Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6141) Peltár válasza vargalex (#6139) üzenetére


Peltár
aktív tag

Vargalex , Suste ! Köszönöm szépen! :R
Azért ne csüggedjetek, lehet lesznek friss emlékek is, van még három másik TP-Link routerem is :B remélem szerettek nosztalgiázni.
Viccet félretéve tényleg, és mindenhol ti vagytok a Topikgazdák. ;)
Mind régiség, pedig még gyűjtő sem vagyok, van amelyik 1000 forint volt, ki akarták dobni.
De szerencsére nem betegek, remélem nem is lesznek. Ez a TL-WDR4300 a leg komolyabb köztük, örülök hogy sikerült megmenteni. 50% esélyt adtam neki hogy sikerül.
További szép napot nektek! :K
-------------
Ez még tegnap kora délután megírásra került, de küldés közben már nem ment át, zavar támadt az erőben az UPC-nél , a netem most jött meg valamikor, látom messzire elér a kezetek :D

(#6142) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv!
Használtan 6000Ft-ért szállítással tervezek beszerezni egy ilyen routert.
Szerintetek ennyit még megér?
Munkahelyre lesz, az ottani 941ND-t akarom leváltani. Jól gondolom, hogy a lefedettség és a kiszolgálható kliensek számában is jóval jobb lesz? A 1043-akkal van még tapasztalatom otthon, azok jók voltak. Openwrt-t tervezek rá tenni, a legfrissebbet.
Nagy elvárások nincsenek felé. Tehát nem lesz torrent, nyomtató, stb. Csak 10 körüli kliens, max VPN. Sokat nem akarok rá költeni, azért nem Archer-eket és AC-seket néztem.

(#6143) suste válasza Alarikman (#6142) üzenetére


suste
veterán

régen megbízható és jó router volt, ha a tápja rendben van, akkor nem lesz vele gondod
(legrosszabb esetben egy régebbi fw-t kell feltenni rá, ha újjal nem stabil)
egyébként, ha spórolni akar az ember, akkor a 3600-ast választja, ha van lehetősége rá, mert ennek a plusz wifi tudása szinte kihasználhatatlan :(

(#6144) Alarikman válasza suste (#6143) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi, végül nem ez lesz, mert újat kell vennem a melóba. Számla kell. De azert köszi.

(#6145) reggiee


reggiee
csendes tag

Sziasztok!

Körülbelül 4-5 éve használom ezt a routert, TL-WDR4300.
Tökéletesen működött, de az elmúlt 2-3 hónapban, mintha csökkent volna a hatótávolsága és többször eldobja a kapcsolatot.
120 m2 alapterületű házat gond nélkül lefedte még az udvaron is volt jel, most szinte alig fedi le.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Router csere vagy helyre lehet hozni?

Jelenlegi firmware verzió: 3.14.3 Build 150518 Rel.70901n

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#6146) qnadam válasza reggiee (#6145) üzenetére


qnadam
veterán

ha esetleg volna kézzel, próbáld ki egy másik táppal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6147) nor.bert


nor.bert
csendes tag

Sziasztok!
Ez a firmware használható lenne itthoni routeren?
Ezzel már megy az IPv6?
A leírás szerint nem javasolt USA-n kívülre? Miért?

[link]
TL-WDR4300_V1_151104_US

Notes:
1.for TL-WDR4300(US)1.0
2.If you’re in a region out of United States, please do not upgrade US firmware.Click here to choose your region for the most suitable firmware.

(#6148) sysys


sysys
csendes tag

Sziasztok! Pár éve használom, már 2-3 órája olvasgatom a netet, meg ezt a topikot is, de nem találom a választ a problémámra, nem igazán értek hozzá.
Mikor megvettem feltelepítettem egy OpenWrt-t, még anno Vargalex leírását olvasgattam, de nem tudom, végül azt raktam e fel. Ezek az adatai:
Model: TP-Link TL-WDR4300 v1
Firmware Version: OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Kernel Version: 3.10.49

Többen arra panaszkodtak, hogy utp-n keresztül csak 260Mbps-t érnek el, amire találtam is egy módosított verziót és mutatták, hogy 400 fölé tornázta valamilyen NAT magic. Viszont nekem a max 130 körül van. Olyan asztali géppel nézem ami ennél lazán többet kéne bírjon. De a biztonság kedvéérét, megnéztem egy notebookkal is.

Van egy másik furcsaság is, hogy az 5ghz jelét nullának mondja magáról az eszköz. Máshonnan tudok csatlakozni, de tényleg gyenge a jel és a 2.4-hez képest a sebesség is kisebb úgy 30-40% minusz.

Hátha valaki erre jár és tudja a választ, előre is köszönöm!

(#6149) Tomi16


Tomi16
csendes tag

Eredeti antennákat hol tudnék beszerezni idehaza?
Esetleg nincs valakinek elfekvőben 1 db eredeti?

Előre is köszi a válaszokat!

(#6150) Okosság


Okosság
tag

Sziasztok!
Nemrég vettünk egy LG TV-t, amin fut a youtube progi. A problémám az hogy ez annyira tele van szemetelve reklámmal, hogy egyszerűen már nézhetetlen / élvezhetetlen. Olvastam olyat, hogy a routerrel valahogy lehet blokkolni a reklámokat. Vargalex féle Openwrt van felrakva. Létezik egy egyszerű ember számára is érthető leírás hogy ezt hogyan lehet megcsinálni?

(#6151) vzozo válasza Okosság (#6150) üzenetére


vzozo
senior tag

Innen el tudsz indulni: https://openwrt.org/docs/guide-user/services/ad-blocking

Nálunk a sima adblock fut, bár most hogy látom van "simple adblock" is, ami kevésbé erőforrásigényes? Lehet rá kéne nézni, mert azért a napi blocklist frissítés pár percre jól megakasztja a routert, pedig csak cirka 50000 domaint blokkolok:

Active Sources: adaway, adguard, bitcoin, disconnect, malwaredomains, malwarelist, openphish, reg_cn, reg_ru, yoyo

Más kérdés, hogy a youtube-ot mennyire fogják ezek kiszűrni. Egyrészt block list forrást neked kell választanod, másrészt te is adhatsz hozzá tiltandó domaint.

A beüzemelés gyakorlatilag next-next-finish, adj neki egy esélyt. Hosszútávon lehet jobb enne egy dedikált pihole, de arra még nem szántam rá magam.

(#6152) Okosság válasza vzozo (#6151) üzenetére


Okosság
tag

Igen ezt a leírást megtaláltam. Bíztam benne hogy használják ezt itt egy páran. Jó lett volna tapasztalatokat olvasni róla. Mivel egyáltalán nem vagyok nagy IT-s, egyenlőre nem próbálom ki. (jelenleg nem is tudnám feltelepíteni). Próbálok még infót gyűjteni róla. Köszi!

(#6153) vzozo válasza Okosság (#6152) üzenetére


vzozo
senior tag

Használjuk is. Nincs benne semmi extra, tényleg csak kattintasz párat és kész van.

(#6154) Okosság válasza vzozo (#6153) üzenetére


Okosság
tag

Van valamilyen hátránya? Lassítja esetleg a netet? A feleségem otthonról dolgozik: lehet ebből neki hátránmya? VPN, Teams, Outlook, távoli asztal elérés... Belassíthatja, esetleg blokkolhatja valamelyiket? Amúgy is elég elavult net van otthon. (csak 10Megás).

(#6155) vzozo válasza Okosság (#6154) üzenetére


vzozo
senior tag

Ezekre nem lehet általános választ adni.

Lassítani max. a DNS lekérdezést tudja lassítani, de ezek a végtelenségig optimalizált cuccok a router szűkös erőforrásai miatt, long story short: ezen nem aggódnék.

Az, hogy mit blokkolsz, attól függ melyik adblock listára / listákra iratkozol fel. Namost ha az asszony csak nem valamelyik hírhedt reklám / spam cégnél dolgozik, akkor erősen kétlem, hogy a céges cuccokat érintené.

Ha pedig mégis, akkor

1. whitelistre teszed a blokkolt domaint
2. kikapcsolod az egészet hibakeresés céljából

Elvileg tud statisztikázni is, de az állandóan megette a router erőforrásait, nem erőltettem.

--

Utánanéztem, mert rémlett, hogy elsőre nem frissültek a listák. Ezekre szükséged lesz, plusz csomagok, amiket fel kell telepítened:

- A download utility with SSL support: 'wget', 'uclient-fetch' with one of the 'libustream-*' ssl libraries, 'aria2c' or 'curl' is required

- A certificate store such as 'ca-bundle' or 'ca-certificates', as adblock checks the validity of the SSL certificates of all download sites by default

Nálam ezek vannak még fent, láthatod a méret alapján, hogy elég picikék:

ca-bundle 20190110-2~116.3 KBSystem CA certificates as a bundle
a-certificates 20190110-2~125.8 KBSystem CA certificates
libuclient 201601232019-05-30-3b3e368d-1~10.1 KBHTTP/1.1 client library
libustream-mbedtls 201508062020-03-13-40b563b1-1~4.6 KBustream SSL Library (mbedtls)
uclient-fetch 2019-05-30-3b3e368d-1~7.6 KBTiny wget replacement using libuclient

(#6156) Okosság válasza vzozo (#6155) üzenetére


Okosság
tag

Szinte teljesen kínai ez az egész és jelenleg a leírások is. Ha hazamegyek belenézek a routerbe... egyenlőre azt se tudom pontosan hogy ezeket a parancsokat pontosan hová kell írni. Ha valamilyen csoda folytán sikerül felrakni mondjuk az ADblockot, akkor kapok egy új grafikus felületet mint mondjuk a Transmission vagy a Commander? Ha megfogna olyat is amit nem kéne, akkor ugyan így lehet uninstallálni?

(#6157) lovi27


lovi27
addikt

Ma bekötötték a Digi 1000-est. Milyen sebességre számíthatok majd ezzel a routerrel?
Jelenleg gyári fw.

(#6158) vzozo válasza Okosság (#6156) üzenetére


vzozo
senior tag

Angolul tudsz? Ha nem, akkor pokoli nehéz lesz, és tényleg jobban jársz, ha keresel valakit, aki elmegy hozzád, és beállitja.

Kezdésként ezeket a csomagokat telepitsd fel:

adblock
luci-app-adblock (ezáltal lesz UI felülete az adblocknak, enélkül csak konzolból SSH-n tudnál ügyködni -> szükséged lesz erre!!!)
ca-bundle
a-certificates
libuclient
libustream-mbedtls
uclient-fetch

Ha ezek megvannak, akkor az openwrt LUCI UI-n meg fog jelenni az adblock a services "fül" alatt. És onnan csak összekattintgatod az egészed.

(#6159) Okosság válasza vzozo (#6158) üzenetére


Okosság
tag

Valamennyire megy az angol. Ezeket a telepítéseket ugye a Luci felületen a parancs futtatása fülhöz kell írni?
Ha meglesz az adblock fül, ott ugye ha muszály, tudom majd tiltani ezt az egészet? (ha esetleg fogna olyat is, amit nem kéne)
Köszi a hozzászólásokat, valószínű hogy még jelentkezni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#6160) vzozo válasza Okosság (#6159) üzenetére


vzozo
senior tag

Luci / System / Software, mindent tudsz a UI-on telepíteni.

Aztán az adblock UI meg fog jelenni, és tudod engedélyezni, tiltani, finomhangolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.