Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Nyíjjá ki

(#2) Alexios


Alexios
veterán

én is nézelődtem egy ideig ilyesminek, de olcsón nem nagyon találtam a megoldást. a tojástartó nem hangszigetel, hanem inkább a rezgéseket szünteti meg, vagy hogy mondják ezt:D

(#3) psyho85 válasza Alexios (#2) üzenetére


psyho85
aktív tag

Tojástartó csak a belső reflexiókat, a zengést csökkenti, azt is csak magasabb hangok esetében.

A basszus zajszigetelése a legköltségesebb kérdés mindig, hiszen baromi hosszú hullámokról beszélünk, ráadásul még hangosan is hallgatnád, ugye. Esetleg egy basszus-csapdát még bedobhatsz a szobába, hátha segít.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Költözz

(#5) #24889344


#24889344
törölt tag

Komolyabb fülhallgató, fejhallgató? Tudom az nem olyan, mint a mélyládából.
Szerintem is költséges lenne szigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Thome


Thome
addikt

Köszi a segítséget, lehet az átrendezés marad, marha húzós áruk van ezeknek a cuccoknak, ha a mélyet benn akarom tartani a szobában.

DIY-nek nem állok neki, nincs se eszközöm, se tudásom hozzá.

Fejhallgató van, de nincs meg az a hatás, ezért is próbálkozok most szigeteléssel.

(#7) danih válasza D1Rect (#4) üzenetére


danih
addikt

nyugatra

(#8) szente


szente
addikt

Én ezt úgy oldottam meg, hogy én voltam a kitartóbb és egy idő után beletörődtek a szüleim, hogy hiába baszogatnak, nem engedek... ;]

A baszogatnak szó nektek is benne van a Mozilla szótárában? :DDD

(#9) TazLeacher válasza szente (#8) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet 'sztalak volna ki a a sz@roddal együtt a lakából... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Fülhallgató beszerzése nem megoldás? :))

(#11) szente válasza TazLeacher (#9) üzenetére


szente
addikt

És amikor ők bömböltetik a mulatóst, akkor meg én kussolok, és nem baszom ki őket a lakásból...

Tudod, ez egy hosszú folyamat eredménye. Pl amikor a nappaliba nézem a TV-t, muterék bejönnek, elkérik a távirányítót, és elkapcsolják a TV-t. De ez csak egy példa a sok közül.
Persze, ők sok mindent megtehetnek, mert ők a szülők, de a dolgok nagyrészében kicsit sem vagyunk egyenrangú felek. Amíg tízen éves voltam annyira nem zavart, de ahogy kezdtem felnőni, már kezdett egyre jobban idegesíteni.

Szerettem volna valamiben nem "elnyomottnak" lenni, és mivel egy ideig hobbiszinten DJ-skedtem, ezt választottam...

(#12) TazLeacher válasza szente (#11) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És amikor ők bömböltetik a mulatóst, akkor meg én kussolok, és nem baszom ki őket a lakásból...

Szép gyerek vagy, erre csak ennyit mondok. Gratulálok, így tovább!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) danih válasza TazLeacher (#12) üzenetére


danih
addikt

LOL :))

(#14) Dany007 válasza szente (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"de a dolgok nagyrészében kicsit sem vagyunk egyenrangú felek."

Még jó! :)

Azt nem értem, mi tart vissza attól, hogy vegyél egy saját tévét?

Amúgy engem se engedtek zenélni. Legalábbis miután minden második szomszéd jött le panaszkodni :) Megértettem, igazuk volt, vettem egy komolyabb fülest.
Mióta nem lakok otthon zenélhetnék amennyit akarok, csak akkor meg nem tudna aludni a gyerek :) Na azt meg végképp nem akarom.

Amúgy anyámék pofonegyszerűen megoldották a dolgot mikor zenéltem. Leba**ták a biztosítékot a szobámban :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Goose-T


Goose-T
veterán

Szüleiknél lakó huszonéves lúzerek topikja?

;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) darál0w válasza TazLeacher (#12) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez az avatarod arckifejezésével üt. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) TazLeacher válasza darál0w (#16) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hogy van az a viszkető se**es sztori... ;]

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18) darál0w válasza TazLeacher (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az is hasonlo :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19) baluka26


baluka26
veterán

Vegyél egy Sony XB700-at. Egyébként egy akármilyen normálisabb fejhallgatóval jobb minőséget kapsz, mint a mostani rendszereddel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) nincsisbéla válasza D1Rect (#4) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

+1! ;]

Mentalita'

(#21) Thome válasza Goose-T (#15) üzenetére


Thome
addikt

Na tűnés innen. ;]

(#19) baluka26: Tuti hogy jobb tudom, de valahogy nem adja meg az érzést, az a bajom. De ezt így elmagyarázni nem tudom, mert ez egy hülye fétisem... :U

(#22) Archer


Archer
őstag

Sima 2.0 stereo, igényes zene (meg hangfal) úgysem igényli a mélynyomót aztán pá. Lehet azt kulturáltan is hallgatni, ha meg úgy nem megy, akkor valami durvább stereo fejhallgató.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#23) Thome válasza Archer (#22) üzenetére


Thome
addikt

Lehet megoldás lenne a 2.0 is (valami jobbféle), de nem tudok honnét szerezni, hogy leteszteljem. Eddig ez tűnik a legjobb ár/érték arányú ötletnek.

(#24) kmisi99 válasza Thome (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Én megértem. Sokkal másabb mikor érzed hogy körül vesz a basszus. Nekem van egy sennheiser hd202 es fejhallgatóm olyan erős basszussal hogy a fejem megfájdul mégis közel sincs egy jó szubhoz.

(#25) baluka26 válasza kmisi99 (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem meg van egy HD650-em, jó sok méllyel, de 10 óra elektronikus zene után sem fájdul meg a fejem tőle...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) kmisi99 válasza baluka26 (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem fáj a hd202 től a fejem le kell vennem a mély hangot rajta.

(#27) baluka26 válasza kmisi99 (#26) üzenetére


baluka26
veterán

A titok abban rejlik, hogy a HD202 erősen kerülendő fejes.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) kmisi99 válasza baluka26 (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

jobb mint a teszkós és hasonló kategóriájú szarok :DDD

(#29) Dany007 válasza baluka26 (#27) üzenetére


Dany007
veterán

És ha házimozizáshoz kellene? Csak kíváncsiság, mert nem kell. De hallottam olyan fülesekről amik képesek szimulálni az 5.1-et meg s 7.1-et és társait. Elég élethűen.

(#30) baluka26 válasza Dany007 (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Általában virtuális 5.1 szoftveresen kikeverve. Egyébként egy sztereó rendszer is elég lenne teljesen tökéletes térhatáshoz, elég meghallgatni egy virtual barber shopot youtubeon fejessel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Thome válasza Dany007 (#29) üzenetére


Thome
addikt

De a mélyet akkor sem fogod magad körül érezni (magadon érezni), ez a problémám. ;)

(#32) Dany007 válasza baluka26 (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Hm múltkor olvastam valami tesztet, asszem itt a PH!-n, ahol arról írtak, hogy valami 5 külön kis hangszóró volt a fülesben. Különböző pontokon. Azzal keverték a térhatást.

Nekem csak egy gagyi 6k-s fülesem volt (5 éve került ennyibe), mély szempontjából az se volt rossz. Jóformán az agyamban éreztem a basszust :)

(#33) Dany007 válasza Thome (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Az igaz.
Amúgy nálam is a mélynyomó volt a gond. (16 évesen kaptam egy 25cm átmérőjű elvileg 150W-os SAL mélyet!Brutális volt! A konyhában rezegtek a szekrényajtók)
Le lehet szigetelni, de első kérdés, hogy milyen lakásban / házban laktok. Csak mert pl panelben szinte mindegy mit teszel, ott maga a betonfalazat az ami beremeg és továbbítja így a hangot bárhová.
Egy rendes téglaházban ez jóval kisebb mértékben van jelen.

Viszont piszkosul drága. Mármint a szigetelés. Vannak spéci hangszigetelő falak, burkolatok, direkt stúdiókba szánva. Azt érdemes megpróbálni. A gagyira meg fölösleges pénzt kidobni, mert ha utána is kihallatszik valami, akkor ba**hatod az egészet.

Amúgy érdemes még a mélynyomót tű lábakra, esetleg gumi lábakra állítani. Ezzel lehet valamelyest csökkenteni a környezetnek átadott rezgást. Amúgy a prémiumkategóriás mélyládák (értsd 3-5 millió-tól fölfelé) mind tűlábakon állnak. De ott inkább a hangzás tökéletesítése volt a cél.
Plusz azt se árt tudni, hogy mélynyomó hangszóró leginkább hátra fele tolja a mélyet.

[ Szerkesztve ]

(#34) Archer válasza Dany007 (#33) üzenetére


Archer
őstag

"Plusz azt se árt tudni, hogy mélynyomó hangszóró leginkább hátra fele tolja a mélyet." - azért ez a kialakítástól is függ, egy reflexre ez igaz lehet de egy zártra nem annyira (persze minden irányba sugároznak, attól függetlenül, hogy merre néz a hangszóró csak nem egyenlő mértékben).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35) Dany007 válasza Archer (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Igaz, nagyban kialakítás függő.

(#36) psyho85


psyho85
aktív tag

Otthonra egy jó füles (Sennheiser HD600, AKG K701), ha a basszust akarod érezni akkor járj a neked megfelelő zenét nyomató szórakozóhelyre. Szvsz.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#37) Thome válasza Dany007 (#33) üzenetére


Thome
addikt

Az az igazi, ha remeg a ház... ;)

Szerintem marad a kompromisszumos megoldás, s hallgatom halkabban, amit még ők is elviselnek, s már én is élvezem. De még a lábakkal való játszadozást kipróbálom.

(#36) psyho85: Fejhallgatóm (fülhallgatóm is) van, de akkor sem az igazi. Járok is. ;)

(#38) Crystalheart válasza szente (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de a dolgok nagyrészében kicsit sem vagyunk egyenrangú felek." - Hogy a vérben lennél már egyenrangú fél, mikor a gyerekük vagy... Felneveltek, annyit igazán elvárhatnak, hogy ne tolj ki velük olyan zenével, amit nem állhatnak. Ezen felháborodni...

(#39) psyho85 válasza Thome (#37) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nem mondom, én is szerettem a hangerőt, a házunk előtt pogóztak a gyerekek a homokozóban, de amikor szülők otthon voltak felvettem a fülest, meg szerencsére ők se nyomatták a magukét. ;)

Szerintem egyébként meg tök mindegy, hogy ki kinek a mije, ha együtt élünk valakivel, akkor tekintettel vagyunk a másikra. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#40) #19617792


#19617792
törölt tag

headphone AMP + fejes.

(#41) Traxx


Traxx
őstag

Ja semmi, reflexből gép csendesítését írtam le, pedig olvastam a bejegyzést :B :W

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.