Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Minden értelemben igényes irás, gratulálok hozzá! Mindazonáltal kezdetnek túl bonyolultnak tartom. Néhány éve ugyanerre a célra a TMPGEnc+Virtualdub használatát istenítette mindenki - és ugyan joggal, mivel a minőség megkérdőjelezhetetlen volt, de a beleölt energia és idő is. Persze én is olyan vagyok, hogy ha valamit csinálunk akkor azt már korrekt módon A-tól Z-ig, de egy átlagfelhasználó nem biztos hogy nekilát, vagy ha mégis akkor az első néhány kudarc után hagyja a francba.

Természetesen nem megoldás a másik véglet sem; a két kattintással konvertáló és egyben dvd-író programok. Ezekre sem bíznám a filmjeim, bár meg kell hagyni ismerek azok közül egyet, ami tényleg képes elfogadhatón felülit is végezni. De visszatérve, ha profi minőséget akar valaki akkor (a kiváló alapanyagon kívül természetesen) hasonló kaliberű programokkal kell dolgoznia. Az egészből azt akartam csak kihozni, hogy ugyanezekkel a programokkal bemutatva kiegészíteném egy gyorsított metódussal, amiben nem kell annyit beállítani (egyszersmind kevesebb a hibalehetőség). Majd ha az már tökéletesen megy, akkor lehet finomítani. Bár mire ezeket a sorokat leírtam, rájöttem hogy mindezt az egyszeri felhasználó is megteheti.

gottagofast

(#2) joghurt


joghurt
addikt

"A kész lemezt, minden DVD lejátszó lejátszani." -> "Ezen a mondaton dolgozzál még egy kicsit!" ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#3) lorenzen válasza joghurt (#2) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Dolgoztam egy picit rajta.
Talán most már jobban cseng.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4) troller válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


troller
senior tag

"Ezekre sem bíznám a filmjeim, bár meg kell hagyni ismerek azok közül egyet, ami tényleg képes elfogadhatón felülit is végezni." Esetleg meg is osztanád a program nevét az információra (és nem túl bonyolult video editálásra) éhes érdeklődőkkel? :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5) joghurt válasza troller (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Igazából a tökéletes videokonvertáló/szerkesztő program olyan, mint a Szent Grál. Van itt egy rakás videó a vinyómon, amit vagy egy, vagy az a program ront el. Nem csak freeware, hanem a fizetős, "komoly" programok is. Az egyiket ez éli túl, a másikat meg egy másik.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) hruodnand


hruodnand
senior tag

Grat a cikkhez!
Ezek közül, csak az ifoedit-et használom. :)
Ha avi-ból szeretnék, akkor először is VirtualDub-bal megvágom direct stream copy-val. Majd VirtualDubMod-ban szétszedem, magyarul demux-olom. :) Ezek után a megfelelő programmal átalakítom a video részét: CCE, TMPGEnc stb. Aztán a hangot is, feltéve, ha nem .ac3 vagy .dts, mivel, akkor erre nincs szükség. Majd ifoedit-tel összerakom. Beimportálom a chapter-öket is. Én úgy szoktam, hogy kiszámolom az összes frame-et, majd elosztom 20-al, így, ki tudom kalkulálni, hogy mennyi frame után legyen egy új chapter. :)

(#7) msgt.fubar válasza troller (#4) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

A VSO Software DivxToDVD nevű programjára céloztam, újabban ConvertXtoDVD néven fut. Ez sem képes csodákra, de egy minőség-kategóriával jobb az átlagos "kétkattintásos" konvertereknél.

gottagofast

(#8) joghurt válasza hruodnand (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Demuxra én az AC3Filter tools-ban levő mpeg_demux-ot szeretem használni. Parancssoros, és gyors, mint a villám.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) hruodnand válasza joghurt (#8) üzenetére


hruodnand
senior tag

Kinek a pap, kinek a paplan. :)

(#10) troller válasza msgt.fubar (#7) üzenetére


troller
senior tag

Köszi szépen, hallottam már a nevét, de még nem próbáltam, majd ezután :D Én legtöbbet a Nero beépített videoszerkesztőjét használom, Divx-ből DVD-re konvertálásra, esetleg kisebb vágásokra vagy filmegyesítésre, nem túl igényes közönségnek elmegy. Divx kódolásra pedig szerintem a legjobb és legegyszerűbb az AutoGordianKnot.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) bozont


bozont
veterán

És ha én mkv-ból (x264/H264 kódolású) szeretnék dvd-t csinálni az mivel érdemes?

(#12) vtechun válasza bozont (#11) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem elobb megnyitod virtualdubmoddal, majd elmented aviba, és onnan kezdve meg talán már ismerős a szitu

(#13) burgatshow


burgatshow
veterán

Istenem!

Ilyenkor úgy örülök, hogy a DVD felvevő ezt mind tudja hardveresen... :)

Amúgy jó az írás, csak nálam már nincs jelentősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.