Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) danih válasza tildy (#50) üzenetére


danih
addikt

Reméljük, hogy ott nem fognak gyújtogatni... jó pihenést!

(#52) userZ


userZ
tag

Kíváncsi vagyok meddig fajulnak az események...anarchy in the uk :Y

Stop the Earth, I want to get off!

(#53) Mawyx válasza tildy (#50) üzenetére


Mawyx
senior tag

jajjdejó, imádom Madridot :))

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#54) Mawyx válasza tildy (#50) üzenetére


Mawyx
senior tag

Későn írom, de hátha, szívesség kellene, facebookon írtam.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#55) Kassadin válasza DEJVID (#49) üzenetére


Kassadin
addikt

Értelmezz már szöveget. Nem azt írtam hogy a rendőri túlkapás dicséretes, csak vannak olyan videók is fent, amin a turisták nyugodtan sétálgatnak a tüntetők mellett(gondolom jó bulinak fogták fel), aztán csodálkoznak ha ők is kapnak könnygázt meg verést.

(#56) alibaba78 válasza darál0w (#14) üzenetére


alibaba78
őstag

Igen, illetve majdnem. Egy bekes tuntetest szerveztek a meghalt Mark Duggan emlekere, ami atcsapott randalirozasba. Kulonbozo infok szerint egy 16 eves kezdte el az egeszet, amire szinte mindenki kaphato volt. Egyik ismerosom, aki hackney-ben lakik mondta, hogy a szegenysegre is hivatkoznak, amikor boltokat tornek fel. Allitolag a London eye is celpontban van.

[ Szerkesztve ]

(#57) proci985 válasza alibaba78 (#56) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, kell valami indok. azt mégse mondhatják, hogy xboxért mentünk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most néztem a híradót, azt nyilatkozta egy helyi hölgy hogy ezek legfőképp 14-15 éves kis tacskók. Illetve a polgármester nyilatkozatából is azt lehetett érzékelni hogy többségében 18 év alattiakról van szó.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#59) Kassadin válasza Motion_Blur (#58) üzenetére


Kassadin
addikt

Ahhoz képest eléggé sikerült szétcincálni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#60) alibaba78 válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


alibaba78
őstag

Kerdezte az egyik riporter, de erre az volt a valasz, ugyanazt el tudjak erni a rendorseggel is. 16000 rendort vezenyeltek ma az utcakra. Aki szabadsagon volt (es elerheto) azt behivtak.

(#61) DopeBob válasza userZ (#52) üzenetére


DopeBob
addikt

(#63) Motion_Blur válasza Kalandor (#62) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pont ezért furcsa, mert ez nem Dél-Amerika :)
Gondolom ezek a tizenévesek nem éheznek és nem Kalasnyikovval mászkálnak 24/7.

Jó az aláírásod :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#64) rt06 válasza Motion_Blur (#63) üzenetére


rt06
veterán

imho nem azon van a hangsuly, hogy delamerika, vagy london, hanem hogy a fiatal kor miatt nem feltetlenul (ugy) merik fel tetteik kovetkezmenyeit

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#65) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ezen beszámolók alapján nagyrészt feketék balhéznak.

"Hatalmas fekete közösségek élnek önkormányzati tömblakásokban, jellemzően ott, ahol ma gombostűket látsz a térképen a múlt éjjel után. A mai tinédzserek Londonban mindent megkaptak, a segélyekből vígan meg lehet élni, - még mindig - és semmit sem kell tenni érte. Generációk nőnek fel úgy, hogy soha a büdös életben nem kellett elmenni dolgozniuk. Felnőni látszik egy no control generáció. Szó nincs kilátástalanság miatt felkelő fiatalokról, nagy valószínűséggel nem is ismerik a kilátastalanság szót. Unatkozó, jövőkép nélküli emberekről van szó, akik nem számolnak a tetteik következményeivel. Egy hete kezdődött a nyári szünet, az utcák egy hete tele vannak gyerekekkel, de eddig nem nagyon jöttek rá, mit kezdjenek magukkal. A morális alapok teljes hiánya vezetett ide, és ettől igazán szomorú Anglia jövője, az új generáció a szuper szociális védőhálóban felnőve, azt csinál, amit akar. Néha úgy fest, a bevándorlók változtatják meg az angol fiatalokat és nem fordítva."

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#66) Vakegérke válasza Motion_Blur (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

És még én vagyok rasszista tildy szerint.

Hát tessék, saját bőrén tapasztalhatná meg a vibráló félelmet, ha nem ment volna nyaralni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) Motion_Blur válasza Vakegérke (#66) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze hogy az vagy, mindenki az aki nem agymosott liberális :K

Erre is meglesz a magyarázat nem kell aggódni..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#68) danih válasza Vakegérke (#66) üzenetére


danih
addikt

Egy dolog a rasszizmus, másik az empirikus tapasztalat.
Elhívnám őket gyújtogatni egyet a Rózsadombra, lássák ezt "ott fönt" is a megmondóemberek.

(#69) Vakegérke válasza danih (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Könnyen rásütik a rasszista jelzőt azokra, akik saját bőrükön érezték, érzik a fajidegen fenyegetettséget, és ezt szóvá is merték tenni.

Kérdem én, akik annyira kiállnak a rasszok védelméért, laktak valaha a szomszédjukban? Élvezték közelségüket, avagy sírtak miattuk?
Közel sem egészséges, ha annak jár a szája, aki nem érezte testközelből az agresszív fenyegetést, és örülhet, ha ép bőrrel megúszta.

Rasszista lettem, mert tildy két írásom kapcsán annak minősített.
Ez az egyik. Pusztán az volt a bajom, hogy divatból kínai a közeg, és a csaj gebe. Hát persze, hogy rasszista vagyok.
Ez meg a másik, ahol az volt a bajom, hogy egy felfuvalkodott, nagyképű senki többre tartotta magát, mint azokat, akiket hazánk lányai kedvesüknek fogadtak.

Lám, tildy is betojt. Persze mentegeti álláspontját, mely szerint tuti nem rassz kérdése:
"Mielott jonnenek paran azzal, hogy tuti feketek: Nem. Vegyesen vannak feher brittek, arabok , feketek koztuk, illetve valoszinuleg mas nemzetiseguek is."
Nos igen. Ha levonjuk a fehér briteket, szinte nem is csökken a létszám.

Csak egy kis lecke lenne arra, hogy miként lehetne rasszista tildy, ha egyáltalán itthon(?) lenne.
Itthon? Gyökértelen, nincs támaszték.
Ha pedig nem ment volna nyaralni, kóstolót kapott volna abból, hogy miként lehet akár ő is rasszista.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) Motion_Blur válasza Vakegérke (#69) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is megnézném mit mondanának ezek az önjelölt emberi jogi aktivisták így járnának: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71) Mawyx válasza Vakegérke (#69) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szoktalak érteni, de most nem fogom a fonalat. tildy vagy fél évvel ezelőtt megvette a jegyeket, eltervezte az utat. Tudom, mert én is nagy utazó vagyok... Nem arról van szó, hogy kitört a balhé Londonban, ő meg hanyatthomlok menekült és arrébbrepült egyből Európa másik felébe :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#72) bullseye válasza Vakegérke (#69) üzenetére


bullseye
addikt

Jajj, ne haragudj, nem tudtuk, hogy téged folyamatosan terrorizáltak a feketék és kínaiak, akkor nem is kell még mindig magyaráznod a többször átírt topikindítódat, mert minden teljesen rendben, ha benned ilyen fajidegen fenyegetettségi félelem fenekedig.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#73) Psychonaut válasza Vakegérke (#69) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat szvsz teljesen mindegy, hogy milyen borszinuek/szarmazasuak ezek az emberek. Itt most nem ezen van a hangsuly, hanem azon, amit csinalnak. Az pedig barmilyen etnikumhoz meltatlan, szanalmas es elfogadhatatlan.

(#74) dabadab válasza Motion_Blur (#65) üzenetére


dabadab
titán

Ez valahogy lemaradt a végéről, gondolom csak egészen véletlenül:
"Ja és nem, nem csak bevándorló gyerekek buliznak, vannak velük fehér angol gyerkőcök is szép számmal."

DRM is theft

(#75) Motion_Blur válasza dabadab (#74) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Direkt hagytam le, hogy legyen mit írnod :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#76) Dany007


Dany007
veterán

Na ma néztem híradót. Láttam pár képet Londonról...
Hááát... Ezek olyan primitívek hogy az már fáj... Mutatták ahogy pár gyerek rácsimpaszkodva próbálja letépni az lcd tv-t az egyik üzlet faláról. De vagy hárman feszegették, amikor odament egy másik gyerek és ráugrott a tévére... Szánalom, kb mint a majmok az állatkertben.
Remélem lezúzzák őket. Bár mutattak olyan felvételt is, ahol a rendőrök pajzs mögött szépen hátráltak. Ahogy mentek az állatok feléjük, ők úgy hátráltak és gyakorlatilag semmit sem csináltak és semmit sem ért, hogy ott voltak.

Ezt mondjuk Londonról nem hittem volna. De hát ezek szerint ott is vannak problémák nem csak a "balkánon".

(#77) Hasek válasza Vakegérke (#69) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Hát most ezért akár szégyellheted is magad. Amint más háza táján bajok vannak, egyből jössz és rákezdessz, hogy "ekkor és ekkor ezt meg azt mondtad rám, és most ezért aztán megtapasztalod ám, hogy milyen igaz is az amit én mondtam". Most őszintén. Szerinted érdekli? Téged érdekelne, hogy más mit prédikál, mikor mondjuk két utcányira a házadtól, már gyújtogatnak a huligánok?

Nevezhetnélek akár kárörvendőnek is, nem lőnék vele nagyon mellé. :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#78) bullseye válasza Dany007 (#76) üzenetére


bullseye
addikt

g8 és társai során láthattad/láthatod mi megy a fejlett nyugati országokban. pláne amikor félúton összefutnak a kommunisták, anarchisták és a szélsőjobb...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#79) Gergő_ válasza Dany007 (#76) üzenetére


Gergő_
őstag

Ha lelőnének 20 semmirevaló kamaszt, abból még nagyobb feszültség lenne.
Olyan könnygáz kéne ezeknek amitől napokig nem térnek észhez. Meg jól sz@rrávernék őket a rendőrök gumibottal mint itthon a régi szép? időkben. :(

(#80) Motion_Blur válasza Gergő_ (#79) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Meg jól sz@rrávernék őket a rendőrök gumibottal mint itthon a régi szép? időkben."

Marha szép idők voltak...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#81) Gergő_ válasza Motion_Blur (#80) üzenetére


Gergő_
őstag

Azért raktam oda a kérdőjelet, legalább rend volt ebben a tekintetben.

(#82) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most már értékelem anyánk kemény kezű nevelését. Mindig adta a pofont, amikor tiszteletlenségen kapott minket.
Az ultraliberális gyereknevelés egy nagy #&@@, láthatjuk az eredménytelenségét. :W
Anyánk nem vert minket. De tudta, hogy a neveléshez kell egy kis erőszak. A határokat keményen ki kell jelölni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#83) Vakegérke válasza Hasek (#77) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagyok kárörvendő. Ám a rám sütött bélyeg bánt, és ugye ha "mondjuk két utcányira a házadtól, már gyújtogatnak a huligánok", máris másként fekszik a leányzó, ugye?

Nincs kárörvendés. Megtapasztalás lenne, ha az engem rasszistának tituláló éppen nem nyaralna, és átélné a fenyegetettséget, amelyet már oly sokan átéltek a világ kulturáltabb felén.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) Gergő_ válasza Algieba (#82) üzenetére


Gergő_
őstag

Ennek semmi köze a liberális gondolkodáshoz, annak zanzásítva éppen az a vetülete, hogy ne vedd el azt ami nem a tiéd az sosem volt és sosem lesz közös. Ezek a huligánok szerintem semmilyen értékrendet sem sajátítottak el igazán, most pedig tombolnak. Nem lehet velük mit csinálni, mert nem elég egészséges a társadalom, hogy elfogadja a megfelelő módszereket. Ilyen esetekben kellene alkalmazni gumilövedéket és testi fenyítést nem a békés tüntetőkkel szemben, mint itthon. Persze itthon sem azokat szedték ki akik autót égettek.

(#85) proof88


proof88
addikt

egy tisztesseges csaladapa sem fegyvert nem hord maganal - de hordhatok magamnál és lehetek tisztességes családapa :U

(#86) Motion_Blur válasza Gergő_ (#84) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem hinném hogy a rendőrök 'mernének' lőni, ez alapján:

"..Északkelet-Londonban már nem is járőröznek a rendőrök, ott a bandák, bandatagok (főleg feketék) már ingyen használják a buszt, metrót, akármit, senki nem mer szólni egy szót sem. Ez van most is csak szervezetten, nagyobb volumenben."

Sajnos ismerős a szitu, déli és észak-keleti országrészben nálunk is ez van..
Tapasztaltam, idei nyaralásomon is..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#87) Dany007 válasza Gergő_ (#79) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, de az itthoni 2006-os helyzet ló***r se volt ehhez képest!
Nálunk mégis volt lövedék, meg vízágyú meg hasonlók...
Itt meg azt látni, hogy mennek a tüntetők, előttük meg hasonló tempóban hátrálnak a rohamrendőrök. Kb. mint Dr. House mozgó differenciál közben :D

(#88) Kassadin válasza proof88 (#85) üzenetére


Kassadin
addikt

Az a "családapa" rálőtt egy rendőrre, szóval lehet ezzel kötötte össze tildy a dolgot.

(#89) alibaba78 válasza Vakegérke (#66) üzenetére


alibaba78
őstag

Maradtal volna inkabb csendben. Mindenkinek jobb lett volna. [link]

[ Szerkesztve ]

(#90) Hasek válasza Vakegérke (#83) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

A rád sütött bélyeg bánt? De hisz épp Te igazolod, hogy az vagy, mint aminek mondanak. Rasszista megállapításokat írsz, de közben kikéred magadnak, ha rasszistának neveznek. Ez nonszensz. Te csak azt akarod, hogy neki rossz legyen, hátha annak hatására majd rasszistává lesz, tehát majd belátja, hogy érveid esetleg helyesek. Viszont itt az a probléma, hogy "te azt akarod, hogy neki rossz legyen...". Ez szégyelnivaló dolog.

"Nincs kárörvendés. Megtapasztalás lenne, ha az engem rasszistának tituláló éppen nem nyaralna, és átélné a fenyegetettséget, amelyet már oly sokan átéltek a világ kulturáltabb felén." - Megtapasztalás lenne részéről, viszont ez részedről rosszakarás. Ha nem értesz egyet a nézeteivel, akkor mond meg neki. Érvelj. De mindezt akkor, amikor szó van róla. Ne később tudálékoskodj neki, mikor esetleg baj van(mint jelen helyzetben), hogy "na most megtapasztalhatod", mert egyrészről - mint már írtam - ilyen helyzetben nyílván nem kíváncsi a meglátásaidra, másrészt pedig - mint már szintén írtam - részedről ez kárörvendés, rosszakarás.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#91) dabadab válasza Vakegérke (#69) üzenetére


dabadab
titán

Ezt írod: "érzik a fajidegen fenyegetettséget" majd ezek után hosszasan lamentálsz azon, hogy rasszistának neveztek.
Ehhez szerintem semmit nem kell hozzáfűzni.

DRM is theft

(#92) proof88 válasza Kassadin (#88) üzenetére


proof88
addikt

persze azt meg is értem csak kicsit kétes a fogalmazás számomra :D de amúgy mindegy csak megjegyzés volt mert nem a témához szóltam konkrétan :D

(#93) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kezem magasba tartva feladom. Tuti szemét rasszista vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94) bullseye válasza dabadab (#91) üzenetére


bullseye
addikt

hát nem érted, hogy ő nem fajgyűlölő, hanem kifejezetten fajvédő? ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#95) amanoba


amanoba
őstag

képek és képek

döbbenet :Y

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#96) darál0w válasza alibaba78 (#56) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezzel tisztelegnek a zsiványnak...mert az volt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#97) bullseye válasza amanoba (#95) üzenetére


bullseye
addikt

A harmadik képen azt a szemüveges szakállkás fickót ismerem!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#98) Turbolada II válasza amanoba (#95) üzenetére


Turbolada II
őstag

Micsoda barátságos arcok. :DDD

A második sorozat fehéregyensúlya cseppet magasabb. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#99) darál0w válasza amanoba (#95) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

van itt minden színű ember...és mindent visznek.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#100) amanoba válasza Turbolada II (#98) üzenetére


amanoba
őstag

igen..

úgy általában végignézve a képeket a legtöbbről nem az jön le, hogy lecsúszott elszegényedett emberekről van itt szó. :U

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.