Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zsolto válasza Airnold (#150) üzenetére


Zsolto
őstag

:C :))

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#152) Airnold válasza Zsolto (#151) üzenetére


Airnold
tag

:R

(#153) zsoltip


zsoltip
őstag

Szeretném megkérdezni, h ez a Biblia(egy nagyméretű Java fájl) fut e a Nokia E60i-n:

[link]

Innen a Full Bible-re gondolok, ami 1,6 MB.

Köszönöm.

(#154) Karma válasza zsoltip (#153) üzenetére


Karma
félisten

Kéne neki, az 1 MB-os korlát csak S40-en van elvileg.

“All nothings are not equal.”

(#155) zsoltip válasza Karma (#154) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem tudnád kiprobálni :B ?

(#156) Karma válasza zsoltip (#155) üzenetére


Karma
félisten

Csak holnap, mert a melóban van csak E61-em. Mondjuk kapásból 4 darab is :DDD

“All nothings are not equal.”

(#157) zsoltip válasza Karma (#156) üzenetére


zsoltip
őstag

ok, de majd jelentést kérnék róla :DD

Köszi

(#158) Omni válasza zsoltip (#157) üzenetére


Omni
aktív tag

Megy, az elobb probaltam ki :) Csak ajánlani tudom ezt a telefont, egy netbookot is kivalt.Ezt a hozzászólást is egy e61i-ről írom, miközben webrádiót hallgatok rajta.

(#159) eldiablo válasza Omni (#158) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tényleg jó telefon, de túlzásokba azért ne ess...

(#160) Omni válasza eldiablo (#159) üzenetére


Omni
aktív tag

Sajna pdf olvasásra alkalmatlan. Minden másban remek kompromisszumot nyújt számomra. Mióta megvan, az eee-t szinte be sem kapcsoltuk. Ezt bárhol elő lehet venni a városban (étterem, villamosmegálló, stb) egy netezésre vagy olcsó voip telefonálásra.

(#161) Zsolto válasza Omni (#158) üzenetére


Zsolto
őstag

Én is nagyon szerettem az enyémet, de volt pár dolog, amivel nem tudtam megbarátkozni:

-- lassú volt, pedig nem volt tele mindenfélével
-- a billentyűzete nem az én stílusom. Szeretem, ha van kattanós, markáns nyomáspont, hogy érezzem, mikor nyomtam meg. Főleg, hogy lassú volt, így néha késésben jelentek meg a beütött betűk, sokat kellett javítanom.
-- halk volt a telefonálós hangszórója nem kihangosított üzemmódban. Gyanítom, hogy ez gyakori jelenség, már mások is panaszkodtak rá itt.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#162) Omni válasza Zsolto (#161) üzenetére


Omni
aktív tag

Persze vannak hibák, hisz tökéletes készülék nincs és nem is lesz.

Egy e61i-t használgatok, ennek kicsit más a klaviatúrája mint a sima e61-nek. Joystick helyett már D-pad van rajta (ennek eléggé örülök), helyett kapott egy kamera is benne (nem lényeg, de ha van nem baj).

Nem érzem se lassúnak se gyorsnak, olyan átlagos a sebessége. Egy e51 után bizonyosan lassú lenne, de én 6670-ről váltottam.

A hangszóró valóban nem valami hangos. Állitólag a sima e61-nek hangosabb. Könnyen karcolódik a hátlap. Kopik a navigációs gyűrű. Max 2Gb-ot támogat. A SIP hivások után képes lefagyni a telefon első kiadású szoftvere, ezért inkább fring-et vagy nimbuzz-t használok. Beépített pdf olvasó semmire se jó.

Ezek a hátrányai, de sokkal több előnye van amiket inkább nem sorolok fel :)

Utódjában (e63) helyett kapott még az FM rádió, azonban azon meg -ha jól emlékszem- az mp3-ak szólak gyengén:+20ezer Forintért...

Milyen telefonra váltottál?

(#163) Zsolto válasza Omni (#162) üzenetére


Zsolto
őstag

Hihi, én is e61i-ről beszéltem, bocsánat :)

[OFF]Egy Samsung i780-at vettem.
Tudom, nagyon off, mert WM, meg nem Nokia, de nekem a WM nem idegen, iPAQ-ok, Asusok, TyTn után volt egy ideig a Symbian, amit szintén szerettem.

De ez a Samu egy álom, valóban csak ajánlani tudom mindenkinek. Eddig messze ez a legjobb telefonom, már 3 hónapja megvan és még eszembe sem jutott, hogy lecseréljem. Gyors, mint a villám, rengeteg RAM van benne, fölényesen kezel mindent, pl. röccenés nélkül navigál és telefonál egyszerre, amire még a TyTN nem volt képes.

Egy baja azért neki is van: direkt napfényben nem látni a kijelzőjét.
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#164) Omni válasza Zsolto (#163) üzenetére


Omni
aktív tag

Na ennek aztán kattanós a billentyűzete :D Szerinted az e61i-nek jól látható a kijelzéje napfényben? (Samsunghoz képest) Egy T-mobile boltban megnéztem 5 percre a Samsungot: nagyon teszett a touch pad, de Windows-t nem akarok használni. Alap témával engem kicsit a win3.1-re emlékeztetett :)

(#165) Zsolto válasza Omni (#164) üzenetére


Zsolto
őstag

Valóban jól kattanik, nem vitás :D
Szóval a transzflektív kijelzők azért klasszak, mert minél nagyobb fényt kapnak, annál jobban látni őket. Viszont amúgy meg nem olyan szép a képük. Olyan volt anno az első iPAQ-omon, sose volt gond a láthatósággal.

Szóval a WM jó, hidd el. A Symbian is nagyon jó, nem az volt a váltás oka, egyszerűen a Samu visszahúzott. És ma már léteznek olyan progik, amikkel fantasztikusan át lehet variálni a WM felületét, ráadásul ennek a Samunak meg sem kottyan az a kis plusz terhelés, amit ez okoz. Én az SPB Phone Suite-ot használom, és nagyon szeretem.
Ja igen, a Samu optikai egere valóban zseniális, nagyon megkönnyíti a kezelést. Amúgy ha a T-nél megnézed megint, állítsd be a Start/Settings/Personal/Items szekcióban a Samsung Today plugint, már az is nagyon kellemessé teszi az alapképernyőt.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#166) Omni válasza Zsolto (#165) üzenetére


Omni
aktív tag

Inkább nem állítom át a témát, nem akarok költekezni :DDD

(#167) Karma válasza zsoltip (#157) üzenetére


Karma
félisten

Jelentem én is, működik :DDD
Persze szebb lett volna, ha a másik kettőben is van áram :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#168) zsoltip


zsoltip
őstag

Köszi mindenkinek :)
Sajna megint nem jött össze :W
Pannontol szerettem volna venni egyből amint megláttam ujra az árlistán...de nem tudnak adni...legutobb, amior kimenőben volt 30e-s áron ugyanigy jártam :O

(#169) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok a Nokia E61i elmegy a garmin mobile Xt?

(#170) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Üdv,

Valaki tud ubuntuhoz jól működő PC suite jellegű programot, ami támogatja az E61i-t?

Köszi,
Ubul

Értem én...

(#171) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
megtudnátok mondani hogy az e61-es max mekkora memoria kártyát tud lekezelni?
2gb esetleg 4 vagy 8gb?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#172) Zsolto válasza aram01 (#171) üzenetére


Zsolto
őstag

Szia!

Nekem 2 gigás volt benne gond nélkül.

Zsolto

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#173) aram01 válasza Zsolto (#172) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi az infot szerinteda 4gb-ost elbirná?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#174) Karma válasza Zsolto (#172) üzenetére


Karma
félisten

Az nem nagy varázs, viszont a 4 GB-os SDHC kártyák, hasonlóan az összes nagyobb testvéreikhez, nem mennek az E61-ben.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#175) lajo válasza madarasz92 (#169) üzenetére


lajo
senior tag

Én is ezt szeretném tudni, illetve, hogy milyen gyors a menü, és a wlan mennyire hazsnálható, és miben más egy "mai" telefonhoz képest. Monjduk n95 (azt próbáltam). Köszönöm.

(#176) Zsolto válasza lajo (#175) üzenetére


Zsolto
őstag

Szia!

A Wlanja nagyon jó, pikk-pakk csatlakozott az itthoni routeremhez (ötöd-tized annyi idő alatt, mint a WinMo-s készülékeim), a hatótávolsága is jó volt. Masszív, nagyon egyben lévő cucc, ezt is szerettem benne, meg hogy szépen világított a sötétben :)

Amiért én nem szerettem, és ez típushibának tűnik, hogy halk a hangszórója, én alig hallottam, amit a hívó fél beszélt, főleg utcán volt gáz.

A másig bajom a lassúsága volt -- nagggyon lassú tud lenni, pláne mondjuk egy 6120C-hez képest.

Ja, és bosszantott, hogy egy-egy csengőhang atom jól szólt rajta, még mélyei is voltak, de a kihangosított zenehallgatáskor mindebből semmit nem lehetett érzékelni, mintha más rendszer szólaltatta volna meg a hangokat.

Amúgy a szoftver tudása, az egész teló nagyon rendben van, sok okos és kellemes dolgot tudott, de a halkság és a lassúság miatt hamar eladtam.

Zsolto

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#177) lajo válasza Zsolto (#176) üzenetére


lajo
senior tag

Köszi szépen!

A lassúságot hogy kell érteni? Szövegbevitelnél? A navigáció is lassú rajta akkor?

(#178) Zsolto válasza lajo (#177) üzenetére


Zsolto
őstag

A menüben mozgásnál, a menüszintek váltásakor, a programok megnyitásakor.
Navigációnááál? Abba bele se merek gondolni, pláne, hogy mit csinál, ha közben van egy bejövő hívásod :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#179) lajo válasza Zsolto (#178) üzenetére


lajo
senior tag

Hát ez nem jó.
A másik jelöltem napjainkból a 6730. De a wlan hiányozna.
Nehéz helyzet.

MSN, skype, youtube mondjuk használható rajta?

(bocsi de ha már ilyen rendes vagy felteszem a kérdéseimet)

köszönöm

(#180) Zsolto válasza lajo (#179) üzenetére


Zsolto
őstag

Msn, skype okés (nem voipos telefonálásra :)), a YT nagyon necces, nem próbáltam, de ez egy öreg vas, biztos kéne hozzá valami kis YT-app, ami leszedi a videókat, mert hogy a beépített böngészője nem nyitja meg őket élből, az nagyon valószínű. Amúgy sem emlékszem, hogy néztem-e rajta divx-et, valahogy az egész cucc annyira letargikusan lassú volt, hogy talán nem is forszíroztam a dolgot.
Levelezni, böngészni, játszogatni (a 320x240-es képernyő miatt sok minden amúgy se fut rajta), outlookot szinkronizálni, adatokat nyilvántartani, képeket nézegetni, zenét hallgatni okés, de amihez már processzor kell, arra szerintem ez kevés lesz neked. Ahogy látom, te olcsó multimédiás masinát keresel wlannal, ami hirtelen eszembe jut, az az E51 lenne, talán picit drágább, és nincs QWERTY, de az mindennel megbirkózik.
Ha nem kell wlan, akkor 6120C, annál jobb vétel a kerek földön nincs.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#181) lajo válasza Zsolto (#180) üzenetére


lajo
senior tag

Köszönöm szépen!
Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy akkor z e5 tényleg erősebb?
Ha csatlakoztatok hozzá gps-t akkor mondjuk a garmin navi xt-vel használható néha napján?
A fent említett dolgokra akkor az megfelelne? Bár kisebb a kijelz, és nem teljes a bill. de ha az erősebb akkor lehet beáldozom.

(#182) Zsolto válasza lajo (#181) üzenetére


Zsolto
őstag

Már nem vágom fejből a megaherzeket, de az e51-ben legalább kétszer gyorsabb proci van, és az oprendszere is sokkal fejlettebb mint az E61-é. Kisebb a kijelzője, de nagyon minőségi teló, lapos és elegáns, az E61 egy nagy tepsi, ráadásul -- ez csak most jutott eszembe -- a gombjait nem jó nyomkodni, mert olyan szivacsosan huppannak, nem érzed, hogy mikor nyomtad meg őket. Szóval a korábbiakat is egybevéve én már nem vennék olyat, viszont egy E51-et bármikor örömmel bevállalnék. Azon tuti örömmel szalad majd a GXT, én 6120C-n próbáltam, és azon is hasított, mint a szél (a két teló elég hasonló tudású, bár nem egy kategória a kettő).

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#183) lajo válasza Zsolto (#182) üzenetére


lajo
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Megmentettél egy csalódástól. Utána fogok nézni a dolgoknak.

(#184) Zsolto válasza lajo (#183) üzenetére


Zsolto
őstag

Nem akartalak lebeszélni, de én is lelkesen vágtam bele, aztán hamar eladtam, pedig igazán szerettem volna megbarátkozni vele. De túl sok volt a hátránya, és túl sok olyan teló van, ami jobb(nak tűnik). Nem tudom, mennyi a kereted, de ami nekem hihetetlenül bejött, és eszemben sincs más telóra ránézni azóta, az a Samu i780. Ha kivárod, 35-max.40k körül hozzá lehet jutni iGO-val. Sajnos itt nem tesztelték, én is csak későn tudtam meg, hogy létezik, de itt mindent megtalálsz róla.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#185) lajo válasza Zsolto (#184) üzenetére


lajo
senior tag

Mégegyszer :R

(#186) Bibby


Bibby
addikt

Adott egy E61. Benne egy memkártya, valami szemét programokkal, mindegy mikkel. A memkártyát nem lehet formázni, mert valami használ valamit. Ok. A programokat nem lehet róla törölni. Ok. Az adatátviteli módot nem lehet használni mert valami a háttérben működik. A háttérben semmi nem működik.
Most mi? :F

Ελευθερια η θανατος

(#187) Zsolto válasza Bibby (#186) üzenetére


Zsolto
őstag

Hö, ez biztos neked is eszedbe jutott, de nem tudom pontosan, mi is a feladat, ezért első lépésnek leírom: kártya ki, kártyaolvasóba be, kimásolni a tartalmát, majd Format és vissza a telóba?
Vagy a többi vacak, ami rajta van, az kell azért?
Hát a telón egy gyári visszaállítást csinálni?
Vagy nem akarod elölről kezdeni az idomítását?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#188) Karma válasza Bibby (#186) üzenetére


Karma
félisten

Az üzenetek nincsenek átirányítva a kártyára? Akkor szokott így viselkedni.

“All nothings are not equal.”

(#189) Bibby válasza Zsolto (#187) üzenetére


Bibby
addikt

Hogyne jutott volna eszembe, már simára gyalultam volna a kártyát...ha lenne olvasóm hozzá.
A telón tegnap csináltam hard resetet, akkor került hozzám. Akkor nem volt benne memkártya, ha úgy csinálom hogy benne van azt is legyalulja?

Karma: tegnap volt hard reset, tehát nem valószínű, meg sim sincs benne.

Ελευθερια η θανατος

(#190) Zsolto válasza Bibby (#189) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát, ha a teló saját fájlkezelőjével sem tudod törölni a kártyáról a cuccokat, akkor próbálj hozzáférni egy kártyaolvasóhoz, mert én ezzel kezdeném -- lehet, hogy volt/van a kártyán valami symbianos okosság, ami az első bedugáskor máris elindult a telón. Lehet, hogy most butaságot mondtam, már nem emlékszem pontosan, hogy is működtek ezek a dolgok a symbianos telóimon.
Abban viszont elég biztos vagyok, hogy a hard resettel nem gyalulja le a kártyát a teló.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#191) Bibby


Bibby
addikt

PC suite-ban lehet valahogy a memóriakártyát formázni? Istennek sem találom...

Ελευθερια η θανατος

(#192) Karma válasza Bibby (#191) üzenetére


Karma
félisten

Mert nem lehet...

“All nothings are not equal.”

(#193) Bibby válasza Karma (#192) üzenetére


Bibby
addikt

Csodálatos program... akkor vége. Olvasóm nincs hozzá, törölni nem lehet, adatátviteli mód nem működik. Senki nem jut eszembe aki legalább egy sima SD adaptert tudna kölcsön adni, úgyhogy kicsit még füstölgök, majd királyvízbe áztatom ezt a sz@rt.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#194) Karma válasza Bibby (#193) üzenetére


Karma
félisten

Azért ne savazd le. Hétfőn (főleg ha aznap dobsz nekem egy üzenetet) tudok küldeni egy progit, ami kiírja hogy melyik processz milyen fájlokat tart nyitva, kiderül, hogy mi a kár történik a telefonon.

“All nothings are not equal.”

(#195) Bibby válasza Karma (#194) üzenetére


Bibby
addikt

És akkor beljebb leszek ha tudom mi megy a háttérben? Egyébként látom melyik programok vannak a kártyán. Egy sima snakes, valam zip, meg blackberry. Ezeket nem lehet letörölni. De hogy miért... :F :(

Ελευθερια η θανατος

(#196) Karma válasza Bibby (#195) üzenetére


Karma
félisten

Azt már most is meg tudod nézni, mi megy a háttérben, csak épp nem mész vele semmire :U Az általam előbb említett tool a nyitott fájlokat mutatja, tehát konkrétan kiderül, hogy mi tart nyitva a memóriakártyán valamit, az meg likvidálható.

“All nothings are not equal.”

(#197) máyköl


máyköl
veterán

2 kérdés E61-el kapcsolatban:

1. A Joystick rengetegszer elkezd ide-oda ugrálni, menni, és nem léehet megállítani. Ezt mennyiből lehet javítani? Vagy elég kitisztítani a joy-t?

2. Wifi-t hogy lehet beállítani? Megtalálta az itthoi wifit, de mikor hozzáférési kódot szeretnék megadni, valami kapcsolatbeállítások -at mondd, hogy ott kell megadni... Valaki leírná pontosan, hol találom meg azt a helyet, ahova a wifi kódját kell megadni?

Előre is köszi! :R

(#198) Karma válasza máyköl (#197) üzenetére


Karma
félisten

1) Sajnos a joystick az egyik leggyokerebb koncepcio a telefon iranyitasara, nem tudom hogy javithato, de probald meg kipucolni azert :)

2) Tools - Settings - Connections - Access Points.

“All nothings are not equal.”

(#199) máyköl válasza Karma (#198) üzenetére


máyköl
veterán

1, Köszi! Hogy tudom levenni az előlapot?

2, Esetleg magyarul? :DDD Mert magyar nyelv van rajta. ;]

(#200) Karma válasza máyköl (#199) üzenetére


Karma
félisten

1) T6-os torx csavarhúzó kell hozzá, a hátlap alatt látod a csavatokat, szerintem semmi extra :) De Youtube-on is biztos van bővebb videó, vagy szervízkönyv máshol (azt itt nem írnám le).

2) Eszközök - Beállítások - Kapcsolatok - legelső menüpont :U

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.