Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem igazán értem... A gégecső használatával nem vesszük el azt a minimális szellőzést a tápellátás, meg a többi komponens elől? Vagy az nem baj?

<< Heimdal >>

(#2) Chaser válasza Retekegér (#1) üzenetére


Chaser
titán

Háztól függ leginkább. Alsó tápos háznál ha felül van egy venti az tökéletes rákötve hogy elszívja róla a meleget. Befújásnak nem sok értelmét látom, akkor a hő a házba kerül. Felső tápos háznál már neccesebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Ha már rákötöm egy ventire, akkor értelemszerűen már van ami zajt keltsen, akkor akár már rá is szerelhetek egy lassan forgó ventit....Nekem nem jött át ez a gégecsöves megoldás... ;]

(#4) #65675776 válasza Retekegér (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Toronyhűtőknél annyira minimális az az áramlás, hogy kb nemlétezőnek tekinthető.

(#5) Retekegér válasza #65675776 (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Világos, de ha van a ház elejében és hátuljában venti, akkor csak van ott némi légmozgás, vagy nem?

<< Heimdal >>

(#6) #65675776 válasza Retekegér (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokból semmi sem jut el a VRM-ig, jórészt pont a torony miatt, mai az egészet leárnyékolja. Pláne a mostanság divatos hátrafelé eltolt konstrukciók. A lamellákon levő áttörések egy nagyon kicsit segítenek ezen, de tényleg csak nagyon kicsit.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Remélem ezt az "extra légcsatorna szett"-et valamelyik cég önmagában is elkezdi árulni, mondjuk 1.99€-ért.

(#8) #65675776 válasza D1Rect (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#9) dgabor80 válasza D1Rect (#7) üzenetére


dgabor80
tag

Én is nagyon remélem!! :DD Akkor már csak rá kéne tenni a venti helyére :C

Pont felette van két 14 centis elszívó... :K

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#10) dgabor80 válasza #65675776 (#8) üzenetére


dgabor80
tag

7 EURÓ???????? meg esetleg szállítás?

35-40 EURÓ a full ventis új macho!!!!

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#11) D1Rect válasza #65675776 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha ennyi választana el attól, hogy 1 ventivel tudjam hűteni az egész gépet, akkor oké a 7€, de "játszani" nekem már drága.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

ejj, de szép nagy dög ez is! :D
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) turorudi


turorudi
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Burj Kalifát is ráépíthetjük egy procira, de ha nagy a hőtermelés, önmagában az sem fogja lehűteni. És ezt úgy mondom, hogy egy Ninja3 passzívan hűti most nálam a 4790k-t, amit eddig nem húztam, mert csak alap dolgokhoz használtam energiagazdálkodással: Így szépen 35 fok körül tartotta a hőfokokat. De ha egy kicsit is meghúzom, 100 fokra szalad fel a magok hőmérséklete, úgyhogy tolok is rá valami ventit.

(#14) ViZion válasza turorudi (#13) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, van egy olyan hülye dolog, hogy hány wattot tud passzívan hűteni, majd mennyit ventikkel. A nagy vas még önmagában nem elég. De ha a lapod tudja vezérelni, akkor alacsony terhelésen kikapcsolja a ventiket, játék/munka alatt meg felpörgeti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) kekegsm válasza turorudi (#13) üzenetére


kekegsm
őstag

Az átlagember 54W-os i3 vagy i5 prociját bőven be tudja hűteni még nyáron is

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) #65675776 válasza kekegsm (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

54W-ot szinte bármelyik 120 mm-es torony lehűt passzívan. Jó, nem a filigrán verziók, amelykenél a borda alig vastagabb, mint a ventilátor, hanem a normális bordázattal ellátottak.

(#17) abridabri


abridabri
veterán

nem igazan ertem, ha osszekotok a csatornaval egy ventit es a bordat ,akkor az adott venti el is veszitette funkciojat ( pl beszivo venti hivatott hidegebb levegovel ellatni a hazat , kifujo eseten pedig a felgyulemlett meleget kivezetni ) . Na de ha utanakotok egy csatornat , akkor csak a csati belsejebe fuj /sziv... ergo akkor mar rakhatnam inkabb egybol a CPU bordara is a ventit ,ugyanaz lenne a hatas ...sot meg jobb is :U

[ Szerkesztve ]

(#18) Potzee


Potzee
addikt

Kipróbálom ezt a "páraelszívós gégecsöves" megoldást, bár, nem igazán hiszek benne...

Egyébként passzív CPU hűtésnek csak akkor van értelme, ha más venti nincs sem a házban, sem a VGA kártyán, stb. de a legjobb, ha egyáltalán nincs mozgó alkatrész a konfigban. Minden más esetben nyugodtan tegyünk egy halk ventit a hűtőbordára!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#19) #97716736 válasza Lolka Bolka (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

Egyetértek :K

(#20) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Ilyen gegecsovem mar 6-8 eve is volt, igaz, akkor meg 8 centis ventihez...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.