Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hcl válasza ollie (#149) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor kb. ott :D

@makkmarce : Ja, nekem is van bajom az UI-val (telefonon, de itt főleg telefonról volt szó), tényleg nem olyan már, mint ami a 2000-ig volta filozófia. De a felfedezett biztonsági rések 4-5 évig javítva, a szoftver normálisan optimalizálva a hardverre, azért ez a része mondjuk hogy rendben.

Az fura ha lassúaz OSX, amit 2008-10 -15 körül láttam ismerősöknél, az 5-6 év után is atom gyors volt, mindent azonnal csinált.

Mutogatni való hater díszpinty

(#152) makkmarce válasza hcl (#151) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, kb talán 2012 körül kezdődött az OSX hanyatlása... kicsit olyan érzés, mint az iphonnál a mi majd jól belassítjuk, mert biztos az akku...
namost a régebbi 2015-ös i5-re is kijött a legfrissebb osx, csak már lassan az egérpointer is alig mozog, ha megnyitsz 2 tab-ot. Az xcode meg fájdalmasan lassú kínlódás.
Mobilban okés, bár droidon android ONE-ra nekem vígan jönnek a frissítések kb 1 héttel a bejelentés után, egyszerűen csak vagy ilyet, vagy valami prémiumot kell venni, és kész (bár hivatalosan asszem az os 10-től a google tudja force-olni a biztonsági patch-eket, megkerülve a gyártót, ez volt az egyik nagy újítása a 10-esnek).

okoskodom, tehát vagyok

(#153) hcl válasza makkmarce (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, csak a prémiumot meg is kell fizetni. Mondjuk az Almát is (azért vettem iPhone SE-t, mert ugyanúgy 25 ezer körül lett volna nekem megfelelő Samsung A5 is, mondom még egyszer ilyen olcsón, még supportált Apple-t nem kapok :D )

Amúgy nem "biztos az akku". Az egy viszonylag érthető kitétel, hogy az akku elhasználódásával korlátozni kell a max. áramfelvételt, csak az a baj, hogy erről elfelejtették tájékoztatni a usereket :D

"a google tudja force-olni a biztonsági patch-eket"
Erről én csak azt olvastam, hogy várható, de azóta semmit nem találok róla, hogy működne is. Pedig jó vón'

Mutogatni való hater díszpinty

(#154) hunluki válasza makkmarce (#152) üzenetére


hunluki
senior tag

Akkor ott valami más gebasz van. i5 2400 8 giga ramos gt710 VGA-s SSD-ről futó hacklim gyönyörű szépen rohan legfrissebb macos-el.

Amúgy 10.6 és 10.7 között volt egy izmosabb erőforrásigény növekedés, de utána én nem vettem észre lassulást.

(#155) makkmarce válasza hunluki (#154) üzenetére


makkmarce
őstag

én eredeti mac-ekről beszélek, ki tudja mit hagytak ki belőlle...

okoskodom, tehát vagyok

(#156) #93448704 válasza makkmarce (#155) üzenetére


#93448704
törölt tag

2015-ös MacBook pro (13", i5 2mag, 8GB ram) az normál használatra jó volt, de izmosabb feladatokat nem szerette, főleg a virtuális gépet... 2015-ös (15", i7 4x2.8GHz, 16GB ram) használt MacBook pro-ra cseréltem és minden gondom megszűnt. Virtuális gép, xcode, JetBrains cuccok meg Affinity grafikus alkalmazások is hasítanak. Az Affinity cuccok pl.: nagyon meggyorsultak a dedikált videokártyával. 1-2 havonta előfordul, hogy homokórázik valami miatt, de mindennapi használatban szépen, gyorsan működik, nincs okom újabbra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#157) hokuszpk válasza ddekany (#133) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en 20 eve abbahagytam ezt a sportot, miutan megallapitottam, hogy a szoftverfejlesztok sacc 80% -a balfasz, es kb. erre kepes.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#158) makkmarce válasza #93448704 (#156) üzenetére


makkmarce
őstag

én hiszek neked, de mikor megvettem az elsőt, ami egy mini volt (ami asszem szinte ingyen 250k volt újonnan), álmomban se gondoltam volna, hogy 2 év alatt a csigalassú működést kb a HASZNÁLHATATLAN szintre redukálja az apple(és ekkor egy FX4100-as AMD-s pc-m volt, ami spec alapján fényévekkel volt lassabb). 10-20000 USD-ért meg nem fogok pro asztalit venni, hogy tapsikoljak, hogy na.. ez már tud valamit. Az nekem nem buli, hogy apple-nél eszükbe jut egy gombnyomás, és frissíteni kötelező, aztán miután lefrissült, ki is dobhatom a kukába. A grafikárol meg annyit , hogy a megrendelő macbookján indítottunk egy olyan progit, ami egy középszar pc-n 30 fps/fhd. Crossplatform engine-el készült, gondoltuk kiadjuk mac-re, elküldtem neki a buildet, semmi bűvészkedés, az ment fel, ami pc-n, összenéztük a procikat, sima intel APU-n is futott. Az ipari hulladék felizzott és szétfagyott (nem, nem a program hanem a fél éves macbook, konkrétan állóra fagyott és olyan meleg lett, hogy kézben se lehetett tartani), az imac-en meg dedikált GPU mellett ugyanaz 5fps-el ha futott(ugyanezzel a GPU-val pc-n 50fps). Szóval biztos jók valamire, de én bármikor dolgoztam rajtuk, csak estek keltek borultak, és sajnos nem csak az xcode. Akit ismerek és mac-et használ, az csak kb netezik rajta és villog vele a starbucks-ban. (a többiek meg hackhintoshon fejlesztenek :D )

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#159) makkmarce válasza hokuszpk (#157) üzenetére


makkmarce
őstag

pedig jó móka, ha jó a csapat :) bár régen a "dobozos" programok fejlesztését jobban szerettem, abból mindig lett kézzel fogható termék is

okoskodom, tehát vagyok

(#160) Z10N


Z10N
veterán

Mely chip generaciokat erinti?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#161) #93448704 válasza makkmarce (#158) üzenetére


#93448704
törölt tag

Én pro Java és Web fejlesztőket kérdeztem, akik képzést tartottak a cégnél, hogy miért használnak mac-et? Nem voltak elszállt arcok, azt mondták azért mert olyan mint egy linux, csak a hardver és az os garantáltan problémamentes + nagyon magas uptime-okat produkál. Azt mondták ki tudják gazdálkodni gond nélkül a 15"-ös komolyabb MacBook pro-kat.

(#162) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Fizess mobillal...
.. majd fuss a pénzed után.

(#163) hcl válasza #93448704 (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk a Linux adminoknak pont az volt a baja, hogy nem olyan, mint egy Linux :D (Pedig rokon.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#164) ollie válasza hokuszpk (#157) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem a miatt van, hanem hogy az állami beszerzéseknél nem a minőség számít.

***

(#165) drotsztyuart válasza Juhaszatti (#69) üzenetére


drotsztyuart
tag

Akkor van igazán gond.
Mert ott van az csak amíg a biztonsági cégek nem találjak a titkosszolgálatok úgy "eldorádoznak" ahogy akarnak.
Ne legyél már ilyen naív.
Arra itt van abu.

[ Szerkesztve ]

(#166) bambano válasza #93448704 (#161) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

~$ uptime
10:54:32 up 1163 days, 21:10, 1 user, load average: 0,01, 0,03, 0,01

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) Fred23 válasza Z10N (#160) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tippre 2016-tól az összeset, talán a legvacakabbakat kivéve. De középkategória és fölötte szerintem mind érintett lehet.

Ha valaki jobban tudja, ne tartsa magában!

(#168) hcl válasza #93448704 (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De az uptime az miért ekkora dolog? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#169) makkmarce válasza #93448704 (#161) üzenetére


makkmarce
őstag

értem ezt a nézőpontot, bár én klienseket fejlesztek, serveres részben nem vagyok benne, lehet arra jobb. nem a kigazdálkodással van baj, ha tudnám, hogy 1.5m-ért olyan gépet kapok, ami használható, akkor nem lenne, gond, de mivel a dedikált GPU driverek metál alatt is finoman szólva elég bugosan működnek, így kb nem sok mindenre tudnám használni most. A másik bajom meg pont az, hogy úgy működik, mint egy linux, terminál nélkül használhatatlan, ezt meg 2020-ban azért elfelejteném... sokszor a legegyszerűbb dolog miatt is keresgetni kell a fórumokban, hogy mi a mágikus parancs, ami megold egy problémát, a másik vicc , mikor jön az apple update és hiba van az OS cache-ben, aztán terminálból kell törölgetni a file-okat, hogy be tudjak végre bootolni. Ezt meghagyom inkább a lelkes rajongóknak :D

okoskodom, tehát vagyok

(#170) makkmarce válasza bambano (#166) üzenetére


makkmarce
őstag

tudom hülye kérdés, de miért jó, ha 3 évig ki se kapcsolod? :) ez háziserver, vagy munkaállomás?

okoskodom, tehát vagyok

(#171) bambano válasza hcl (#168) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az uptime-ot úgy is értelmezheted, hogy ennyi ideig nem kényszerített programhiba rebootra.

#170: ez egy szerver. de nem ez az egy gépem ilyen, volt több is. volt olyan, amit 1270 nap után borított meg egy áramszünet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#172) hcl válasza bambano (#171) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van, akinél a karbantartás hiányát jelenti :D
Asszonynak is kb. félévente borul össze a gépe (pedig az durván nyúzva van, most Fedora, atomra terhelve, mert nem zár be semmit), de olyankor mindig pánik van, ahelyett, hogy tervezetten néha újranyomná. Én 1-3 hónaponként újra szoktam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#173) bambano válasza hcl (#172) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az újranyomná az mit jelent?
újratelepíteni a gépet? mi a fenének? pláne fedora-t.
az informatika legfontosabb alaptörvénye: ha nem romlott el, ne akard megjavítani. ha nincs mit karbantartani, ne maceráld, hagyd békén.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#174) hcl válasza bambano (#173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Újraindítani. Az összeborul az, hogy úgy dől össze az ablakkezelő / fogy el minden RAM / akármi, hogy már nem lehet tovább futtatni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#175) Z10N válasza Fred23 (#167) üzenetére


Z10N
veterán

Nalam MSM8976 (652) + Hexagon V56 van az pont Q1 2016.
Bar 2015 februari bejelentesek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#176) sh4d0w válasza makkmarce (#170) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Volt olyan AIX szerverünk, aminek az uptime-ja 3650 nap volt. Előbb le akarták kapcsolni, de kérésre adtak még neki egy kis időt, hogy elérje ezt az időt...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#177) leviske


leviske
veterán

[...]monitorozható az adott eszköz helye, valós időben lehallgatóható a környezet[...]

Ha amerikai a cég termékében van, akkor ez sebezhetőség. Ha kínai cég termékében van, akkor ez backdoor. :U

(#178) hcl válasza sh4d0w (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Előző melóhelyen én is láttam 1000-1500 körülieket (töb is akadmég többel is, szerencsére nem az enyém volt). Csak ott általában azért vannak ilyenek, mert az owner nem ad karbantartásra időt, leginkább azért, mert már senki nincs ott, aki tudja, hogyan kell elindítani, meg már úgy szét van gányolva (=sz*tak rendbentartani) alatta a box., meg a virtuálgépek is, hogy vagy elindul vagy nem.

Volt olyan csapat, ahol elkezdték ezeket rendbehozni, rakás modult cseréltek minden boxban az egyes leállások alkalmával, mert pl. leállították VRM cserére, meghalt az FSP, kiderült, hogy van egy döglött táp, stb :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#179) Reggie0 válasza janeszgol (#113) üzenetére


Reggie0
félisten

Windows a PC androidja. Linuxban meg ott van a 200 eves driver is.

(#180) hokuszpk válasza hcl (#168) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert megis milyen lenne mar 1163 nap downtime ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#181) hcl válasza hokuszpk (#180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most miért, nem az a lényeg, hogy kié nagyobb, nem az, hogy mi?!

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) mezis válasza hcl (#178) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, van ilyen hátránya stabil op. rendszernek. Kiesik a gazda a gyakorlatból, rég elfelejti mit, hogyan kell csinálni.

Régi idők vicce: Vax/VMS, Linux és Windows op. rendszereket teszteltek. A teszt 1 hónapig tartott. Ez alatt az idő alatt a VMS folyamatosan, leállás nélkül működött. A Linux-ot egyszer újra kellet indítani. A Windowst 3 naponként kellett újra indítani..
Végkövetkeztetés: a Windows a leggyorsabb op. rendszer!. :DDD

mezis

(#183) hcl válasza mezis (#182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nem a stabilitás miatt szokott lenni arrafelé, hanem mert sügérekre bízzák a kritikus rendszereket, tesztrendszer sehol (vagy az is éles :D ), tanfolyam sehol...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.