a maszk viselés de az egyik ott dolgozó egy nagy meeting során levette a maszkot a tüsszentése idejére (azt mondta reflex szerű volt). Kiderült másnap hogy COVID-os. Tesztelés után másik 10 ott lévőnél mutatott pozitívat COVID-ra, így most mind az 53 hatósági házi karanténban van plusz a családtagjaik. Mind ez egy tüsszentés miatt. Én ezért viseltetek agresszivitással az olyanok iránt akiknek kilóg az orruk vagy fel sem veszik a maszkot.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#30) AxBattler válasza Romvr (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, tudtommal a szembe jutva is fertőz.

Az agresszió bennem is felgyűlik a felelőtlen barmok látványától, ettől függetlenül a felelős viselkedés alól nem vagyok felmentve: pl. a helységben tartózkodhat egy gyerek, akit nem vettem észre, és akinek a barom szülei nem vették a fáradtságot, vagy egy nyugdíjas, akinek a szellemi képességei már nem a régiek, de a veszélyeztetett csoportba tartozik.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) D1Rect válasza AxBattler (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Azzal teheted a legtöbbet, ha nem mész emberek közé.
Ha mégis kell, akkor meg olyan időben, hogy minél kevesebben legyenek és tarts távolságot.

Ezek után pedig nyugodj le, nem lesz semmi bajod egy maszk nélküli ember látványától.

(#32) AxBattler válasza D1Rect (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Melóba kell járnom, BKK-val, szóval az első pont bukta.

Nyugodt vagyok, maszk + kesztyű + fertőtlenítő megvan, aztán ha így is elkapom, akkor evvan'.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) Kisgépkezelő válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Azt mondják, hogy tüsszentésnél, kilégzésnél, köhögésnél viszonylag nagy cseppekben jön ki a cucc, aztán később bomlik kisebb cseppekre, úgyhogy emiatt a maszkod egy nagyságrenddel jobban védi tőled a többi embert, mint a téged a többi embertől. Ettől függetlenül én sem gondolom, hogy elhanyagolható lenne az a védelem sem, amit a viselője számára nyújt.

Romvr: Ez a reflex nálam is elég erős. Ráadásul amíg a maszkkal matatok még a szám elé se tudom tenni a kezem, úgyhogy megy mindenfelé a cucc. Megszoktam már, mert normál esetben ha sál van rajtam mondjuk sielésnél, a kutyát nem zavarja, hogy telibetüsszentem a szembelévő hegyet, de így most tényleg kicsit hülyén veszi ki magát, hogy lekapom a maszkot aztán olyat tüsszentek mindenki közé, hogy majd hanyattesek tőle. :D

(#34) D1Rect válasza AxBattler (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Én kb 1 hónapja bkk-ztam, mindenkin volt maszk.
Azóta megunták?

(#35) Dilikutya


Dilikutya
félisten

UEFA Szuperkupa döntőre kell menni, ott nem fertőz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Őszintén, az ember nem tudja mit higgyen már...

Össze vissza hazudoznak.

Egyesekre halálos, minden előjel nélkül, másokra nem, még tünetet se produkál.

Úristen mekkora probléma, de közben meg megnézed a számokat %-okat és kijön hogy egy mezei télviz idei vírus fertőzés vagy baciban többszörösen több a beteg meg a halott.

Kurva nagy probléma, de a az összes magyar politikus mindenféle óvintézkesnek elentmondóan kezet fog, nem visel maszkot a fél világot körbeutazza..mi sem természetesebb.
Óva int a külföldi nyaralástól . hogy hujjujujjj közben ők kint süttetik a hasukat.
De azért a focisták jöhetnek napi 500 fertőzött mellett.

Májusban napra pontosan csökkent a fertőzöttek száma, CSAk magyarországon nyaralj
2-3x-os Balaton árak....meg mindnehol máshol. Luxus árak, minimál szolgáltatás.
Aztán Sept 1-el napra pontosan 100-300-500-ra nőtt...alig pár nap alatt...nah elmentek a pcsba

Jó néhány cég kapott az alkalmon és úgy él vissza a magyar munkavállalók emberi jogaival ahogy nem szégyenli (a vírusra tekintettel, hogy legyen mire fogni), azt csinál velük és utasítja őket, kényszeríti erre vagy arra amire csak akarja. Von meg pénzeket. A dolgozó pedig nem is szólhat, orbánék hoztak törvényt. Totál "jogszerű" minden.
És a maszkviselés a legkisebb. (nyugaton egy ilyen cég hozzáállás után a rolót is lehúzhatná a cég, mert otthagynák a pcsba, jah onnét már kirakták ezeket a cégek..) Pláne úgy visszás a dolog, hogy...
Eközben a cégek másik része meg szarik bele az egészbe, semmiféle korlátozás nincs, még sincs káosz gyár leállás, vagy profit vesztéssel riogatás.

És hát az emberek nagyrésze is csak az üzletekben viseli a maszkot, egyébként szarik rá.
simán pacsizgatnak, bulizgatnak, közel állnak és hasonlók...

Úgyhogy már a frász se tudja most akkor mi van, vagy mi a helyes.
De simán benne lehet, hogy valami konteó is, hogy Kína csinálta ez egész bulit vagy Bill Gates a vakcina gyártáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dilikutya válasza angyalpc2 (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bill Gates... én már a Windows 95-nél sejtettem, hogy készül valamire.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) UnA válasza Dilikutya (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Sőt már az MS-DOS-nál... ;)

(#39) Dilikutya válasza UnA (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azzal engem még meg tudott vezetni. Bár igazad van, a 6.22-nél már rezgett a léc. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) AxBattler válasza D1Rect (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

2/3-a hordja, de sokan kilógó pélóval, szóval inkább csak a fele. Sajnos. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) #89309696


#89309696
törölt tag

Vettem pár Assassins Creedes 3 rétegű moshatót, hogy legalább dizájnos legyen. Felveszem mindenhova azt csókolom, szarok rá. Magánvéleményem megvan az egész járványról, de szerintem rohadtul nem érdekel senkit. Szerencsére jön a tél, fel lehet húzni a kapucnis pulcsit, így már teljes értékű a szett.

(#42) kemotox


kemotox
addikt

[ Szerkesztve ]

(#43) Romvr válasza kemotox (#42) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor neki nincs aggódni valója mert ahhoz agy is kellene hogy mirigyet aktiváljanak bele a lapos földi, gyíkemberek, Bill Gates utasítására aki a Soros tervét követi, aki amúgy egy ősi fáraó szelleme által megszállt UFÓ.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#44) AxBattler válasza Romvr (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Nebazz'! :Y

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45) D1Rect válasza AxBattler (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezért nincs értelme kötelezővé tenni.

(#46) twollah1976 válasza kemotox (#42) üzenetére


twollah1976
őstag

Es sajnos a hozza hasonlo gondolkozasu embereknek szavazati joguk is van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) janeszgol válasza angyalpc2 (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan.Vírusok és baktériumok mindig is voltak, és lesznek is. Ha pedig ez egy direkt kiengedett laboros cucc, akkor meg pláne nem kell félni, mert ilyen szintű emberírtást seni nem vállal fel.

Én bízom abban, hogy a helyes maszk használat beleivódik a hétköznapkba. Tehát a helyes és értelmes maszk használat. Utaztam haza távolsági busszal, és gyakorlatiag minden ülésben egy ember ült. Levettem a maszkot. Persze tekingetett egy srác rám, de mondtam neki, hogy forduljon az ablak felé.
Ha már sűrűbben ülünk, akkor maszk fel. Ha álló utas is van, akkor meg pláne.

Ha vége ennek a kornavírusos mizériának, remélem akkor is megmarad a maszk! Ha influenzás vagy, akkor a boltban, járművön csapd fel addig, ameddig ott van. Ha csak bakteriális légúti fertőzésed van ,akkor is. Én ezt szeretném. Az utcán nem kell hordani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) cskamacska válasza D1Rect (#45) üzenetére


cskamacska
addikt

Ja, hát ha a népesség pár százaléka menthetetlenül retardált, és még rendőrségi seggbotozás terhe mellett sem visel maszkot, akkor nincs mit tenni, mindent el kell engedni, utánunk a 3. világ. :(

Amúgy redditen szétnézve, az államok privát kis subjait megolvasva, nekem nagyon úgy tűnik hogy a világjárvány kezelése mind állami, mind polgári szinten kiváló civilizációs lakmusz lesz.

Az igazán harmadik világosok, vagy afelé (hanem direktben már a failed state felé) tendálók kormányai nem tesznek semmit, vagy nagyon keveset, azt is rosszul. Esetleg a vezetők még nagyfiús cinizmus mögé bújnak, nincs is semmi amitől félnünk kéne, we are stronk, ha van is kisujjból kirázzuk, kis vodka, tequila, vagy foci és traktorozás majd helyére tesz mindenkit. (ha meg nem akkor így jártak a pórok, a felsőbb osztálynak biztosított a svájci klinika, ill eleve szeparáltan élnek, magas falak, testőrség, privát intézmények mögött) Ugyanígy a népesség sem érti hogy mi a franc történik, ha érti is az imperialisták műve, vagy hozzájuk úgysem ér el. Kis citrom, alkohol, fájdalomcsillapító, sok mozgás (munka) majd jól megvéd tőle, és minden rendben lesz.

Persze mit is tehetnének, hisz látványosan rosszul van vezetve az állam, nincs védőfelszerelés, körházban inkább biztosan elkapni lehet, mint elzárva kigyógyulni belőle.. ha épp van egyáltalán kórház, és ha lenne pénz az ellátásra. Életet igazából korlátozni is nehézkesen lehet, mert az emberek napról napra élnek, ha nincs munka akkor éhenhaláshoz sem lesz elég pénz hó (a hét) végére, szociális háló nincs, vagy csak nyomokban.
No meg addig ők is eljutottak hogy korrupt senkiháziak a vezetőik, ennek megfelelően azt sem hiszik el, ha kérdeznek tőlük, így semmi hajlandóság nincs és nem is lenne bármilyen központi rendelkezést végrehajtani, betartani.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#49) KISDUCK válasza kemotox (#42) üzenetére


KISDUCK
addikt

Első ránézésre azt hittem, hogy lőfegyvert fog rájuk. :D

(#50) AxBattler válasza D1Rect (#45) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezért nincs értelme kötelezővé tenni... megfelelő ellenőrzés és retorzió nélkül. ;)

Bezzeg egy Tajvan. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.