Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

szőnyegre ne sajnáld, kitudja meddig lesz a talp alá valód :)

hány nm?

(#2) tildy válasza JoeYi (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

16 nm kellene. Vendégszobának lesz csak használva , nomeg ha néha hazamegyek :)

Bútornál nem zavar, ha használt. Drága lenne a vadiúj.

A képeket apukám csinálta, elég rosszak fényviszonyok, de talán kivehető, hogy narancssárga márványos mintás a tapéta. Délután olyan, mintha nap ragyogna abból a szobából :)

tkazmer: Az europarkettnél láttam nem túl drágán süppedőset (de olyat én nem akarok:F)(jobboldal, fenn, 1100 Ft )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

szőnyegpadlót találtál valahol nagyon jót? kis átalakítás van mifelénk is tervbe véve, és kellene valamilyen jó minőségű és süppedős darab..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Sajnos a legtöbb jó dolog jó pénzbe is kerül. Tisztelet a kivételnek.
Mondjuk a 4 ezer forintos utp ajzat elég brutál ár... : o

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Háth a felújítás elég idő és pénzigényes dolog és ha netán az ember kicsit csökkentené a költségeit és romlik a minőség, az a későbbiek során visszaüthet többszörösen is! :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#6) tildy válasza Dany007 (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Nézz szét, sajna ilyen árak vannak legrandnál is, meg prodaxnál is.
Ilyesmit vettem

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Dany007 válasza tildy (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ez hihetetlenül durva.
A szőnyeg meg ilyesmi még hagyjám. 1000-1100Ft.-/m2 elmegy szerintem egy jó szőnyegért. 1500-2000ből meg már jobb parkettát is kapsz. Mondjuk Obisat : )
De ez... Dolgoztunk egy ismerősnek... Ő rakatott a házába 4000Ft.- os fali konnektor aljzatot, de az aluból volt, és egy 80 millát érő házba vette ezeket... Szal kemény...
Obi ? Baumax? Hasonló... Bár gondolom ez volt az első amit végigjártál...

(#8) tildy válasza Dany007 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Néztem én Tescoban is, meg neten is. Obiban lett véve.
De egy kontavill dupla konnektor is 1500-2000 ft, szóval...
3000 alatt utp aljzatot , ami ki is néz valahogy nem láttam(csak ilyen telefondobozszerűt) , fehéret meg nem akartam.

Csillárok sincsenek szépek (energiatakarékost vagyok csak hajlandó használni) , olcsón meg főleg nem. Abból megy vissza a régi , fehér gömb. Max óvatosan nyújtózkodunk :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Dany007 válasza tildy (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Hát meglepően durva árak vannak...
Bár én a helyedben, a heti egy ottalvás miatt nem szenvednék ennyit :)

(#10) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

nagyon jó színösszeállítás :C

(#11) tildy válasza Dany007 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszer kell rendberakni. Utána 15 évig jó lesz...Minimum. A mostani bútorok 30-50 évesek, ráadásul nem tetszenek, meg kicsika szekrények is. Ha úgy vesszük 2. otthonom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Dany007 válasza tildy (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, bútorilag okés. De festés meg miegymás, szőnyeg, az nem túl jó 15 éven át. 5-7 évig még talán. Szerintem.
Egyszer talán mi is elköltözünk és akkor nekem is lehetnek hasonló élményeim : )
De bele se gondoltam volna, hogy egy konnektorcsere több tízezres összeg lesz =/
Mondjuk én is úgy vagyok vele, hogy a víz-gáz-fűtésszerelésen kívül mindent magam csinálnék meg.
Nem vagyok egy szakember, meg kétbalkezes is picit, de ha a sajátomról lenne szó, és szépen lassan odafigyelve csinálnám akkor menne :)

(#13) tildy válasza Dany007 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

A szőnyeg meg a bútorok bírják, egyedül a fal volt necces.

84-ben költöztünk oda, 98-ban költöztem fel pestre, eddig jó volt . :U Egyedül a "gyerekágyak" mentek ki a szobából a többi minden maradt. Igaz 5 évente festeni kellett, mert repedt a fal, most is fel kellett húzatni egy helyen a plafont.
Szerencsére apukám ért a vilanyszereléshez, az egész lakás kábeleit ő húzta át, az a része legalább anyagköltségben van csak.
Igaz ebben közrejátszik szüleim elég szegények, a fürdőszobában a kád kb. 30 éves, és mióta kinn lakunk (25 éve) nem futotta sosem arra, hogy ki legyen csempéztetve (voltak fontosak dolgok is, pl.a tető megemelése, ajtócsere, kerítéscsere), ezért a fürdőszoba csak tapasztott, meszelt.
Ablakot is kellett volna cserélni, meg van süllyedve az egész, a bal teteje legalább 4-5 centivel magasabban van, mitn a jobboldali, de ha már cseráljük, akkor a másik szobában is kell (utcafronti a két szoba) , akkor már redőnyt is kell , erre meg 200-300 ezer forintjuk szüleimnek nincs.

A poén, hogy 1984-ben ennyiért vettük ezt a házat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Dany007 válasza tildy (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Heh, poén, hogy én 84 ben születtem xD

Mondjuk ja, egy teljes ház újrahúzás nem kis meló. Na azt se tudnám megcsinálni. Csak alap villanyszerelési munkákat talán.
300 jó sok pár új ablakért. Itt panelben olyan 120 körül cserélnek ki egy 1+ feleset vadi újra. Az hmm kb 6 talán 7 ablakot jelent. Persze van közte 120x120-as meg kisebb is.

(#15) tildy válasza Dany007 (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Ide ha műanyagot raksz elroppan , mert "mozog" a ház :D:D Vályog, ezért van egyfajta természetes "mozgása". Viccet félretéve : panelnál jár rá támogatás, amit általában közösen intéz a ház. Elvileg itt is járhatna rá , de mind a kivitelező, mind az ablak eladója kell rendelkezzen olyan papírral, hogy a támogatást vissza lehessen igényelni, és nekünk kell utánajárni.
Ezek az ablakok kb 180 cm X 150esek , 3 szárnyúak , darabja legalább 80 ezer Ft. Műanyagot nem vennénk. Plusz beszerelés, plusz új redőny csináltatása , mert az új ablakokat már nem gyártják ilyen 3-asban, hogy a régi redőny visszakerülhessen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Dany007 válasza tildy (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe... =/
Támogatás nálunk sincsen. Ez nem az a panel :D
Na de ja, ha nem műanyag akkor biztos több. Meg nagyobb is ahogy írod. Azt nem gondoltam volna, hogy mozog a ház : o (netán meglát és elfut xD )
btw a kerítés szép. Meg az a hatalmas fa. A redőnyt nem vágom mért kell cserélni. Ha már úgyis egyedi ablak lenne csináltatva, akkor gondolom bele lehetne tervezni a redőnyt is.

(#17) tildy válasza Dany007 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyedileg terveztetve még drágább az ablak :( Mindegy, msot jópár évig nem lesz sajnos cserélve, pedig anyuéknak szóltam, hogy megfinanszroznám.. De sok munka van vele... Ezért majd... MAjd legközelebb kb 10 év múlva.

:D Jogos:D Nem is fogok rá költeni. Amúgyis lassan már a saját otthonomat kéne tervezgetnem :D:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Dany007 válasza tildy (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Amíg jó addig ne költs rá 300 kilót... Nálunk ha délről fúj a szél, akkor az eső is befolyik... alapból ha fúj a szél akkor rángatja az ablakot meg süvít... Azt már mondanom se kell h hőszigetelése kb nulla :)

(#19) tildy


tildy
nagyúr

No, a padlószönyeg is megvásárlásra került, ugyanaz , mint a fenti képen, tehát amilyet szerettem volna eredetileg is :)
Szekrény is megvan, már csak kanapé hiányzik :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Mawyx válasza tildy (#19) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mik azok a plüssgenyók? :U :DDD

Sztem érdemes rendbehozni a szobát, még akkor is, ha baromi ritkán jár haza az ember, mert nem mindegy milyen közegben tölti az ember az amúgy is icipici idejét, ami van és sokáig kitart, nem kell évente ezt eljátszani. Én is pont mondtam, hogy mir elköltöztem otthonról, pont előtte lett rendbetéve a szobám, olyan színű lehetett amilyet szerettem volna, padlószőnyeg is, bútort én magam készítettem bele (egyiket csak)...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#21) tildy válasza Mawyx (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem szeretem a plüssgenyókat, pár kivétel azért akad :
-motkány (kedvenc rajzfilmfigurám)
-rénszarvas (norvégiai emlék)
-diplomaosztómra kapott talláros, szögletes sapis maci.
-és egy mókus
(a cápa le fog kerülni, nem is tudom miért raktam ki, kezem ügyében volt lehet.)

A többi meg olyan, amit kaptam.
Ez a polc jóval jellemzőbb rám (BP)
[link]

Amúgy szerencsés vagy, hogy ilyen jó kézügyességed van, és magadnak is meg tudsz csinálni egy bútort :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

A fal repedése ellen van egy jó és olcsó megoldás. Lehet venni az Obiban is akár műanyag hálót amit a vakoláskor kell felrakni a falra és arra kell rávakolni. Akkor nem fog repedni soha a fal utána, mivel felveszi a húzóerőket (bocs kijött az építőmérnök hallgatói dolog xD). Igaz drágább lesz az egész az újravakolás miatt de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#23) Eastman


Eastman
őstag

Szép lett, gratula!

...ahogy olvasom egész jó a 2009-es éved. Csak így tovább!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) tildy válasza D4rkAv3ng3r (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Újra lett vakolva. Dryvit háló került alá. Az újravakolás miatt így drágább lett, de megérte.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.