Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) User64476


User64476
őstag

Nyugodtan tekerd maximumra, nem árthatsz vele.

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Én is szeretem a 2.1-et. 13 éve egy Philips szettet vettem (kb 10-11 ezerért), az tönkrement 2 éven belül. A visszakapott pénzből (mert javítani nem tudták, cseredarab meg már nem volt) +2 ezer Ft-ból pedig vettem egy Creative P380-ast. Szuper vétel volt, nagyon szép a hangja és azóta is megy. :) Remélem neked is ilyen sokat kibír ez a Trust!

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) myatarix


myatarix
csendes tag

Jó kis cikket hoztál össze :)

Nekem is volt egy ilyenem, aztán a helyzet úgy hozta, hogy lecseréltem egy Technics receiver -re, meg egy Jbl hangfal szettre :DD

Így aztán a barátnőmhöz került, azóta is hibátlanul működik. A megbízhatóságával talán nem lesz gond.
Amúgy korrekt a motyó, egyedül a kis hangfalak anyagminősége bántó, hangzásilag szerintem rendben van.

The ultimate vintage computer collector :)

(#4) Buli77


Buli77
csendes tag

Szia!
Remek írást hoztál össze erről a kis 2.1-ről.
Köszi! :R

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ te ki vagy!"

(#5) trufa12


trufa12
addikt

Én azt tudom ajánlani, kis anyagi ráfordítással, vegyél egy 88-98 közötti sztereó erősítőt, 2 x 80 wattosat .... mondjuk.4-16 ohmig kezelje a hangfalakat.

20-30 ezer közötti ár fekvésben.

Mellé 1 pár nagyobb álló hangfalat . Aztán Xarj be :D :R

Ezek a 2.1-ek messze nincsenek hangzásban , még a 2.0 is jobban szólna.. A mély is gondolom, búg , durrog , de kétlem hogy feszes, dinamikus lenne...

Éljen KÍNA :), nekem van 1 trust mikrofonos fejhallgatóm, hát csak a mikrofonját használom, az jó arra amire kell... már a pántja is eltört , mikor vettem le a fejemről :D össze szigszalagoztam, aztán a nyakamban van .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#6) khron78


khron78
őstag

Korrekt írás! Viszont ezt a Trust-ot nem ajánlom senkinek (a többit se igazán). Puffogó mély, közép sehol, a magas hangokról meg kár beszélni. A Genius is minőségibb, az pedig elég nagy szó! Inkább a Logitech Z-523, sokkal jobb vétel.
Jó ár-érték arányban meg erre felé érdemes keresgélni:
[link]

(#7) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Jó kis írás gratulálok :C

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#8) trufa12 válasza khron78 (#6) üzenetére


trufa12
addikt

Ez is kínai termék...

és 41 ezerért PFF....
mondom ennyi pénzből már 1 erősítő+ 1 pár nagyobb hangfalat lehet venni, ha éppen sikerül kifogni...
És úgy szól hogy aki az ilyen kis puttyogókhoz van szokva , az befossant :)

meg akkor már inkább modecom , használtan v ha van olcsón boltba akkor onnan... ha kisebb puttyogó kell .

Olcsók és tűrhető a hangjuk .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#9) iMaverick válasza trufa12 (#8) üzenetére


iMaverick
addikt

Az a baj, hogy ezzel a vegyél nagyobbat és "besz@rsz" el lehet ám szállni!

Annó még a Need for Speed: High Stake-shez, az Interstate 82-höz és a Creative Live! hangkarimhoz lett véve két Videoton Zafir-I-es hangláda, hátulra a PECSA-ban vettem két kiszuperált dobozt, amiket felújított nekem az ismerősöm. Utána ugyanez a srác, csinált nekem egy 4 csatornás erősítőt (a mai napig működik). Összedugtuk, beléptem a játékba (az említett autós játékok, de néztem Half-Life-fal is, UT-val, stb.) és besz@rtam!

Azóta két 5.1-es rendszer van (nem vicc), 1 gamer konfig: a csináltatott erősítő + 4 kis műanyag dobozka (egy DVD házimozi részei voltak) + egy csináltatott subwoofer (cimborám szigorúan elmagyarázta, hogy ez nem mélynyomó, ez subwoofer). Ezen tolom most a Battlefield 4-et, Diablo 3-at.

A másik rendszer a filmezős-zenehallgatós: Pioneer receiver (típust fejből nem mondok), front-nak 2db Visaton Alto-II (ezek a mélyek is), centernek egy Visaton Center-130, suroundnak 2db Visaton Alto-I.

Most egy ideje erőt vettem magamon, hogy ne költsek már többet, mert azért nem vagyok milliomos, sajnos.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10) solfilo válasza trufa12 (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Nem rosszak a T&V-k, ModeCom szint állítólag. A fent linkelt Hoch pont nem ajánlott kategória multimédiás hangfalak topik szerint, mert drága, ipon sem esett hanyatt teszteléskor. Kürbisek 26k körül mennek épp, kisebb puttyogónak pont jók, én legalább is elégedett vagyok az enyémmel, még 24k-ért vettem. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#11) kpal


kpal
veterán

TX! az ismertetőt :K amúgy korrekt cucc ;)

(#12) khron78 válasza trufa12 (#8) üzenetére


khron78
őstag

Nem erre a típusra gondoltam.
Tök mindegy az Ipon éppen mitől esik hasra és mitől nem. Én ezeket tesztelem elég sokat, ezért van rálátásom mi az ami megéri és mi az ami nem.
Nyilván nem HIFI kategóriáról van szó, mert az más tészta kívül és belül is!

(#13) Kampó válasza trufa12 (#5) üzenetére


Kampó
senior tag

lehet csak akartam irni... de kimaradt a tesztből, hogy voltak nagy hangfalaim kisebb nagyobb teljesítményűek de szobai használatra teljesen felesleges 2-3száz vatt.. igy jöttek képbe a 2.1 ek stb. Egyébként most ha igaz a gyári front dobozokat leváltom egy korrektebb hangszóróval megáldott hangfalpárral és tökéletes lesz a hangzás. Ami egyébként igy is meglepöen jó.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#14) Kampó válasza khron78 (#6) üzenetére


Kampó
senior tag

Elhiszem én hogy 40-50ért jo szoba stereo rendszereket kapni de ezeket kár a tesztben szereplö postával együtt 20e ft os cuccal összehasonlítani:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#15) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nézem a tartalmat, nézem a terméket és nézem a dátumot, de nem tudom eldönteni, hogy tényleg komoly akar-e lenni. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) khron78 válasza Kampó (#14) üzenetére


khron78
őstag

A Logitech Z-523 az annyi mint a Trust.

(#17) Kampó válasza Zirowe (#15) üzenetére


Kampó
senior tag

Ezt hogy érted??:)
ha nem túl szakmai és túl humoros a megfogalmazás, akkor azt tudom mondani szándékosan akartam ilyenre. Nem vagyok szakbarbár illetőleg a nagyon szakmai adatspecifikus cikkek mellet gondoltam elfér egy ilyen lazább jópofább hangvételű is:)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#18) Kampó válasza khron78 (#16) üzenetére


Kampó
senior tag

igen néztem neten azt is de ha nem tetszik küllemre :) akkor nem veszem meg:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#19) bul07


bul07
nagyúr

Téma összefoglaló itt és mindenki maga dönthet hogy mire is jó az olcsó 2.1

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20) Kampó válasza bul07 (#19) üzenetére


Kampó
senior tag

küszünjük:D:D kár hogy a 10e ft os genius illetve a creativ valamin kivül az összes többi 25e ft felett volt:) de kinek mi az olcsó:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21) bul07 válasza Kampó (#20) üzenetére


bul07
nagyúr

Jön a húsvét locsolópénz GO
Vagy pár doboz cigi, pár doboz jégkrém kinek mi az átka, vagy egy hétvégi ital számla és meg is van a 5e vagy több, ez pont az a termék aminél megéri várni a vásárlással és jót venni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22) dlaj


dlaj
őstag

A pontosítás kedvéért: ezt sosem hívták Trust GTX 38-nak.
Ez a cucc Trust GXT 38 néven lett anyakönyvezve. :R

(#23) paperboy válasza iMaverick (#9) üzenetére


paperboy
senior tag

Nem mondod Viktor :)) Még mindig megvan az a 4 csatornás erősítő? :)

[ Szerkesztve ]

(#24) mmdms válasza solfilo (#10) üzenetére


mmdms
addikt

Ennek a kisebb t&v hangfalnak a doboza kísértetiesen hasonlít a swans d1080mkii dobozára. Az se rossz cucc, ez se lehet az.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#25) Kampó válasza dlaj (#22) üzenetére


Kampó
senior tag

Valoban :) javitom majd csak most telorol vagyok :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#26) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A Modecomról nem olvastam sok jót, illetve csak rosszat Ez azért költői túlzás. Itt a PH-n is van modecom teszt, például amit én írtam, vagy ez. Az enyémet sose találja a kereső, na mind1.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) SRII


SRII
őstag

jó kis írás, köszönjük! :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#28) norbert1998 válasza Kampó (#14) üzenetére


norbert1998
veterán

Ahogy te is eladtad a használtadat, úgy vehettél volna te is használtat. Nekem 20-30-ból van Yamaha AV erősítő, 5csatornás, azokon max 130 w, meg hozzá egy 5.0-s szett, szintén használt. Azok Magnat-ok, kivéve a két frontot, az Baltlines Audio. Igaz, nem 20 postával, hanem "elmenni-érte"-vel 20-30 volt. De ha sztereóban maradunk, még jobban is ki lehet jönni.

Sajnos ilyen csoda 2.1-eket már nem keveset hallottam, egyik sem tetszett.

Pont, mint ahgy mondtad, nem nagy szám ez a cuccos, csak annyit akartam mondani, használt piacon sokkal jobban jártál volna.

Amúgy az írás jó :R Az összegzésben van talán 2 helyesítási hiba, ha jól emlékszem.

(#29) Kampó válasza norbert1998 (#28) üzenetére


Kampó
senior tag

Elmenni érte az a gond :) Auto hiányában.. ha lenne is ha messzebb van a holmi 3-4e benya pénz... ami újfent plusz költség. Ezt házhoz hozták és gari is van rá:) Nézegettem miként s hogyan lehetne kis költségvetésű stzereo rendszert összerakni de 50e alatt sehogy sem jövök ki :) Még ha magam rakom össze sem:) Sőt ha a sokak által szidott Sal vagy mnc hangszórókból rakok össze dobozokat + veszek egy erősítőt (2x50w 8ohm) az is alulról karcolja az ötvenet összességében

Példa értékű számolgatás

Sal srp 2030 14e ft (2db)
Középsugárzó 5000ft (2db)
Magasnak egy jó kis dóm 4500ft (2db)
Olcsobb 3 utas hangváltó 4500ft (2db)

eddig 28000 ft és még sem láda sem pedig erősítő:) És csak Sal:) hozzáteszem nekem semmi bajom a Sal -al :P Kövezettek meg nyugodtan:)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#30) Duree


Duree
veterán

Olcsó,de nem biztos,hogy amennyire olcsó annyira rossz is lenne,nekem is 2.1 van mert nem fér el több hangszóró a szobába.Még gondolkodtam egy hangprojektoron de azok meg aránytalanul drágák.

duree54

(#31) dlaj válasza Kampó (#29) üzenetére


dlaj
őstag

Ládát nem kell csinálnod! :)

Valamikor nagyon jól szólt, de ez inkább a hangszórók és a hangváltó érdeme.

(#32) norbert1998 válasza Kampó (#29) üzenetére


norbert1998
veterán

Úgy már más tészta, sajnos. Mi sem 2 km-t mentünk értük, hanem legalább 40-et csak oda. Bár, akkor is mentünk volna, ha nem veszünk semmit. (Oberwart, nagypiac)

A sal és az mnc sem rossz, de közel sem csúcskategória. Belépő áron tud belépő tudást, és ennyi :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Kampó válasza norbert1998 (#32) üzenetére


Kampó
senior tag

De ez végre egy korrekt hozzá állás:) Mármint a Salhoz meg mnc-hez.. nem a mocskolódás meg a fikázás:) Nekem sikerült anno korrekt 3 utas hangfalakat építenem sal és mnc hangszórókból:) Szépen szolt minden hangszin mély közép és a magas is.. Persze ha meghallanék valami über cuccot biztos más a hangképe.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#34) norbert1998 válasza Kampó (#33) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem az autó első ajtajában van egy kétutas, ~13 centis Sal pár, meg hátul MNC csipogók, a kalaptartón. Az autóban tökéletes. Bár a hangfal, ami korábban építve lett, nem tartalmazott Sal cuccot, Monacor és Phonocar lett véve bele, először meg Tesla és Kenwood volt benne, de ezek kisebb teljesítményűek voltak. Bár szerintem a fenti kettő sem csúcs kategória, kicsit talán komolyabb, mint a Sal, de nem hiszem, hogy sokkal. Bár nincs velük bajom, mai napig megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kampó válasza norbert1998 (#34) üzenetére


Kampó
senior tag

Sal bol a legolcsobat én sem vettem meg soha van az az üvegszál membrános szériája meg az amit linkeltem is sötétszürke pvc az egész membrán az nem lehet olyan rosz... (mélynek) középnek ott a zárt kosaras impregnált papir os széria magasnak meg dom vagy egyéb....

AMD volt AMD van AMD lesz

(#36) norbert1998 válasza Kampó (#35) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem jobban megéri két egyforma mélyet venni egy gyári cuccból, ilyen Magnat, meg hasonló márkákból. Azokban úgyis csak a kábelezés és a tömés trága.

(#37) trufa12 válasza Kampó (#13) üzenetére


trufa12
addikt

Én nem 300 wattról beszéltem, hanem hifiről, ami átlagban nagyon max 100 w de az már hatalmas erőlködőt jelent, és ha normális 2 nagy hangfalad van hozzá, szobát bontasz...

És az sose felesleges ha éppen meg jön a kedved és tekered neki és nagyobb hangerőn is ugyan úgy jól szól mint halkan .

Ez a 2.1 sajnos szerintem semennyire nem szól... :(

iMaverick

El ám bizony . .)

most van 4 erősítőm abból az egyik komplett hifi Telefunken, van 4 kenwood kl 555z hangfalam, mb quart ql 502S , most lesz 2 kisebb de jó hangú, ITT hangfalam .

A 4 kisebbet fogom használni, mert az MB is kisebb .

A 4 kenwood meg egyelőre csak dísz, majd jó lesz nyáron ... ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#38) Kampó válasza trufa12 (#37) üzenetére


Kampó
senior tag

A semennyire nem szól azért túlzás :) Megkel hallgatni:) Meglepően nagy hangerőre képes:) de mint írtam feljebb is.... 20e ft bol mit hozol össze hifi szinten??? Használt 1000éves mini hifiket árulnak annyiért xdxd amik szintén nem szolnak sokkal jobban:D:D Pesten és környékén lehet job ahelyzet mert ott hegyekben állnak a müszaki cuccok, hírdetésekből kiindulva 10 ből 7 pesten van xdxd

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#39) norbert1998 válasza Kampó (#38) üzenetére


norbert1998
veterán

A hangerő és a minőség teles más dolog :K

(#40) Kampó válasza norbert1998 (#39) üzenetére


Kampó
senior tag

Tisztában vagyok vele:) Azért na.... nem vagyok profi de ennyire amatőr sem:) De nem értem miért kell ezt a kategóriát egy totál máshoz hasonlítani:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#41) norbert1998 válasza Kampó (#40) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem hasonlítunk, javaslunk. De már elmondtad, hogy a használt neked miért nem kézenfekvő (autó hiánya), így érthető, hogy nem vettél használtat.

(#42) Kampó válasza norbert1998 (#41) üzenetére


Kampó
senior tag

Köszönöm a javallatokat:) de mint írtam volt olyanom is nem is egy :) Szeretek uj dolgokat kiprobálni mégha nem is jobb mint a volt holmi:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#43) trufa12 válasza Kampó (#38) üzenetére


trufa12
addikt

Akár ha éppen sikerül 10 k erősítő, 15 ezer 2 hangfal
múltkor láttam 1 pár pioneer hangfalat tökéletes állapotban volt, 25 ös mélyekkel .) 15 ezer ft ért... haverom pont előtte való héten vett ugyan olyat, szintén jó állapotban 25ért... ilyen ez a biznisz. Nézni kell minden nap ha ilyet akar az ember 1 adott idő kereten belül és a legjobbat kifogni , az más ha nincs szerencséd és pont utána kerül fel de ha már vásároltál utána nem kell figyelni mert lehet ideges lesz az ember...

Haverom is barom aztán hogy meg vett mindent, aránylag jó áron, de azért még lesegette aztán sírt nekem hogy nézzem már 15 ezerért,, meg vegyem meg. Hát nekem sem volt már pénzem, pedig megérte volna...
el is vitték mint a cukrot..

A dóm be volt nyomódva picit....

Nah ezek szólnak akkorát, hogy falat bontanak . ! :) 2x 190 w ra vannak írva ami mondjuk valóban legyen olyan 2x 90 w max... de ez szét nyomja az ember fejét ha beül középre, meg ha még oldalra ülsz is valahova akkor is rendesen érzed hallod a mélyet is... magas is egész szép rajta. .. kissé közép hiányos de az nem gond mert mi így szeretjük .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44) dlaj válasza Kampó (#42) üzenetére


dlaj
őstag

Ne is foglalkozz velük.
Pár hete valaki tesztelt itt egy új 17,3"- os notebookot, és ugyan ez volt.
Nagy sokan írták, hogy mennyire idióta, hogy ennyi pénzért miért nem egy több éves használt ülzlet lapost vett 14"-osban.
Nem értem. Ennyi erővel ajánlhattak volna neki tabletet is, hiszen azt is lehet hasonló dolgokra használni.
Vagy mindenki hülye aki új autót vásáról, mert van ám 10 éves hetes BMW is.

(#45) trufa12 válasza dlaj (#44) üzenetére


trufa12
addikt

Nah ez oltári baromság amit írsz most.
Mert az autókkal csak a baj van egy idő után ... arra mindig költeni kell minimum 500 ezret v 1 millát, az kocsi típusától függ hogy mennyire drága hozzá az alkatrész.

A notebook megint olyan hogy érdemes újabbat de akár itt az apróról valami kereskedőtől venni olcsóbban v fél-1 éveset mert miért adna ki az ember 50 k pluszt a boltba ha meg veheti jó állapotúan használtan...

A hang teljesen más...ott igenis a jó régi 80-90es évek hifijét csinálták meg jól.. az ilyen műanyag kínai vackok nem hogy közelükbe hanem sehova sem érnek...

Mint említettem korábban a modecom egész tűrhetően szól, de az is csak a fület cseszi át mert úgy hallod hogy mekkora hangja van közbe szól 2x 10 watton :) de legalább aránylag hallgatható .

A kínaiakból az ilyen 2.0 aktívakat szeretem mert tényleg kellemes némelyik hangja .

De a legjobb az olcsón kifogott régi hifi . De nem is mondom tovább :D mert ha mindenki azt venné én nem tudnék vásárolni, mert nem maradna eladó darab . Úgy hogy én személyem szerint mondjuk örülök annak hogy meg veszik sokan ezeket a kínai hangkeltőket . :R Peace

Kitérnék még a régi minihifik hangzására , abból is igenis van tűrhető de mindenképpen jobb még az is mint ezek .... Philips van itthon , 12 es közép van bennük müanyag előlapos de fa dobozosak a hangfalai.
És egész kellemesen telten szól...

Csak ugye abszolúte nem részletező a hangzása, nehéz össze hasonlítani a régi hifivel , mert maga módján szól az szépen . De annyi részlet elveszik a zenéből hogy az nem igaz , pedig ez újonnan vásárolt 2004 ből való . Papírjai is meg vannak :D
Így hogy van össze hasonlítási alapom azt tudom mondani nem a levegőbe ugatérozok :)
Volt egyébként már 2.1 em nekem is, sőt 5.1 em is
Logitech z szériák , volt cinemam
volt kisebb fajta de már a számozásokra nem emlékszem, de ezek a siker sorozatok meg az alatta lévő ami nem rádiózott a jobb fajtája de a nevét már nemt udom hogy Z mennyi volt

Akkor z-5500 5.1 em, (imádtam a mélyét ) :D de a hangszórói szerintem borzalmasan hülyén szóltak erősen hallatszott a digitális hangzás a hangsugárzókból .

Akkor Creative 7.1 em a rosszabbik meg a csúcs típus is , az valami csoda volt :) hatalmasat szólt pedig kis mély hangszórója volt, de jól volt össze rakva, és annak a satelitjei is tűrhetőek voltak. A kisebbik is jó volt azért a 14 ezer forintért amit kiadtam érte . :) azóta egyik haverom gyerekénél szuperál kicsit megtuningolta a haver ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#46) Kampó válasza trufa12 (#45) üzenetére


Kampó
senior tag

Olcsón kifogott régi hifi oké.. amikor azt vettem.. akkor meg azon kaptam az ívet hogy régi kacat xdxd... De a méret sem mind1.... ha nem akarok buzinagy hangfalakat netalántán fontos a garancia:) akkor veszem az új holmit. Teljesen tisztában vagyok vele hogy miért jobb a régi hifi cucc.... (annak aki hifista) de aki nem annak a régi ugyan úgy kacat:) aki meg teheti vegyen Harman Kardon meg hasonló márkájú über cuccot:) ha havi 3 kilot keresnék én sem csereberéből bizniszelgetnék:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#47) trufa12 válasza Kampó (#46) üzenetére


trufa12
addikt

HK 1 kalap kaka :D a neve nagy meg volt régen pár jó darabja de az sem garancia arra hogy mindegyik jó .

Nah mind1 , értem én mit mondasz . Csak én meg azon vagyok ha valamiért pénzt adok ki akkor legalább használható legyen ... értem am hogy ez is használható de .....

A fenét kacat az... én régen sem mondtam volna azt hogy kacat :) csak sok a barom.

Pl hidd el sokan örülnéknek az mb quart ql 502 s emnek :) 1500 dolláros német stúdió hangfal volt 94 ben :) azóta is bőven jó .csak az enyém ilyen nem is tudom milyen :) de természetes fa színű . csak nem tudom az melyik szín. Meg ez még bútor lap nem préselt ...[L:https://www.google.hu/search?q=mb+quart+ql+502+s&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=iZAeVaWXO8Xjau3lgsgJ&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=mb+quart+ql502s&imgdii=_&imgrc=FvGWb4hy48_qIM%253A;ssj7I4G0BFPNDM;http%253A%252F%252Fp2.vatera.hu%252Fphotos%252F04%252F3f%252Fd7a7_2_big.jpg;%0A%0A%5BL:https://www.google.hu/search?tbm=isch&q=mb+quart+ql502s&ei=N5EeVaK7NMfSU_nSg1g#imgdii=_&imgrc=FvGWb4hy48_qIM%253A;ssj7I4G0BFPNDM;http%253A%252F%252Fp2.vatera.hu%252Fphotos%252F04%252F3f%252Fd7a7_2_big.jpg;

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#48) trufa12 válasza trufa12 (#47) üzenetére


trufa12
addikt

nah jól meg hülyítettem a ph motorját xD

de ilyen színű az enyém.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49) Kampó válasza trufa12 (#47) üzenetére


Kampó
senior tag

nézegettem én neten. De olyan leharcolt fosokat árulna ami itt van a közelbe... 20e alatt nem volt szobai hifi erősítő... haggyad már.. a nagy duma mert Technics meg pioneer az ment... azt 2x30w.. (tudom nem a vatt a lényeg) de le volt lakva a zöme kopott fos volt.. kis két utas hangfalakat majd épitek az tuti, veszek mellé valami kulturált kis erősítőt, de egyenlőre jo ez :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#50) trufa12 válasza Kampó (#49) üzenetére


trufa12
addikt

Sok a retek a neten.

De én pl meg veszek mindent ami jó áron van aztán kitakarítom, meg fel javítgatom

múltkor 1 egész jó sonyt vettem 15 be kereskedőtől (lomis) :) olyan volt hogy azt hittem már be sem kapcsol, de be kapcsolt , ki is takarítottam, befújogattam amivel kell :) ahol kell. És máris működik szépen jól .

Akkor sikerült 20 ért tavaly szintén sonyt , első kézből kifogni :)

Most haverom lomizott össze 1 telefunken szettet de pöpec full állapotú azt meg vettem tőle. 50 be . Komplett hifi , hangfallal . Szóval benne van minden ami kell, bakelit, cd, rádió, kazetta, erősítő, hangfalak .

Én gyűjtögetem .

Azt is sajnálom hogy amit fentebb linkeltem már 15 ezrem nem maradt arra a 2 pióra .)

Egyébként én a pió, technics erősítők hangját utálom . Pióból volt nagyobb nem tetszett. Technicsből igaz csak kisebb volt .

A sonyt- Philipset , telefunken is tetszik . Ezeket szeretem . Nekem a Hk nem jött be, A marantz hallottam jó darabot anno, de nem tudtam meg venni mert akkor nem volt rá lóvém :(

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#51) Kampó válasza trufa12 (#50) üzenetére


Kampó
senior tag

volt valami Sherwood erősítőm anno 2db istentudja milyen hangfallal. 3 utasak voltak és mély meg magas hangszín állogató potik voltak gyárilag be építve. Azokat szerettem nagyon jol is szóltak de a márkájukat nemtudom Valami lengyel vagy cseh... de 80as évek vége technológia ...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#52) trufa12 válasza Kampó (#51) üzenetére


trufa12
addikt

Am most nem tudom de a sherwood az a kenwoodra hajaz erősen :)

de mondjuk jók azok, meg van ugye még fisher stb márkák .

De azokat még nem próbáltam .

Van am még 1 pihlips fa 931 em is . Csak a kicsike most szerelő havernál van, aztán majd meg csinálja mikor éppen nem iszik :D meg nem a csöves régi erősítőket javítgatja, mondtam neki rá ér .

Meg addig még iszunk rá vagy kettőt :DDD Aztán majd kész lesz egyszer.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#53) dlaj válasza trufa12 (#45) üzenetére


dlaj
őstag

Kár volt fáradoznod. (Gondoltam, hogy jön majd valaki ezzel a dumával)

Az első mondatod után írom ezt a pár sort. A többit el sem olvasom.

Itt ez a srác (vagy lány) megvette-örült-tesztelte a hangkeltőjét.
Nem olvastam sehol sem az írása alján, hogy tanácsot kér: "mit kellett volna vennem helyette?"

Leírta, hogy mit akart (új, 2.1), és mennyiért (szállítással 20K).

Nem értem miért kell osztani az észt? Én sem ezt vettem volna, de kussolok!

(#54) trufa12 válasza dlaj (#53) üzenetére


trufa12
addikt

Bocsáss meg hogy leírtam a gondolatom. Én szerintem nem őt véleményeztem , hanem magát a kínai piacot ....

Szerintem ez egy forum ahol le lehet írni hogy mi a gondolata az embereknek .

Én nem írtam hogy dobja ki. Meg írta volt már neki régebbi cucca, de hely végett is vette amit vett . Nekem nem gond. Ő használja egyébként is nem én . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#55) n@p@lm válasza trufa12 (#5) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem trust gxt10 volt véletlenül?
csak mert nálam kettő is ment a levesbe....

[ Szerkesztve ]

(#56) trufa12 válasza n@p@lm (#55) üzenetére


trufa12
addikt

De de , tescoban vettem , mikor még volt tesco :D xD , a mikrofonja rendben van azóta is használom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57) Kirrr válasza mmdms (#24) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Most elnéztem a monitor mellé és tényleg!

(#58) orion1025 válasza Kampó (#14) üzenetére


orion1025
őstag

Egy kicsi erősítő és egy "kicsi" hangfal bőven kijön annyiból, amihez hozzá sem kell nyúlni. Pl. egy Vidi dp 202 letolja az ember fejét mélyebb hangokban, de találni 7-9000Ft között szinte hibátlan darabokat. Erősítő szintén megáll 10-12000 Huf környékén, ami azért nem csak egy tejesbödön hangjával vetekszik. Példának okáért, egy Sony TA-212-es erőlködőt 15000Ft-ért vettem, na annak berosálnál a hangjától, nem mellesleg egészen pofás darabok egyike.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#59) trufa12


trufa12
addikt

ha már 2.1 , z4 et láttam itt hirdet valaki.. 15 k inkább akkor már egy olyan :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60) Kampó válasza orion1025 (#58) üzenetére


Kampó
senior tag

15000 az erősítő az oké.. és 5000 a 2 hangfal neám:D:D Voltak nekem is erősítőim hangfalaim de ha szépet igényeset akar az ember az azért nem 20e ft az egész.. erre felénk tuti nem. Az ország túlvégén meg hiába van bagóért ha posta nincs.. pénzt nem küldök elöre.. amig nem hallotam hogy szól pláne.. 2-3száz km-et meg had ne autozzak érte:) Több ezer ft benyapénzért... :)

EZ AMIT EL IS FOGADNÉK de ez is hol van??:D:D habokbaaaaaa akkor miről is beszélünk??:D:D

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#61) orion1025 válasza Kampó (#60) üzenetére


orion1025
őstag

Szépet, igényeset? A két említett példány teljesen megfelel ennek, a Vidi igényelne egy kis esztétikai törődést, ami a feketére alakítását igényelné. Ellenben nem értem az érvelésed, szénné alázná a 2.1-ed egy kis orion1025 erősítő, meg a szóban forgó hangfal. Nem véletlenül emeltem ki ezeket, mivel kis méretűek, de dinamikusak és van bennük erő, na meg nem utolsó sorban mély is. De említhetném még a régi furnéros Wharfedale dobozokat, amit hasonló áron ki lehet fogni, tökéletes állapotban. 30-40000 Ft-ért meg középszintet lehet összehozni egy kis szerencsével. Bár ahogy előttem írva lett, nem baj, legalább mi sztereó pártiak válogathatunk ezekből a cuccokból. A linkelt doboz pedig közelében nincs a minőségnek, túl van hájpolva, nem is kicsit.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62) trufa12 válasza Kampó (#60) üzenetére


trufa12
addikt

csak most 1 példa ,de van még bőven eladó hangfala...

tőle bátran vásárolhatsz , mert nem egyszer vásároltam már tőle így úgy gondolom nem ver át .

v ez , még nem a kínai :) hanem dán ha jól veszem ki :)

Sajnos az tény mióta a hifi piac megint beindult , azóta a nagyobb hangfalak eléggé drágák lettek főleg ami jó állapotban is van, de ilyen kisebb de jó hangú hangfalakból viszont elég jókat ki lehet fogni jó áron.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#63) Kampó válasza trufa12 (#62) üzenetére


Kampó
senior tag

Látom a lényeget még mindig nem értitek xdxd
Az ország másik feléről rendeljen az aki megvan hülyülve.. amig nem hallom a hangfalat én aztán nem hiszek senkinek hogy jó... Előre meg a Pápának sem utalnék 1000ft ot sem:) itt meg is bukott a mutatvány:) szóljon akármilyen jól a 20éves hangfal ... a lefikázott 2.1emre legalább van 2év gari:) ami nem hátrány. máspdszor a linkelt cucc is 16000.. akor még hol az erősítő??? ergo nem ál meg 20e ft bol:) Mint feljeb irtam ha "gagyi salból" épitek hangfalakat sincs kint 20e ből nem hogy ha valami minőségit akarnék venni:) De nem is értem minek hasonlitjátok a 2.1eket meg az 5.1 eket a hifikhez... Felesleges...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#64) orion1025 válasza Kampó (#63) üzenetére


orion1025
őstag

Teljesen mindegy hogy szól egy rendszer, mert ha valakitől venni akarsz valamit, és nála meghallgatod, aztán úgy érzed jól szól, nálad már nem biztos ezt a képet mutatja. Más az erősítő, más az akkusztika, így bukott is a jó hangkép mutatványa, legyen az sokpontegy, vagy sztereó. Mellesleg egy hangfalban mi is menne tönkre olyan könnyen? Erősítőben sem a Videoton, Orion, Technics, Akai háza táján kell kalandozni elsődlegesen. Hány erőlködőm volt, amihez sosem nyúlt hozzá még senki, ez pedig egyértelműen a panel forrasztásain látszik. Egy 2.1-nek egyébként sincs értelme egy sztereóhoz viszonyítva, de az 5.1 vagy 7.1 már más tészta, elvégre ez is csak egy sztereó, hiába van egy mélysugárzód.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#65) trufa12 válasza orion1025 (#64) üzenetére


trufa12
addikt

Ha végfokot cseréltek benne az nem biztos hogy annyira látszik :) első ránézésre . Esetleg a trafót szerelték, ezt azért nem tudhatod olyan biztosra...
De az tuti nem mennek olyan könnyen gajra a régi dolgok .

Hát ennyi erővel vehetnék én most 2.1 et 20 k-ért,

sőt a modecomom is használhatnám, és eladnám az összes cuccom :D fel is szabadulna 150 ezrem :D

De valahogy maradok a hifi-nél .

Én teljesen megértem az álláspontodat, nem szeretsz látatlanba vásárolni, de ahogy itt a kolléga említi , hiába hallgatod máshol meg ha nálad más a környezet.

Pl nálam kifejezetten szarul szólnak a hangfalaim, mert kevés a szoba. De majd ha elköltözöm egyszer, akkor jó lesz :) addig meg elfér, meg hallgatom ahogy tudom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#66) Kampó válasza trufa12 (#65) üzenetére


Kampó
senior tag

De azt hallom hogy nem recseg nem susog és hogy müködik:) Az hogy a hangkép más egy szobába mert kisebb vagy nagyobb az totál más dolog......

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67) orion1025 válasza Kampó (#66) üzenetére


orion1025
őstag

Vannak megbízható eladók is a világon....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#68) trufa12 válasza Kampó (#66) üzenetére


trufa12
addikt

Erre mondhatom azt is hogy befújta előtte kontakt spray-vel, aztán mire haza érsz hallgatod 1-2 napig és előjöhet a baja...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#69) Kampó válasza trufa12 (#68) üzenetére


Kampó
senior tag

nem csak a kontakthiba miatt susog recseg :D:D:D vagy zug búg :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#70) trufa12 válasza Kampó (#69) üzenetére


trufa12
addikt

hát nem , de azt meg én nem tudom , sok baja lehet :D

De én megértem az álláspontod, és használd egészséggel a kis puttyogót, én is el-el evickélek a magam módján :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71) akosakosz válasza Kampó (#20) üzenetére


akosakosz
csendes tag

Ahoj!

Velemenyem szerint kimerito az irasod, de tenyleg a belepo kategoriabol emeltel ki egy emlitesre nehezen meltot.

Ha nem akar az ember raaldozni, a piac kimeletlen - en is erzekeltem, ugyanis abban sikerult meggyoznod, hogy jol tettem a figyelmedbe is ajanlott Genius 1250B-s hangfalpar vasarlasat (en is messze vagyok perpill. mindentol), en egy 2.1-es Canyon 2x pici, lapos(!) hanfgal+30*30-as erosito+melynyomo kombot csereltem le ra. Meg 3x korbefordulva, fellabon allva vagy akar viz alatt is szo nelkul az elobbit valasztanam.
Ahogy irva is vagyon a rovid mobilarenas horizont-tagitasban, ezen is hallhatoak voltak mas hangok is a melyen, nem tudom nalad ez jelentkezik-e. Mondjuk azt is illik megemlitenem, hogy ennel a Genius-nal biz. hangero alatt (keso este gep elott ulve van amikor erre van igeny ugye) meg a suket fulem ellenere is nagyon "mono"-nak, laposnak erzem a hangzasat.
Szerencsemre itt a kommentekben a vasarlas elott kitalalt tervemre nyertem igazolast, azaz ha lesz hozzaferesem, vadaszok egy erositot meg hozza egy hangfalparat, addig talan meg meg is oroklom fater regi Orion-jait, vicc, hogy mit tudnak meg mindig az uj+olcso szegmenshez kepest. :)

Tovabbi kellemes cikkezgetest!
Udv

(#72) Kampó válasza akosakosz (#71) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem azért irtam mert kiemelkedő darab lenne.. Hanem azért mert ezt vettem. Ennyi XDXD ha egy 3000ft os fost veszek arról is írtam volna mert időtöltésnek remek.:) Nem említetem sehol hogy ez high end.. nemtudom miért kell azt hinni vagy hol van az kőbe vésve hogy csak a 100ezres űber kütyükről lehet bemutatót írni. Mellesleg Látatlanba nem tudom hogy lehet akár mit is minősíteni átlag felhasználásra teljesen megfelelő hangkeltő és ebben az árban ha leszámítom a postát 18000ft nem kapni jobb minőséget. De a továbbiakban a én ezt meg azt vennék hozzászólásokat nem értékelném:) Nem ma kezdtem én sem.. nem vagyok hang mérnők sem pedig milliomos, irtam már kb 5x nekem is voltak régi hifi hangfalaim erősítőim de eladtam elcseréltem őket... aztán jött ez jelenleg megfelel 3 hónap múlva lehet veszek 2d 600wos ládát mert akkor ép az kell . Nem kell többet látni a cikkbe mint ami valójában.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#73) akosakosz válasza Kampó (#72) üzenetére


akosakosz
csendes tag

Jogos, nem kene itelkezni felette.
Ahogy Te is irtad, idotoltesnek remek - sajnalom, unalmas a munka. :B
Irj meg batran, szemely szerint szivesen olvasnam.

[ Szerkesztve ]

(#74) trufa12 válasza Kampó (#72) üzenetére


trufa12
addikt

Azt hittük egy 10 éves muksó vagy ;]

Nah de legalább jó a kis kínai :) ha még azóta is szól . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#75) Kampó válasza trufa12 (#74) üzenetére


Kampó
senior tag

:DD :DD :DD :DD szól igen a frontokat lecseréltem kis hifi hangfalakra igy pazar a hangzás:P

AMD volt AMD van AMD lesz

(#76) cellpeti


cellpeti
veterán

Trust Tytan másnéven

Tigris, tigris, csóvafény...

(#77) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Elolvastam a tesztet és úgy döntöttem ennyiért (8900) akcióban jó lesz ez. :)
És valóban elég jól néz ki, ráadásul a távszabályzón lévő be és kimenet is elég hasznos számomra.

(#78) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Clips... :C

(#79) #31600896 válasza trufa12 (#45) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ekkora ökörséget se hallottam még egyszer sem... miért kéne mindig fél milliót költeni egy kocsira? Volt neked kocsid egyáltalán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.