Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) *Ropi* válasza Archttila (#3950) üzenetére


*Ropi*
félisten

"En is megtevesztonek tartom azt az irast... azert is linkeltem mert szerintem is teljesen szembe megy az elso szamu szaballyal, miszerint mindig a hasznalni kivantant VGA-hoz, kimenethez kalibralunk."

Egyetértek. Nekik ez az árukapcsolás erős piaci pozíciótuningoló tényező, mert az egyszeri (átlagosan tájékozatlan és lusta) vásárló ha azt látja, hogy egy helyen veheti meg és kalibráltathatja a cuccát úgy, hogy oda sem kell vinnie a gépét, akkor miért keresgélne külön alternatívákat és menne több helyre időveszteséggel? A módszer láthatóan jól működik, mert minden csapból ők folynak - ha feldob az ember bármilyen internetes fórumon egy kérdést, hogy hol vegyen monitort, 10-ből 5+ esetben őket ajánlják kalibrálással együtt. Nem is lenne probléma, ha elismernék, hogy vannak határaik...Más kalibrálók pedig biztosan csak mazochizmusból töltenek 3-4x annyi időt egy megjelenítővel, hogy kitapasztalják az egyedi tulajdonságait és valóban a lehető legoptimálisabban állítsák be: pl. az említett AOC monitor L.E.D.-jeinek teljesen más szabályozási karakterisztikát mutat a spektrális képe 50% RGB gain alatt, mint felette (ennek a beállítása is közrejátszhat abban, hogy feleakkora DeltaE max.-ot sikerült kimasszíroznom belőle, mint a kollégának).

"Azt meg egyenesen viccesnek tartom amikor azt olvasom, hogy valaki csak es kizarolag a jatekok miatt ker premium kalibralast a frissen vasarolt monitorhoz. :)"

Véleményem szerint alapvetően nem hülyeség játék miatt kalibrálni (bár a prémiumot én is overkillnek érzem :D), mert a kontraszt optimalizálásával és a sötét részek világosságának javításával a játékos előnyre tehet szert, mert ezáltal hamarabb is észreveheti az ellenfeleit ott ahol más nem - és már mehet is a headshot. :D Vagy pl. érdemes kipróbálni a Wacom táblát is az FPS játékokhoz (persze csak érzéssel, mert könnyen szétverhető a toll): sebességben nem mindegy, hogy egy nehéz egeret vagy egy pillekönnyű tollat mozgat az ember.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3952) Archttila válasza *Ropi* (#3951) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen viszont ezt leszámítva nekem is ők az első számú bolt ha monitorról van szó. :) Eddig mindig hibátlan, valóban gyárilag bontatlan terméket kaptam, ami sajnos a nagy riválisról nem mondható el. Most nem fogom leírni a storyt legyen elég annyi, hogy nem egy szimplán elállásból visszamaradt darabot kaptam, hanem egy végletekig karcolt, fogdosott kiállított csodát... (rev.03-mas terméket, rev.01-es dobozban) :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3953) kuyarashi válasza *Ropi* (#3949) üzenetére


kuyarashi
őstag

Pedig digitális és digitális között is van különbség, mert a jel különböző feldolgozóegységeken megy keresztül.

(#3951)
A Wacom nem lagos? Nálam Photoshopban elég sokat késik.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3954) *Ropi* válasza kuyarashi (#3953) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, de ők ezt nem veszik figyelembe - csak annyit sulykolnak, hogy az 1-ek és a 0-ák ugyanolyanok. :N

Ugyanolyan ez, mint a HiFi, hogy két kábel máshogy szól. :)

"A Wacom nem lagos? Nálam Photoshopban elég sokat késik."

PTK-1250 valami ezeréves (sólyom :D) driverrel működik ahogy kell (Win 7). :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3955) kuyarashi válasza *Ropi* (#3954) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oáziscomputer cikken behaltam. Kb. szó szerint írják, hogy a digitális, az digitális, minden körülmények közt ugyanaz. :D Kemény.

Nálam az Intuos 5 elég laggol rendesen W7 és W10 alatt is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3956) *Ropi* válasza kuyarashi (#3955) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha fent van az i1 Profiler, akkor vedd ki az indítópultból a tálcaalkalmazását, mert rosszul van megírva és másodpercenként 1000 megszakításciklust dobál, emiatt az USB kommunikáció akad tőle, mint a bakelit - lehet, hogy segít a táblán is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3957) kuyarashi válasza *Ropi* (#3956) üzenetére


kuyarashi
őstag

Most csak DisplayCAL van telepítve. Amikor nem volt még kalibrálóm, akkor is laggolt a Wacom, de jó tudni ezt az iProfilerről.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3958) *Ropi* válasza kuyarashi (#3957) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3959) kuyarashi


kuyarashi
őstag

*Ropi*, ezeket olvastad már? Hiba, pontatlanság, vagy "egyet nemértés" van-e benne részedről?
(Mint például az első részben, miszerint a SW kalibrálás egy 0 a HW kalibráláshoz képest. Bár ez elég régi írás, akkoriban ez az állítás még megállhatta a helyét.)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3960) kuyarashi válasza kuyarashi (#3959) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem tudtam mind a 4 részt belinkelni. Ha a keresőbe bemásolod, hogy "SZÍNKEZELÉS A GYAKORLATBAN", akkor hozzájutsz mind a 4-hez.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3961) KTTech válasza kuyarashi (#3959) üzenetére


KTTech
veterán

Vannak benne hülyeségek...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3962) *Ropi* válasza kuyarashi (#3959) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most nem volt időm az egészet átnézni, de egyetértek abban KTTech-el, hogy vannak benne idejétmúlt dolgok. A szoftveres kalibrálás (a kalibráló eszközökkel párhuzamosan) egyébként mára már fejlődött annyit tapasztalataim szerint, hogy simán van olyan pontos mint a hardveres.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3963) kuyarashi válasza *Ropi* (#3962) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, erre gondoltam. A vélemények ráérnek egyébként, de az írás átfogónak tűnik, ezért érdekel, hogy konkrétan mi szorul benne korrekcióra.
(Még én is csak 2 részt olvastam el.)

A ProPhoto RGB-t még nem próbáltam, de most megtettem, és meglepően nagyobb színtér, mint az aRGB. Fotókon is tesztelem majd. Talán jobb ebben feldolgozni?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3964) *Ropi* válasza kuyarashi (#3963) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a feldolgozás közbeni, valódi színeket szeretnéd látni, akkor abban a színtérben érdemes, amit a monitorod max. tud (ezért dolgozom én Adobe RGB-ben).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3965) kuyarashi válasza *Ropi* (#3964) üzenetére


kuyarashi
őstag

A próbában összehasonlítottam a vörös, zöld és kék színeket, illetve átmeneteket aRGB és ProPhoto RGB-ben. Utóbbi fényévekkel élénkebb. Más kérdés, hogy mennyi belőle a valóság'. Amit a monitorom nem tud, az 'lekonvertálódik'.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3966) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nicsak :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3967) *Ropi* válasza Archttila (#3966) üzenetére


*Ropi*
félisten

Végre észbe kapott az nVidia. :)

Viszont amit utána írnak a konzerv profilokról, az megint vicces - ugye egy szoftveres profil azt feltételezi, hogy a hardver már optimalizálva lett, vagyis a fényerő, a kontraszt és a színcsatornák összehangolása be lett állítva. Enélkül Danny Blue, Nostradamus, vagy a legjobb tenyérjósok sem tudják megmondani, hogy mit csinál majd az a más hardverre készült profil az aktuális panel aktuális beállításai mellett - tipikus orosz rulett: minimális az esélye annak, hogy javít rajta, sokkal esélyesebb, hogy ront rajta. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3968) turorudi


turorudi
aktív tag

Vásároltam egy Asus VZ229 monitort. Van ennek egy Blue Light Filter funkciója, amit 4 fokozatban lehet állítani. Ez a funkció állítólag a fejfájást és egyéb bezombulást szűri egyre erősebb mértékben 1-4-ig. A kalibrátor simán méri, ahogy kapcsolgatom ezt a módot, és persze szemmel is látható, mi történik: a kalibrált színképet elhúzza a fenébe.
Kérdésem, hogy valójában mi ez a káros kék fény, tényleg kell-e szűrni? Ha igen, akkor ezt a funkciót bekapcsolva kell kalibrálni? Vagy ha nem, de kell a kék fénnyel foglalkozni, akkor milyen színhőmérsékleten jó úgy kalibrálni, hogy a káros kék fény ne legyen annyira jelen, de mégis helyesen legyen kalibrálva?
Vagy csak parasztvakítás ez a funkció?

[ Szerkesztve ]

(#3969) *Ropi* válasza turorudi (#3968) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Kérdésem, hogy valójában mi ez a káros kék fény...?"

Az emberi szem úgy működik, hogy hidegebb (kékebb) fényben élesebben lát (viszont egyúttal meg is erőlteti), így az arra érzékenyeknél fáradtságot, idegességet, rosszabb esetben fejfájást okozhat. Ennek ellenére egyes Sony/Ericsson telefonok kijelzője 9000 Kelvin natív fehér pontú lett, mert a megkérdezett fókuszcsoportjuk azt hozta ki a legélesebben láthatónak...

"...Tényleg kell-e szűrni? Ha igen, akkor ezt a funkciót bekapcsolva kell kalibrálni?"

Teljesen mindegy, hogy ki-, vagy be van-e kapcsolva, mert a kalibrálás korrigálja a kék színcsatorna hiányát ha bekapcsolod, ergo nem lesz kevesebb a kék fény, csak rosszabb DeltaE értékeket fogsz kapni a kalibrálás végén. Ebből adódóan - véleményem szerint - kalibrálandó rendszerben nem ajánlott bekapcsolni.

"Vagy ha nem, de kell a kék fénnyel foglalkozni, akkor milyen színhőmérsékleten jó úgy kalibrálni, hogy a káros kék fény ne legyen annyira jelen, de mégis helyesen legyen kalibrálva?"

A kék fény maga nem káros, mert akkor az emberek éjjel-nappal kék fényszűrős szemüvegben járkálnának. Viszont mindenképpen ketté kell választani a színhelyes és a szemünknek tetsző látvány fogalmát: a két halmaz nem feltétlenül fedi teljesen egymást. :) Az internet szabványa a delelő nap fénye, a 6500 Kelvines fehér pont (D65): ha színhelyes akarsz lenni, akkor ehhez kell kalibrálnod (viszont relatíve sok kéket tartalmaz, példának okáért a nyomdai, 5000 Kelvines nyomatellenőrző környezethez képest). A Sony telefonok

"Vagy csak parasztvakítás ez a funkció?"

Nem az, viszont a Te döntésed, hogy színhelyes szeretnél-e lenni, vagy sárga. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3970) karoli9 válasza turorudi (#3968) üzenetére


karoli9
tag

Lássuk csak: nincs olyan, hogy káros (látható) kék fény, ellenben bizonyos hullámhosszúságú fénynek (pl.: 400-490 nm, amit kéknek érzékelünk) hatása lehet a cirkadián ritmusra és a melatonin szintre. A tudományos kutatások - a használt metódusok szerint - változó eredményeket hoztak.

A monitorok és más kijelzővel rendelkező eszközök nem szűrnek semmit, nincs rajtuk olyan optikai szűrő, mely adott hullámhosszúságú fényt blokkolna, egyszerűen a kék színcsatorna intenzitásából elvesznek (zöld és vörös nő).

Vagy színhelyes a monitorod vagy narancsszínű, a kettő együtt nem megy :D

Ha érdekel a téma, PubMeden számos tudományos cikk vár: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#3971) kuyarashi


kuyarashi
őstag

És akkor most a lényeg, egyértelműen.

A lemenő nap színe narancsos, árnyalatú. Mit csinál ilyenkor az ember (és a legtöbb élőlény) évmilliók óta; csicsizni megy. A legtöbb reggel milyen színű? Mondjuk a kora reggel van, hogy szintén narancsos, de általában hideg, kékes árnyalatot párosítunk mellé. Ennek megfelelően alakult ki az emberben (is) az alvásszabályozás (persze még sok minden közrejátszik, de ez is benne van). A melatonin a teljes belső óránk szabályozásáért felelős hormonunk, amire bizonyos mértékben a színek is hatással vannak. Ez tudományos tény.

Manapság azért lett ez ennyire felkapott, mert már minden led (meg 3D, meg 4K). A legolcsóbb gerjeszthető anyag kék színű, ezért a gyárak legtöbbször ezt használják (lámpákhoz, kijelzőkhöz). Ma már mindenki okostelefonnal járkál, vagy hosszú órákat ül számítógép előtt. Az LCD-k 90%-a led háttérvilágítású, melyeknek mondjuk 90%-a (ezeket hasraütésszerűen írom) W-LED-es, ami a "white led-re" utal. A fehér (white) fény előállítása pedig kék diódákkal és az előttük helyet kapó sárga foszfor szűrőréteggel történik. Csakhogy szivárog át némi kék fény is a szűrőn. A fény 380 és 500 nm közötti tartományban levő ibolya és főleg kék összetevőjét nagy energiájú látható (HEV) kék fénynek nevezzük. A 380 és 440 nm közötti hullámtartományban levő kék ibolya az, ami elméletileg különösen káros hatású, és valószínűsíthetően a retinában -a nagy energiájú beeső fény által- okozott kár, a fotoretinitisz egyik oka -elméletileg. Azt tudom elképzelni, hogy az alsóbb tartományban lévő kevéske ibolya lehet az, ami konkrétan degeneráló, de ennek egy részét nem érzékeljük, mert ez már karcolja az ultraibolya határát. Az efölött "található" kék árnyalat pedig igazgatja a melatonin szintet, ami alapvetően nem káros, csak ugye jóból is megárt a sok.

Szóval önmagában a kék fény természetesen nem káros, de az sem természetes, hogy az ember egy olyan hálószobában hunyja le a szemét este, amit előtte órákon keresztül ledes olvasólámpa világított meg, vagy elalvás előtt monitort, telefont bámult. Ma pedig ez már rutin, ezért tolódhat el az alvási ciklus és a rem szakasz, tehát alapja mindenféleképp van az állításnak.
Úgyhogy lehet arról vitázni, hogy a gyakorlatban ennek mekkora a szerepe, vagy egyénenként hogyan változik, vagy hogy mekkora szelete ennek a marketing. Tény, hogy sok szemüvegre visznek fel kék fényszűrő réteget (pl.: Zeiss 380-440 nm), vagy építik bele magába a lencse anyagába (Essilor 415-455 nm), vagy monitorokba, mobilokba akár szoftveresen, de szerintem kicsit el van ez túlozva. Elkezdték a nagyobb gyártók, a többiek pedig nem maradhattak le.

A monitorodat érdemes ibolya-kék mentesítőt kikapcsolva, natívban kalibrálni, aztán ha nem színspecifikus melót végzel, akkor akár érdemes lehet bekapcsolni és ezzel megadni szervezetednek a kíméletesebb fény adta lehetőségeket.

Az a fotós, vagy nyomdász, grafikus pedig, aki szemüvegre szorul, kerülje a kék fény blokkolós szemüvegeket, mert elviszi a kelvin értéket. A boltban csak kérni kell egy lencsét és át kell rajta nézni. Ugyanakkor van, akit különösebben nem zavar. Egyébként ilyen esetben az eladó sem szokta ajánlani.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3972) *Ropi* válasza karoli9 (#3970) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönjük a megerősítést. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3973) taranis válasza turorudi (#3968) üzenetére


taranis
addikt

Kalibrálásnál minden ilyet kikapcs, viszont ha már este van és nem végzel olyan melót, ahol fontos a színhelyesség, akkor pl. f.lux-al olyan melegre állítod a képet, amilyenre szeretnéd: [link]

colorizer.net

(#3974) karoli9 válasza taranis (#3973) üzenetére


karoli9
tag

Win 10 gyári: Night light
macOS gyári: Night Shift (feltételek: [link])

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#3975) KTTech válasza turorudi (#3968) üzenetére


KTTech
veterán

Tényleg káros a kék fény, viszont kalibrálás után már eleve vissza van fogva, hacsak nem 9300K-ra kalibrálsz... mondjuk én D58-ra szoktam mert tökéletes kompromisszum a D50 és D65 közt, és még kevésbé kék mint a D65.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3976) oszy válasza *Ropi* (#3859) üzenetére


oszy
veterán

*Ropi*
Nem találtam meg azt amit írtál (D65 profil, 6500K, 120 Cd/m2), csak ezek vannak.

Ja, és leszedte ezt: Argyll_V2.0.1 (Argyll_V2.0.1_osx10.6_x86_64_bin)

De hogy ezzel mit kell kezdeni, és hogyan... :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3977) karoli9 válasza oszy (#3976) üzenetére


karoli9
tag

Office & Web (D65, Gamma 2.2) kell neked, a fényerőt később lövöd be (Interactive display adjustment).

Mutasd meg a DisplayCAL-nek a .bin fájlt: File - Locate ArgyIICMS executables...

[ Szerkesztve ]

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#3978) Lassú Víz válasza karoli9 (#3974) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Köszi, ezt nem tudtam. De akkor legyen itt a haramdik is:

Linux: redshift

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3979) MrChris


MrChris
nagyúr

Eddig Plug and Play néven szerepelt a monitorom, most feltettem a monitor .inf fájljátt és a böngészőkben megdöglöttek a színek, még az ikonok is. Ki-be kapcsolva a colorprofilt erre nincs hatással. De a windowsban úgy általában mégis rendben vannak, talán változatlan. Ez mitől van?

(#3980) kuyarashi válasza MrChris (#3979) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Ha Chrome, akkor a címsorába másold be a "chrome://flags/" parancsot'! Keresd meg a "Force color profile" sort és a legördülő menüjében állíts át a színkezelést sRGB-re, majd kattints a jobb alsó sarokban megjelenő "RELAUNCH NOW" gombra!
Újraindulást követően ellenőrizd a színeket!

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3981) MrChris válasza kuyarashi (#3980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi szépen, FF és Ch is így beállítva!

(#3982) kuyarashi válasza MrChris (#3981) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.
Az ötlet eredetileg jjeahh fórumtárstól származik, legalábbis itt, a Prohardver oldalán.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3983) jjeahh válasza MrChris (#3981) üzenetére


jjeahh
nagyúr

FF-et nem így kell tudtommal és én sajnos elfelejtettem már, hogy hogyan, mert egy ideje csak Chrome-ot használok, de majd a kollégák megaszondják...
Chrome-ban amúgy nálam sRGB-re állítva döglöttem a színek, Default-on rendben van :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3984) kuyarashi válasza MrChris (#3981) üzenetére


kuyarashi
őstag

A cameratico.com oldalon tudod a böngésző színkezelését tesztelni.

jjeahh (#3983):
MrChris a Firefoxot önállóan beállította.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3985) MrChris válasza kuyarashi (#3984) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valamit jól elállíthattam a Windowsban. :D Ha ki van kapcsolva a FF color managment akkor egyformák az RGB kockák. Ha bekapcsolom különböznek, döglött lesz az alsó.
Viszont valamit tényleg elbaltázhattam, mert a Photoshop alatt is rosszak a jpg-k. Eddig mindenütt szépen szinte egyformán jelentek meg, a RAWokat is, jól lehetett beállítani, amit láttam editáláskor olyan volt minden progiban a jpg-je. Most már persze a Ps-ben is elpiszkálgattam... Van erre valami megoldás?

(#3986) MrChris válasza MrChris (#3985) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kínomban csináltam egy rendszer visszaállítást. A Web browser color management test-ben az Aqua és Purple saját színében ki van pipálva, RGB kockák egyformák, minden progimban egyforma színűek a képek, Ps- ben a raw is jó, meg az abból exportált jpg is ugyan olyan. Az egész mintha azzal kezdődött volna, hogy a monitor pnp-ről a gyári eizora állítottam...

(#3987) zohan1970


zohan1970
csendes tag

Üdv az Uraknak!
Szeretném a monitoromat még pontosabban kalibrálni,amihez belépnék a szervízmenüjébe.

Tudja e valaki,hogy ezt hogy tudom megtenni?

NEC Multisync EA244wmi tipus.

(#3988) turorudi


turorudi
aktív tag

Hú, köszönöm az alapos válaszokat!

(#3989) kuyarashi válasza MrChris (#3986) üzenetére


kuyarashi
őstag

Telepítetted a monitorhoz a gyári drivert, vagy színprofilt, stb?

zohan1970 (#3987):
Van több mód a NEC-ek szerviz menüjébe való belépésre, de nekem nincs NEC-em, úgyhogy kipróbálni nem tudom ezeket.

Idézem:
1.
"- display menü
- display mode - proceed - (azonnal) reset (nyomva tart), és láss csodát.
- WARNING ENTERING SERVICE MENU"

2.
- Press MENU/EXIT to enter the user menu.
- Press LEFT to go to the monitor information screen.
- Press SELECT and RESET/DV MODE at the same time.
- You will get a warning screen. Press SELECT to enter the service menu. The power light will flash between blue and amber.

3. Manualslib.com

4. Manualslib.com

Hirtelen ennyi, talán már próbáltad őket. A belépés módja általában gyártónként változik, de modell szinten azért nem.
Csak óvatosan a szerviz menüben!

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3990) MrChris válasza kuyarashi (#3989) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy színprofilt, amit az oázisban készítettek. Látványra egy picit korrigál a színeken kontraszton. Mást is kéne?

(#3991) *Ropi* válasza MrChris (#3990) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pro tipp 1: ne telepítsd a gyári Eizo profilt, mert az is tartalmaz színkorrigáló információkat, amik ütköznek a kalibrált profiloddal.

Pro tipp 2: ne állíts el semmit a szervizmenüben, mert csak rosszabb lesz!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3992) taranis válasza *Ropi* (#3991) üzenetére


taranis
addikt

Amúgy a factory reset a szervizmenüt is reseteli?

colorizer.net

(#3993) *Ropi* válasza taranis (#3992) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt nem, csak magából a szervizmenüből lehet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3994) kuyarashi válasza MrChris (#3990) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyhangúan: a legjobb, amit tehetünk, hogy a monitorjainkhoz semmit nem telepítünk. :)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3995) kuyarashi válasza *Ropi* (#3991) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ma akartam a Dellemet szerviz menüből kalibrálni 256 lépésben a gyári 50 helyett. Inkább ne tegyem?

Illetve a szerviz menüben az RGB értékek nem azonosak. Ez a gyári kalibráció eredménye?

Írhattam volna egybe az előző kommenttel.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3996) *Ropi* válasza jjeahh (#3983) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Firefox színkezelését így kell beállítani.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3997) *Ropi* válasza kuyarashi (#3995) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt zohan1970-nek írtam, de közben rájöttem, hogy őt is kevertem MrChris-el, szóval totál képzavar. :DDD

Te tudod, hogy mit csinálsz, szóval csinálhatod. :D Csak azt nem akartam, hogy úgy belenyúljon valaki, hogy csak annyit hallott, hogy szervizmenüből is lehet kalibrálni, aztán nekiesik mint vak a beton falnak és úgy elteker ott valamit, hogy maga sem tudja visszaállítani.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3998) taranis válasza *Ropi* (#3997) üzenetére


taranis
addikt

De amúgy nem pontosabb választani a szerviz menüből egy barátságos kelvint és 255 lépésben állítani, mint szöszölni a gainnel amíg kb. jó nem lesz?

colorizer.net

(#3999) *Ropi* válasza taranis (#3998) üzenetére


*Ropi*
félisten

De, persze, hogy az - csak a szervizmenükben más is van, amit marha könnyű egy rossz gombnyomással elkefélni. Szóval én a szervizmenüben való kóborlást azzal kezdeném, hogy végigfotóznám a beállításait, hogy meglegyen, ha bármi elmászna véletlenül.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4000) taranis válasza *Ropi* (#3999) üzenetére


taranis
addikt

Amúgy ha veszel egy monitort és tolsz rajta egy szervizmenü resetet, akkor változik valami? Úgy értem, a gyári kalibrálásnál belenyúlnak abba?

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.