Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

ápp

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) aAron_


aAron_
őstag

Nem igazán értem, minek vettél GTX 690-et, ha most apple-re akarsz váltani? Am ha kisebb, kompakt gépet akarsz - amiben van még erő is ha kell - simán megoldható máshogy is. Szerintem add el a mostanit és nézz be ide.

Én személy szerint nem tudom azt a helyzetet elképzelni amikor egy mac jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#3) total90 válasza aAron_ (#2) üzenetére


total90
veterán

Akkor még nem volt még felmerülőben sem, amikor megrendeltem és ez ma hirtelen ötlet volt a semmiből :)
Egyébként nem is az, hogy kisebb legyen a gép, hanem valahogy megtetszett az a letisztultság ami az iMac-et jellemzi és a belső is igen erős.
Másik konfigurációt nem építenék egyébként, mert az hiszem a jelenlegi igencsak erős. Szóval itt most az a kérdés, hogy eladjam-e és vegyek helyette iMac-et, vagy sem...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) ittakary


ittakary
nagyúr

Hm, ütős gyűjteményed, és remek géped van :) 2011, dualGPU, 512ssd :K

Szvsz, itt azért jóval több dologról van szó, mint egy "jaj, nincs szükségem erős gépre, így downgradelek" esetről. Amire neked kéne gép, ki lehetne hozni 100k alatt.

Miért nem vallod be, hogy az Air és a 4S után megcsapott az Alma szele, és bele akarsz vágni a 6-700k-s alumínium-csodába? :U

Mert oké, jó ez a segítségkérés, mert én is tanácstalan lennék a helyedben, csak ez a tettetett szenvedés nem volt szimpatikus.

Szóval miért iMac? :)

Amúgy egy másik kérdés: egy screenshotot kérhetnék a telefonodról, amin ez látszik? :R

[ Szerkesztve ]

(#5) total90 válasza ittakary (#4) üzenetére


total90
veterán

Az Air és a 4S céges és pl. az iPhone-ról annyit, hogy saját célra azért vettem Lumia 800-at, mert az alma nem jött be és inkább WP.

Úgy jött le, hogy tettem, hogy szenvedek a választásban... nem, tényleg nem tudom cseréljek-e és ennyi.

Screenshot: ha megmondod hogyan... soha nem készítettem mg róla screenshotot.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) ittakary válasza total90 (#5) üzenetére


ittakary
nagyúr

Megmondani megmondom, de így már felesleges, hogy a 4S-t nem is teljes szívből használod. A szabad tárterület mennyiségére lettem volna kíváncsi :) És akkor az ígért how-to: iOS-en screenshotot, a Home és a Power gomb egyidejű rövid megnyomásával lehet készíteni. A kameraalbumban találod meg az elkészült képeket.

Ha bármennyire is PC buzi vagy, és szereted az alaplapból kiálló hűtőbordás RAM-ok, brutális VGA hőcsövek, esetleg az izmos CPU hűtők látványát, akkor NE cserélj. Előbb utóbb megbánnád. Megszoknád a Mek-et, de hiányozna a PC :)

Iszonyatos géped van. :K Te válogattad ki és raktad össze a részeit? :)

Szerk:

Az almások nem látnak ilyeneket....: :N

Még egy kérdés: ezelőtt nem valami zöld képed volt?

[ Szerkesztve ]

(#7) reload.


reload.
csendes tag

kisebb, kompataktabb, szebb, valoszinuleg halkabb, stabilabb, munkara pedig jobb az osx. en mar meguntam a specifikaciora valo omlengest, en valtanek.

ittakary: ez olyan szep lenne, vagy mi?:D

[ Szerkesztve ]

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Tisztázzunk valamit: te most egy k.va drága gépet akarsz, vagy egy macet akarsz mert xyz okból az számodra jobb lenne?

Nem értem, hogy ha szükséged volt a GTX690 teljesítményére, akkor most miért elég az iMac, vagy ha most elég az iMac, akkor minek rendelted be a GTX690-et? Főleg, ha nem játszol, akkor meg végképp nem értem, hogy mi szükséged volt rá. Ha a munkához kellene a kraft, akkor meg mire lenne elég az iMac? Nem áll ez össze.

Ha csak egy drága, fancy, trendi gépet akarsz, akkor meg legyen tiszta hogy ez a cél, és vegyél macet. Ez nem bűn, a te pénzed, a te választásod, nem vagy ezzel az indokkal sem több, sem kevesebb, de tudd, hogy miért veszed, mert ha valami mondvacsinált indokot magyarázol be magadnak, akkor így sem, úgy sem leszel elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#9) ittakary válasza DeFranco (#8) üzenetére


ittakary
nagyúr

Na valami ilyesmit akartam en is megfogalmazni ejjel...

Pluszegy.

(#10) #56573440 válasza DeFranco (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

meg az említett alkalmazások nem szeretik jobban a ws modelleket vga fronton? mármint az adobe cuccok. csak mert cimbora aki ezeket használja napi 10-12- 28 órában naponta az csak a firepro/quadro vonalon nézelődik (mondjuk nála több fullhd fölötti felbontású monitor van, gondolom ez is indok volt)

(#11) Speeedfire válasza #56573440 (#10) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A számítások miatt vannak ott olyan tervező kártyák. Van egy 200-500MB adobe fájlod, amiben elkezded fogatni ide-oda a szerkesztett cuccot, még egy 4 magos gép is belehalna. :)

Az írónak meg annyit üzenek, amit DeFranco is írt. Ha trendi csilli-villi gépet akar akkor vegye meg a macit. De ha nincs rá szüksége, akkor inkább maradnék a mostaninál. Ennek a töredékéért vannak nagyon szép monitorok gépházak, amivel ezt a csilli-villi hatást el lehet érni és cserébe a vas is erős marad.
Sokan mondják, hogy jó az iOS, de ha valami spec program kell, akkor meg veszel egy másik gépet, mert az csak linux/win alatt fut? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12) Lenry válasza Speeedfire (#11) üzenetére


Lenry
félisten

de ha valami spec program kell, akkor

telepítesz rá egy Windows-t vagy Linuxot, mert megteheted

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) #56573440 válasza Speeedfire (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

sejtettem, pont ezért nem értettem hogy miért nem ezen a vonalon vásárolt-rendelt kártyát, miért a gamer csodára voksolt. úgy tudom az nem minden esetben tudja gyorsítani ezeket a szolgáltatásokat, játszani nem játszik. de persze mindenki a saját gépét építi, csak nekem ez valahol kusza volt

(#14) ittakary válasza Speeedfire (#11) üzenetére


ittakary
nagyúr

iOS a mobil OS. Desktop kornyezetben OSX a neve :)

(#15) #19617792 válasza reload. (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

munkára jobb, aha persze... egy-kettőre csak. a szokásos stabilitásos, meg vírusmentes rizsát mellőzzük, mert se nem vírusmentes, se nem stabilabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) #56573440 válasza #19617792 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont az egyik ilyen az adobe termékek széles tárháza vagy tévedek? nekem úgy rémlik hogy azokat szeretik az almák

(#17) #19617792 válasza #56573440 (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

jah, Adobe cuccok kb. mindegyike, zenei meg "DJ" programok, iOS SDK, fejlesztőkörnyezetek, illetve MS kiadta(?) Mac-re is a VS-t/Office-t, előbbinek sok értelmét nem látom, mert Mac-re nem valószínű, hogy VS-ben fognak progikat írni, ahogy Win-re se OSX alól fejlesztenek. Silverlight, WP7, ASP.NET, esetleg XNA fejlesztésekben látok némi rációt, de azokat is inkább Win alól végzik.

[ Szerkesztve ]

(#18) westcoastog


westcoastog
veterán

Hp Z1

powered with nvidia quadro. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) reload. válasza #19617792 (#15) üzenetére


reload.
csendes tag

virusokkal windows alatt sem volt bajom, stabilitast inkabb hagyjuk, elmondhatatlanul behantytam a windowstol az utobbi par evben. de egyebkent teljesen felesleges osszehasonlitani a ket rendszert, nem lehet csak ugy specifikaciok alapjan.
rengetegen hasznalnak munkahoz macet; grafikusok, producerek, fejlesztok, fotosok es stb.
jo cuccok, megkerik az arat, viszont tartjak is hasznaltpiacon. nekem elmult az a korszakom, amikor tatott szajjal neztem egy ek radit, vagy egy 480 sli-t.

[ Szerkesztve ]

(#20) #19617792 válasza reload. (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

érdekes, stabilitással Windowson még kb. soha nem volt gondom, se nálam, se tágabb ismerősi körben. ahol gond volt, ott ordított a user, alkalmazás, driver error.
"rengetegen hasznalnak munkahoz macet; grafikusok, producerek, fejlesztok, fotosok es stb."
csak azért, mert arra érhető el XYZ alkalmazás (és majdnem mindennek van Windowsos alternatívája). fejlesztés: OSX-en leginkább XCode-ban szoktak fejleszteni. illetve az iOS-re fejlesztés is jóformán OSX-en valósítható meg normálisan. de általában a legtöbb szoftverfejlesztést Win és Linux alatt végzik.

[ Szerkesztve ]

(#21) reload. válasza #19617792 (#20) üzenetére


reload.
csendes tag

attol, hogy van windowsos alternativaja, meg nem biztos, hogy olyan jo.
mindegy, a vegen meg ujabb flamewar alakul ki feleslegesen.

(#22) westcoastog válasza reload. (#19) üzenetére


westcoastog
veterán

Semmi baj a windóz stabilitásával. Legalábbis nálam. :)

(#23) Lenry válasza reload. (#21) üzenetére


Lenry
félisten

és pont ezért használják a Macet.

az Autodesk Maya pl pixelre ugyanaz Mac-re, Linuxra és Windows-ra, ezért egy Mayás grafikusnak faxmindegy, hogy mit használ, de én pl ha meggebedek se fogok tudni Linuxon vagy Macen dolgozni, mert 3ds max nincs egyikre se.

az alternatíva pedig nem alternatíva workstation körökben. ott van pár industry standard szoftver és ha nem azt használod, az örök bérlet a szopóvillamosra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Syl


Syl
nagyúr

Kár ezért a flamegyűjtő bejegyzésért. Inkább utólag, vásárlás után írtad volna meg a tapasztalataidat. Bár, akkor is megjelennének a megmondóemberek, és megmagyaráznák, hogy neked mennyivel jobb lett volna egy sufniboltban összerakott PC, mint egy méregdrága, túlárazott, fújfúj apple...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) dabadab válasza Syl (#24) üzenetére


dabadab
titán

Eddig a te hozzaszolasod allt a legkozelebb a flame-hez. Csak ugy mondom :)

DRM is theft

(#26) Syl válasza dabadab (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Juj, el is húzok innen azonnal. Csak úgy mondom. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) Mr.Csizmás válasza Syl (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, mert az iparban olyan sok apple terméket használnak... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) Ringman válasza Lenry (#23) üzenetére


Ringman
nagyúr

mérnöki munkára ez fokozottan igaz, bár a cad-ek kezdenek megjelenni mac-re is, de pl nekem nem futna minden programom.

(#29) EczkE válasza ittakary (#6) üzenetére


EczkE
addikt

Asszem mindenféleképpen!

(#30) ittakary válasza EczkE (#29) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jól emlékeztem.

:*

(#31) adalbert1


adalbert1
veterán

Furdalja az oldalam a kíváncsiság: Mire használsz egy felső kategóriás VGA-t, ha nem játszol?

(#32) k.


k.
őstag

Miért nem veszel egy 13as Macbook Pro-t, és hozzá egy monitort-Pl Thunderbolt Display?-
Szerintem praktikus, igaz picit drágább, de a hordozhatóság szabadsága megmarad.

(#33) reload. válasza k. (#32) üzenetére


reload.
csendes tag

13-as pro gyenge. hiaba kotsz ra egy hatalmas monitort.

[ Szerkesztve ]

(#34) adalbert1 válasza k. (#32) üzenetére


adalbert1
veterán

Főleg, ha igaz lesz amit páran gondolnak, és az új generációban esetleg lesz quadcore modell is.

(#35) total90 válasza ittakary (#6) üzenetére


total90
veterán

... ok, készítek mindjárt, most ültem ismét PC előtt. Egyébként van és ennyi, de maga a rendszer nem jön be rajta. Semmi nincs a telefonon, csak a gyári cuccok. Céges telefon, ha hívnak beszélek rajta és ennyi. Van Androidos telefonom is meg WP-os is, de a WP ami nekem igazán bejön.

PC buziság: voltam :) Mára már annyira nem. Ami a zöld gépet illeti, először fekete-fehér volt, aztán lett zöld fehér egy CM Scout Storm. Már nincs meg egyébként... érdekes, hogy még emlékszik rá valaki :)
Az alkatrészeket egyébként én válogattam össze és én is raktam össze.

Na Epci, azt olvastam "zöld géped"... mindegy, már nem törlöm amit írtam :DDD

(#7) reload.

Kösz a véleményt!

(#8) DeFranco

Amikor összeraktam a konfigot, akkor próbáltam úgy tenni mint annó, hogy egy erőművet összerakok az elkövetkezendő minimum 3 évre... a GTX 690 is ezért lett volna még bele, de meg főleg, mert igencsak jó áron ment volna el az 590.

Mindamellett végül is ma oda jutottam, hogy nem hiszem, hogy váltok... pillanatnyi fellángolás volt talán :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.