Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) *Ropi* válasza ujtzjani (#2700) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azokat igen, kontrasztot nem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2702) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Egy hozzáértő véleményre lenne most szükségem, ugyanis nem sikerült sehonnan sem ez ügyben biztos választ kapnom.

A tényállás a következő.

Van egy Dell E5530 Latitude laptopom, amihez szeretnék venni egy külső monitort. Kinéztem egy Dell U2715H WQHD-t ([link] viszont az üzletben is kipróbáltam a laptopommal, nem tudom kihasználni a képernyő maximális felbontását. Az Úriember azt mondta benn, hogy dokkolóval lehetséges, hogy mindez sikerülne.

A másik üzletben, ahol viszont a dokkolót vettem volna lebeszéltek róla, miszerint esélytelen, hogy a dokkolóra rákötött Latitude ki tudná hozni a maximumot a WQHD monitorból, hiszen semmi összefüggés nincs a kettő között. Állítása szerint ez egy hardveres probléma.

Kérdéseim a következők lennének, mielőtt megvenném a dokkolót.

Azzal ki tudnám hozni a 2560*1440-es vagy valami vállalható felbontást a WQHD monitorból, amiért érdemes lehet mindkettőt megvenni vagy nincs köze hozzá a dokkolónak? Ha jól emlékszem anélkül a laptopom valami X*1080-at tudott kihozni belőle.

Ha megoldja ezt a kérdést a dokkoló, melyiket érdemes vennem a kettő közül?

1) [link]

2) [link]

A 2.-nál mit jelent az E-port plus? És azon kívül, hogy 3.0 USB van benne, mivel jobb, mint az első?

(#2703) Chosen válasza ujtzjani (#2698) üzenetére


Chosen
addikt

Megszületett az iromány, használd egészséggel. DisplayCAL használata :)

(#2704) Chosen válasza CsMarc (#2702) üzenetére


Chosen
addikt

Itt talán több szerencséd lesz: Dell notebook topic

(#2705) ujtzjani válasza Chosen (#2703) üzenetére


ujtzjani
tag

Hálás köszönetem :C :R :R :R :R

Biztos lesznek még kérdéseim, és majd jövök bombázlak titeket.

Még egyszer ezer hála.

(#2706) Chosen válasza ujtzjani (#2705) üzenetére


Chosen
addikt

Csak nyugodtan, erre van a topik. Örülök ha tudtam segíteni. ;)

(#2707) CsMarc válasza Chosen (#2704) üzenetére


CsMarc
tag

Rendben, köszi!

(#2708) bajnokpityu válasza Chosen (#2703) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tök jó, köszi. 3d lut kalibrációs eljárásról nem akarsz írni?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2709) ujtzjani válasza Chosen (#2706) üzenetére


ujtzjani
tag

Azért lenne egy gyors kérdésem. :D

Mellékeltem egy képet, miszerint beállítottam a fényerőt az RGB-t a DeltaE is rendben de a K- érték (gondolom a színhőmérséklet) nem megy 6400-6600 közé. Elrontottam valamit vagy ennyit tud a moncsi?

[ Szerkesztve ]

(#2710) jjeahh válasza ujtzjani (#2709) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vagyok ahhoz elég tapasztalt, hogy beleszóljak, de gondolom csak be kéne állítanod a calibration fülön a whitepointot color temperature-re, majd 6500k-ra :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2711) Chosen válasza ujtzjani (#2709) üzenetére


Chosen
addikt

Ez kerek 6500K, teljesen tökéletes, gratula. :K

jjeahh: Amikor Office & Web D65-ot presetet adsz meg neki, akkor magától 6500K-t állít be, ezért ajánlottam azt. :) Az x és y koordináták alapján tudod ellenőrizni, hogy milyen színhőmérséklet van beállítva ha nem írná ki. A 6500K koordinátái x0.3128 y0.3292 ezen a diagramon. Ha más színhőmérsékletet állítanál be akkor a koordináták is eltolódnának. (Ezzel már kicsit a szakmai részbe is belementünk :) )

bajnokpityu: A 3D Lut készítés egy olyan téma, amivel nem foglalkoztam még eleget, hogy írni tudjak róla. *Ropi* talán jártasabb a dologban jelenleg, valamikor a jövőben talán én is az leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#2712) ujtzjani válasza Chosen (#2711) üzenetére


ujtzjani
tag

Ahaaa szóval a kettő összege határozza meg az eredményt. :B

Köszönöm szépen.

(#2713) Chosen válasza ujtzjani (#2712) üzenetére


Chosen
addikt

Olyasmi, igen. :)

Szemre hogy sikerült egyébként? Gyari progihoz képest van változás?

(#2714) jjeahh válasza Chosen (#2711) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ebből most én is tanultam ismét valamit :R . Azt sem tudtam, hogy az OSD-s beállításnál mindíg csak visszafelé kell venni a piros-zöld-kék értékekből. Nem fordulhat így elő az, hogy túl fakóak lesznek a színek?
Remélem amúgy egyszer sor kerül egy dispcal beállításairól szóló szakmaibb leírásra is :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2715) Chosen válasza jjeahh (#2714) üzenetére


Chosen
addikt

Hú, na akkor ezt lehet, hogy átfogalmazom majd.

A lényeg az, hogy ha pl factory reset után egy 100-as skálán 50/50/50-ről indul az RGB, akkor nem szabad úgy indulni, hogy R B-t megemeled és 62/50/59 lesz mondjuk belőle. Ez a színek túlvezérlése.

Amikor elindultál lefelé, pl 43/40/42-nél tartasz, akkor már léphetsz felfelé pl 43 Red mégis kevés, akkor 44-re visszateszed. Így még mindig a natív tartományon belül mozogsz. :K

Ez volt a kérdés ugye? :D

Ha van még kérdés valamelyik résznél, arra szívesen válaszolok itt. Aztán a kérdés-válaszokból talán összejön egy szakmai cikk is. :D

[ Szerkesztve ]

(#2716) Chosen válasza jjeahh (#2714) üzenetére


Chosen
addikt

Kicsit ki is egészítettem a cikket azon a részen, hogy tisztább legyen. Egyébként ha csak lefelé mennél abból se lenne nagy baj. Lassan haladva, kis lépésekkel, csak lefelé is ugyanoda jutnál el végülis, csak óvatosabban kell csinálni. :)

(#2717) jjeahh válasza Chosen (#2715) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tökéletesen érthető, köszi! :R Akkor nem kell újrakalibrálnom, mert jól csináltam :D
Amúgy most, hogy már "ráhangolódott" a szemem a kalibrált kijelzőkre nekem is feltűnt, hogy a chrome az --enable-monitor-profile trükkel sem jeleníti meg a színeket normálisan, nem csak a saját fotóim színeit, hanem másokét sem. A firefox az beállítva frankó, csak törzs-chrome userként szoknom kell a működését és kissé zavar, hogy lassabb. No de nem ez a lényeg, nektek is feltűnt, hogy a win10 edge böngészője is tök ugyanúgy jeleníti meg a színeket mint a mozilla? Vagy csak a szemem csal? Pedig annak a beállításaiban nem állítgattam semmit... Ezek szerint létezhet olyan, hogy gyárilag színmenedzselt egy olyan friss-új böngésző mint az edge? Ha ez így van nagyon gáz, hogy chrome fronton a mai napig nem tudták megoldani a dolgot normálisan... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2718) *Ropi* válasza Chosen (#2711) üzenetére


*Ropi*
félisten

A LUT (a manapság divatos kifejezéssel élve) gyakorlatilag color grading, aminél (mint egyszeri megoldásnál) annyiban több, hogy azonos forrásból ismételhetően mindig pontosan ugyanazt az eredményt adja. Az 1D és a 3D LUT is színterek közti konvertálásra szolgál, viszont amíg az 1D LUT csak a megjelenítő eszköz kontrasztját, fehér pontját vagy általános színegyensúly módosításait képes kiszolgálni, addig a 3D LUT egy sokkal komplexebb rendszer, ami miatt a filmipar számára nagyon hasznos: képesek vele modellezni a kész anyagok látványvilágát, vagy egy (jobb) megjelenítőn egy másik (gyengébb) hardveres tulajdonságait. Egy mátrixként / rácsként fogható fel, amiben a tengelyek metszéspontjai egy-egy kimeneti RGB szín értéket képviselnek, amik adott bemeneti értékekhez vannak rendelve. A mátrix mindegyik metszéspontja a 3 színcsatornából az egyiknek egy bizonyos értékét adja meg, így a bemeneten lévő RGB értékek egy adott metszéspontot definiálnak a mátrixban. Legalábbis elvileg, mert van, hogy az adott pont nem metszési pontra esik, ilyenkor vagy interpolálással határozzák meg a köztes értéket, vagy nagyobb Bitmélységű rácsot alkalmaznak a pontosabb kvantálás érdekében. A 3D "kockák" általában 17×17×17-esek, mert ezekkel már elég pontos eredményt lehet elérni - az általános gyakorlatban 10 Bites RGB komponens log képeket használnak bemenetként, a kimeneti RGB értékeket pedig érintetlenül injektálják a megjelenítő eszköz frame bufferébe.

Fotók feldolgozásnál viszont nincs túlzott jelentősége, mert a szabvány színterek konstansan adottak és nincs miért eltérni tőlük (max. amikor Photoshopban alkalmazunk color grading-et, de ott szoftveresen megoldható).

(#2717) jjeahh: Ezért mondtam már korábban is, hogy a Chorme felejtős színkezelési szempontból: néha egy-két verzió erejéig működik benne, de leginkább nem. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2719) madgie válasza jjeahh (#2717) üzenetére


madgie
titán

Az Explorer is jól működött ilyen szempontból, az Edge meg majdnem ugyanaz :)

(#2720) bajnokpityu válasza *Ropi* (#2718) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Esetleg kipróbált leírásod nincs hozzá?
valamikor neki akarok már ülni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2721) *Ropi* válasza bajnokpityu (#2720) üzenetére


*Ropi*
félisten

De konkrétan milyen céllal akarod csinálni?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2722) bajnokpityu válasza *Ropi* (#2721) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A projim nem állítja be elég pontosan a köztes szinenkénti értékeket. MadVRbe meg 3dlut kalibrációs filet be lehet tölteni, és igy tovább tudnám pontosítani a projin a szineket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2723) *Ropi* válasza bajnokpityu (#2722) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tessék: a program írójának saját billentyűzetéből. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2724) ujtzjani válasza Chosen (#2713) üzenetére


ujtzjani
tag

Szemre megszokható az eredmény, az előző kalibrálásokhoz képest nincs számottevő (szemre) eltérés.
Kicsit talán kellemesebb a szememnek a mostani beállítás.
Azt meg már Ropi elmondta, hogy a Spyder-ek sokkal melegebb színre kalibrálnak, és én ehhez szoktam eddig. A Windows 10-ben megcsináltam a színprofil beállításokat a leírások szerint, amit ti már leírtatok, de ezt hogyan ellenőrzöm, hogy tuti azt a beállítást használja?
Másik kérdés :) Lightroom és Photoshop-nál kell állítanom valamit, hogy ott is alkalmazza ezt a szín kalibrációt? Foto feldolgozás a cél, nyomtatás nincs.

(#2725) bajnokpityu válasza *Ropi* (#2723) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát izé, ez alapján nem lehet megcsinálni, sajnos. Mármint nekem nem jött össze.
Találtam egy több programból álló install csomagot, majd egy órán át telepített. Úgyhogy legjobb tudomásom szerint ez nem ennyire egyszerű, hogy kiválasztom DisplayCAL-ban a madVR kijáratot, aztán dolgozik másfél órát a cuccos, és enterenteenter...

Pl, ő is ir arról, hogy elindul egy madVR kalibrációs program a háttérben, de ennél ez sajnos bonyolultabb.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2726) jjeahh válasza ujtzjani (#2724) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem azt tanácsolták, ps-t shift+ctrl+K-val állítsam be sRGB-re. Ha infran view-ed van, a plugin pakkal azt is be lehet állítani, meg firefoxot is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2727) *Ropi* válasza jjeahh (#2726) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a CTRL + K lesz, ami pedig a preferences menüt nyitja meg PS-ben.

Jobb megoldás a softproof: PS-ben a CTRL + Y, Lightroomban meg az S betű (kimenetként meg amúgy is mindegyikben sRGB-ben exportálunk).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2728) *Ropi* válasza bajnokpityu (#2725) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi a hibajelenség, mi nem sikerül, hol akadsz el?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2729) jjeahh válasza *Ropi* (#2727) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam ps preferences-ben nincs semmi ilyesmi, vagy csak én nem látom? CTRL + Y-ra meg egyszerűen nem dob semmit, ahogy lr sem S-re.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2730) *Ropi* válasza jjeahh (#2729) üzenetére


*Ropi*
félisten

"CTRL + Y"-nál azért nem látod a változást, mert már eleve sRGB színtérben dolgozol. Egyébként a "view" menüben a "proof setup"-nál be kell állítani hozzá az "internet standard RGB"-t.

Lightroomban megnyomod az "S" betűt és a jobb felső sarokban írja, hogy "proof view".

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2731) jjeahh válasza *Ropi* (#2730) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vzze, tényleg, megint tanultam valamit :D Ha még van bármi hasznos infótok ne tartsátok magatokban :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2732) Chosen válasza ujtzjani (#2724) üzenetére


Chosen
addikt

Lutmanagert nyisd meg ami az Oazis cikkben van. Ha ott kicsit ugráló változó görbéd van, akkor aktív a profil. Ha szög egyenes kék vonal, akkor nem aktív. :)

(#2733) ujtzjani válasza Chosen (#2732) üzenetére


ujtzjani
tag

Ropi, jjeahh köszönöm szépen minden sikerült.

TheChos3nOne Sajna nem találom az Oazis cikket vagy nem tudom mire is gondolsz. Arra gondoltál, hogy töltsem le a Lutmanagert?

Hálás vagyok a fórum tagjainak a sok-sok segítségért. Tényleg ezer köszönet nektek.

(#2734) ujtzjani válasza Chosen (#2732) üzenetére


ujtzjani
tag

Bocsi lejárt a szerkesztési időm.

Meg lett a cikk és benne a letöltés is de azt tényleg nem tudom minek kellene ugrálnia. :B

Ezt látom...

[ Szerkesztve ]

(#2735) Chosen válasza ujtzjani (#2734) üzenetére


Chosen
addikt

Nyomj egy set lineart és meglátod mi a különbség. ;)

(#2736) ujtzjani válasza Chosen (#2735) üzenetére


ujtzjani
tag

Most csak a kék vonal van és egy cseppet elmozdult. De mocorgást nem látok vagy erre az egy mozdulatra gondoltál? :B

[ Szerkesztve ]

(#2737) *Ropi* válasza ujtzjani (#2736) üzenetére


*Ropi*
félisten

A korábbi képen látszik, hogy aktív a LUT, ezen a képen pedig az, hogy kilőtted.

Hullámzani nem fog, bárhogy is várod. :))

:DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2738) ujtzjani válasza *Ropi* (#2737) üzenetére


ujtzjani
tag

Na ez hullámzik, mozog... :D

Bocsi félre értettem, de azért egynek jó volt. :DD
Így már világos, hogyan is kell értelmezni azt amit látok, vagy nem látok.

Köszönöm nektek. Szép napot mindenkinek.

(#2739) Joshi


Joshi
titán

Üdv. talán két éve kérdeztem hogy milyen kalibráló eszköz ajánlott, akkor az i1 Display Pro-t ajánlották viszont mintha olvastam volna valami elöregedési problémáról. Most így két év elteltével van változás? Gondolok itt az esetleges problémákra, vagy valami más eszköz ami jobb? Jelenleg IPS panelhez kellene, de nem bánnám ha az OLED-hez is használható lenne. Köszi. :R

ui.: az ár max 100k.

(#2740) *Ropi* válasza Joshi (#2739) üzenetére


*Ropi*
félisten

Használható OLED-hez is. Az i1D3 mérésének felső határértéke 1000 NIT (ez az UHD Bluray anyagok HDR-jének csúcsértéke), a Reference Vizio Dolby Vision HDR kijelző például 800 NIT-et tud. Ha nagyon fölé menne a kijelző, akkor pedig ND szűrővel meg lehet oldani. Egyedül projektoroknál, az 5% alatti sötét részekkel lehet gondja (indirekt mérésnél nagyságrendekkel kisebbek a mért szintek) - de csak egyes típusokkal (és ott is csak speciális esetekben, amikor a rekesz / írisz teljesen zárva van és a fényforrás már nem új benne).

A következő lépcső a BasICColor Discus, ami csak marginálisan jobb viszont 2x drágább.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2741) Chosen


Chosen
addikt

Találkoztatok már olyannal, hogy egy kijelző 3+ év használat után egyszer csak radikálisan megváltozott képet ad? Philips TV-ről van szó, évekig kb ugyanarra az értékre kalibráltam, mindig csak 1-2 értékkel mozgott el a skálán. Most a szokásos éves kalábrálásnál mintha egy teljesen más TV lett volna. Kb 20-30 értékkel máshová ment minden színcsatorna, a gamma skála is kifordult magából, nem értem mi történhetett.

Két különböző gépről is megnéztem, különböző kábelekkel is, különböző bemeneteken. Láttatok már ilyet? :F

2011-2015: [kép]
2016: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2742) Chosen


Chosen
addikt

Sőt, a LUT görbék beszédesebbek a változásról:

2011-2015:

2016:

Mintha nem is ugyanaz a panel lenne. :F

[ Szerkesztve ]

(#2743) *Ropi* válasza Chosen (#2742) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem szoftveresen van valami elszabva, akkor jobb esetben csak a TV világítása haldoklik, rosszabban a műszered.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2744) Chosen válasza *Ropi* (#2743) üzenetére


Chosen
addikt

Valószínűleg a kijelző lesz inkább, mert máshol jól mér a kalibráló. Azért a hitelesítés gondolata felmerült bennem. Itthon van erre lehetőség, vagy mindeképp ki kéne küldeni?

(#2745) *Ropi* válasza Chosen (#2744) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudom validálni, sőt különbségi profilt is készíthetek hozzá, ha véletlenül eldriftelt volna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2746) Chosen válasza *Ropi* (#2745) üzenetére


Chosen
addikt

Pü ment.

(#2747) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Áthozva a Canon EOS topikból:

A magánvéleményem, hogy nem vennék IPS panellel szerelt monitort grafikai munkára, de ezt most hagyjuk... ;) :N A CX271-ben van polarizáló réteg, viszont ezzel együtt is ingerküszöb feletti (a kategóriájához, az árazásához és az VA panelekhez mérten) az IPS glow-ja, valamint a GB-R háttérvilágítása miatt zöld / magenta beütése van a sötétebb területeken.

Nálam a választási sorrend az alábbi lenne: Eizo CG277, NEC PA272, Eizo CX271.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2748) deja vu válasza *Ropi* (#2747) üzenetére


deja vu
addikt

Már nem gyártanak VA paneles Eizo-t évek óta. Akkor mit ajánlasz? A NEC PA272-n nincs polarizer ezért még nagyobb a glow mint a CX271-en. A régi VA Eizo-k óta sokat fejlődött a világ, csomó mindent nem tudnak azok amit a mostani új ColorEdge monitorok.
"GB-R háttérvilágítása miatt zöld / magenta beütése van a sötétebb területeken."
A többinek is ilyen a háttérvilágítása.

Nincs is 2560x1440-es felbontású VA paneles Eizo. A max az 24" 1980x1200 CG241, Foris FX2431, aztán 22" SX2262, S2243 kisebb felbontással CG223.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2749) deja vu válasza *Ropi* (#2747) üzenetére


deja vu
addikt

"A magánvéleményem, hogy nem vennék IPS panellel szerelt monitort grafikai munkára, de ezt most hagyjuk..."
Akkor most kinek higgyek, a monitoros topicban ezért keresztre feszítenének :DDD Mikor is dobta ki utoljára Eizo VA panellel a monitorját, 2009 talán az SX2262-vel? :F Az a tavalyi VA forris az hulladék, azt nem számolom.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2750) *Ropi* válasza deja vu (#2749) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PA272-őt azért ajánlottam a CX271-el szemben, mert összességében (az ár / teljesítmény arányát figyelembe véve) jobb annál.

Tudom, hogy a többinek is GB-R a világítása, viszont más polárszűrőket alkalmaznak rajtuk.

Naná, hogy keresztre feszítenének, ezért is nem járok oda. :DDD Egy Dell 2709-em van, meg egy Eizóm, de a napi 12+ óra munkára a Dellt használom és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Pont azért, mert még CCFL a világítása, meg "csak FHD" a felbontása (amire a monitorosban "retró-ciki"-t mondanának :D). Cserébe nagyok a pixelei és nem vibrál a világítása - nem folyik ki a szemem ha egész nap előtte ülök sem, ráadásul megvan a majdnem teljes Adobe RGB színtere (98%-ot tudtam belőle kihozni), meg ami a lényeg, hogy rendes feketéi. Az meg nem zavar, hogy instabilabb az 1 év után is pontos Eizónál, mert azt nehéz überelni. :) Nem mindig a legújabb a legjobb: lett volna lehetőségem 1:1-ben U2711-re garanciáztatni de pont az IPS panel miatt nem tettem. Most már tudod, hogy kicsit "analógabb" vagyok az átlagnál: ennek a "kalibrációnak" a figyelembevételével olvasd amit írtam! :)) Tudom, hogy folyamatosan fejlődik a technika, viszont én azt nézem, hogy a szememnek mi a jó, nem pedig a csiribiri feature-öket. Egyébként pl. a témában szintén tájékozott KTTech is egy IPS-es Eizót (ha jól tévedek 2433W volt) cserélt le egy ugyanilyen Dellre miután látta nálam (ő is 5. stádiumban lévő pixelkukkoló :D).

A Foris széria valóban nem aratott osztatlan sikert. :N

Mindenképpen csak a minimum 1440p panel jó? Még úgy is, hogy a Windows HiDPI kezelése ilyen gyenge lábakon áll, amilyeneken?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.