Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

wizz airrel olcsóból kijön nem?

(#2) Eastman


Eastman
őstag

De felmerült bennem az állampolgárság leadása is.

Ez fontos mondat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) JoeYi válasza Eastman (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

mondjuk érdekes jelenség lenne az bizti, mert brit állampolgársága még nincs, magyar se lenne, szóval igazi törvényi senkiföldjére kerülne :D Mondjuk akkor személyije és útlevele se lenne, és onnéttól kezdve meg még érdekesebb a szitu

(#5) tildy válasza JoeYi (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha időben megveszi az ember, igen. De vicces, hogy 10-20 ezret még mi költsünk rá , mert az állam egy magánszemély és egy cég által kötött szerződésbe önhatalmúlag belenyúl. És megteheti?! Ha kell még alkotmányt is módosít hozzá.

Sajnos az ország vezetése az állampolgárait nem becsüli, hülyének tekinti , bürokratikus akadályokkal szívatja orrba-szájba. Erre most mit lehet mondani?

Ha valamiből, akkor ebből nagyon elegem van.

Vak voltam, amíg ezeket nem láttam.

Kalandor: tudom , sajnos. A kettős állampolgárság alapból egy kitűzött cél volt, de lehet változik így majd a végén.

Örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint ti, ha csak ti lennétek, fel sem merülne ilyesmi bennem. De így?

Lauda: egyszerű, mit érdekel . Esmeinnek is, és nekem is befizetésem van mnypbe. Névre szóló számlánk, amit az általunk megjelelölt személy örökölhet, ha velünk valami történik. Mivel a magyar államban nem bízunk, nem szeretnénk, ha elvennék a pénzünket (mégha évtizedek múlva is jutnánk hozzá) . Lehet aprópénz lesz akkor, lényegtelen. Az elvvel van probléma, ezért érdekel bennünket.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Aki nem nyilatkozik, az alapbol visszalep az allamiba, vagy rosszul tudom? Amugy mit erdekel a magyar nyugdij, ha nem akarsz hazajonni?

(#7) Dany007 válasza Lauda (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Pont ez merült fel bennem is elsőre.

Ne stresszlejetek ilyeneken. Fölösleges. Főleg ha kinn akartok maradni. Márpedig kinn akartok maradni és nem csak 4-5 évig. Akkor meg nemtök mind1 az itthoni nyugdíj?
A párodnak is, mint nekem, majd 40 éve van még a nyugdíjig... Tudod hányszor fog az még addig megváltozni? :)
Másrészt úgy tudom, hogy X év külföldi munka után már onnan is kapsz majd nyugdíjat. Nem tudom pontosan 3-5-10 év munkaviszony kell? Tökmind1, mert ha ti kinn akartok élni akkor ez úgyis meglesz előbb utóbb. Szal azzal meg jóval jobban fogtok járni, mint az itthonival.
Btw tényleg a nyugdíj még annyira messze van, hogy kimondhatatlan. Nekem még 39 évem van hátra a nyugdíjig - ha a 65 éves határt vesszük - szerintem Esmennek sincs kevesebb :)
Szal e miatt stresszelni szerintem teljesen fölösleges. Nem ér meg egy hazautat onnan.

(#8) Tim82 válasza Lauda (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ez hülye kérdés volt. Az eddig mnyp-be befizetett összegéért attól függetlenül megdolgozott, hogy a jövőben melyik országban akar élni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) Gabás


Gabás
addikt

itt valami ellentmondás vagyon: a self-employed nem azt jelenti, hogy valaki nem dolgozik, hanem gyak. a mo-i egyéni vállakozó vagy szellemi szabafoglalkozású státusznak felel meg, így az ottani adóhatóság bocsáthat ki neki ilyen igazolást (gondolom munkáltatóira gondoltál, ezt sem írtad le), ha be van jelentve a tevékenysége (márpedig ez ugye kötelező)

(#10) Ivan15


Ivan15
senior tag

Van annyi megtakaristasa Esmein-nek Mo-n a mnyp-ban, hogy megerje emiatt bevallalni egy utat?

-A nyilatkozathoz egy internetröl letölthetö, kinyomtathato, kitöltendö, alairando nyilatkozat tetszene a legjobban. Olyanokat tartalmazna, hogy: szlavezetö nyugdijpenztar + azonosito, szemelyi szam, mostani lakcim. Szöveg, hogy en.... kijelentem, hogy .....mnyp-ban.... a tagsagomat megtartom
es egy alairas a vegen. Aztan vissza lehetne ezt postazni a nyilatkozatot az alairas utan. :B

-vagy otthoni rokonokat meghatalmazni egy internetröl letöltött kitöltött meghatalmazassal ami a meghatalmazottnak visszapostazhato es ö bemehet vele a hivatalba intezkedni
(sokan laknak messze konzulatustol, ha hiszitek, ha nem Nemetorszagban 2 (kettö) db konzulatus van. Az egyik Berlinben a masik Münchenben. Szerencsem van, hogy utobbiban elek, ha nem igy lenne es lazan 2x 6-800 km-t kellene utaznom, szarul esne am...

[ Szerkesztve ]

(#11) tildy válasza Gabás (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van, pótolom, munkáltatói igazolás kell.

-Self employed bejelentésével kapcsolatban másabbak a szabályok mint otthon, amíg nincs keresete, nem köteles bejelenteni magát.

Javítom ezt is -bár szerintem egyértelmű volt , hogy nincs munkahelye, de a saját projektjein dolgozik, önmagát foglalkozatja . Bár meglehet a self-employed használata a jogi forma miatt valóban nem szerencsés. Egyébként abban az esetben sem lettünk volna előrébb, ha van a HRMCtől papír.
Én így értettem:

"bocsánat, ez nem helyes kifejezés. Munkahelye nincs, self-employed (egyelőre kereset nélkül, és emiatt be sem jelentve) , saját businessét építi"
Csak nem akartam ennyire körülírni.

Többiek: Nem a befizetésről van szó itt, hanem ELVEKRŐL. Hogy az állam megzsarol , ha nem azt teszed, amit ő akar. Lehet zsebpénz lesz ez évek múltán, nem ez a lényeg, nagyon nem.

Danny007: egyelőre visszamenőlegesen nem jár rosszabbul, reményeink szerint pedig további befizetéseink nem lesznek. Az eddigi befizetésünket viszont nem akarjuk elveszteni.

Kalandor: már késő. Amikor ez az egész cirkusz elindult, már próbáltuk bebiztosítani magunkat erre az eshetőségre is. Január közepén megy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Lauda válasza Dany007 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

En sem foglalkozom a nyugdijjal. 32 eves leszek nem sokara, meg legalabb ennyi van hatra, szerintem hot mindegy mit csinalsz most, mert nem tudni milyen torvenyt hoznak 2 honap mulva. Azoknak lenyeges talan, akiknek 1-2 ev van hatra.

Tim82 Miert lenne hulye kerdes. Szerinted mennyire torolheti ki angliaban a magyar befizetett nyugdijjarulekaval?

Nem zsarol senkit es tulajdonkeppen nem is vesz el, hiszen a magannyugdjpenztarat is ezek vezettek be. Szoval amit akkor adott, azt veszi vissza, de ettol senkinek nem lesz kevesebb. :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007 válasza Tim82 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól tudom ha nem nyilatkozik akkor automatikusan átkerül az államiba, a magánból esetlegesen meglévő profit egy részét meg megkapja kp.-ben.
Ha viszont marad a magánba akkor a legtöbb esetben jóval rosszabbul járna. Bár ez egyénfüggő nemtudom.
Szóval sok értelmét nem látom. Eléggé kényszerített a helyzet...

@Lauda:

Szerintem akinek azért 10-15 éve van hátra, talán annak is számít a dolog. De tény, hogy nekünk akiknek 30-40 éve van még hátra biztos, hogy mind1.
Arról nem is beszélve, hogy én ugye 5 éve dolgozom, abból összesen ~ 1 évet nem voltam bejelentve, szal arra a maradék 4 évre sok hozamom biztosan nincsen.
És ha jól sejtem Esm egyetemet is végzett, ergo még kevesebb munkaviszonya lehet, mint nekem, ergo még ennél is kevesebb lehet a hozama ha egyáltalán van valamennyi.

Keresztanyám munkatársa mesélte, neki valami ~ 750.000 forintos hozamot hoztak a ki mnyp-nál. Ebből ő kerek 30 ezret kap kézhez! Mert a többi levonták neki ilyen-olyan kezelési ktg. meg egyéb címen... Szóval nem kicsit lepődött meg amikor mindez kiderült. Pedig ő már közelíti az 50-et... Szal...

[ Szerkesztve ]

(#15) Eastman


Eastman
őstag

Ne adja Isten, hogy kettétörjenek az álmaid kedves tildy! Egy dolog biztos, magyarnak születtél és ide mindig hazajöhetsz, itt otthon vagy. Kereshetsz több ezer fontot - szívemből kívánom, hogy így legyen - az az ázott vályogház a kis darab magyar földön a tiéd, tiétek. Becsüld meg!

Kormányok jönnek, kormányok mennek, törvények, rendeletek változnak. A magyarság az egyik legnagyobb érték. Azért vagy most ott, azért dolgozol ott, mert küzdöttél, tehetséges vagy és másképpen gondolkodsz mint a föld többi népének a fiai. Ezt ne feledd!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) keIdor válasza Ivan15 (#10) üzenetére


keIdor
titán

Tényleg nem sok. Legalább még 1-2 nagyvárosban igazán lehetne... (Köln, Hamburg)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Ivan15 válasza Kalandor (#14) üzenetére


Ivan15
senior tag

hogy ez mekkora hülyeseg igy.

Ha pl Köln-ben elnek kb. Münchentöl es Berlintöl is lenne 2x500 km az ut....

[ Szerkesztve ]

(#18) Lauda válasza Dany007 (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon sok az a 10-15 ev is szerintem. Itt honapok alatt barmi valtozhat, nem tudsz jo dontest hozni. Foleg azert sem, mert az allam ugy jatszik a penzekkel ahogy akar.

(#19) Gabás válasza tildy (#11) üzenetére


Gabás
addikt

törvény az törvény... Márpedig tényleg az a törvény, hogy 90 napon túli tartózkodás esetén be kell jelenteni magad valamilyen (az általad említett) jogcímen, és ez az egész EU-ban így van. Más kérdés, hogy ezt nem nagyon ellenőrzik, de ilyen hivatalos ügyekben előjön

(#20) tildy válasza Eastman (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem vitatom a felelősségem a dologban, de nem érzem otthonomnak, több okból sem.
Örülök, ha valaki másképp érez amikor visszaérkezik:)

Édesapám volt ilyen, neki aztán mindegy volt , hol élt, ha ott jól érezte magát (akár az NDKban, akár otthon).

Ha valaki kérdez Magyarországról (munkatársammal beszélgettünk minap pl.) akkor mindig azt mondom, csodálatos tájak, jó bor, isteni kaják, és gyógyvizek. Csodálatos, gyönyörű ország. Érdekes, de változatos és kifejező nyelvvel. ;) Nem kéne elherdálni.

Gabás: mindketten voltunk az önkormányzatnál a jegyzőnél . Bejelentettük. Kérdeztük valami nyilatkozat kell erről tennünk? Azt mondták nem. Tudom, hibásak vagyunk, hogy akkor ott nem vertük az asztalt , hogy de mi tudjuk ám, és az a törvény, hogy kell (azért ez is vicces, nem? Neki ez lenne a munkája.) Most első dolgunk lesz ezt is elintézni.

De a változatosság kedvéért erre is rákérdeztem a konzulnál: nem fogadják el ( egy rózsaszín kis papírt adnak vissza a lakcímbejelentésnél , ha tartósan külföldön tartózkodsz) .

Munkáltatói szerződés ,vagy iskolai igazolás kell, vagy ha kiküldetésben van, akkor arról papír.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Ivan15 válasza keIdor (#16) üzenetére


Ivan15
senior tag

Pedig No hatalmas: pl Bajororszagban 12,5 millio ember el, több mint Mo-n összesen.
Franciaorszagban ami szinten nagy gondolom csak Parizsban van magyar kozulatus. Aki az orszag masik feleben lakik sziv...

(#23) keIdor válasza Ivan15 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, hogy az, de pl. Franciaország ugye még nagyobb és aki Marseille-nél él az tényleg megszívta, ahogy írtad is.:) Lehet egyszerűbb ha lemegy Rómába. (már ha ott van konzulátus..)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) tildy válasza keIdor (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott viszont nem tehet nyilatkozatot. Mert nem Olaszországban dolgozik, nem ott él .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Ivan15 válasza keIdor (#23) üzenetére


Ivan15
senior tag

Es ebben meg nincs benne az a 2x2,5 ora mire az ember gyalog megtalal es odautazik egy cimhez varoson belül. Pl Berlinben, Parizsban varoson belül onmagaban több oras lenne utazas (a cimig). Gondoljatok pl. az utazasi idökre csak Budapesten belül több ora
-mennyivel egyszerübb lenne postan feladni a nyilatkozatot (pl egy alairashitelesites utan)

[ Szerkesztve ]

(#26) Eastman válasza tildy (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Nem érzed otthonodnak, de az otthonod. Itt pl. teljes joggal ráverhetsz az asztalra, ha az állam elherdálja a pénzed. ...és nem leszel egyedül.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) keIdor válasza tildy (#24) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk ha már Európai Unió ezzel igazán csinálhatnának valamit... pl. egy Malmöinek sokkal egyszerűbb lenne átugrani Koppenhágába Stockholm helyett...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) tildy válasza Eastman (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nem, idén már nem vagyok adófizető (így etikusnak sem érezném) , a tartós külföldön tartózkodással pedig elvesztem az állandó magyar lakcímem, így a szavazati jogom is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Gabás válasza tildy (#20) üzenetére


Gabás
addikt

ha rendelkezett eu-s regisztrációs kártyával, akkor viszont tényleg nem értem, akkor már csak az asztalcsapkodás marad...

(#30) aXXon


aXXon
senior tag

Nem feltétlen ide tartozik, de a hozzászólásokat olvasgatva felmerült bennem egy kérdés : ha nem nyilatkozom a tagságról, tehát átlépek az államiba, akkor elveszik az eddigi mnyp megtakarításom? Azért kérdem, mert egy két ember hozzászólásából ez jött át nekem, a tévéből viszont más folyik, nekem meg fogalmam nincs, hogy mit higyjek és már elég sokat összetarháltam nekik...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#31) Dany007 válasza aXXon (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, nem veszik el.
Én úgy tudom, legalábbis úgy értettem, hogy aki:

marad magánnyugdíjpénztáránál annak megy minden a régiben azzal a kivétellel, hogy X százalékot ezentúl az államnak fog fizetni a nyugdíjjárulékából, amiből viszont nem kap majd semmit.
Aki meg visszamegy az államiba az az egész nyugdíjjárulékát az államnak fizeti és a végén az állam fogja a nyugdíját fizetni.
Ami eddig összejött annak az infláció fölötti részét megkapod kp-ben.

Ezért nemértem továbbra sem, hogy Tildyéknek ez mért olyan fontos dolog? Nem hinném, hogy a párja abban a pár évben amit bejelentve dolgozott olyan irdatlan megtakarítást halmozott volna föl, hogy érdemes lenne lépni az ügyben.

(#32) Ivan15 válasza Kalandor (#22) üzenetére


Ivan15
senior tag

Pl. szerencsetlen Köln-ben el.
a konulatus 4 napot van nyitva a heten 9-12h-ig
Ahhoz, hogy szerencsetlen odaerjen elözö nap este fel kell szallnia az IC-re (570 km) kb. 6-7 ora este a vonaton (alvas helyett) -es erdemes ezen felül meg kb. 2 orat rahagynia a varoson belüli keresgelesre (a hajnali hidegben).
Oda- vissza a kaland (ha nem nez varost, es rögtön indul vissza egy IC) 18 ora alatt megvan. Költseg: kb. 250€ Autoval olcsobb kb. a fele, de idöben kb. ugyanaz, talan 16 ora alatt sikerülhet...
Alairashitelesites (ha postan fel lehetne adni a nyilatkozatot) 30-40€ +postaktg 2€ :N

[ Szerkesztve ]

(#33) tildy válasza aXXon (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg, azt mondják, 2012 végére létrehoznak az államiban is egyéni számlákat, amire a 8-10 százalékos befizetésed majd megy. Több nézőpontból nézhető a dolog , mindenesetre kevésbé nyomon követhető a befizetésed, illetve nem ebből a befizetésedből számolódik majd a nyugdíjad .

Danny: aki marad, annak a munkáltatója ugyanúgy fizeti az eddig is fizetett 24%ot, cserébe ezért egyrészt nem jogosult az államtól nyugdíjra dacára a befizetett 24%nak, másrészt a szolgálati ideje sem nő tovább. Az eddigi befizetéseit nem érinti.
Amúgy olvass privit, leírtam már ott is , itt is és a magánynyugdíjas topikban is, miért fontos ez nekünk.
Nem a befizetett összegen vana lényeg, a befizetésünk nekünk már nem fog növekedni, szogálati időt remélhetőleg nem szerzünk többet otthon. Nem erről van szó.De ha gondolod ide is beírhatom még egyszer , miért lényeges ez számunkra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Dany007 válasza tildy (#33) üzenetére


Dany007
veterán

"aki marad, annak a munkáltatója ugyanúgy fizeti az eddig is fizetett 24%ot, cserébe ezért egyrészt nem jogosult az államtól nyugdíjra dacára a befizetett 24%nak, másrészt a szolgálati ideje sem nő tovább. Az eddigi befizetéseit nem érinti."

Igen erre akartam én is célozni. A lényeg, hogy nem kicsit kényszerített a helyzet. Nemsokan vannak akik jól járnának azzal ha maradnának a magánnál.
A többit meg elolvastam :)

(#35) Tim82 válasza Lauda (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

Konkrétan azt mondtad, hogy mivel Angliában fog élni, miért nem szarja le, hogy lenyúlják a magyarországi mnyp befizetéseit, amikhez attól függetlenül joga van, hogy melyik országban él. Ez nem kicsit nonszensz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) tildy válasza Dany007 (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Rendben, azért hogy a többiek is lássák , miért döntünk így, miért maradunk mnyp tagok:

1. Szabadon örökölhető,kedvezményezett révén , nem csak házastársak által. Ez nekünk fontos .

2. Elvek. Egy magánszerződést bont fel jogtalanul, a beleegyezésünk nélkül a kormány, ergo bármit megtehet, erre mi egy fillért nem bíznánk.

3. Mivel mi befizetők már remélhetőleg többet nem leszünk, szeretnénk, ha nem ömölne feneketlen kútba a pénzünk. Az a miénk. Még akkor is, ha 40 év múlva jutunk hozzá. Tim jól leírta.

4. Esmeinnek kb 3 év munkaviszonya van. Nekem majdnem 12 (98-as az mnyp belépésem) , de ebből sok diákmunka is volt , meg csak nyaranta dolgoztam , számoljunk inkább héttel, vagy nyolccal. Nem örülnénk, ha elveszne.

5. Mivel több befizetésünk nem lesz odahaza, így a jövőbeni dolgok nem, csak a múltbeliek, és a múltbéli befizetéseink számítanak.

6.Külföldön élők nyugdíja több dologból is összetevődik, elég összetett.
"A nyugdíjat úgy kalkulálják, hogy (1) először kiszámítják a helyben lerótt tb-befizetések alapján a dolgozónak ott járó nyugdíjat, majd (2) azt, hogy a dolgozó által valamennyi EU-tagország területén összesen ledolgozott éveknek mennyi nyugdíj felelne meg az egyes országokban, ha valamennyi évet abban az országban dolgozta volna le.

Ezt követően e második összegből leképezik a ténylegesen ott ledolgozott évekre járó nyugdíjat. Amelyik magasabb az (1) és (2) módon kiszámított nyugdíjösszeg közül, azt kell folyósítania minden érintett országnak - vagy nemzetközi átutalással, vagy az adott országban nyitott bankszámlára (a nyugdíjazott döntésének megfelelően). Az átutaláshoz a CF88 (CT és a CF(N)394K jelű nyomtatványokat kell kitölteni."

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Lauda válasza Tim82 (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem teljesen mindegy mit csinal, az a penz le lesz nyulva igy vagy ugy.

(#38) Ivan15 válasza Lauda (#37) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ebben az is a kellemetlen, hogy az alacsonyabb marado tagletszam miatt nehany mnyp-zarni fog. Na egy ilyen esetben a tagnak 30 napja van hogy MEGINT SZEMELYESEN nyilatkozzon, melyik mnyp-ba vezesse at a felszamolo a penzet. Ha nem nyilatkozik 30 napon belül szemelyesen, az allami kezelesbe vezetik a megtakaritasat. Ennek megint idö es ktg...(Sokan elnek Amerikaban is)
Egyesekre -külföldön elöket erint ez szarabbul- tehat megegy ut varhato a közeljövöben...
Ha egy valtozas kb. 20 ev mulva törtenik es (nem akarok rosszat) de egy ilyen level nem talalja meg, lekesi a 30 napot, 20 ev megtakaritasat vesziti el -ugy, hogy nem tudott rola...

Hossztavon az allame lesz ez a penz .. ... (mert az idö mulasaval egyre valoszinübb, hogy nem talal meg egy hir Mo-rol, mert a szülök pl meghalhatnak a köv 30 evben es nem tudjak tovabbitani a levelet (nem morbidsag) stb)

[ Szerkesztve ]

(#39) Tim82 válasza Lauda (#37) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az eddigi befizetései megmentésére van lehetősége, éljen vele, hiszen az ő esetében ráadásul nincs is szó arról, hogy érdemben tudna vagy akarna élni az állami nyugdíjrendszerben való maradás "előnyeivel". Úgyhogy (ebben legalábbis) tökéletesen egyet tudok érteni Tildyvel és Esmeinnel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40) Lauda válasza Ivan15 (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Epp ez az, szerintem ez megint ilyen altatasi akcio, had nyilatkozzon az user, had higgye, hogy donthet valamirol is. Kis ido mulva meg a nyugdjpenztari lovekat is bedontik az allami kutba. Ahogy letrehoztak ezt az egeszet, ugyan ugy meg is szuntethetik. Azt csinalnak, amit akarnak. Meg is mondta nemreg egyik politikus (nevet direkt nem irom), hogy semmifele magan szerzodes nem lesz es lehet erosebb az allami rendszernel es a nyugdij illetve egeszsegugy allami kezben kell hogy mukodjon.

Tim82 Termeszetesen tegye meg, amit lehet, de en nem vennek ra merget, hogy abbol egy fillert is latni fog.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ivan15 válasza Lauda (#40) üzenetére


Ivan15
senior tag

Nem, annak aki Mo-n van az kepben van es kepben is marad... ott nincs ilyen gond, ha kell 15 x nyilatkozik a köv. 20 evben...
Es pont ez nem tetszik Mo-gal kapcsolatban, hogy össze vissza valtoztatnak, es az ember a vegen külföldröl orakat kell hogy eltöltsön azzal, hogy kepbe kerüljön, hogy most eppen melyik iranybol tamadjak meg a megtakaritasat, a tulajdonat
Öszinten a francnak van kedve Mo-gal foglalkozni, de kenytelen vagyok ujra es ujra, mert keptelenek vmit hosszutavon ...

(#42) tildy válasza Lauda (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezzel kb. pont azt mondod, hogy a magyar államban nem lehet megbízni.
Ez is az egyik oka a döntésünknek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Lauda válasza Ivan15 (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Es ha 2 het mulva azt mondjak, kell az allamnak a penz, volt nincs magannyugdjpenztar, akkor mirol nyilatkozunk? :) Ne legyen soha, de igencsak log a levegoben.

(#44) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyugtasd meg Magad, nem csak a külföldre szakadt magyarokat tekinti másodrangúnak a magyar állam, hanem az itthonmaradtakat is.

https://www.coreinfinity.tech

(#45) tildy válasza sh4d0w (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos. :( :( :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) #47053824 válasza tildy (#45) üzenetére


#47053824
törölt tag

Egészen megdöbbentő, hogy vannak olyan emberek, akik egy aktuális kormány bizonyos döntése után (mert egy nagyon kis szűk, kint élő munkanélküli rétegre nem gondolva, feltételeket állítottak fel a nyilatkozattételt illetően) azon gondolkodnak, hogy lemondanak állampolgárságukról.

(#47) Ivan15 válasza #47053824 (#46) üzenetére


Ivan15
senior tag

nehany 100 embert erint ez igy az igaz -azokat akik tenyleg nyilatkozni is akarnak (nehany 100x 1-1,5m Ft kis penz az allamkasszaban :U ) Mindegy

"egy aktuális kormány bizonyos döntése"...
A köv aktualis kormany megint strukuralis valtozasokkal fog fenyegetni (es az ellenkezö iranyba probal indulni), Elkepeszt, hogy most is az a duma, hogy a következö 1 , x ev lesz a legnehezebb, csak birjatok :DDD (mar 25 eve ez megy :C ). Elkepesztö, hogy nem kepesek önmagukat visszafogni, valahogy leepiteni

Sztem Tildy-nek mas serelmei is vannak, ezek most ebben az ügyben bugyognak elö. Nekem ugy tünik, mintha utalna az orszagot ugy ahogy van :U

[ Szerkesztve ]

(#48) Ivan15 válasza Ivan15 (#47) üzenetére


Ivan15
senior tag

egyebkent nekem is vannak Mo-rol döbbenetes elmenyeim -meghozza sok- de kinek nincsen :D :R

(#49) tildy válasza #47053824 (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

A Magyar közlönyben nem írják konkrétan milyen iratokra van szükség , ezenkívül említik a tartósan külföldön tartózkodó személyt is. Így legyen okos az ember.

Ivan15: Igen, más sérelmeim is előbugyognak. Az, ami történt legutóbb, mikor teljes áron akartam íratni vényköteles gyógyszert odahaza, vagy amilyen mutyizás megy hivatalokban, ahogy az állami kórházban kezeltek odahaza stb. Igen.

De a világ összes kincséért sem mondanék le a magyar ételekről , a magyar tájról, a vizekről, és a magyar nyelvről. (és még sorolhatnám).

Nem az országot utálom (nem is tenném) , hanem sok dolgot , ami otthon - valljuk be jópár dolog -rosszul működik, és nem is látszik a változás.

Hozzászóló kérésére módosítva.

[ Módosította: philoxenia ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Ivan15 válasza tildy (#49) üzenetére


Ivan15
senior tag

taplra magyar hijjja haza! (mnyp)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.