Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Turbolada II válasza bullseye (#97) üzenetére


Turbolada II
őstag

:C

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#102) Psychonaut válasza amanoba (#100) üzenetére


Psychonaut
addikt

Itt meg a csorobbak is Adidas/Nike melegitoben es cipoben nyomulnak. Legalabbis akiket en lattam.

(#103) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Beszédes kép következik. [link]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#104) Motion_Blur válasza Psychonaut (#102) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze, ezek nem nincstelenek:

indexes cikkből:

"Egyébként szó sincs itt arról, ami a 80-as években volt, itt most egyszerűen lop, aki tud, amit tud. Nem frusztráció szülte tiltakozás zajlik, konkrétan szervezett lopás, fosztogatás van. Tegnap a BBC szerint több helyen szervezetten furgonokkal hordták el az árut az elektronikai boltokból (aki éhezik, az ugye tévét lop és nem ennivalót)."

A retek klubon meg a csigatv-n természetesen ennek pont az ellenkezőjét mondták be...

Turbolada II: köszi a linket, erre számítottam kb

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#105) danih válasza amanoba (#95) üzenetére


danih
addikt

Nagyon szép a kontraszt a két link képei között.
Remélem, mindenki látja.

(#106) Turbolada II válasza Motion_Blur (#104) üzenetére


Turbolada II
őstag

Los Angeles 1992. Elég komoly hasonlóság van a két esemény között. Még a GTA San Andreas is feldolgozta Los Angeles történelmének ezen "szép" fejezetét.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#107) Mawyx válasza Turbolada II (#98) üzenetére


Mawyx
senior tag

ezt szépen megfogalmaztad :C nekem is feltűnt :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#108) proci985 válasza Motion_Blur (#104) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet nem hallottak még BBC live feedről.

egyébként engem az is meglepett, hogy blueberryken szervezkednek... namost, egy éhezőnek honnan lenne -eléggé drága- üzleti mobilja?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109) darál0w


darál0w
Jómunkásember

[link]

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#110) Turbolada II válasza darál0w (#109) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ezzel a Heineken rendesen leírta magát. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#111) Turbolada II válasza darál0w (#109) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az is komoly volt ahogy a Bang&Olufsen üzletet próbálták kirabolni.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#112) Crystalheart válasza Dany007 (#87) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én a helyükben már most kezdeném építeni a nevelőtáborokat.

Mod: Nekünk magyaroknak is le kell vonni ebből a tanulságot. Milyen szintű szociális háló kell, milyen szintű határozottság a rendőrség részéről. Itthon ilyen nem történhet meg, az angolok pedig... hát megszívták. Visszacsinálni nehéz lesz, az a réteg, ami ilyenre vetemedik, nehezen válik a társadalom hasznos tagjává.

[ Szerkesztve ]

(#113) Cthulhu Dawn válasza amanoba (#95) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A KFC előtt azok a fosztogató csirkefogók?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#114) adalbert1 válasza amanoba (#100) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért 1-2 márkás ruha még nem egyenlő a jóléttel...

(#115) darál0w válasza adalbert1 (#114) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de abban megegyezhetünk, hogy aki adidas cuccokban szaladgál, az biztos nem éhezik.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#116) Crystalheart válasza darál0w (#115) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát kérlek, én sem toprongyosan mászkálok az utcán. :D

De azért Londonban csak nincsenek tömegek akkora kilátástalanságban, ha még bevándorlók is találnak munkát.

(#117) proci985 válasza adalbert1 (#114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

de ha olyan rosszul élnek, akkor miért a Sony és a Bang&Olufsen volt célpont?

abban egyébként igazad van, hogy arányaiban nem annyira drágák a márkás ruhák (pl a kajához képest), főleg utolsó leárazásoknál. viszont nem nyomorgókról van szó.

Crystalheart: főleg, hogy a segély Angliában akkora, hogy adott esetben jobban megéri otthon ülni, mint dolgozni.

kilátástalanság van, de egészen másképp.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118) amanoba válasza adalbert1 (#114) üzenetére


amanoba
őstag

nem, szerintem itt egyszerűen arról lehet szó, hogy kurtítják az ingyen élést / segélyt nevezzük bárminek, és ez nem tetszik nekik, és erre úgy viselkedik a fiatalság, mint egy hisztis óvodáskorú gyerek. csapkod, üt, vág, dühöng...lehet, hogy annak idején ez a rész kimaradt a nevelésükből, és nem tudnak megbirkózni a helyzettel, a koruknak megfelelő szellemi érettséget feltételezve... :U

#113 Cthulhu Dawn: biztos nem kajálnak kendővel a szájuk előtt, kapucnival a fejükön.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#119) darál0w válasza Crystalheart (#116) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jo...de ha arra kerülne sor, te mit vinnél?
kaját vagy TVt? :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#120) Zolás válasza darál0w (#119) üzenetére


Zolás
addikt

Először TV-t aztán kaját, hiszen a TV előtt kajálni a legjobb :DDD :P

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#121) Kassadin válasza Crystalheart (#112) üzenetére


Kassadin
addikt

Én arra leszek kíváncsi hogy nálunk mi lesz, amikor ilyesmi fog bekövetkezni.

(#122) Huma válasza alibaba78 (#60) üzenetére


Huma
addikt

16000 rendőr párszáz fosztogató ellen? Csak gratulálni tudok az angolok tehetetlenségének. :C
Vicc az egész. Ennyit a liberális elvekről. Mindig is zsákutcának tartottam és íme, itt a bizonyíték, hogy igazam volt.
Pár gyerekkori pofon sok mindent megoldhat.
Európára ráférne egy háború, hogy újra gatyába rázódjon és régi önmaga lehessen. Nagyon elpuhultunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#123) Dany007 válasza proci985 (#117) üzenetére


Dany007
veterán

Az mondjuk számomra is egyértelmű, hogy nem nyomorgókról van szó.
Leginkább abból, hogy mindenféle okostelefonon meg tableten szervezik a balhékat.

Aki annyira nyomorban él, annak még a nagy nyugaton se telik tabletre, esetleg egy gagyibb okostelefonra még talán, de azt is kétlem.

Az LCD tv lopásban is van ráció. Hiszen a tévét a későbbiekben pénzzé tudja tenni, amiből esetleg kaját vesz majd. És több pénzt tud szerezni egy ilyen lopott lcd tévével, mint amennyi kaját el tud lopni ugyan akkora energia befektetéssel.
Tehát egy LCD tévét elcipel félkézben, és az árából mondjuk vesz egy havi kaját. Viszont azt a havi kajamennyiséget nem tudná félkézben elvinni :)

De ettől függetlenül ha az ember éhezik akkor első a kaja. Az biztos. Persze nem muszáj éhezni, hogy nyomorban éljenek. Viszont az, hogy okostelefonon és tableteken szervezkednek, plusz furgonnal szervezetten pakolnak ki egy elektronikai boltot, az inkább a bűnözés, a sok pénzszerzés vágyára utal, mintsem a megélhetési minimum megteremtésére.
Szóval lehet, hogy lesüllyedtek, esetleg alsóbb rétegekből valók, de szerintem - már amennyire ennyiből meg lehet ítélni - nem nyomorban élnek.

Szimpla bűnözők, akik ellen a rendőröknek ha kell erőszakkal is fel kell(!) lépniük. Hiszen ez a dolguk. A társadalomban a rendőrök vannak felruházva azzal a hatalommal, hogy a bűnözők ellen erőszakot is alkalmazhatnak. Márpedig ez a helyzet már régóta nem tüntetés. "Szimpla" csoportos bűnelkövetés, garázdaság stb... Meg merném kockáztatni, hogy ha a helyzet adott, akkor akár éles lőszert is bevethetnének, bár ez csak olaj lenne a tűzre.
De amúgy normál esetben ha a bűnöző nem engedelmeskedik a rendőrnek, esetleg elfut vagy ellenáll akkor a rendőr alkalmazhat erőszakot. Akkor itt is lehetne, csak épp tömegek ellenit.

[ Szerkesztve ]

(#124) Crystalheart válasza darál0w (#119) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, persze, nem azért írtam, csak a ruha nem tesz semmit. :) Az én lábbelim is 50 ezres kategória, csak nem most vettük.

Dany007: Én mindig meglepődtem azon, hogy a nyugati filmekben mindig az van, hogy katasztrófa esetén kirámolják a boltokat. De ezek szerint nyugaton ez a mentalitás jellemző. Mi meg itt az elmaradott keleten... :D (A japánok meg sorban állnak a földrengés után is.)

[ Szerkesztve ]

(#125) Kassadin válasza Huma (#122) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért lenne jó ha háború lenne? Gondolom tisztában vagy vele hogy az mivel jár a civilek életében...

Cthulhu Dawn: Lehet. Mondjuk én arra gondoltam hogy itthon az emberek egyszer megunják hogy birkáknak nézzék őket.

#127: Én annyira nem lennék boldog, ha éheznem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#126) Cthulhu Dawn válasza Kassadin (#121) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nálunk valószínűleg mindenkit levízágyúznának a g*cibe. Nálunk a pajzsos rendőrök kergetik végig az utcán a focihuligánokat, nem fordítva.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#127) Huma válasza Crystalheart (#124) üzenetére


Huma
addikt

Na jó, de a japánok alapból abnormálisak. Látszik, hogy közünk van hozzájuk. :D

Kassadin: Pontosan tudom. Nem azt mondtam, hogy jó lenne, csak azt hogy végre helyretenné azt a fene nagy liberalizmust ami (többek között) lassan tönkreteszi Európát.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#128) Motion_Blur válasza Dany007 (#123) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyetértek. Pár suhancot leszednének, lehet abbamaradna a "tüntetés" ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#129) bullseye válasza Huma (#122) üzenetére


bullseye
addikt

háború esetén ugye ajánlhatlak magam helyett halottnak? ha már ennyire érdekelt vagy a dologban...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#130) Kassadin válasza bullseye (#129) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez a másik. Csak nem akartam ezt a durva dolgot leírni.

(#131) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Irracionális, hogy a rendőrség, ami azért van, hogy rendet tartson, sakkban tartsa a bűnözőket, képtelen ellátni a feladatát. Hová tűnt a határozott, kemény fellépés a karhatalom embereiből? :F

Szívfájdalom nélkül tűzparancsot adnék a rendőröknek. Sorozzák meg a kis bűnöző palántákat gumilövedékkel. Aztán egy-egy gyomros mindegyiknek a rabmobilba tuszkolásuk előtt. ;]

Illogikus, hogy a taknyosok megszervezett, erőszakos akciókat hajthatnak végre heccből, mert "uncsiznak", de a rendőröknek nincs joguk ezt keményen megtorolni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#132) proci985 válasza bullseye (#129) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

helyettem is. azt meg úgy néz ki egyeseknek még mindig nem sikerült felfognia, hogy háborúból a harcoló felek még soha nem jöttek ki pozitívan. a svéd és svájci jóléti állam is nagyban köszönhető annak, hogy kimaradtak a második világháborúból. meg az elsőből is.

más: látom páran nagyon tisztában vannak a nyugati liberalizmussal. kérdés: éltetek ott, vagy csak hallottátok valahonnan, hogy hogy működik?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133) emvy válasza Huma (#122) üzenetére


emvy
nagyúr

Remelem orulnel, amikor a hugodat megeroszakolnak, apadat meg legeppuskaznak a haboru kozben.

A nagy zsakutcad jelenleg egyebkent a vilag egyik legmagasabb eletszinvonalat biztosito helye. Legyszives mutass valami mukodo peldat a 'nem zsakutcara'.

while (!sleep) sheep++;

(#134) userZ


userZ
tag

Félelmetes ez az egész, mégpedig azért, mert a mostani fosztogatók többnyire fiatalok, akiket persze lehet, hogy a szervezett bűnözés irányít már, de ezek a fiatalok (bőrszínre, fajra, társadalmi rétegre vegyesen) most rákapnak a bűnözés, a könnyen szerzett javak ízére.
Nehéz ellenük fellépni, hisz könnyen bárhol összeáll pár tucat tiniből álló tróger banda, és kipakolnak egy boltot.
Egy törött kirakat, ami mögött ott virít a sok áhított motyó, a bámészkodókat is könnyen "elcsábítja".
Most az üzleteknek, az embereknek saját maguknak kell megvédeniük az értékeiket, mert az utcán sincs biztonságban jelenleg senki, és már úgy hallottam lakásokba, házakba is betörnek. Minden üzlet és ember mellett meg nem állhat rendőr. Én biztos gumilövedékkel lövetném a fosztogatókat ha rajtam múlna. Remélem nem egy mad max világ kialakulásának első napjai a mostani angliai események! :(

Stop the Earth, I want to get off!

(#135) Huma válasza bullseye (#129) üzenetére


Huma
addikt

Kassadinnal egybeveszlek ha nem gond.

Nos sajnos, de nemet kell mondanom. Nem szándékozom csak úgy meghalni. Főleg nem más helyett.
Amennyiben mégis meghalok akkor az két okból lehetséges.
1: Életképtelen vagyok
2: Szerencsétlen vagyok.

A kettes biztos, az egyes még függőben. Ha az egyes miatt halok meg akkor az volt a természet rendje. Ennyi.
Nem az az ember vagyok aki annyira 20 ujjal kapaszkodik az életbe, hogy feladjon minden mást.

Az a baj, hogy az emberek elfelejtették azt hogy állatok vagyunk és megpróbálnak olyan eszméket erőltetni amik nem működőképesek. Egy háború ráébresztené arra Európát, hogy az emberiség túlnyomó része még mindig nem lépett túl az állati ösztönei gyarló részén.
A liberalizmussal csak egyetlen egy probléma van. Az, hogy egy utópisztikus világ kéne ahhoz, hogy működőképes legyen.

emvy: Apám halott. Hugom nincsen csak egy nővérem. Ha őt megerőszakolnák akkor megölném azt aki tette.
Nem zsákutca?: Fogas kérdés. Alapjába véve az emberiség nagyrésze el van cseszve. Rengeteg ország van a földön és én csak egy töredékét ismerem viszonylag behatóan.
Az biztos, hogy a demokrácia sz@r. Igazából a diktatúra az ami jól működhet. Csak ahhoz egy olyan diktátor kell aki erkölcsös és a nép érdekeit tartja szem előtt.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#136) Motion_Blur válasza userZ (#134) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez az egész valahol ott kezdődik, hogy az iskolában a tanár nem adhat egy fülest a kölöknek, sőt a diákok köpködik, verik a tanárokat. Sajnos ide vezet a fene nagy liberalizmus. Ezeket a srácokat valszeg soha nem tanították tiszteletre, fegyelemere és semmiért nem vonták őket felelősségre. Azt csinálnak amit akarnak és most úgy döntöttek hogy törnek zúznak. A politikusok meg nem merik kiadni a tűzparancsot a rendőröknek, vicc...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#137) proci985 válasza Motion_Blur (#136) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem, ez nem ott kezdődik. az ott kezdődik, hogy otthon nem lett a gyerek megtanítva arra, hogy nem köpködjük a tanárt.

felelősség, tisztelet, azt otthon kellett volna kezdeni. na itt kezdődik a probléma: gyerek 7 éves mire bekerül az iskolába, köpköd, nevelhetetlen, tanár mit csináljon mégis? menjen el a szülőhöz és a szavaiddal élve "adjon neki fülest", mert a társas viselkedés alapjait nem sikerült a gyerekkel elsajáttítatni?

büntetés... ha az iskola, munka nem jelent semmit, akkor mégis, mivel kéne motiválni? azzal, hogy a szülő ül otthon donáldkacsaként, aztán mégis megélnek? miért akarna többet? követendő példa megvan, rossz esetben erre elsajátít egy olyan szociolektust, amivel munkát nem kap, viselkedési minta megvan, iskolában meg bukik, hiszen minek erőlködni, úgyis meg fog élni. a szociolektusa/öltözködése miatt pedig garantált, hogy fog negatív visszajelzésekkel találkozni folyamatosan.

attól, hogy megveri a rendőr, mi lenne jobb? felfogja, hogy mi történik? nem, ellenben megtanulja, hogy a rendőrt utálni kell, mert zavarni merte az élete medrében.

tűzparancstól meg aztán tényleg jobb lenne, csak olaj lenne a tűzre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#138) amanoba válasza Motion_Blur (#136) üzenetére


amanoba
őstag

igazából a tanárnak nem kellene verekednie, hogy fegyelmezzen, ezt a "tudatot" nagy részben otthonról kellene hozni a diáknak..legalábbis felénk így ment.

#137 proci985: de nem teheti fel a tanár a kezét, ugyanúgy, mint ahogy most sem kéne a rendőröknek behátrálni,.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#139) Kassadin válasza Huma (#135) üzenetére


Kassadin
addikt

A háború semmit sem old meg.

(#140) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Elképesztő, hogy a szülészeteken nem adnak használati útmutatót a gyerek mellé. :U Szülnek ész nélkül a leányanyák és a dolgozó nők is. Egy gyereket nevelni kell, különben dudva (állat) lesz belőle.

Szerk.: Az ember nagyon kegyetlen tud lenni, és meglepően kegyetlen a gyermekeivel is. :( Ugyanis egy kisgyermek számára a folytonos elutasítás, mert "anya vagy apa fáradt" nincs erejük, idejük beszélgetni a gyerekkel, meghallgatni stb. jobban fáj egy nagy pofonnál is. A gyermek sosem tapasztalja meg a biztonságot és a bizalmat. :( Aztán ezeket a töréseket később nem lehet helyrehozni.
Nem szabad gyermeket vállalni, ha tudjuk, hogy nem lesz időnk foglalkozni vele!

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#141) Crystalheart válasza proci985 (#137) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mégis mit kellene most tenni, ha nem agresszívabban föllépni a huligánok ellen? :) Ezek már el vannak szúrva, csak ütni lehet őket.

(#142) whitezo88


whitezo88
nagyúr

NA, ellenük nyugodtan lehet úgy fellépni, mint Kadhafi a békés tüntetők ellen. Ezek vadállatok, lumpenek, semmirekellők.
még politikai háttere sincs, mert itt ami volt 2006-ban azért annak kicsi volt.

[ Szerkesztve ]

(#143) darál0w válasza Crystalheart (#141) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pontosan...nekik már késő.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#144) Crystalheart válasza Algieba (#140) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Nem szabad gyermeket vállalni, ha tudjuk, hogy nem lesz időnk foglalkozni vele!"

Ja, nem lesz mindenkiből zseni, akit még katalizál is a magára hagyatottság és a magány... :DDD

(#145) Algieba válasza Crystalheart (#144) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A magány és az elhagyatottság felfalja a lelket. Méreg mind a kettő. Tudom, mert megtapasztaltam a hatásukat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#146) Cthulhu Dawn válasza Algieba (#140) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hol érdekli az őket, csak jöjjön a pulyákért a segílyke.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#147) proci985 válasza Crystalheart (#141) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Ezek már el vannak szúrva, csak ütni lehet őket."

ezzel csak egy baj van: az angol államháztartásnak baromi sokba kerültek. valamint a kiadási oldal mellett sajnos megjelenik az is, hogy kiesik a bevétel, tehát duplán negatív a mérleg. mivel elég sokan vannak, ezért is fontos kitalálni, hogy mivel lehetne:
1.: visszaterelni legalább egy részüket a dolgozó társadalomba
2.: megakadályozni, hogy további társadalmi csoportok (fiatalabbak közül) is eljussanak erre a pontra

Lehetne őket ütni, de itt most nagyon sok pénzről és potenciális munkaerőről van szó. Azzal, hogy szétverik a tüntetést, attól még nem biztos, hogy az egyes pont teljesülne, a kettesre viszont garantáltan nem lenne hatás, sőt (ld a rendőrökkel szembeni bizalmatlanság bizonyos társadalmi csoportoknál). Szóval komoly érdek, hogy legalább az "elmegy dolgozni, és nem segélyből él" szintre integrálják őket.

A probléma adott. Lehetne őket ütni, de az megintcsak sokba kerülne, és a társadalmi megítélése se biztos, hogy pozitív lenne. Az elsődleges most természetesen a tüntetés feloszlatása (ez megy, folyamatosan nő a vádemelések száma), viszont ideje nekiállni hosszú távra is gondolkodni.

darál0w: 65 éves várható életkorral egy 15-25évesnél azért nagyon sokba kerül azt mondani, hogy neki már késő. főleg, ha sok ilyen van.

amanoba: a rendőrök hátrálása valószínűleg a taktika része. bőven lehetne rosszabb a felkelés, és jelenleg úgy néz ki, hogy a politikai taktika a tüntetők totális komprommitálására megy ki. lehet, hogy meg lehetne őket most fogni, de hosszú távon az is érdek legyen, hogy épeszű ember az UKban ne szimpatizáljon az utcákon lévőkkel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#148) dabadab válasza Motion_Blur (#136) üzenetére


dabadab
titán

Bezzeg, amikor meg lehetett pofozni a gyerekeket az iskolaba, az milyen jo vilag volt, nem ilyen piti kis fosztogatasokban eltek ki magukat, hanem rendes vilaghaborukat csinaltak. :U

DRM is theft

(#149) Huma válasza Kassadin (#139) üzenetére


Huma
addikt

Ez nem olyan biztos.

Az tény, hogy a közemberek szívják meg a dolgot. Nekik kell harcolniuk. Ők halnak meg. Nem a fejesek akik a bunkerek mélyén csücsülnek vagy háborús bűnösként tengetik a napjaikat dél-Amerikában.

Az a baj, hogy az emberiség még mindig nem nőtt túl a törzsi közösségen. Azon a szinten még működőképes lenne a társadalom. Sajnos a technológiánk és az eszméink túlhaladtak rajtunk.

dabadab:
Azért ne ferdíts. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz.
Az hogy a tanár fenyíthetett igenis jó dolog volt. A Makarenkói pofonról gondolom hallottál már. Hasonló az elv.
A mai liberális világnézet működésképtelen és ezt a következtetést rengeteg dologból leszűrhetjük.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#150) Kassadin válasza Algieba (#140) üzenetére


Kassadin
addikt

F@sza hogy te ezt így gondolod, csak ott Angliában sokan inkább szülik halomra a gyerekeket, minthogy elmennének dolgozni. Segélyből is meg lehet élni.

Huma: Ez fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.