Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Open :R

(#2) Goose-T


Goose-T
veterán

Egyrészt már mindegyik rohad, úgyhogy mondjatok le róla. Másrészt irány a Ford topik, ez zárható szerintem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) futo001 válasza Thome (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sok a rozsdás valóban, de nem mind, vannak szép példányok.
Futómű kopogás és olajfogyás szokott rendszeres hibája lenni. A futómű bármi lehet 15e és 120e Ft között, attól függően mennyi elkopott alkatrész van. Rozsda a küszöb alatt, ajtóélekben és az ívekben az ajtó mögött tud durva lenni.
Én szeretem a Fordokat, most is az van, de ezt lehet nem erőltetném amúgy. Ebben a kategóriában inkább vennék 207cc-t vagy 307cc-t ha valami érdekesebb kell, pedig a Peugeot sosem vonzott. Ráadásul ha jól rémlik a Ka-ban menetstabilizátor sincs és amúgy is elég fapad az egész.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#4) pet007


pet007
aktív tag

[youtube] 6:40nel kezdodik az erdekes resz... ;]

(#5) DEJVID válasza Goose-T (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Még szerencse, hogy vannak lakatosok...

(#6) HussarF

Nem pont erre az autóra, de úgy általánosságban: az ilyen kis boyracer autókat, mire elérik ezt a kort, már széttaposták. Ilyet senki sem azért vesz, hogy tojáshéjjal a lába alatt közlekedjen. Persze, ha olyan tulaja volt, aki azért megadta neki, ami kell, ettől nem feltétlenül lesz rossz.

(#5) DEJVID
Lakatoltattál már autót? Az azért nem való mindenki idegeinek...

[ Szerkesztve ]

(#7) DEJVID válasza HussarF (#6) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen, pár hónapja.

(#8) norbx


norbx
aktív tag

jó messzire kerüld el

(#9) Thome


Thome
addikt

Köszi srácok, bár részemről elengedném, párom akar mindenáron ilyet így megnézünk egyet (mert muszáj... :D ) aztán elválik.

Külföldi oldalon jókat írnak róla ennek ellenére (ott is a rozsdát jelölik meg mint probléma) így azt kimondottam figyelni fogom.

A motor a kényesebb rész, hogy megfogom-e hallani ha gáz van.

Norbx saját tapasztalat esetleg, kifejted?

[ Szerkesztve ]

(#10) norbx válasza Thome (#9) üzenetére


norbx
aktív tag

Közvetve saját, egyik ismerősömnek volt ilyen.Többet volt szervízbe mint nála.Folyamatos motorproblémákkal.De ettől ha mégiscsak arra vetemednél hogy veszel még lehet szerencséd lesz.

(#11) 8th


8th
addikt

Én nem feltétlenül beszélnélek le róla. Műszakilag nem egy taposóakna ahogy mások is írták a rozsda a legnagyobb baja. Ha találtok egyet ami még nem volt törve és csak minimális lakatolni való van rajta azt nyugodtan meg lehet venni az meg, hogy a kerékívek a küszöb meg az ajtó alja rohad nem a világ vége. Akár otthon is ki lehet javítani. Amúgy ha már sportos csajos kisautó kell akkor egy Lupo GTI-vel jobban járnátok. Az kevésbé rohadós sokkal biztonságosabb tök jól felszerelt és dinamikájához képest baromi kevesebbet is fogyaszt. Igaz drágább is.

(#12) Thome válasza 8th (#11) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, sajna Lupo nem fér bele, 800 a keret, ebbe kell beleférnie az autónak, átírásnak, autó rendberakásának.

Ezt nézi nagyon, nem látom hogy gond lenne vele, de nem tapasztalt a szemem annyira hogy kiszúrjam ha gázos, képről: fehérvár

(#10) norbx: Köszi, nem hangzik jól. Bár motorproblémát sehol nem olvastam, remélem csak egyedi eset volt.

[ Szerkesztve ]

(#13) HussarF válasza Thome (#12) üzenetére

JSzP alapján sem tűnik rossznak. Magyarországi első forgalomba helyezés, ha jól láttam, egyszer cserélt gazdát. Van róla fent sok kép.

(#14) Thome válasza HussarF (#13) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, csekkoltam is JSzP-n.

2013-ban rohadt a tanksapka körül, ezt javították. Létezhet hogy ennek gazdája volt?

(#15) 8th válasza Thome (#12) üzenetére


8th
addikt

Képekről nem néz ki rossznak. Fel kell venni a kapcsolatot a tulajjal, vele együtt el kell vinni átvizsgáltatni egy Ford márkaszervizbe aztán ha jó az autó el kell hozni. Ne agyaljatok sokat rajta. Ritka modell itthon, ha elviszik ki tudja mikor találtok egy másikat. :K

mod: A magyar használtautó piac egy undorító bűzölgő kanális a legrosszabb fajtából. Tavasszal covid miatt nem lehetett külföldre menni autóért ami olyan irreális szintre felverte az árakat, hogy az már nevetséges. És minél ritkább autót (pl. sportmodell) keresel ez annál inkább igaz. Pl. itthon az Opel Corsa (C) GSI öt-hat kilónál kezdődik és az még nem "a jó" kategória csak a vállalható állapotú amire még egy szemmel látható összeget el kell költeni, hogy jó legyen. A tényleg megkímélt szép darabok simán egymillió felett indulnak ami egy rossz vicc. 2000€-ért patika állapotút veszel kint ami a szart sem érő forintunkra átszámolva is csak hét kiló max. Erre jön még a tréler a reg.adó a honosítás a kötelező szervíz... és még akkor is annyiban megáll mint itthon a sokadik tulaj által megtaposott sok kiglancolt vacak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Semmiféleképpen nem ajánlom. Autónepper haverom be is fejezte a felvásárlását. Külföldről se hoz már be. Sok a gond vele. Több, mint kellene. Keressetek más típust. Hátha asszonynak megtetszik valami.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#17) Bird


Bird
addikt

Nagyon klassz autó, csak épp nem balesetezz vele országúton, mert akkor a túlélési esélyek nagyjából a 0-val egyenlők.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#18) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Az angol autok iszonyatosan rohadnak, mindegy milyen marka. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.