Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nem ez volt vagy 40ért 2 hete a Porst-ban?

mit fog legközelebb és ki koppintani?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) Gubro válasza bolondember (#1) üzenetére


Gubro
senior tag

De bezony!
A koppintással semmi bajom, legalább van verseny, meg választási lehetőség. Más kérdés, hogy az LG valóban ellenfélnek szánta, vagy a kisebb pénzűeknek akarta megadni a Samsung P300/310 érzést.

(#3) bolondember válasza Gubro (#2) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én inkább a kispénzűekre szavaznék, ha engem kérdezel... ;)

cserébe a gombkiosztás miatt ez jobban begyere nekem, mint a Sama...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4) Athos07


Athos07
senior tag

@ Bog

Ha már cserélhető a füles nem próbáltátok ki egy profibb fülbenjáró egységgel?

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#5) róland


róland
veterán

Nekem tetszik ez az LG, második készüléknek jó lenne egy ilyenre cserélni a mostani Siemenset.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) róland


róland
veterán

Nagyon helyes, hogy többen is követik a Sony-Ericssont a menü kezelését illetően (12 menüpont, melyek a számbillentyűkkel egyből elérhetők.) :C

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7) blueMerle válasza róland (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Szép is, jó is meg minden, de épp itt pihen elöttem a töltön a vadiúj fóliás V3x-em...azért mégiscsak komolyabb. :)

Nekem is van egy ilyen ''másodlagos'' csillivilli telóm, egy csúszkás nagyon olcsó CF110-es Siemens, amit szeretnék eladni és venni egy L6-ost, hogy a V3x töltöjével menjen a dolog mindkét telómon.

Az LG-nek saját ötlete nincs, de mégis mit várunk egy távol-keleti cégtöl? Ott ez a divat.

(#8) róland válasza blueMerle (#7) üzenetére


róland
veterán

Chocolate? Eléggé egyedi telefon lett az, s az új változata is siker lesz szerintem.

Nekem Nokia 6280-am van most, de néha visszasírom a régi SE T630-at. Siemens-szel meg az a bajom, hogy csak 2 napig bírja az akkuja ha használom, így meg érdemesebb lenne egy színes kijelzős telefonra cserélni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9) blueMerle válasza róland (#8) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát az én kicsi Siemensem lazán 4-5 nap használattól fuggöen. A legújabb szerzeményem pedig remélem legalább 3 napig bírni fogja, mert az elödje egy 6131-es nagyon karcsú 2 napos uzemidovel rendelkezett. Legalább jó áron adtam el.

A Chocolate valóban nagyon egyedi, ugye még te sem láttad az érintogombos samsungot? :D Jahogy a dizájn...ja kérem, az nem nagy kunszt picit átpofozni :)

Nem rossz ez a KG320, tényleg egy ''olcsó'' alternatíva azoknak, akik szeretik az ilyen telókat, mégse akarnak sokat kolteni. Csak ugye copy-paste... :(

(#10) róland válasza blueMerle (#9) üzenetére


róland
veterán

Valamelyik topicban itt a PH!-n már megbeszélték, hogy a Csoki volt előbb, s csak utána jött a Samsung.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11) Mac!


Mac!
aktív tag

Most komolyan egy olyan telefonnal hasonlítottátok össze, ami lehet, hogy nem is lesz forgalmazva nálunk, és aminek az elődje is kétszer annyiba kerül, mint ez, csak azért mert mindkettő vékony és bőrtokos??? :F

Egyébként ha ez lenne a P310 koppintása, akkor a KE820 mi is? ;]

A nyáron olvastam egy angol tesztet erről a telefonról, ahol teljesen meg voltak vele elégedve, csak az árát sokalták, de azóta már jóval az általuk megjelöl ár alatt kapható. (Természetesen az is csak egy vélemény.)

Egy objektív tesztnek sokkal jobban örültem volna, ami jobban koncentrál erre a telefonra és a valószínűsíthető célcsoportjára. De persze az is információ értékű, hogy Bog nem tartozik ebbe a csoportba. :DDD

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#12) róland


róland
veterán

Bog: Nagyon türelmetlen emberek lehettek, ha még mindig nem köt le titeket a Sudoku. Ez a Japánból indult logikai játék, nemrég meghódította a világot. Nagyon jó, hogy mivel számokkal játszol (természetesen az alap Sudokuban, mert van Alfa-Sudoku is, ahol betűket kell megfeleően beírni a rejvénybe), így nemzetközi. A világ bármely pontján vásárolhatsz magadnak Sudoku-s rejtvényújságot. A lehetőségek pedig szinte határtalanok, láttam már egész durva mester Sudokut, ahol a beírandó számoknak mint egy-egy domino kőnek voltak megadva az értékei, azaz, hogy a két-két megjelölt mezőbe összesen milyen értékű egyjegyű számokat kell beírni.

Érdemes kipróbálni, hosszú várakozás alatt legalább olyan jó unaloműző, mint volt a Nokia kígyója.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#13) Sebhelyes válasza róland (#12) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Csak ehhez agy kéne, az meg nem mindenkinek van ugye...

(#14) róland válasza Sebhelyes (#13) üzenetére


róland
veterán

Rosszul látod, ehhez türelem kell, azt pedig ''bevallották'' Bogék, hogy nem épp türelmesek. (Amúgy szerintem valami radírgumi gyártó találhatta ki, mert ez az a rejtvény, amihez alapfeltétel egy radír megléte, legalábbis a hagyományos papír alapú változatokban.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) Bog válasza róland (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Look, amikor 5 készülék hever az asztalon arra várva hogy beteszteljük őket, nem biztos, hogy pont azzal fogok szórakozni, hogy a Sudoku szépségeit próbáljam megfejteni. Kaptam egy tök korrekt leírást az egyik olvasótól, szerintem közérthető.

Jobban érdekel, hogy hogyan működik az e-mail kliens. Asszem fontosabb is egy mobiltesztnél.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) Bog válasza Mac! (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mi ennek a készüléknek a valószínűsíthető célcsoportja? Az LG szerint trendkövető üzletembereknek szól, ami hülyeség. A P300-zal evidens az összehasonlítás: a koncepció csont ugyanaz, ugyanúgy kell betenni a bőrtokba, ugyanaz az ezüst sáv az alján, ugyanúgy luk van a kamerának, ugyanolyanok még az oldalsó gombok is a készülékházon. Mindkettő ultralapos, csak a Samsung kicsit minőségibb.

Egy teszt szerintem attól objektív, hogy benne van minden specifikáció alapján fontos dolog. Ettől lesz unalmas is. A szubjektív része pedig a szerző véleményét tartalmazza, amellyel természetesen nem kötelező egyetérteni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) róland válasza Bog (#15) üzenetére


róland
veterán

Megértelek. Valaha nekem is fontos volt az e-mail a mobilon, mert az nálam volt mindig, ma már szerencsésebb helyzetben vagyok, mert több helyen is számítógéphez és vele együtt internethez férek, így veszített jelentőségéből. S így került előtérbe a szórakozás a mobilon. Valamivel el kell ütni az időt, amíg utazok, márpedig elég sokat utazok. S erre a Sudoku tökéletesen alkalmas. Amúgy a leírás, tényleg nagyon jó volt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) Mac! válasza Bog (#16) üzenetére


Mac!
aktív tag

Ebben az országban a célcsoport meghatározásánál szerintem előbbrevaló szempont az ár, mint a gombkiosztás...

Egyébként tőletek vártam volna, hogy meghatározzátok, kinek is éri meg ezt a telefont választani. Abban teljesen egyetértek, hogy az LG véleménye ebből a szempontból egy említésre méltó, de felejthető részlet. De az is biztos, hogy ez a telefon nem jelent konkurenciát sem a P300-nak, sem a P310-nek, de fordítva sem. Ezért érzem túlságosan is erőltetettnek az összehasonlításukat.

Teljesen objektív tesztet írni szinte lehetetlen, elismerem. De azzal kezdeni, hogy az általam jelenleg is használt és kedvelt telefonnal fogom összehasonlítani, nem biztos, hogy szerencsés.

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#19) AMD Power


AMD Power
titán

Nekünk már van egy pár darab!:) Külsőre tetszik a kis telcsi bár magamnak nem venném meg!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20) Stiky


Stiky
senior tag

Ezek az új elegáns kinézetű telók nagyon tetszenek.
És hamár vékony, bőrtokos teló, akkor a P310-et választanám...csak hát ugye jóval drágább :((

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#21) Daweee


Daweee
őstag

engem a gombok a nokia 6230i-re emlékeztetnek...

(#22) m@xsys


m@xsys
senior tag

Akinek nem számít az ár, valószínű a P310-et választja.
Az LG teló megjelenése elött jó pár hónapja járt a kezembe még angol sw-el és akkor is felkeltette a figyelmét jó pár embernek.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó árba fog megjelenni, de kicsit bedobhadták volna hamarább is salesre. Mindenki az LG-nél a Csoki promoval volt elfoglalva. (Ha bementél 1 pláza wc-be akárhová néztél, mindenüt ott volt a reklám) Minden reklámfelületet megvásároltak.
Be is jött és a prémium csoki még jobban fog menni szerintem. A Vodának szánt 3Gs csokira is van érdeklödő bőven, kérdés, hogy meg is veszik majd ha Live-os. :D
Ami nem tetszett a teloba az az SMS írás, vagyis nem követi Aa2 ez Lgnél: aA2
Ma már mindent lemásolnak, de ez nem feltétlenül baj :P

[Szerkesztve]

(#23) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj az LG telefonjaival, h. túl hivalkodóak -sz.tem.
Nekem például nem tetszik a hátlapon található ''MEGA PIXEL'' felirat. Úgy reklámozza a már rég túlhaladott egy megapixelt, mintha valami hű, de nagy dolog volna.
A kijelző is lehetne nagyobb fizikai méretű (és felbontású).

Samsung Galaxy A54

(#24) blueMerle válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


blueMerle
veterán

Mondjuk ha lenne a ''MEGA PIXEL'' felirat elé egy 3-as szám biggyesztve, akkor az már nem zavarna, igaz? ;] :D

(#25) Viktor0610 válasza blueMerle (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Zavarni zavarna a hivalkodó mérete miatt, de könnyebben ''megbocsátanám'' a készítőknek...

Samsung Galaxy A54

(#26) m@xsys


m@xsys
senior tag

Türelem, csak most jönnek majd csak az LG-k igazán.
Eddig nem voltunk nekik nagy falat fogyásban. Samsung is milyen szépen megvetette magát a magyar piacon...

(#27) gattó


gattó
csendes tag

A tesztben szereplő '' ébresztés - kikapcsolva is'' dolog nekem nem jött be. Ha kikapcsolom nem csinál semmit. Elég nagy csalódás....
Kívülről jól néz ki, de a 2 és fél éves sharp GX15-ösöm sok tekintetben sokkal jobb.
Pl a telefonkönyvben, képkezelésben, ébresztésben sms írásban.
A szoftver is elég lassú, különösen a fényképező menüben.
Na mindegy, ha már megvettem ez van.... :)))

( de legalább a cikkel ellentétben, van e-mail cím mentés a telefonkönyvben. 4 szám + e-mail és kép. )

(#28) sid87


sid87
senior tag

Nekem is ilyen telóm van, nem tudjátok hogy lehet vele adatkábel segítségével gépről sms-t küldeni?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#29) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Vett már valaki a pannonál? Adnak hozzá bőrtok? Tervezem a vételét az előfizetéses opcióban 20-ért.

(#30) Snowcat válasza Matt-OPT (#29) üzenetére


Snowcat
tag

Felhozom, mert énis ezt tervezem...

(#31) Ra3


Ra3
őstag

35k kártyásan a pannonnál (múlt héten még 30k volt), szerintem ha kicsit 30 alá megy ez egy nyerő telcsi lesz.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32) Ra3


Ra3
őstag

na akkor egy kérdés a kg320 tulajokhoz, a telefont mi tartja a bőrtokban? van valami rögzítő benne, vagy egyszerűen csak rá van hajtogatva a telóra és annyi?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#33) róland válasza Ra3 (#32) üzenetére


róland
veterán

Én úgy láttam, hogy valami patentos rögzítése van.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34) d_joco válasza Ra3 (#31) üzenetére


d_joco
csendes tag

Szerintem nem nagyon fog 30 alág menni, mert ez a telcsi jobb pl a Samsung E250-nél, ami szintén 35 rugó, csak épp a T-Mobilenál. Itt a memória 128 mega, az E250-nél 10. Ennek 262 ezer szinű kijelzője van, annak meg csak 65 ezer. A KG320-nak 1,3 Mpixeles kamerája van, az E250-nek meg csak VGA... Szóval van itt különbség. :) De szerintem a 35 ezer sem olyan vészes ár érte. Kártyafüggetlenül jóval 50 felett van az ára.

(#35) Ra3 válasza d_joco (#34) üzenetére


Ra3
őstag

a memória bővítési lehetőség hiányzik belőle, ami az e250-ben benne van, viszont a kijelzője nagyobb felbontású a kg320-nak. de tényleg nem vészes érte a 35k.

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#36) prostamoluno válasza Matt-OPT (#29) üzenetére


prostamoluno
csendes tag

tegnap kaptam meg az új LG-m, adtak hozzá bőrtokot is. a rögzítése érdekes, a bőrön belül van egy műanyag rész, abba lehet beleilleszteni. elég jól áll.
szerintem nagyon szép telefon és örülök is neki, csak épp megláttam, hogy a másik kiszemeltem (E250) feleannyiba kerül előfizetéssel.. :U
mindegy, mostmár nincs mit tenni.

prostamol uno - megkönnyíti folyó ügyeit

(#37) Ra3


Ra3
őstag

ma láttam élőben a telcsit, igaz tok nélkül volt kirakva de nagyon tetszett hogy milyen vékony. szerintem lesz ez olcsóbb mint 30k kártyásan, végülis a 176x220-as kijelző, 1.3Mipx már kezd leszivárogni az alsó kategória tetejére.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#38) prostamoluno válasza Ra3 (#37) üzenetére


prostamoluno
csendes tag

még tokkal se olyan vészes a vastagsága, de a tapasztalatom az, hogy a tokban inkább csak tartani jó, ha már beszélni akarok úgy vele, szeret kimozdulni a helyéről.

prostamol uno - megkönnyíti folyó ügyeit

(#39) d@minator


d@minator
addikt

szeretnék én is egy ilyen telót. Nekem fontos, hogy egyszerűen egy gombbal le tudjam némítani, de a képeket nézve egyik billentyűn sem látom a megszokott ''áthúzott csengő'' jelölést. Tényleg csak menüből lehet a némaüzemet, mert akkor nem is kell?

(#40) prostamoluno válasza d@minator (#39) üzenetére


prostamoluno
csendes tag

nem ismertem még ki teljesen a telefont, de ahogy én csinálom a lenémítást, úgy nem kell bemenni a menübe. mondjuk nem egy gombnyomás ilyen módon.. van az a négyállású navigációs gomb, azt balra kell egyszer és kiugrik az üzemmód változtató kis ablak, ahol lehet általános (cseng), néma, rezgő és hangos közül választani. elég egyszerű, de mégsem egy gomb, ahogy például a régi panasonicomon volt.. vagy csak még nem találtam ki az egygombos lenémítást :)

prostamol uno - megkönnyíti folyó ügyeit

(#41) d@minator válasza prostamoluno (#40) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, így már tetszik.

(#42) ginsberg


ginsberg
csendes tag

sziasztok!

tervezem, hogy lecserélem a mostani samsungomat, és ez az lg kg320 is szóba került. tetszik a telefon, de több helyen olvastam, hogy beszédkor a telefon hangereje nagyon gyenge, már-már nincs. szeretném megkérdezni a tulajdonosoktól, hogy valóban fennáll-e ez a probléma.

(#43) d@minator


d@minator
addikt

Vásárlás előtt: SAMSUNG P300 vs LG KG320

P300
86*54*9 / 82g ( bőrtokkal 145g T-mobile szerint )
+ gombok nyomáspontja ok
+ 1000-es telefonkönyv
- 88MB nem bővíthető
+ vaku, sorozatfelvétel
+ 352*288-as video :)
- nem csörög és rezeg egyszerre
+ diktafon 1óra
+ több időpontos ébresztés
+ USB kábel
- USB nem tölti a telefont
+ sztereo Bluetooth :)
+ 1,3 MP kamera kikapcsolható zárhang
+ fotókba belenagyíthatsz
- MP3 nem fut a háttérben
- farzsebben ráülve és esőben a bőrtok deformálódhat
+ eseménykor a billenytyű jelezi ha volt hívás és SMS
+ háttérkép lehet video is :)

KG320
96*45*10 / 70g
+ gomb nyomáspont ok
+ 1000-stelefonkönyv
- 128MB nem bővíthető
+ vaku
- csak 208*160-as video
+ több időpontos ébresztés
+ USB kábel
+ a számítógép PEN DRIVE-ként látja a telefont :)
+ nem sztereo Bluetooth
+ 1,3 MP kikapcsolható zárhang
+ szögfüggvényes számológép
+ egyszerre csörög és rezeg
- naptár nincs heti nézet
- nincs stopper és visszaszámlálás
- akku 2 napig bírja
- lassú szoftver :((
- MP3 nem fut a háttérben
- nincs beszéd közbeni kihangosítás :((
- eseményt nem jelzi csak a kijelző ktiválása után látszik

Arról nincs infóm, hogy a P-300 PEN DRIVE-ként működik e. A farzsebes téma nem tetszik, hova rakja az ember pl. nyáron a telót ha nem a zsebébe. A tokkal együtt 145g sem túl biztató.
A KG320 lassú szoftvere idegesítő lehet, a kihangosítás hiányát sem értem.Infóm nincs arról, hogy az USB tölti e a telót. Egy SIEMENS CXT-65 is képes volt erre.

Most, hogy a P300 a T-Mobile-nál csak 30ezer (10+részlet) lehet,hogy ezt veszem.

(A parméterek kis mértékben eltérhetnek, sajnos még a SAMSUNG oldalán is hülyeségeket írnak)








[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#44) prostamoluno válasza ginsberg (#42) üzenetére


prostamoluno
csendes tag

a hangerővel nekem nincs gond, teljesen fölhangosítottam és így megfelelő.
a szoftver lassúsága viszont engem is idegesít.

prostamol uno - megkönnyíti folyó ügyeit

(#45) Viktor0610 válasza d@minator (#43) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Samsung sokkal exkluzívabb. Sz.tem nem kérdés, h. az a befutó.

Egyébként a ''Milyen mobiltelefont vegyek?'' topikban jobb helyen volna a kérdésed.

Samsung Galaxy A54

(#46) -NOKIA- válasza Viktor0610 (#45) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

szép kis teló ez az LG és sokat tud,nekem kifejezetten tetszik: http://www.telefonguru.hu/keszulekek/LG_KG320.jpg
ez viszont új nekem is hogy nem lehet kihangosítani...ez elég gáz.
én is a samsung--ra szavazok... :B

(#47) Ricardo válasza d@minator (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem megadtad magadnak a választ. Nézz rá a felsorolásra és nélzd meg melyikben mennyi ''szmájli'' van. :U

(#48) d@minator válasza Viktor0610 (#45) üzenetére


d@minator
addikt

Meg is vettem a P300-at. :) Sokkal jobban nézki mint a képeken ahol olyan aluminiumos kinézete van. Előben fényes és nagyon elegáns, a bőrtok ezt még megkétszerezi.
A bőrtok egész hátulja egy vékony akksi. A telóban lévő akksi pedig a fél telefont elfoglalja.
Ledöbbentem amikor megláttam. Elnézést, hogy ide írtam. Először az LG-t akartam de a T-Mobile-nál lement a Samsung ára 30-ra. (7e+részlet) Ettől még érdekel a KG320. A vodás telefononomat (K700) majd erre szeretném cserélni.

(#49) d@minator


d@minator
addikt

Tényleg nem csörög és rezeg egyszerre de van pár csengőhang aminél zene közben rezeg. Pen driveként nem műkszik fel kell telepíteni a hozzzáadott szoftvert utána ok.
A felvett video viszont szaggatásmentes. :)

[Szerkesztve]

(#50) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Most voltam a pannonnál, és néztem ezt a készüléket (KG320), de ott nem adnak hozzá bőrtokot.
Hogy van ez? Akinek van hozzá tok az hol vette, és hol lehet esetleg hozzá utólag szerezni?

ˣ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.