Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Megnyitom. :R

Ezt néztem, de nem tudom mire menne vele:

[ Szerkesztve ]

(#2) Kiki18 válasza Thome (#1) üzenetére


Kiki18
őstag

Ilyen szemüveget hordott egy gimis osztálytársnőm (10+ éve)

Ő azért hordta elméletileg, mert homályosan látott, ez viszont segítette a szemét a megfelelő fókuszálásban (kvázi tornáztatta)
Az én véleményem az, hogy el kellene menni egy optikushoz, vagy olyan helyre ahol szemvizsgálat alapján készítik a szemüveget.
Ott akár ha csak elmeséled a sztorit, biztosan lesz valakinek ötlete a probléma megoldására.
Nyilván jobb ,ha édesapáddal mész és ott helyben megmondják mi a teendő, akár próbálgatni is tud.

(#3) fo_di


fo_di
őstag

praktikusan orvoshoz kéne vinni, de alsó hangon legalább egy olyan ofotért, ahol még van szemvizsgálat, járható lehet első lépésnek

(#4) Hieronymus válasza Thome (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nehéz ügy.
Azt figyelembe kell venned, hogy 68 évesen már nem túl fitt az átlagember.
A mára kialakult kancsallátást a szemet mozgató izomzat sorvadása okozza. Vélhetően éveken át tartó lassú látásromlás volt az előzmény. A másik oldalról nézve, szerencsének kell tekinteni, hogy a szemek látóidegei még működésképesek. Az idős emberek egy jelentős része túl későn kerül orvoshoz a hályoggal. Az egyik vagy mind a két szemén, már nem tud segíteni az orvos.

A jelenlegi kancsalság javításán nem érdemes az orvos megkerülésével próbálkozni. A maradék látásminőséget kockáztatni, egy jóindulatú, ám félresikerült terápiával felesleges.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) samujózsi válasza Kiki18 (#2) üzenetére


samujózsi
tag

Ez amolyan földművesek látásának erős fénnyel történő rongálása, avagy parasztvakítás. ;)
Ez a "szemüveg" mindössze kihasználja azt az optikai tényt, hogy minél szűkebb nyíláson megy át a fény, annál nagyobb a mélységélesség, tehát ha az ember szeme rossz helyre teszi a fókuszt (retina elé/mögé, attól függően, hogy rövid- vagy távollátó), akkor a mélységélesség növekedése miatt a látott kép egy része mégis élesen rajzolódik ki a retinán.
Na, ezt "szakszerűen" sikerült megfogalmazni, de talán a lényeg érthető. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#6) samujózsi


samujózsi
tag

Nem akarlak ijesztgetni, de amit írsz, az nagyon nem jó.
A zöldhályogot nem tudják "leszedni", az valójában egy túlnyomásos állapot a szemben, ami miatt túl nagy nyomás éri a retinát, ennek következtében pusztul az ideghártya, sok esetben visszafordíthatatlanul.
Meg lehet szüntetni ezt az állapotot (ideiglenesen azt hiszem), de visszafordítani az általa okozott roncsolást már nem.
A leírtak alapján nekem úgy tűnik, foltokban nem működik a látása, ami lehet az említett retina sérülés, de lehet agyi probléma is. Mindenképp meg kellene nézetni dokival.
De ez az én véleményem és én nem vagyok orvos.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#7) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én már alig várom azt az időt amikor a testrészeket úgy lehet lecserélni mint a PC-ben a vga kártyát. Vagy mint a Különvélemény c filmben a szemet..

(#8) Thome


Thome
addikt

Köszi mindenkinek a választ!

Abszolút nem akarok hülyeséget mondani, valamit eltávolítottak a szem felületéről, amitől lát, külön-külön jól, egyben rosszul.

Várható volt hogy nem sok ötlet, tapasztalat van ezzel (max a szemüveg mint mókusvakítás), de mindenképp több mint a semmi.

Orvoshoz nem fog elmenni (kontrollra se ment vissza amit nem tudok értelmezni), szerintem optikushoz sem fogom tudni elrángatni, makacs mint egy összvér sajnos, ezért írtam ide, mint utolsó opció.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hieronymus válasza Thome (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az optikus amúgy sem pálya. Depresszió tünetei jelen vannak?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) elessar


elessar
tag

Szerintem ez szürkehályog-műtét volt. Itt egy leírás az eljárásról.
Egyszerre csak az egyik szemet szokták megcsinálni, 1-2 hónap után a másikat.
Anyámnak 80 éves kora körük csinálták, utána szemüveget nem, csak napszemüveget használt szükség esetén.

(#11) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Egyetlen megoldás van : szemorvos.
Fel kell neki a kérdést, melyik rosszabb, megvakulni, vagy pár órát áldozni egy fájdalom mentes vizsgálatra.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#12) Silεncε


Silεncε
őstag

Amit levesznek, az a szürkehályog, a zöldhályog a szemnyomással van kapcsolatban (nekem utóbbi gyanúm volt nyáron, hál égnek nem volt igaz). Mindenképpen szemorvos, a végén nagy bajok lehetnek belőle (ugyanakkor tudom, milyen az, amikor nem hagyják, hogy segíts rajtuk, sajnos volt ilyen rokon...)

(#13) Hieronymus válasza Silεncε (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Amit levesznek, az a szürkehályog."

Szürkehályog esetében a szemlencsét cserélik műanyagra. Amerikában tesztfázisban van szemcsepp, ami megszünteti a szemlencse átlátszóságának csökkenését. Ha valóban megbízható az eljárás, akkor néhány kezeléssel tartósan megszüntethető lesz a szürkehályog.

A zöldhályognak van olyan formája, ami esetében segít a szemgolyó felületén keletkezett réteg eltávolítása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) samujózsi válasza Hieronymus (#13) üzenetére


samujózsi
tag

Jé. Erről a zöld hályogos műtétről tudnál még mesélni? Úgy, hogy laikus is értse?
Én annyit tudtam/véltem tudni a glaukomáról, hogy elsősorban a könnycsatornák beszűkülése, elzáródása okozza. De ezek szerint valamit rosszul tudok vagy hiányosak az ismereteim.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#15) Thome válasza Hieronymus (#9) üzenetére


Thome
addikt

Nincs, elvan mint hal a szatyorban.

Szürkehályog lesz az... :)
Megpróbálom rávenni, de kicsi esélyt látok rá.

(#16) Hieronymus válasza samujózsi (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

[link]

A link alján olvashatsz a műtéti beavatkozásokról.
Az utolsó módszer az amikor eltávolítanak felületet is. Ha jól értem, akkor ez a legtartósabb megoldás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.