Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Móci válasza Psychonaut (#37) üzenetére


Móci
addikt

Megyek, én is gyorsan végigjátszom. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#52) Dany007 válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, bizony. És azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy már rég nem áll mögötte a Szovjetunió.
Az tény, hogy elég nagy hadserege van. Ahogy így utánaolvastam egy picit, tényleg.

"Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma alapján az észak-koreai haderő az ötödik legnagyobb a világon, a személyi állomány mérete meghaladja az 1,2 milliót.

A szárazföldi erők nagy számú felszerelése van, több mint 4000 harckocsi, 2500 páncélozott szállító harcjármű, 17 000 tüzérségi üteg és 11 000 légvédelmi ágyú áll rendelkezésére, a haditengerészetnek legalább 915 hajója van, a légierő repülőgépeinek száma meghaladja az 1700-at."

Szóval, ez tényleg nem kevés. De a következőt is figyelembe kell venni :

"A felszerelés második világháborús járművek és kézifegyverek, hidegháborús, valamint modernebb, szovjet fegyverek keveréke."

Tehát nyilván a haderő nagy része a 2. Vh utáni koreai háborúból visszamaradt egységekből áll + amit az akkori szovjet támogatással szereztek, készítettek.

Ami még erre rátesz egy lapáttal:

"Kim Dzsongil uralma alatt (az 1990-es évektől) az ország gazdasága jelentős hanyatlásnak indult, az élelmiszerhiány általánossá vált. A segélyszervezetek szerint több millió ember éhezik, emiatt számos észak-koreai lépte át illegálisan a kínai határt, hogy élelmet szerezzen."

Tehát hiába a hatalmas haderő, ha annak java része fejletlen és / vagy kiöregedett, meg ha az emberek éheznek.

Plusz tegnap valamelyik műsorban egy katonai elemző is megszólalt, aki szerint szintén, Észak-Koreának egy háború megindítása felérne a totális öngyilkossággal.

Az országban az egy főre jutó GDP wiki szerint: 1161$ (gondolom dollár), ezzel szemben az USA-ban ezen adat 45 778$. Nagyjából 23 millióan élnek É-koreában, az usában 308 millióan (ha már egy főre jutú GDP-t nézünk).
Ha a haderőt nézzük, akkor annak már külön oldala van a wikin:
Csak 1-2 részlet:

Fegyveres erők
Aktív: 1 414 000 fő
Tartalékos: 1 259 300 fő
Mozgósítható lakosság: 148 000 000 fő

18 db Ohio osztályú nukleáris tengeralattjáró
7626 db harckocsi (M1 Abrams) - ami azért nemakármi...
6710 db páncélozott gyalogsági harcjármű
15 910 db páncélozott harcjármű
5396 db tüzérségi löveg
2928 db harci repülőgép
208 db nagytávolsági csapásmérő repülőgép
16 db pilótanélküli repülőgép
72 db tengeralattjáró - ami nem is olyan sok
12 db repülőgép-hordozó
27 db cirkáló
55 db romboló
35 db fregatt

Na és ez csak az Egyesült Államok. Mert ugye háború esetén mindenki csak őket nézi. Holott egy rakás másik ország is létezik, akik nem hagynák szó nélkül az esetleges Koreai háborút. Ott van még Anglia, nyilván Dél-korea, talán még Japán is, meg ki tudja még melyik ország. A lényeg, hogy Észak oldalán gyakorlatilag egy sincsen.

Szóval ezek után meg aztán már totál mind1, hogy mekkora hadserege van É-koreának, egyértelműen esélytelen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53) baluka26


baluka26
veterán

Én sem hiszem, hogy 3. világháború lesz majd a közeljövőben, de Észak-Korea szerintem találhatna szövetségeseket a Közel-Keleten...
Aztán ki tudja mi folyik a háttérben igazából.. :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#54) mephi666 válasza Dany007 (#52) üzenetére


mephi666
nagyúr

ahogy hallom, dél-korea már fel is függesztette az észak-koreába irányuló segélyszállítmányokat... sz@rul élnek, de még ez is tovább fog romlani, ha nekiállnak pattogni... komolyan sajnálom az ott élőket, hogy f@szkalapok miatt ők szívnak egyre jobban :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

bullshit

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56) Thome


Thome
addikt

Ahogy várható volt, Kína beleszól a dolgokba. :K

(#57) maláj


maláj
őstag

a linkelt oldalon vannak gyöngyszemek ;]

2088: Új betegség üti fel a fejét – öregedés néhány másodperc alatt.
2097: Legyőzik a gyors megöregedést.
2100: A műNap megvilágítja a Föld túloldalát.

az előtte lévő dolgok elképzelhetőek :K

III vh. megoldana 1 dolgot : a túlnépesedést ...

(#58) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Érdekes gondolatok :U

(#59) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na hogy állunk? van már világháború? :U

(#60) Thome válasza bacsis (#59) üzenetére


Thome
addikt

Affene. Még nincs... És nem is lesz.

Rajtam múlt. Ugyanis ha elmentem volna 13-án és legyőztelek volna az 1nsane-ben, minden bizonnyal kitört volna. :D

(#61) Thome


Thome
addikt

Észak-Korea: Föld-föld és föld-levegő rakétákat pakolt le.
Dél-Korea + USA: hadgyakorlatoznak.

Valami készül. :U

(#62) PierNight válasza Thome (#61) üzenetére


PierNight
aktív tag

Szia, majdnem én is írtam egy hasonló bejegyzést de aztán rátaláltam a tiedre így nem tettem. Olvastam pár hónapja a "jóslatokat" sőt nemrég találtam egy olyan bejegyzést is ahol egy 20. századi vak nő jósolt meg dolgokat a közeljövőből és ő is említést tett erről a vh-ról + a 2001-es ikertornyokat is megjósólta meg még pár már megtörtént eseményt. És azért nem kell másokat kiröhögni mert egy kicsit fogékonyabb a képzeletük vagy esetleg naívabbak a többieknél :D (ez nem neked szól.) Nem azt mondom, hogy 100%-ban elhiszem ezeket a jóslatokat, de tény hogy az elmúlt években egyre jobban növekszik az a kártyavár...
(pl kiderült h amcsik nem csak németben tartanak atomfegyvereket hanem holland, török és még egy országban.) ez így lehet nem jelent semmit de ez is lehet egy kártyalap.

(#63) Mr.Csizmás válasza Thome (#61) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Balhé!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#64) akom


akom
senior tag

Itt az összes.
Ami üt:
2125: Signals from Space will be received in Hungary. (People will be reminded of Baba Vanga - probably due to her alien subjects)

4509: Getting to Know God. The man has finally been reached such a level of development that can communicate with God.

(#65) Invadrr_Zim


Invadrr_Zim
tag

sorry, még nem olvastam el a kommenteket, és lehet, hogy valaki ezt kiemelte már elöttem, de :

Bár Vanga víziói egészen 5078-ig érnek, (Az emberiség elhagyja a világűr határait) - amely gyökeres változásokon megy keresztül, hogy benépesítse a környező bolygókat. Közben számos háborút vív meg, megváltozik a világérzékelése, meg tanulnak kommunikálni az Istennel.

egy ideig természeti és technológiai dolgokat ír, aztán a végén ez. de ha gondoljátok ilyet én is írok nektek, minden baromságot összehordva.

(#66) Invadrr_Zim válasza Invadrr_Zim (#65) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

baze, észre se vettem, hogy az uccsó komment már ez, illetve hogy a magyarok veszik fel az élienekkel a kapcsolatot :D

[ Szerkesztve ]

(#67) EmberXY


EmberXY
addikt

Eddig azt hittem, hogy Nostradamus-t nem lehet felülmúlni, de belátom, hogy tévedtem.... :D

Ez az "előre megjósolták, mi fog történni ekkor meg ekkor" dologgal csak az a bajom, hogy az, akiről szó van, már régen halott, ráadásul ha még élete során bebizonyosodtak volna előre látott dolgok (nem olyanokra gondolok, amiket 10 évvel a halála után hoznak nyilvánosságra - vagyis akkor találják ki... -), akkor valószínűleg többet hallottunk volna róla, azzal ellentétben, hogy "mennyire híres volt", szerintem a kutya nem hallott még róla...

Lehet, hogy csak én vagyok ennyire tudatlan és naiv, de szerintem ez kamu, és az emberek hiszékenységére alapoz.

Ami a legjobban tetszett a linkelt szövegben: "jóslatait csak a megtörtént események után, utólag lehet értelmezni"...

Ja, ha így nézzük, én is látnok vagyok, és akár mindannyian azok vagyunk. Megjósolom, hogy este 18:30-kor fogok hazaérni, közben hideg lesz odakint és abban a percben legalább 100-an halnak meg világszerte. :DDD

Up the Irons!

(#68) Badman 4ever válasza akom (#64) üzenetére


Badman 4ever
őstag

4308: Due to mutation people at last beginning to use their brains more than 34%. Completely lost the notion of evil and hatred.

Tudtommal az ember agyának 100%-át használja, ez vagy azt jelenti, hogy azt a mítoszt használta fel a jósunk, hogy az ember agyának 10%-át használja (Az agykapacitás 10 százalékának mítosza - Wikipedia) vagy pedig visszafejlődik az emberiség és már csak 34%-át fogja használni a kobakjának.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#69) r-chee


r-chee
őstag

Én azon a véleményen vagyok, hogy egy vak jósnő se piáljon túl sokat, mert zavarossá válik az üveggömb (vagy amit épp használ) :D.
Plusz minden ember próbálja meg reálisan látni a világot, és kívülre zárni azon információkat, melyek magas hülyeségfaktoruk ellenére kezdenek beférkőzni az agyába :U.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.