Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) Reggie0 válasza ollie (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert lenne ingyen? Beepitik a termek araba.

(#55) MaraTóni válasza joey04 (#8) üzenetére


MaraTóni
tag

Ezt a blődséget te jó Isten, a nap beszólása :C

Azért mert nem kutatták még ki neked hivatalosan, ne vegyél mérget rá hogy nincs benne jó pár tucat spectre/meltdown-nál sokkal cinkesebb "seb"... és az a legcikibb hogy a CIA/NSA/KGB/Moszad és még sorolhatnánk símán tisztába van jó pár még nem nyilvánosságra hozott hardveres chip sebezhetőséggel, amit lazán kihasználnak, ha kémkedni kell...

u.i. lehet csak szarkazmus volt részedről, akkor bocsi, de sokan biztosan ilyen vörös ködben élnek

[ Szerkesztve ]

(#56) Reggie0 válasza hcl (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Azert fizettem amit tud. Az autod sem mondja fel ev utan h nem lehet lehuzni az ablakot, oldjad meg maskeppen

(#59) hcl válasza Reggie0 (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos az informatika nem így működik, nem behatárolt az, egy eszköz csak így vagy úgy tud működni. Ha kell egy funkció, hozzáadhatod, stb. A számítógépeden is frissebb szoftvert használsz, mint 15 éve :D
Persze nyugodtan lehet maradni régebbi verzión és vállalni a kockázatokat/macerát, csak az a bajom, hogy esetleg más is szívhat vele (volt már DDOS támadás bugos IP kamerákkal, meg ilyesmi).

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) Reggie0 válasza hcl (#59) üzenetére


Reggie0
félisten

De a szamitogepem folyamatosan tudja azt is, mint 15 eve, sot azota csak bovult a tudasa. Az android pedig csak atalakul, csak mashogy lesz szar, mint eddig.
Pont ez a valasz, miert is nem frissitik az androidot.

[ Szerkesztve ]

(#62) ollie válasza Reggie0 (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, mondjuk egy 3 éves időszakot, ez egy elég általános időtáv a legtöbb gyártónál.

***

(#64) Juhaszatti válasza MaraTóni (#55) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Azért mert nem kutatták még ki neked hivatalosan... "
Naivitás lenne azt hinni, hogy nem kutatják folyamatosan az AMD termékeiben a lehetséges réseket, már azóta hogy az Intel botránya kirobbant. Nyilván a kékek is ezerrel keresik, és rögtön nagy dobra lesz verve, amint találnak.

(#65) Reggie0 válasza Juhaszatti (#64) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy kutatjak, de nem talaljak nem azt jelenti, hogy nincs.

(#66) bambano válasza ollie (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

attól függ, hogy hogyan tekintesz a frissítésre.
ha a frissítés valami újdonság, akkor nem lehet elvárni.
ha a frissítés az a korábban trógerül elvégzett munka kijavítása, akkor de, el lehet várni.
és a backdoor alapjául szolgáló bugok azok ilyenek. tehát javítsák ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) Pingüino válasza Reggie0 (#65) üzenetére


Pingüino
senior tag

Viszont amennyiben feltételezzük, hogy hasonló erőkkel keresik a réseket mindkét oldalt, úgy a talált rések száma alapján lehet következtetni arra is, hogy mennyivel kevesebb van benne. Tökéletes rendszer nincs, de ha valaki kilök egy repülőből, nem mindegy, hogy van 2-3 lyuk az ejtőernyőn, vagy hiányzik az ejtőernyő a hátizsákodból.

(#69) Juhaszatti válasza Reggie0 (#65) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Addig nincs probléma, amíg mindenki csak kutatja, de nem találja.

(#70) Reggie0 válasza Pingüino (#68) üzenetére


Reggie0
félisten

Az eroforrasok inkabb az elterjedtseggel vannak aranyban, ezert "nincs virus macos-re" se.

(#72) Pingüino válasza Reggie0 (#70) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem hinném, hogy önmagában az elterjedtség alapján rámondhatnád, mennyire kutatják. Az AMD-nek most sikerült konkurenciát állítania az Intelnek, minden téren. Közben Intelnél meg folyamatosak a csúszások. Kizárt dolog, hogy nem ragadnak meg minden lehetőséget, hogy lehúzzák az AMD-t. Nem csodálkoznék rajta, ha szép összeggel támogatnának biztonsági cégeket, hogy minél több szakember vizsgálja az AMD procikat is.

Na meg elég megnézni a már megjelent sebezhetőségeket is. Sok Intel only. Nem állítom, hogy az AMD sebezhetetlen, de egyértelműen jóval kevesebb van benne.

(#73) exedoc


exedoc
senior tag

Az a baj, hogy nagyon ráfeküdtek erre a biztonsági rés kutatásra. Amíg ilyen intenzíven direkt kutatják, biztos, hogy mindig is találnak majd valamit. Most a Qualcomm lett a soros. Önmagában az android mint rendszer is elég szenzitív terület ilyen szempontból. Ez kemény menet lesz azért. Bankügyeket, pénzmozgást én továbbra sem merek intézni telefonról, nem is tettem soha. Persze sokszor jól jött volna, és okozott nem egyszer fejfájást, a "majd ha hazaérek" szitu, de sajnos ez van.

[ Szerkesztve ]

(#76) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a baj, hogy android eseten hol lehet talalni megbizhato forrast? A Play-en rendszeresen talalnak adathalasz appokat tucatjaval, szoval ami ma megbizhatonak latszik, holnap mar talan kemprogram.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#78) ollie válasza bambano (#66) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Neked nincs valami nagy tapasztalatod szoftverfejlesztésben, ugye?

***

(#82) cog777 válasza hcl (#45) üzenetére


cog777
senior tag

"Az amcsi kémszoftveres esetre valami linked van?"
Par link: index
The Wall Street Journal fizetos :/ de rakeresve a kulcsszavakra kidob a google tobb angol cikket is.

#56 Reggie
"Nem. Azert fizettem amit tud. Az autod sem mondja fel ev utan h nem lehet lehuzni az ablakot, oldjad meg maskeppen"
Ott is fizetsz evente, az evenkenti szakszervizzel, ami nem keves penz. Csak akkor garis az autod ha ez megvan. Raadasul "kopo alkatreszekre" nincs gari. Ugye mi NEM kopo alkatresz :D
Abban egyetertek hogy egy limitalt ideig elvarna az ember hogy mukodjon a cucc amit vesz az ember ... mondjuk 3 evig extra fizetes nelkul. Aztan en elvarnam (khm EU kotelezze a gyartokat) hogy valami extra penzert lehessen plusz tamogatast venni, ha jo a termek. Pl telefon eseten ha csereled az aksit, akkor meg megfeleloen mukodhet.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#83) Reggie0 válasza cog777 (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy mi tamogatott egy ember dontesetol es nem az anyag kopasatol fugg. Ha azt mondanak azert nem megy a felvetel, mert pont ott faradt el a nand cella, akkor lenne jo az analogiad.

(#84) hcl válasza Reggie0 (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És? A telefonod is tudja, csak esetleg nem a gyártó beépített appjával. felesleges ezen rugózni (Windowsban is került ki feature...)

Az Intel likak meg nem az elterjedtséggel vannak arányban, hanem azzal, hogy összecsapták az elágazásbecslőt. Az AMD ezért volt mindig kicsit lassabb, mert ott korrektebb munkát végeztek. És még így sem voltak sokkal rosszabbak a procik.

S/M-ból az AMD is érintett volt, de az ARM, Power, és még sok más architektúra is, csak mondjuk 1 bugból, amit mikrokód szinten simán meg lehetett oldani.
Meg aztán az Intelnél ott volt a Management Engine flaw is, ugye gyak. egy Minix OS a procin, ami tök frissítetlen csomó ideje, lyukas mint a sajt, és backdoor az egész rendszerre. (És már a P4-eken is volt, csak ott még a chipseten futott.)

Nem melleseg ilyesmit most tapasztalnal a Volkswagen userek :D Dízelbotrány utáni sw frissítéstől elvileg gyengébb lesz az autó...

"Pont ez a valasz, miert is nem frissitik az androidot."
Mármint kik?
És miért lenne szarabb? Én szerettem a 4.4.4-et, 5-6-os eszközöm nem volt (nem is bánom, elég öszvérek azok), de 7-8-9 igen (ugyanazon a Samsung S5-ön), és egyre jobb. Mondjuk amit lehet, az Lineage OS-ként használom ezekből, de a céges telefonomon gyári droid van, és ott is max. a Samsung hülyeségei zavarnak bele.
És napi WTF : a 7-8-9 között inkább az újabbakat éreztem gyorsabnak ugyanazon az eszközön (jó, az S5 elég erős, a Nexus7 2012-n meg a 7 és a 8 is tetű, de ember, mivel jött az ki... meg 1GB RAM :D )

@cog777 : Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) cog777 válasza ollie (#78) üzenetére


cog777
senior tag

"Neked nincs valami nagy tapasztalatod szoftverfejlesztésben, ugye?"
Azert a cegek elegge sarosak a minoseget illetoleg. Hihetetlenul tulvallaljak magukat es ugy kell "csodat csinalni" - ertsd, tartani a hataridoket.

Egyik cegnel :D keves fejleszo volt, csusztak rendesen aztan inkabb kiemeltek 4 fejlesztot menedzsernek :DD - hatha ugy jobban megy a munka. Hat... nem ment.
Lehet hogy a 10 igazgatobol otot el kellett volna kuldeni es a helyukre meg fejlesztot felvenni? :F

Ilyenkor jonne az hogy torvenyi kotelezettsegel rakenyszeriteni a cegeket hogy vagy vallalnak bizonyos ideju garanciat - azaz a fejlesztesi es tamogatasi modelljuket atalakitjak, vagy fizetnenek buntit... bar az MS fele kijavitok 1 hibat es kettot teszek bele modell sem igazan megfelelo.

Nekem van fejlesztesi tapasztalatom.

#83 Reggie
Csak erre reagaltam:
"Az autod sem mondja fel ev utan h nem lehet lehuzni az ablakot, oldjad meg maskeppen"
Ugyanis ha nem viszed el a szervizbe rendszeresen, akkor 1 ev utan hiaba mondod hogy mar pedig 5 ev gari van az auton, javitsak meg az ablakot. Nem fogjak.

Amugy egyetertek veled, jo lenne meghatarozott ideju gari extra koltsegek nelkul (gariztatas stb) mert en ugy vettem meg a termeket (autot pl, vagy telefont).

"Az, hogy mi tamogatott egy ember dontesetol es nem az anyag kopasatol fugg."
Hat, ha a CEO-n mulna, akkor semmi nem lenne. Lasd USA, fel ev gari :/
Ezt torvenyileg kellene szabalyozni.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#86) hcl válasza cog777 (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyet tudok érteni, anélkül hogy a szoftver belsejébe látnék, érezni, hogy össze van csapva egy csomó kód. Nem csak a MS-nál. Sima böngészős chat, vagy pl. Fb. képes kiterhelni egy core i procit 100%-ig? :S Böngészős Gmail-től megáll egy Core2?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) bambano válasza ollie (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A saját személyes szoftverfejlesztési tapasztalatom akkor számítana, ha én írnám a mobilok oprendszerét. De mivel nem én írom, így ez csak egy gagyi személyeskedési próbálkozás volt tőled.

Gyakorlatilag bárki bármit csinál, vagon szabálynak kell megfelelnie, amit be is hajtanak rajta. Ha például kifőzdém lenne (nincs), akkor a haccp-nek meg kellene felelnem. Mindenkin levernek egy vödör szabályt KIVÉVE a szoftvergyártókon. Miért? Lassan hetven éve programozunk nagyobb mennyiségben, mégis joga van a szoftverfejlesztőknek beleírni a végfelhasználói licenszbe, hogy as-is. Persze, vedd csak meg csilliárdokért a szoftveremet, de semmiféle garanciát nem vállalok rá. Miért? Ráadásul azt se tehetem meg, hogy másikat veszek, mert mind sz.r. Ezt nem lehet kartellként értelmezni? Megegyeznek, hogy egyik gyár se javítja ki, nem kell rá pénzt feccölni a profitból, ami megegyezésen alapuló piactorzító magatartás. Szerintem kartell.

A telefonom (sgs9) 300k+-os kategória. ma megkérdeztem a márkaboltban, a galaxy tab s7+ 5g 400k-s lesz. Ingyen vettem a telefonomat? NEM. Normális, hogy a telefon azelőtt rommá válik, hogy a könyvelésben leamortizáltam volna. NEEEEM!

egyébként kérdésedre konkrétan válaszolva: 5 diplomám van, és arra, amelyiket az elsődlegesnek tartok, az van írva, hogy okleveles programtervező matematikus.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) GeryFlash válasza bambano (#87) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyébként az mennyire zseni amikor a moderátor személyeskedik veled :DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#89) ollie válasza bambano (#87) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha van szoftverfejlesztési tapasztalatod tudhatnád, hogy rengeteg hiba a szoftverekben és ebből sok nem trehányság miatt van, és azt is, hogy nem létezik hibamentes szoftver (és nem, nem trehányság miatt).

A hsz-emet meg nem személyeskedésnek szántam, hanem egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ha valaki szoftverfejlesztés területén dolgozik, az nincs tisztában a fenti alapvető dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

***

(#90) Viktor77 válasza GeryFlash (#88) üzenetére


Viktor77
titán

Az viszont kevésbé zseni, hogy valakinek fogalma sincs róla mi az a személyeskedés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#91) Pingüino válasza ollie (#89) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az, hogy valaki dolgozik valahol, sajnos még nem jelenti, hogy ért is hozzá.

bambano Ez nem neked szólt, csak általános megállapítás.

(#92) Reggie0 válasza hcl (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ez a lenyeg h a nem beepitett appoknak is letiltottak.

(#93) Reggie0 válasza cog777 (#85) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg mindig huleseg, mert a meghibasodas az mas, mint a szandekos letiltas.

[ Szerkesztve ]

(#94) hcl válasza Reggie0 (#92) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor esetleg nem gondolod, hogy más van a háttérben? :D Pl. törvényi szabályozás... (Nem néztem utána, még sosem kellett felvennem. Bár még talán 7.x -en egyszer teszteltem a BT-s autórádiót, és felvettem a BT hangeszköz hangját.)

@ollie : Nem létezik, de törekedni lehet rá... Egyre kevésbé látom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) bambano válasza ollie (#89) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt a hibát követitek el rendszeresen, hogy összekeveritek a nem érti és a nem ért egyet fogalmakat.

csak a példa kedvéért: ha az általam írt számlázószoftver nem jól számolja ki a számla adatait, és erre az adóhatóság rájön, pofánvernek érte. ha az általam írt számlázószoftver nem jól számolta ki a számla adatait és beküldte a navnak, 20ms (tehát a másodperc egy-ötvened része) múlva a nav pofánver és 500 ezer forint/számla bírsággal fenyeget. én így programozok. és akkor is én fizetem a bírságot, ha egyébként a jogszabály olyan, hogy nem is lehet korrekt számlát kiállítani.

ehhez képest nyeljem le szó nélkül, hogy a "gyakori" oprendszer, a processzor, az ssl, a fene tudja mi tele van hibával? ennél sokkal nagyobb baj, hogy az a tény, hogy a szoftverek zöme lyukas, mint a szita, a vásárlók szerint NORMÁLIS... mi ez az elmebetegség?

de. a szoftverekben azért van rengeteg hiba, mert trehányok. ha nem lennének trehányok már 40 éve, akkor ma olyan tudású szoftvereink lennének, mint 10-15 éve, RENDESEN MEGÍRVA. és az lenne az általános, mint a fóccvágen id3-nál, hogyha olyan híg fekáliát adsz ki a kezedből, mint annak a kocsinak a szoftvere, akkor elhajtanak a rákba, mint a vw csoport szoftverfejlesztési vezetőjét. kapus vili meg nem a világ egyik leggazdagabb embere lenne, hanem koldus a golden gate híd alatt. kutler meg még mindig vms-t fejlesztene... és a digital vette volna meg a hp-t, nem fordítva... ( :) )

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#96) zsid válasza GeryFlash (#2) üzenetére


zsid
senior tag

Lenovo P2. Az utolsó kiadott biztonsági frissítés 2017 szeptember 1-es dátumú :DDD

<tRucKdriFteR>

(#97) cog777 válasza Reggie0 (#93) üzenetére


cog777
senior tag

:R az elejet nem olvastam. Azt hittem hogy a meghibasodasrol van szo...

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#98) makkmarce válasza ollie (#89) üzenetére


makkmarce
őstag

hogyne lenne trehányság, ne vicceljünk már
amit te mondasz, az pont a trehányok védekezése, és nem a hibamentes a kulcsszó
nincs hibamentes software, de :
1. legalább egy hozzáértőt azért tanácsadóként alkalmazzon már a cég a fejlesztés megtervezésekor
2. azt a nyomorult software-t ki kell küldeni akár külsős tesztcsapatnak, és velük is rommáteszteltetni .. igen ez pénzbe kerül, de megéri
3. odadobni koncnak és jutalmat kitűzni az etikus hackerenek, hogy még beta állapotban lőjjék szitává
4. tisztességesen ki kell javítani amiket jeleztek.
Igen, ez pénzbe kerül, meg a mocskos teszterek még eltolnák itt a megjelenést, a sok hiba miatt, emiatt a vezetőség, ha kettőt kattint és úgy látja, hogy kész, akkor már mehet is a marketing gépezet, ha meg megvette, már kit érdekel, hogy működik e.

Ne tudd meg milyen hálózati kommunikációkat kértek egyes megrendelők, amit végül el se vállaltam, mert egy 5 éves is rommátörte volna azt a fizetős chat alkalmazást.

okoskodom, tehát vagyok

(#99) makkmarce válasza bambano (#95) üzenetére


makkmarce
őstag

vw-nél más baj is volt, mert ahol 10.000 fejlesztő dolgozik 1 nyamvadt villanyautó software-en, az már a végitélet :W és még most sincs kész...

okoskodom, tehát vagyok

(#100) hcl válasza bambano (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erről írtam nemrég... 30-40 éve még az átgondoltságról szólt az informatika, ld. még Unix, és származékai, rakás onnan eredő szabvány. 10-20 éve meg már csak a profitról szól (a világ többi részével együtt).

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.