Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Thome válasza D1Rect (#17) üzenetére


Thome
addikt

Hát igen, de legalább eddig 1-2 kivétellel 20 off hsz van... :U

(#20) Crystalheart: Úgy vagyok vele, hogy azért itt is akad 1-2 értelmes és okos arc... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Crystalheart válasza Thome (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, csak jogász kevés. :P

(#23) Raucher válasza Thome (#1) üzenetére


Raucher
tag

Most komolyan.

Egy eljárás akkor is lefolyik ellened, ha otthon ölted meg a betörőt. Tisztázni kell körülményéket. Ha csak lépre csalsz valakit, akkor nem önvédelem.

Ha a boncoláson megállapítják, legalább egy tucat halálos ütést kapott az elkövető - áldozat. Hosszabb jutalomüdülésre számíthatsz valamelyik erre szakosodott intézményben.

Mint a régi viccben.

A tárgyaláson kérdez a bíró:

- Amikor az áldozat belépett az ön szobájába mi történ?

- Éppen almát hámoztam, amikor jött a Béla. Elcsúszott egy szelet almahéjon és belezuhant a késembe.

- A többi, szám szerint 42 további késszúrás, hogyan keletkezett?

- Bíró Úr, a Béla többször megpróbált felállni, de az almahéjon mindig visszaesett.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#24) Z86 válasza Dany007 (#6) üzenetére


Z86
őstag

Én nem szúrnám csak úgy alapból le, mert semmi kedvem bíróságra járni, meg a börtönt kockáztatni.
De beverném az orrát az biztos (bár ha 30 kg-mal nagyobb nálam akkor lehet nem).

Tessék ezt elolvasni:
Lelőheted, ha bemászik a kerítéseden?
:)

(#25) Dany007 válasza Z86 (#24) üzenetére


Dany007
veterán

oh en tudom hogy nem loheted le csakugy. De en nem kockaztatnek.
Lehet h csak rabolni jott es ha meglat elfut. De lehet ha meglat elokapja a kest es leszur vagy lelo. Arra akartam csak utalni, hogy ilyen esetbeb a legrobbszor nincs ido merlegelni. Stresszhelyzetben amugyis mindenki maskepp reagalja le. Beindul egy vedelmi oszton stb...
Es ha az ember ugy veli az elete a tet nem fog a jovobeli birosagi utakon agonizalni mikozben betoro van a lakasban...

(#26) Иван válasza Z86 (#24) üzenetére


Иван
őstag

A "lelőném" kategória azért necces, mert fegyverbirtokláshoz elég sok engedély, adminisztráció meg minden izé kell.

Persze elméletben azért van fegyvered, hogy megvédhesd magad, szóval valamilyen törvény erre biztos van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) Thome válasza Raucher (#23) üzenetére


Thome
addikt

Ez már csak a túlbonyolítása a saját gondolatmenetemnek, én csak arra gondoltam, hogy 1db szúrás, mondjuk pont hason (mert nekem rontott, pl), ebbe belehal, s engem lecsuknak? Akkor akár mintha nem is létezne ez a törvény. :U

(#28) kmisi99 válasza Thome (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Az alapján amit Z86 linkelt be ha már feltételezed hogy az életedre törhet jogosan megölheted. Olvasd át az alapján szerintem tisztázódik a kérdésed.

(#29) Raucher válasza Thome (#27) üzenetére


Raucher
tag

Mondom. Minden esetben kivizsgálják a halálesetet.
Egy rosszul hangzó válasszal magadra zúdítod az igazságszolgáltatást.
Ha összefüggésbe lehet hozni ezt a témát, és egy konkrét esetet, veled, akkor nagyon nehezen áll meg a jogos védekezés esete.

Egy hasszúrásba nem egyszerű bele halni.* Neked meg azonnal kell mentőt és rendőrt hívnod, miközben elsősegélyt kell adnod legjobb tudásod szerint.

* A japán rituális öngyilkosságban, két irányban vágták meg a hasfalat, hogy sérüljenek a belső szervek. Ez fájdalmas és lassú halál. Ezért egy segítő lefejezte a rituálé végrehajtóját.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#30) Иван válasza Raucher (#29) üzenetére


Иван
őstag

És ha reflekszből ráhúzom és beadom neki a heccsátot? ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Raucher válasza Иван (#30) üzenetére


Raucher
tag

Akkor győztél.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#32) Иван válasza Raucher (#31) üzenetére


Иван
őstag

Lehet TK is. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) lapa


lapa
veterán

nem kell mérlegelned, ha éjszaka, csoportosan vagy fegyverrel jönnek. akkor bármit alkalmazhatsz a közvetlen életveszély (és ez fontos) elhárítására. természetesen vékony a határ, de ha nem látod a kezét és agresszíven lép fel, akkor jogosan feltételezheted, hogy azért ilyen magabiztos mert van valami bökő nála.

az nem közvetlen életveszély, hogy a részeg rádesik.

utólag bizonyítékokat hamisítani nagyon nem jó ötlet, az egyből kimeríti a rosszhiszeműséget. ha te a lehetőségekhez képest józanul és nem túlzásba esve jártál el (lásd 42 késszúrás csöppet sok) akkor a jelenlegiek szerint nem lehet nagy baj. természetesen te a betörővel szemben sem léphetsz fel támadólag. meg mérlegelni illik van-e más lehetőség (szomszédok felverése hangos kiáltásokkal, elmenekülés, akármi).

én így értettem a dolgot, tán fn-en vagy hvg-n volt nemrég filozofálás, mindjárt rákeresek.

(#34) Thome


Thome
addikt

Köszi a válaszokat, ezek már hasznosabbak!

Még egyszer kijelentem, nem történt semmi, csak a "mi lett volna, ha" esetén elgondolkodtam! :R

(#35) shaft72


shaft72
tag

Az éjszaka fegyverrel érkező tolvajt meg lehet ölni. 2500 éve így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.