Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #74018560


#74018560
törölt tag

Mi az a netsemlegesség?

Mellesleg a címet sem sikerült értelmeznem, hogy Trump milyen értelemben nyit tüzet az internetre.

[ Szerkesztve ]

(#3) Normi™ válasza #74018560 (#1) üzenetére


Normi™
őstag

"A netsemlegesség (net neutrality) az az elv, amely az interneten zajló forgalom korlátozatlan, ellenőrizetlen működését jelenti."

Sok jót nem jelent.
A többiben mi nem világos?

Más: Az új wine-ra kíváncsi vagyok,van-e bármi változás.
Ez a bluray téma létezik még?Azt hittem már szinte semmi fejlesztés nincs otthonra mert mert nem tudott elterjedni részben az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem esélytelen, hogy az ali ide tegye a raktárat, elég kevés az kikötőnk, ami képes fogadni a konténerrel teli óceánjárókat...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#5) rodelheim válasza D1Rect (#4) üzenetére


rodelheim
csendes tag

Szerintem a 2018 végéig létrehozandó Borostyán árufuvarozási folyosóval pedáloznak, aminek egyik állomása pl.a szlovéniai Kopr kikötő.

(#6) kromatika


kromatika
veterán

Kiváló összefoglaló.Köszi.

(#7) Teréz Atya válasza D1Rect (#4) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Tervezik a Kina - UK vonatjaratot is ami k-europan is athalad ertelem szeruen. BTW szinte minden gyaszom ropcsivel jott kinabol, ipari robotot meg nem tervezek venni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8) pantsuboy


pantsuboy
csendes tag

Eltelt ez a hét is várjuk a következőt. Köszi az összefoglalót.

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#9) Dr. Akula válasza #74018560 (#1) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azt hogy enélkül a torrented majd betárcsázós modem sebességgel fog lefele csorogni, bezzeg a fos reklám 1000-el fog letöltődni a gépedre.

(#10) code1005


code1005
senior tag

A "Magyarországra jöhet az Alibaba" hírt csak én nem találom?

plata o plomo

(#11) D1Rect válasza code1005 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

"Orbán Viktor személyesen lobbizik az egyre gazdagabb Alibabánál, hogy európai elosztóközpontját Magyarországra telepítse a vállalatcsoport."
1,5 sor! :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12) daninet


daninet
veterán

A Gamer gatyaban nincs RGB LED illetve nincs rajta igenytelen sarkany vagy kobra logo szoval igy nem kell :N

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) tibaimp válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez most komoly?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) #19617792 válasza D1Rect (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Miről beszélsz, hát itt van nekünk a Balaton, a magyar tenger! Kell építeni néhány stadionnal egybeépített kikötőt, jó lesz az... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) #20691712


#20691712
törölt tag

Megmondom oszinten en mar alig vartam, hogy a vilag maradek reszevel is (eu es egyebb usa csicska orszagok) osszerugjak a port.
Nagyon ugy nez ki egyedul fog maradni a "hisztis birodalom".
Kerdes, hogy orszagon belul lesz e ember aki kiboritja a bilit vagy elotte szetlovoldozik a vilagot.
Mindazonaltal semmi sem tart orokke ahogy usakia sem.
Addig ment jol amig nem volt ellenfel.
Most hogy tobb is van megy a hiszti meg a fenyegetozes.
Most latjuk majd az igazi arcat.

[ Szerkesztve ]

(#16) rammstein99


rammstein99
csendes tag

Őszintén örülök az Alibabának, szerintem remek ötlet.Most hogy anglia kieshet az EU zónából, a (ebay)lerakata is háttérbe szorulhat.

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#17) Normi™ válasza rammstein99 (#16) üzenetére


Normi™
őstag

Még csak lobbiznak,közel sem biztos,hogy ide jön bárki is.Anglia sohasem volt euro zónában és egyelőre még Nagy Britannia és Észak-Írország része.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18) Normi™ válasza Normi™ (#17) üzenetére


Normi™
őstag

Plusz esélyes,hogy London city kiemelt jogokat kap tehát a vállalatok szempontjából radikális változás nem lesz.Ráadásul Trump és May partnerségi megállapodást készül kötni.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#19) BemAnyó válasza D1Rect (#4) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Pedig már gőzerűvel épül az új kikötő,

(#20) Tomassy00 válasza BemAnyó (#19) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hol? Dunán ? :D

(#21) Dr. Romano válasza Tomassy00 (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Felcsúton ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) Normi™ válasza Dr. Romano (#21) üzenetére


Normi™
őstag

Űrkikötő.Tegyük újra naggyá Európát!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#23) Dr. Akula válasza tibaimp (#13) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Eléggé.

(#24) ChuckyCheese válasza D1Rect (#4) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Na jó.. De ezt magyarázd meg ennek a 1bites kreténnek...
A két legnagyobb ökör vezető 1 hírben. Azt hittem megúszom a mai napot..

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#25) Normi™ válasza D1Rect (#4) üzenetére


Normi™
őstag

Egyébként mindent tengeren szállít?Még Bajnai idejében volt kiemelt állami projekt egy teherforgalmi légikikötő
Váton,Kínai állami támogatással épült volna,csak ugye a második Orbán-kormány alatt levették a kiemelt státuszát olyan indokkal,hogy rontja a környék turizmusát.Van kb.3db falú 20km-re.Nem sok idő kellett,hogy kiderüljön,hogy Simicska ott vadászik a nagy keresztény Semjénnel meg a másik oligarcha Nyergessel.Nem sok idő múlva Simicska meg is vette a területet biztos ami biztos.Valami horribilis mennyiségű ember leendő munkahelyét keresztül húzva.Szóval nem lehet,hogy újra napirendre került egy légikikötő?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#26) hunluki


hunluki
senior tag

Látva hogy a többi topik zárva lett, ezúton szeretném jelezni a lap felé hogy alapvetően ez egy informatikai hírportál vagy mi a szösz, ha lehet akkor kevesebb politikát és több tech cikket szeretnénk a jövőben. Tudom hogy most ez az aktuális, de ha fröcsögést szeretnék olvasni akkor nem ide jövök. Próbáljátok meg tartani a színvonalat pls.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27) Normi™ válasza hunluki (#26) üzenetére


Normi™
őstag

Hol láttál fröcsögést?Politikusok a tanácsadóikkal hoztak/hoznak szakmai döntéseket,elég nehéz elvonatkoztatni a politikától,nem Mari néni hozott döntést a szomszédból.Donald Trump az U.S.A. 45. elnöke és nem egy hentes ahogy Orbán Viktor sem fodrász aki tárgyal.A p.h. lehozta szakmai alapon mivel informatikát érintő dologról van szó.Témához tartozó vélemények születtek.Tapasztalataim szerint ilyenkor azok háborodnak fel akiknek nem teszik ami le lett írva és nem a politikával van bajuk,esetenként nem is értik miről van szó.A színvonallal semmi gond,ettől ez még tech cikk,csak itt sem ahogy világon semmiben sem fekete-fehér minden.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#28) hunluki válasza Normi™ (#27) üzenetére


hunluki
senior tag

A fórumban :) Igen, valóban van köze az informatikához, én voltam a hülye hogy minek kezdtem el olvasni olyan topikokat amikről tudom hogy "nem nekem való". De ha most kinézel a főoldalra akkor 4 fő cikkből 3-on trump vigyorog valamilyen módon. Egy informatikai oldalon.

De legközelebb majd elkerülöm.

(#29) Normi™ válasza hunluki (#28) üzenetére


Normi™
őstag

Az összes köthető a szakmához,téged inkább az sért,hogy nem feltétlenül pozitív kontextusban szerepel.Lánctalpas politikát folytat amiben sok szakmát/ágazatot érintő dolog történik.Beszéld meg vele,hogy egy kicsit pihenjen.Bár ne kellene róla írni(szvsz).

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#30) hunluki válasza Normi™ (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

Kérlek ne adj olyat a számba ami nem igaz. Engem az zavar hogy ha informatikai híreket akarok olvasni akkor az legyen a hír hogy mi történt, mi a következménye, a politikai szál pedig lábjegyzetben legyen ott hogy emiatt van, és ne a főoldalon domináljon mint egy blikk kategóriás lapon.

(#31) Normi™ válasza hunluki (#30) üzenetére


Normi™
őstag

Politikus a stábjával hoz döntést(ráadásul nem csak informatikai hanem gazdasági is),hogy lehet mellékszálként elkönyvelni?Hagyjuk,nekem ez nem megy,tényleg nem.Szia!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#32) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez a Trump nem tudom, hogy meddig húzza így. De vagy kinyiffantják, vagy leváltják, vagy elpatkol. Már 70 éves nem egy mai gyerek van rá esély. Minden esetre elég sok mindenkit fel fog bőszíteni ezzel a magatartásával. Hiába ő az elnök van az a pénz amiért kiiktatják.

(#33) joysefke válasza Normi™ (#31) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szia!

(#34) Normi™ válasza joysefke (#33) üzenetére


Normi™
őstag

Ez most akkor vicces volt?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35) joysefke válasza Normi™ (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nem én kezdtem ;)

(#36) Normi™ válasza joysefke (#35) üzenetére


Normi™
őstag

Gondolom pro és kontra nem megy ezért tolod ezt a passzív-agresszív viselkedést idiotizmusba burkolva.;)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#37) Normi™ válasza Normi™ (#36) üzenetére


Normi™
őstag

Jah látom a blogodban,kényesen érint a téma amivel semmi gond.Ahogy látom szeretsz kinyilatkoztatni csak éppen ahhoz hozzászólni nem lehet,így már minden világos,üss és fuss.;)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#38) Normi™ válasza Normi™ (#37) üzenetére


Normi™
őstag

Egyébként a Brexit-es írásod tetszik.Hogy ne csak szívjuk egymás vérét,ami jó az jó.:)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#39) joysefke válasza Normi™ (#36) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Fölösleges nekiállni pro és kontra érveket írogatni egy trollmágnes topikban, aminek a flémindító cikkét a PH (holtversenyben) legelfogultabb, legkevésbé pártatlan újságírója követte el (Trump ügyben Dajkó Pali felel). De segítek:

Akár milyen nagyszájú és ellenszenves is ez a Trump, attól még az amerikai választási szabályok szerint érvényesen elnöknek választották. Lehet hogy az öreg nem nem tudja, hogy mi fán terem az IT meg az internet (ez egyébként sem tartozik igazán a feladataihoz, különben mi lenne a tanácsadók tucatjainak munkája) de attól még nem hülye, bármennyire is így szeretné némely újságíró beállítani, tipikusan a dolgok kontextusának tárgyilagos bemutatása nélkül.

Másrészt pedig a sok köpködés közepette érdemes azt is figyelembe venni, hogy amerikai elnökként ő (elméletileg) az amerikai választóknak tartozik elszámolással és semmi esetre sem egy másik kontinens jelentéktelen országának egyik önjelölt IT megmondóember firkászának. Ezért ebből a szemszögből is illene bemutatni a működését.

Egyelőre Trump semmi olyat nem csinált, amire nem lehetett volna többé kevésbé számítani:
-Nem rejtette véka alá, hogy drasztikusan szigorítani akarja a bevándorlást, különösen a muzulmán országokból (volt ma ezzel érintőleges Dajkó Pali cikk kint) és ezt terrorista-ellenes megfontolásokból is teszi
-Kezdetektől egy protekcionista irányvonallal kampányolt, most meg nekiáll ezt valahogyan megvalósítani (ennek az érintője volt a mai adatvédelmi írás)
-Már a kezdetektől lehetett tudni, hogy a környezetvédelem meg a klímaváltozás pozitív kezelése nem lesz az új elnök prioritásai között (három nappal ezelőtti cikk)
etc etc..

Most hogy nekiáll ezen dolgok közül néhánynak, jönnek a Blikk stílusú írások, amelyek a dolgoknak nem mutatják be vagy totál egy oldalúan mutatják be a hátterét, ezen kívül én úgy érzem, hogy a cikkeknek itt nem az a feladata, hogy a dolgok lényegét megragadják, hanem hogy az újságíró igen elfogult véleményét közvetítsék...

Egyébként a Brexit-es írásod tetszik.Hogy ne csak szívjuk egymás vérét,ami jó az jó

Köszi, peace!

[ Szerkesztve ]

(#40) Normi™ válasza joysefke (#39) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi a választ.Átgondolva valóban túltolják picit a lapcsaládnál,azon belül is Dajkó.Trumpról nem nyitnék újabb frontot,nagyrészével egyébként is egyetértek,nem feltétlenül szimpizek vele ettől, Clintoni oldaltól is epilepsziás rohamot kaptam..Azért ez elég nehéz ügy,ha lehozza az a baj,ha nem hozza le az a baj.Nehéz megtalálni a határt.A mennyiséget szerintem is az generálja,hogy erősen bekezdett Trump,van miről írni.Tartom,hogy nehéz elfogulatlanul írni olyan témáról írni amiben politikusok vannak fókuszban,ha nem említed meg az a baj,ha megemlíted az a baj.A nyilvánvaló részrehajlástól eltekintve.De tartom amit fentebb is írtam,hogy ő hoz döntést akkor igenis ő szerepeljen egy cikkben,ne mellékszálként(akkor az lenne a baj).Nehéz ez azért,ez sem fekete-fehér.Kicsit azt is érzem,hogy ha nem a mi véleményünkön van Dajkó akkor támadjuk,de ha ellenkezőjét írná és Istenítené akkor nem lenne ekkora felháborodás,illetve de,a másik szektától,a saját oldalunkon nem zavar annyira a politika a p.h.-n.(és nekem ez az igai problémám)
Mondjuk én alapból nem hiszem,hogy él a földön pártatlan ember,így talán a legjobb megoldás le sem hozni ezeket a cikkeket.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) pubyy


pubyy
tag

Hajlítható TN panel ????
Ahogy meghajtja egy kicsit, egy része azonnal értékelhetetlen lesz a kííííváló betekeintési szögek miatt ...

(#42) pubyy válasza D1Rect (#4) üzenetére


pubyy
tag

Gondolkodj nagyban...
Mészáros majd vásárol/épít egy Főőőőőőődközi tengeri kikötőt, ahonnan egyenesen a felcsúti elosztóközpontba szállítják az árut, az időközben meghosszabbított útvonalú felcsúti expresszel...

(#43) pubyy


pubyy
tag

"Mivel Donald Trump szerint a klímaváltozás kamu, ezért először a Fehér Ház weboldaláról, majd az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal honlapjáról töröltette a véleményére rácáfoló kutatási eredményeket...."

Hát fijjuk azért erre elég nehéz ráfogni az un. "szakmai döntést"....

Eddig én nem köpködtem Trump-ot, megválasztották, fájjon nekik...

DE egy ilyen lépést csak és kizárólag egy felettébb öntelt és tuskó ember tesz...

(#44) Intelligencs válasza joysefke (#39) üzenetére

Teljesen egyetértek veled. Nagyon nem a Prohardverre való ez a téma, attól függetlenül, hogy érinti az internetet. És engem is idegesít, hogy a Prohardvert is elérte ez a színvonal. Eddig ez volt a biztonságos kikötőm, ha már nagyon untam a sok politikai szemetet, mert ez egy szakmai oldal, ahol az informatikáról esik szó. Sajnos azonban egyre gyakrabbam úgy érzem magam itt, mintha az index fórumán lennék. És ez nem bók. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#46) qantum


qantum
senior tag

Akad azért már itt olcsó kínai cucc. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#48) rodelheim


rodelheim
csendes tag

---

[ Szerkesztve ]

(#49) rodelheim válasza rodelheim (#48) üzenetére


rodelheim
csendes tag

Bocs rossz topic, kérem törölni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.