Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tvse1995


tvse1995
senior tag

(#2) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Matematika - help! Szerintem Jester01 sec-perc alatt megoldja. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3) tvse1995 válasza Bjørgersson (#2) üzenetére


tvse1995
senior tag

Már írtam délután de nem kaptam sajnos választ. :N

(#4) McDog válasza tvse1995 (#1) üzenetére


McDog
aktív tag

Régen matekoztam, de óvatosan megkérdem, lehet, olyan hogy nincs megoldás?

(#5) tvse1995 válasza McDog (#4) üzenetére


tvse1995
senior tag

Szerintem kell, hogy legyen megoldás. :)

(#6) Иван


Иван
őstag

Előveszek egy kockás lapot és megnézem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) McDog válasza tvse1995 (#5) üzenetére


McDog
aktív tag

Valahogy így kell elképzelni, vagy rossz úton járok?

(#8) Иван válasza McDog (#7) üzenetére


Иван
őstag

Hülyeséget írtam

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) tvse1995


tvse1995
senior tag

Így kéne elképzelni a dolgot:

(#10) Иван


Иван
őstag

Így képzelem el, paint munka, kicsit kesze kusza.

Én úgy indultam el, h egyenletrendszerrel:

45 + alfa + fí = 180
45 + (180 - fí) + béta= 180
Alfa + béta = 90

Ha jól számolom ez három ismeretlen és három egyenlet, elvileg kéne mennie, mindjárt végig is pörgetem.

A 45 fokot pi/4 radiánnak írtam, nemtom mért, megszokás.

Ja nem jó, zsákutca, gondolkodom tovább.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) tvse1995 válasza Иван (#10) üzenetére


tvse1995
senior tag

A témakörünk a szinusz és koszinusztétel tehát biztosan használni kéne a megoldásban.

Köszönöm, hogy próbálkozol. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Иван válasza tvse1995 (#11) üzenetére


Иван
őstag

Igen, gondoltam.

Amúgy ajánlom ilyenkor végső elkeseredettségben hogy írj fel annyi szinusz és koszinusz tételt amennyit csak tudsz, és a végén talán belelátod melyikek kellenek.

SZERK
Kapásból pl ugye 100 = a^2 + b^2, az a^2 meg b^2 meg kifejezhető cos tételekkel. Többin még agyalok... Leépültem teljesen ilyenekből.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Иван válasza Иван (#12) üzenetére


Иван
őstag

Asszem megvan. Írd fel p-t és 10-p-t cos tételekkel.

p^2 = 16 +a^2 -2*4*a*cos45
p^2 + 100 - 20p = 16 +b^2 -2*4*b*cos45

Kapsz ilyent. Azt meg tudod, hogy 100 = a^2 + b^2.

Ha nem néztem be valamit.... Végig számolom, mielőtt elkiabálom.

SZERK
Nekem jónak tűnik, mert így lehet csinálni egy kétismeretlenes egyenletrendszert két ismeretlennel, de most lusta vagyok végigszámolni, sok a gyök meg a négyzet. Plusz lehet valamit benéztem és totál rossz útra visz a dolog. :B

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) tvse1995 válasza Иван (#13) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm a fáradozást. :)
Végigszámolom ezt is meg amit most kaptam a matekos topicban és reméljük ugyan az lesz az eredmény.

(#15) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ha a szögfelező és az átfogó metszéspontjából meghúzod a merőlegeseket a befogókra, akkor fel tudod írni a szinusz-koszinusz párokat az egyik hegyesszögre. A merőlegesek hossza ismert (4 cm átlójú négyzet oldalhossza, tehát 4/gyök2), valami ilyesmi lesz:

(4 / gyök2) / (10-x) = sin(alfa)
(4 / gyök2) / x = cos(alfa) = sin (90° - alfa)

Remélem nem írtam túl nagy baromságot, rég volt már a matszigorlat :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) Иван válasza DeltaPower (#15) üzenetére


Иван
őstag

Tied egyszerűbbnek tűnik, mint az enyém. Kijöttem én is az ilyenekből.

WolframAlphán megoldattam az én inputomat, gyanús. Mert nem szép számok jöttek ki, de nem is csúnyák. Sok bennük a gyök jel, de legfőképp gyök 3 meg gyök kettőt, szóval nem elképzelhetetlenek, de elbaxhattam valamit, mert ezeknél általában egész számok jönnek ki.

SZERK
Ráadásul gyanúsan sok megoldást ad (és nem komplexek körében számoltatom). Megint valamit benézhettem. :(

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) Иван válasza DeltaPower (#15) üzenetére


Иван
őstag

Amúgy az miért lenne négyzet, amit behúzott?

Ajj de nehéz a matekot kifejezni írásban, főleg geometriát. Amúgy üsd be te is wolframba, aztán ha szépeket dob ki, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) tvse1995


tvse1995
senior tag

(#15) DeltaPower
Ezt megmondom őszintén nem nagyon értem pedig fel is rajzoltam. :B
Egyébként egy kolléga a másik topicban is segít: [link] Hátha innen kaptok ötletet. :))

[ Szerkesztve ]

(#19) DeltaPower válasza Иван (#17) üzenetére


DeltaPower
őstag

Lerajzoltam, remélem így már egyértelmű hogy négyzet.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#20) Alg válasza Иван (#17) üzenetére


Alg
veterán

nem négyzet.

de az :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21) Иван válasza DeltaPower (#19) üzenetére


Иван
őstag

Így már értem :R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Alg


Alg
veterán

Kijött egy egyismeretlenes másodfokú egyenlet de 0=0ra egyszerűsödött :DDD na jó én azt hiszem inkább alszom, holnap feladom az aktuárius irodának ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23) DeltaPower válasza Alg (#22) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az enyém kétismeretlenes, de nemtom hogy kellene megoldani :D Valahogy a sin(90-alfa)-t kellene felbontani, de arra már nem emlékszem hogy kell :B

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#24) Иван válasza DeltaPower (#23) üzenetére


Иван
őstag

A sin 90-alfa szerintem átvihető cos alfa vagy mínusz cos alfába.

De lehet rosszul emlékszem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) tvse1995


tvse1995
senior tag

Suliból majd jelentkezem egy megoldással.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy meg tudta e valaki csinálni...
Egyébként gimnázium, 3., emelt matek.

(#26) juliabrilke válasza tvse1995 (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Persze, hogy meg tudták oldani, hiszen regisztrálva vannak a PH-n.
Olvasták a bejegyzésedet vagy megkérdezték a matematika topikban. :DDD

(#27) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Mi lett a megoldás? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) Alg válasza DeltaPower (#27) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.