Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Stanlee


Stanlee
őstag

Javaslom a helyi VHS (Volkshochschule) -nel egy szintfelmero megirasat, majd az ottani besorolas alapjan egy a szintednek megfelelo nyelvtanfolyam latogatasat. Ez heti 2x2 ora, kifejezetten kulfoldieknek szant nemet nyelvtanfolyam (Deutsch als Fremdsprache). Nekem a goethe-vel csak egyszer volt dolgom, amikor Pesten valami nyelvvizsgat csinaltam naluk, remelem itt Nemetorszagban jobbak az embereik, mint otthon.

Erdemes meg egy kis penzt konyvekre szanni, pl. a Pons/Hueber-nak vannak jo nyelvtankonyvei, ebbol mondjuk egy az alapokat osszefoglalo kisebb konyvet, majd valami durvabb nyelvtant tartalmazot is lehet venni. Nem szabad magyar nyelvu tankonyvet venni, mert az csak elveszi az eletkedvet az embernek. Erdemes csak nemetul irt nyelvtankonyvet hasznalni.

THX az irasert!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

En hoch deutschot tanultam es nem ertettem, hogy mit mond egy bajor.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) total90 válasza twollah1976 (#3) üzenetére


total90
veterán

A bajor kb. külön nyelv, szóval nem csodálom :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) potyautas válasza twollah1976 (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az osztrák német is más egy kicsit. De ez más nyelvvel is így van. Dél-Hollandiában sem érdemes flamandul tanulni. Amerikában jól elboldogult magyar lány Londonban el volt veszve a nyelvtudásával.

(#6) twollah1976 válasza potyautas (#5) üzenetére


twollah1976
őstag

Ezzel nem mondtal semmi ujat, anno sokat neztem az ORF-et es amikor megszolaltattak az utca emberet csak neztem ki a fejembol, hogy most mit mond az ember.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Syl


Syl
nagyúr

>Szóval annak ellenére, hogy nem tartom magam jó nyelvérzékűnek, elég jól belejöttem.

Nem kell szerénykedni ;) Egy bilingual környezetben nevelkedett ember sokkal könnyebben tanul meg harmadik, negyedik nyelvet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) hNp88 válasza twollah1976 (#3) üzenetére


hNp88
aktív tag

egymást se értik sokszor, akkor én hogy értsem meg... :DDD

járom az egész (na jó, fél) országot szinte, pl. a cikkben említett Köln környékén beszélt plattdeutsch-tól sokszor sírni van kedvem :DDD

de ahol lakok, Bajorországban, az itt beszélt nyelvük is gyönyörű, mit ne mondjak :DDD

a passzív "tudás" nekem hamar jött, de megnyikkanni csak angolul tudok. :D ha meg nem értenek, jön az activity, sokszor olyan szinten, hogy már én sem hiszem el..

a német cimborám, aki kihozott, ő tolja kegyetlenül. német anyanyelvű, beszéli a sváb/alemann németet, a bajort és a hochdeutsch-ot is, emellett anyanyelvi szinten magyarul, románul, meg szintén elég jól angolul. :Y

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#9) twollah1976 válasza hNp88 (#8) üzenetére


twollah1976
őstag

3 hetet lehúztam Kölnben és megértettem, hogy mit beszélnek, tudtam velük beszélgetni.
Pedig csak hoch Deutsch-ot tanultam.

Beszélős típus vagyok, szeretek beszélgetni, németül kb. B1 szinten karattyolok úgy, hogy anno bő 17 éve tanultam németül és azóta nem nagyon használtam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) x_o_n válasza Stanlee (#2) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez a Vhs tanfolyam egy elég intenziv de jó tanfolyam viszont esti és heti 3x 3-4 óra.
a nem intenziv ,minden nap 5-6 óra. de

(#11) hNp88 válasza twollah1976 (#9) üzenetére


hNp88
aktív tag

én meg 5 éves korom óta tanulok angolul, főként az amerikait (abból is a déli/texasi) beszélem de tudom a britet is, erre kikötöttem itt, Svábföldön... :DDD

sokra jutottam vele :DDD

ami "érdekes", hogy ott fönt északabbra többen beszélnek inglisül, mint itt "lent" München környékén.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#12) sketchifun válasza hNp88 (#11) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az a nagy külömbség, hogy ha kint valaki beszél idegen nyelvet, nagyon nagy a valószínűsége, hogy az az angol...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#13) hNp88 válasza sketchifun (#12) üzenetére


hNp88
aktív tag

ezt most nem egészen értem :F

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#14) Varoz


Varoz
őstag

Üdv!

Jó kis cikk, én is zaklattalak pár dologgal, de talán a nyelvvel még nem. :DD
Igen, vannak érdekes nyelvjárások errefelé. :D
Szerencsére nekem a kiejtéssel annyira talán nincs gond, általánosban tanultam németet. De nagyon kéne valami tanulási lehetőség, mert jelenleg eléggé csak vegetálok munkaügyileg és csak a nyelv az akadály. Viszont az a bajom a fenti lehetőségekkel, hogy egyelőre nincs rá keret. Kicsit ördögi kör, mert nyelvvel lenne rá keretem. :DDD
De feljegyzem a bejegyzést. Köszi! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#15) x_o_n válasza Varoz (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha jobcenter-arbeitsamt ellátáson vagy akkor ingyenes,de külföldiként ha nem vagy jogosult kérhetsz BAMF támogatást,és kapsz is,azzal nagyon kedvező a tanfolyamok ára.

(#16) Varoz válasza x_o_n (#15) üzenetére


Varoz
őstag

Utána nézek ennek majd. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.