Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikikirly


kikikirly
senior tag

Ha jól látom ezen az alaplappal már bátran tuningolni magasabb fesszel is.
Korábbi hírbe(https://prohardver.hu/hir/x299_tulhajtasra_nem_ajanlott.html) Der8auer 8 pinre panaszkodott,merthogy az egyszerűen kevés ekkora áram továbbítására.Viszont ezen a lapon 8 mellé van egy 4 pines csati is.És hűtőbora is van a kondikon.De javítsatok ki ha tévedek.

(#2) kikikirly


kikikirly
senior tag

Néztem képeket, AORUS Gaming 3-nál a kondik tetejét is látni és fölöttük van a borda, gondolom az inkább a Chipsetet hűti,kondikat nem.Itt viszont csak a kondik ,,töve" látszik, nem fölötte, hanem rajta van a borda.

(#3) kromatika


kromatika
veterán

Komoly deszka. Tetszik.

(#4) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Nem semmi cucc.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) Sanchez638 válasza kromatika (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kifejezetten jól néz ki, semmi agyon hypolt csicsa.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

az a neon malomkerék (nelonkerék ;] ) mondjuk elég béna

Aurea mediocritas

(#7) icon válasza kikikirly (#2) üzenetére


icon
senior tag

Cudar világ lenne, ha már a kondenzátorokat is hűteni kellene :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#8) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jöjjenek csak! Már készülődök a váltásra! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) scope2007


scope2007
addikt

Ugyanez fehérben jöhetne :)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#10) fuvi válasza kikikirly (#2) üzenetére


fuvi
senior tag

kondikat nem kell hűteni, maguktól nemnagyon melegednek.

(#11) pszihopata85 válasza Sanchez638 (#5) üzenetére


pszihopata85
tag

Azt a ventilátort te nem nevezed csicsának?
Nálunk a karácsonyfa egyszerűbben néz ki....

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#12) Zimmy88 válasza pszihopata85 (#11) üzenetére


Zimmy88
tag

Szerintem egészen visszafogott a mai gamer darabokhoz képest :) Nekem is tetszik :)

FZR2000 ®

(#13) imibogyo válasza pszihopata85 (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Na jó de te pszichopata vagy. Itt többségében olyan emberek vannak, akiknek volt gyerekszobájuk. ;] :P

Viccet félretéve nekem sem tetszik a dizájn. De az nem is ventilátor, vagy de? A cikk "XPOWER REACTOR névre keresztelt dekorációs elem"-nek írja. :U

[ Szerkesztve ]

(#14) pszihopata85 válasza imibogyo (#13) üzenetére


pszihopata85
tag

Na ha az meg még csak nem is ventilátor akkor még inkább csicsa.

Volt gyerekszobám, de az sem volt ilyen csicsa :D

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#15) tibaimp válasza scope2007 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem ugyan az, csak hasonló, de mondjuk nekem is tetszik!

[link]

Egy teljesen fekete-fehér színvilágú gépben el tudnám képzelni, mondjuk ezzel a házzal:
[CM Storm Stryker]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) KAMELOT válasza tibaimp (#15) üzenetére


KAMELOT
titán

CM stryker nagyon jó ház!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) tibaimp válasza KAMELOT (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom...Nekem egy CM 932-es HAF van, ez is fasza, én meg vagyok elégedve vele, de ez a Stryker, nagyon ott van, főleg a fehér.

Más: írod, hogy cseréled az x99-et, erre az x299-re! Csak egy kérdés, CPU-t melyiket gondoltad?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) KAMELOT válasza tibaimp (#17) üzenetére


KAMELOT
titán

Volt 932 HAF, de nagyobbat akartam. Ezért let cosmos II. Stryker is tetszett, de kicsi volt nekem.

7820X 8 magosat! veszem majd!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) tibaimp válasza KAMELOT (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R

Most olvastam el az itteni tesztet a Cosmos II-ről! Baszki! Több mint 10cm-rel nagyobb mindenhol, mint az én HAF-om. Komoly cucc. Nagyon tetszik.

Én a legkisebb 7800x-n gondolkozom egyelőre (öregecske már ez az x79), de mondjuk megértelek a 8 magossal, visszafelé már ne lépjél ;)
Mondjuk majd meglátom, az árát, az dönt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) KAMELOT válasza tibaimp (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényegében csak proci + alaplapot kell cserélnem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) tibaimp válasza KAMELOT (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van. Sok sikert hozzá! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) KAMELOT válasza tibaimp (#21) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy X299 AORUS Gaming 7 alaplapot néztem ki magamnak! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) tibaimp válasza KAMELOT (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az GIGABYTE, most néztem meg a speckóit. Fasza és nem mellesleg szép is. Fém mem és vga foglalatok, 8 SATA, millió usb...
GIGABYTE lapom sosem volt még, a VGA viszont az elmúlt 2 generáció az. Eddig OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) KAMELOT válasza tibaimp (#23) üzenetére


KAMELOT
titán

GIGA lapok jók. Mindig ilyet akartam, de most megveszem. RGB led világítás nagyon tetszik!. Nekem elég ha világít.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) tibaimp válasza KAMELOT (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R
Mikor szándékozod megvenni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) KAMELOT válasza tibaimp (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

Ősszel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) tibaimp válasza KAMELOT (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem.
Ezen az amd féle Threadripper-en nem gondolkoztál el? Megnyerő amit tud(hat) és az ára is, főleg!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) KAMELOT válasza tibaimp (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos az álmok szépek csak a valóság más! 5960X gondolkoztam. Akartam is egyet, de időközben egyik haverom küldött linket a X299-ről. Na mondom a 8 magos sokkalta erősebb proci ugyan azon az áron van mint a használt 5960x. Akkor inkább váltok és megvehetem azt az alaplapot amit szeretnék. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29) flauzo


flauzo
csendes tag

Nem semmi cucc! :C

I'm back!

(#30) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Segítség kellene, mivel 1150-nél tartok és váltanék! Játékra és itthoni használatra kellene, de nem ismerem a kinézett cuccokat. Két variáción gondolkozok:
1. i5 7600k-asus z270 tuf mark2
2. i5 7640x-msi x299 raider
Indulásnak, kb. hasonló árban lennének és mindenképp újat veszek! Játékok pl: ghost warrior 3, primal és hasonlók, csak hobbiként single playerben. Igaz 2-3 évre előre gondolok, de azért szempont lenne az értéktartósság is!
Nem tudok dönteni. :(((
Előre is köszönöm!

(#31) kekk válasza kikikirly (#1) üzenetére


kekk
újonc

elég buta ember aki azért vesz alap lapot hogy hogy ö majd milyen jól fel huzzaPLL::::Processzor
Ha szóba kerül a tuning, a legtöbb felhasználónak azonnal a processzor ugrik be, és nem véletlenül; ezzel a teljes gép teljesítménye is növekszik. Ezt a gyártók is jól tudják, és abszolút támogatják a CPU-k túlpörgetését. Ma már egy 20 ezer forint alatti alaplap BIOS-ában is vannak tuningopciók, 50 ezer forintért pedig már kifejezetten tuningra kialakított alaplapot kapunk, ahol a feszültségszabályzó áramkört és a hűtést is megerősítették annyira, hogy akár 1-1,5 GHz-et is emelhetünk a processzor gyári alapórajelén. Ez azonban még nem minden, ugyanis megfelelő CPU-t és hűtést is választanunk kell. A processzornál a gyártók külön jelölik a tuningmodelleket: az AMD és az Intel is „K” betűt biggyeszt a modellszámozás mögé.Ezeknél szabad szorzóáramkört kapunk, vagyis az alapórajelet (BCLK – Base Clock) könnyedén felszorozhatjuk például 30 helyett 45-tel. Nagyon fontos, hogy ilyenkor a többi, belső szorzótól függetlenített a fő szorzóáramkör, így például az integrált RAM-vezérlő vagy az iGPU nem fogja meghiúsítani tuningkísérletünket. Amennyiben normál modellt szeretnénk túlpörgetni, kötött szorzóval kell dolgoznunk, ráadásul ilyenkor a BCLK növelésében sem bízhatunk. Míg korábban bevett szokás volt, hogy a BCLK jelentős növelésével és a szorzó csökkentésével szép eredményeket lehetett elérni bármilyen processzornál, ma már csupán 4-5 MHz-et állíthatunk az alapórajelen, ráadásul ez kihat minden más áramkörre is. A Garancia csak a órajel re vonatkozik nem a tuningoltra Inká[Adok érte 2000ezerel többet mint vitatkozzak a garanciáért sírva Aki tuningol az csak Pénz nincsnek tartom vegyen kisebbet tartson ki 3 évet vegyen nagyobbat[enyit a tuningról

bíró

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.