Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Jaj de jó nekünk játékosoknak, hogy ennyi hardver gyártó van...

(#2) dunc


dunc
nagyúr

Ha az Nvidia ad engedélyt. akkor ati kártyán csak kopasz karakterek leszenek, szemöldök nélkül! :D

(#3) Ipszilon válasza mentoloshypo (#1) üzenetére


Ipszilon
csendes tag

"Ennyi gyártó van..." Kettő? Az egy sem lenne jó, mert akkor meg senki nem hajtaná őket, hogy adják már ki az újabb fejlesztéseket, és olyan árat kérnének a kártyákért, amilyet akarnak. A processzor piac árainak sem jó, hogy az AMD max. az i3-akkal versenyezhet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az nvidia döntése hogy a konkurencia kártyáján fúson a szőr!!! :DDD :DDD :DDD
Ne nevettessetek már, kizárt dolog hogy engedélyezni fogja ezt az nv.

Volt egyáltalán az nv-nek olyan cucca amit a konkurencia használhatott?

(#5) GeryFlash válasza mentoloshypo (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Milyen fasza lenne ha monopol helyzetben lenne az egyik, igazad van. :W Valahogy csak kibírjuk ezt a komoly hátrányt...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) Cathulhu válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Amíg hardvergyártók nem hardveres fejlesztésekkel, hanem egymás funkcióinak szoftveres letiltogatásával versenyeznék, addig nem látom mivel lenne nekünk ez olyan sokkal jobb...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Na ez jó vicc :D Biztos nem lesz engedély :P

Viszont azért eléggé kár, hogy nem lesz Mantle támogatás :(

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) Ornagy


Ornagy
tag

Az nVidiának már eléggé régóta mutatom a középső ujjamat a hülyeségei miatt... :(((

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#9) Tazsam01


Tazsam01
tag

Én már azon is csodálkozom, hogy ez a cikk megjelenhetett :D

(#10) MasterMark válasza dunc (#2) üzenetére


MasterMark
titán

:C

Switch Tax

(#11) bozont


bozont
veterán

Én mondjuk simán elviselnék egy ilyen keresztszerződés félét, aminek keretében az AMD megkapná a Physx, míg az nVidia a Mantle támogatást.
Kár hogy ez csak álom marad. :(

(#12) roommate válasza Ornagy (#8) üzenetére


roommate
csendes tag

én pont így vagyok az AMD -vel, nyilván ilyen szempontból egyik sem jobb a másiknál

(#13) dunc válasza MasterMark (#10) üzenetére


dunc
nagyúr

:D és a csúnyájukon se lesz prém! :D

[ Szerkesztve ]

(#14) .LnB válasza bozont (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mantle ennél kicsit komplikáltabb dolog lenne NV kártyákon.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Ornagy válasza roommate (#12) üzenetére


Ornagy
tag

Nem hogy összedolgoznának a jó texhnológiákkal(Cuda, PhysX, Mantle stb..) hogy jobb legyen, nem ők még el is zárják egymástól... logikus :((

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#16) .LnB válasza Ornagy (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja persze, a társadalmunkra amúgy is nagyon jellemző az összetartás. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) wednesday


wednesday
őstag

Ezt most, hogy kell elképzelni?

Magyarán azt jeleni (mint pár esetbe), hogy a PhysX igazából CPU-n fut és csak azért aktiválódik mert érzékelni a Geforce VGA-t?

(#18) Ornagy válasza .LnB (#16) üzenetére


Ornagy
tag

majdd meglátjuk mi lesz, örülnék ha menne PhYsx AMD kártyákon, de amúgy nem ragadtat el a dolog viszont a withcer 3 nagyon város játék!

A mantleról meg annyit hogy az valószínüleg az nVidia makacsága miatt nem lesz a kártyáikon(Inkább csinálnak valami sajátot)

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#19) Ornagy válasza wednesday (#17) üzenetére


Ornagy
tag

Nem, a legtöbb physx dolog CPU-n fut (ahhoz nem kell nvidia) De vannak ilyen spesöl! elfföktök mint haj, szőrzet, ruha meg egyéb amik csak GPU-n tudnak számolódni, na ahhot kell az nVidia

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#20) .LnB válasza Ornagy (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem lesz, ez szinte 100%.
Szerintem is nagyon jó játék a Witcher, lenyűgőző a látványvilága is. Bár én nem játszottam egyikkel sem (időhiány miatt)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) Ornagy válasza .LnB (#20) üzenetére


Ornagy
tag

Nem is számítok rá(Végülis nekem mindegy, addig nem érdekelnek ezek a dolgok amíg új hardvert nem veszek, mert akkor számít az hogy ki mit hogyan és miért támogat/nem támogat, ja és mennyi pénzért)

Szerk: Csak azért nem fogom lecserélni az 1 hónapos Videókártyám mert kijött egy játék ami ezt meg ezt támogatja de a kari nem!

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#22) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az AMD csinál egy nyílt forráskódú TressFX-et, direkt a szőrös dolgokra. :B

De hát ennek a játéknak pont az nv féle cucc kell!

(#23) Gainka válasza Sondi1986 (#22) üzenetére


Gainka
őstag

+1 :W

[ Szerkesztve ]

(#24) tatararpad válasza Sondi1986 (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Mert a nyílt forráskód nem támogatja meg anyagilag a fejlesztőket, a nVidia viszont igen. És szerintem jelenleg ez még nem baj, mert a PhysX eddig is csak extra effektekre ment el, egy ideig a Mantle is csak FPS szám növelésre és extra effektekre fog elmenni. Az meg senkit sem bánt, hogy egy játékban hogy lobog a kutya szőre, vagy milyen szép a füst, nyilván hozzátesz a hangulathoz, de nem korlátozza a gameplayt. Még, mert szerintem a Mantle ebből a szempontból veszélyesebb, hogy olyan konzolportok jelenhetnek meg, amiknek Mantle nélkül a játékmeneti elemei is butítva lesznek, és ekkor lesz majd 10x nagyobb gyilok a fórumokon, mint most volt a battlelogon. Persze ez attól is függ, hogy milyen lesz egy nextgen játék, és hogy fejlődnek a szabvány API-k.

(#25) .LnB válasza tatararpad (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem a COD sokkal élvezetesebb volt azzal a csodálatos-überbrutál NV féle szőr effektel! ;]
(Nem, csak viccelek nem is játszottam vele :D)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) huskydog17 válasza Sondi1986 (#4) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Volt egyáltalán az nv-nek olyan cucca amit a konkurencia használhatott?"

Igen: COD: Ghosts-ban Riley és a farkasok bundája szabványos kódra (DirectCompute) épült, így azok bármilyen DX11-et támogató VGA-n/IGP-n aktiválható. Ebből a szempontból olyan, mint a TressFX, amely szintén teljesen szabványos. Gondolom az NV-nek ez volt a válasza a TressFX-re.
Na most miután az NV is bebizonyította, hogy tudnak ők is készíteni olyan modern szőr effektet, amely teljesen szabványos kódra épül, nagyon ciki lenne, ha mesterségesen letiltanák a konkurens termékeken. Az meg még csak ráadás, hogy a fejlesztők is elismerték most, hogy a technológia simán átültethető szabványos formába, ahogy tették ezt a Ghost-nál is, de az NV dönt.
A zöld cégnek minden esetre ezek után nagyon alaposan át kell gondolnia az ezzel kapcsolatos döntését.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) GeryFlash válasza huskydog17 (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ők sem teljesen hülyék, nézd meg a microsoft-ot, szerintem azzal, hogy a PS 4 launchnál kiírták facebookra, hogy ,,Congratulations on your launch, Sony", iszonyat sok vásárlót nyertek, igazi ,,sportsmanshipség" volt a vásárlók szemében a Microsoft.
Az Nvidia is tudja, hogy ha erre a kérdésre nagy kegyesen rábólint akkor annak a marketing értéke nem kicsi.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) huskydog17 válasza GeryFlash (#27) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igazából az NV-n most nagyon nagy lesz a nyomás emiatt, hiszen a játékosok tudják, hogy az effekt simán megoldható szabványos formában és ezt most a fejlesztők meg is erősítették. Ezek után ha az NV úgy dönt, hogy elérhetetlenné teszik a konkurens termékeken, akkor elég nagy felháborodás várható. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt megkockáztatják a zöldek, de lehet, hogy megint meglepnek majd. :DDD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29) ProEvoFan válasza Ornagy (#8) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Konzolt kell venni.Probléma megoldva.
Könnyű ezt mondani...

(#30) Ornagy válasza ProEvoFan (#29) üzenetére


Ornagy
tag

Nem kell konzolt venni felesleges pénzevő gép.... pcn lehet játszani netezni filmezni alkotni fejleszteni lanozni stratégiát játszani fikázni a konzolokat és mind ezt olcsóbban (relative) ennyi bb konzol kuka trágya nulla semmirese való elektronikai hulladék

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#31) Szergei


Szergei
tag

"...a The Witcher 3 című játékban jóval kifinomultabb, jobban optimalizált szőr-technológiát használnak, mint CoD: Ghosts alatt, ami szebben néz ki és jobban is fut a gépeken"

Nem játszottam a CoD: Ghosts-al, de remélem tavaly szeptember óta sikerült valóban jobban optimalizálniuk ennél a Witcher 3-at:

"Nvidia demoed its Fur tech at a mere resolution of 1024×768 and the Titan card was able to only push 65fps when there were two wolves on screen." (Forrás.)

Ha majd a végleges játékban is hasonló lesz a helyzet, akkor csak PhysX mellé ajánlott venni 2-3 TITAN-t, az NVIDIA engedélyével a grafikát számolhatja akár egy R9 290X is.

[ Szerkesztve ]

(#32) MasterMark válasza Ornagy (#30) üzenetére


MasterMark
titán

:)

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.