Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

diszkós.

hüllő

(#2) Patice


Patice
nagyúr

Nekem tetszik ez a házikó, csak az árára leszek még kíváncsi.

Ha a merevlemez keret nem lenne fix, akkor akár mATX lapokat is tudna fogadni.

Alulra/oldalra én még raktam volna egy lezárható szellőző nyílást, ahonnan tudna levegőt szívni a ventilátor fektetett helyzetben. Álló pozícióban meg csak pár leszerelhető láb, vagy egy kis állvány kellene alá, hogy onnan szívhassa a hidegebb levegőt a felső venti.

A 80+Bronze tápért és a 180 W-ért jár a piros pont. Izmos mini PC-k kiváló alapja lehet a jövőben. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) Bird


Bird
addikt

Tetszetős!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) rbalint88 válasza Patice (#2) üzenetére


rbalint88
addikt

Flex a barátunk. Amúgy pont azon gondolkozom, hogy ebben szépen elférne a konfigom, csak meg kell majd vágni a hdd tartót. Ha 20 alatt lesz, akkor benevezek egy ilyenre valószínűleg, a táp specifikációjának ismeretében. (passzív hűtésű előnyös lenne)

(#5) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Jaj de tetszik. nagyon pofas. egy lp 6670 bele apuval es kesz is a mini jatekos gep :)

arara kivancsi leszek.

YNWA

(#6) Stanchore


Stanchore
senior tag

Ebből egy 3-4 db elférne a jelenlegi házamban :DD

Origin / Steam: Stanchore

(#7) kromatika


kromatika
veterán

nekem is tetszik,és a méretezés is okos.

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem nagyon tudom összerakni, miért nincs a HDD és a táp pozicionálása elhelyezése éppen fordítottan megoldva. Vagy csak csalóka számomra a kép, és a HDD keret pont olyan széles, mint egy HDD? Mert akkor érthető.

#4: Kétlem, hogy kellene flex. Tippem szerint a HDD beszereléséhez eleve kivehető az a keret.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A két félmagas hátsó bővítő amúgy is csak akkor magyarázható, ha mATX menne bele, mivel dupla hátlapos VGA nem igen létezik low profile-ban. Vagy? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon tetszik, de sok más házzal egyetemben ennél is igénytelenségnek tartom az agyonlyuggatott tetőt ebben a formában. Minimum kellene oda egy porszűrő, de a legjobb lenne, ha az egészet letakarnák pluszban egy lemezzel, hogy ne eshessen / folyhasson bele semmi, a levegő viszont távozni tudjon hátul a (nem létező) takarólemez és a (jelenlegi) tető közötti pár centis légcsatornán át. TT-t ismerve azért szépen megkérik majd az árát.

(#11) Hokoyumi válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Hokoyumi
tag

a legtöbb kis vga-hoz 2 lp hátlapot adnak, így van +1 d-sub kimeneted
esetleg alaplapi + portkivezetésre is jó lehet

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#12) F34R válasza Hokoyumi (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

o sztem a dupla slotosra gondolt.

(#13) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon retró feeling.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

A műanyag előlapot ha lecserélnék valami pofássabra lehet kísértésbe esnék :U

A tápért jár egy piros pont :))

(#15) rbalint88 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


rbalint88
addikt

sajnos nem úgy néz ki, szerintem simán le van szegecselve

(#16) Jim Tonic válasza rbalint88 (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem nem lehet. Oda nem fordítasz be egy 3.5"-os HDD-t. A képek tanúsága szerint van pluszban külön hely SSD-nek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) HookR válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


HookR
addikt

"...dupla hátlapos VGA nem igen létezik low profile-ban. Vagy? :F"

Hmm... challenge accepted. :)
LP kártyák, melyeknek nem csupán az LP hátlapja dupla (opcionálisan), de a single slot-ba sem férnek be a hűtésükkel - a teljesség igénye nélkül:

- AFOX HD6850
- AFOX HD7850
- Gainward GTS450 GOOD
- HIS HD6670 Fan
- HIS HD7750 iCooler
- MSI GT440
- MSI HD5670
- MSI HD6570
- Palit GTS 450
- PowerColor HD5750 LP
- PowerColor HD6750 LP
- Sapphire HD5670 512MB GDDR5 LP
- Sparkle GTS 450 LP
- Triplex Parasouls HD6770 LP
- Triplex Parasouls HD7750 LP
- Triplex Parasouls HD7850 LP
- Zalman HD7750 Z D5 1GB LP DualFan
- Zotac GTX 650

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#18) gyiku


gyiku
nagyúr


Chassis SD101

HP DeskJet Ink Advantage 3525 CZ275C

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#19) HookR


HookR
addikt

"A processzorhűtő magasságát 45 mm-ben maximalizálták."
Nagy ODD nélkül így ránézésre 90 mm körüli is befér.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) .mf válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


.mf
veterán

Létezik DTX méretkategória is (mITX-nél kicsit hosszabb, 2db bővítőhellyel). Igaz, elég ritka, főleg konzumer piacon. Vagy: sok LP videókártya külön LC PCI-bracketre kivezetve adja a D-subot.

A másik kérdésedre: ha beraksz egy ODD-t, akkor az alatt állva már nem fér el egy 3.5" HDD. Fekve sem, mert annál közelebb van a lap. De az elrendezés nekem sem tetszik túlzottan.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Jim Tonic válasza HookR (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy részénél a gyártót sem ismerem. Amiket megtaláltam, ott meg csak egy sloton voltak csatlakozók, a másik az hűtőnyílás. Ergo hátlapi nyílást nem feltétlenül igényelne. Ettől függetlenül érdekes látni, hogy ilyen félig értelmetlen megoldások is léteznek. :)

#18: És tényleg! Mint két tojás! Mindkettő fekete. Te is Apple kontra Samsung bírónak készülsz az Egyesült Államokba? Pfff... :U

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezeknél a VGA-knál azért van a D-Sub szalagkábelen, mert Low-profile hátlapon a "másik" slot lapjára kell fogatni a csatit.

Ez mindre igaz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, ezt már írták előtted is. :) Elfogadom, bár én nem használok D-SUB-ot. Az mATX elhelyezése viszont eléggé felkeltette az érdeklődésem. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) BoC1ka válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Es ha ez csak egy meretbeni osszehasonlitas amit a kollega illusztralt feljebb? eloszor en is arra gondoltam hogy WTF? de aztan logikus a keparany...gondolom kisebb egy A4es lapnal.

YNWA

(#25) gyiku válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


gyiku
nagyúr

elsore a keprol az ugrott be, hogy mi ez, nyomtato? ha meg nem latod, menj szemeszhez :P

hüllő

(#26) Jim Tonic válasza gyiku (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A szemem jó. Inkább a Te fantáziáddal lesznek gondok. Miben hasonlít, azon kívül, hogy fekete és téglatest? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) gyiku válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar irtam, elso ranezesre printer. meg is csak van vmi a szemeddel :K

hüllő

(#28) Atti777


Atti777
senior tag

Nem egy TFX szabványú táp van benne?

Link

Egy ilyet faragtam be a Codegen MX-31-be :)

Путин, иди нахуй!

(#29) Jim Tonic válasza gyiku (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Neked talán nyomtató. Ebben a topikban érdekes módon más nem említette. Tényleg jó leszel Apple bírónak. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Chp


Chp
őstag

Istenem, ezek az ITX házak...olyan szépek mint egy formás női kebel-pár! :Y Amint eladtam a jelenlegi konfigom, váltok ITX-re, csak egy Chieftec Flyer-rel.

[ Szerkesztve ]

(#31) menpee válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


menpee
aktív tag

No offense, nem a szemmel lesz itt a gond, hanem a humorérzékkel. Nem kell ilyen komolyan venni a dolgokat, ha már 2-3 off hógolyó elszállt szerintem.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#32) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az oké, hogy te nem használsz, de ha dupla lemezt adnak, akkor nincs választásod...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) MMIX


MMIX
addikt

Tápegység: Thermaltake 180W TFX (TT-180AH7NIB) +12V 10A
gyártó: IN WIN DEVELOPMENT INC
Valószínűleg átmatricázott IN WIN IP-AD180-2




forrás: [link]
--------------------------
Thermaltake 120W TFX model: TT-120AL5NH, gyártó: HEC +12V 9.5A
Thermaltake 220W SFX model: SL-B220SFX, gyártó: Solytech (Deer) +12V 15A

[ Szerkesztve ]

(#34) HookR válasza Patice (#2) üzenetére


HookR
addikt

"Ha a merevlemez keret nem lenne fix, akkor akár mATX lapokat is tudna fogadni."
Kivehető a merevlemezkeret. A bővítőkártyák hátlapi kivezetése melletti csavart kell hozzá kitekerni ott középen, majd előretolni egy kicsit.
Feltételezem nem teljes értékű microATX (244 x 244 mm) alaplapra gondoltál, mert az garantáltan nem fér be. Hanem hasonló mélyekre, mint a mini-ITX alaplapok (170 x 170 mm), mint például ez a ASRock H61M-DG3/USB3 (173 x 226 mm).

(#21) Jim Tonic: Lényeg, hogy a kérdésre, miszerint 'indokolt-e a dual LP slot?' a válasz igen. A többi már egyéni szubjektív vélemény. :)

"Ettől függetlenül érdekes látni, hogy ilyen félig értelmetlen megoldások is léteznek. :)"
Ha a hűtésen kívül semmi másban nem különböznének, melyiket választanád a kettő közül?
- Sapphire HD7750
- HIS HD7750 iCooler

(#28) Atti777: "Nem egy TFX szabványú táp van benne?"
Nem. Annál kisebb: IP-AD180-2
Amúgy ez egy IN-WIN ház a Thermaltake által kért külső burkolattal. Lásd még: BM639 / BM643 / BM648 / BM650 / Wavy

Na tessék, közben MMIX beelőzött... :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#35) rbalint88 válasza MMIX (#33) üzenetére


rbalint88
addikt

ez azért kisebb, mint egy tfx táp...azok 85x75mm körül vannak, ez meg 54x48mm :F

(#36) MMIX válasza rbalint88 (#35) üzenetére


MMIX
addikt

Keresgélés közben nyitva volt vagy 30 oldal. Elírtam, nem TFX, hanem Flex ATX
A 80+ oldalán más a címke az In WIN tápon, mint a képen visszább. Ez egyezik meg a Thermaltake címkéjével.

[ Szerkesztve ]

(#37) Nirvanus válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

a két db félmagas hátlapos megoldások miatt lehet, amin ugye lehet ilyenolyanamolyan kimenet :) a passzív dupla bordához pedig külön jól jön a dupla hely, így egyértelmű piros pötty a Tt kuckónak :) De már megint egy "ementáli" ház :s

[iTX-or-GtfO!]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.