Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) GERI_lgfx


GERI_lgfx
csendes tag

A helyzet sajnos nem ilyen rózsás.
A programozók gyakran vétenek olyan hibákat, amelyek meggátolják bizonyos régebbi játékokkal való kompatibilitást.
Ezeknek a hibáknak az elkövetésében az nVidia élen jár.
Továbbá a Vista és az XP esetében egyetlen dolog különbözik - a grafikus rendszer. Noha az alkalmazások szempontjából nincs eltérés, az OS némileg módosított drivereket kiván hogy működjenek a csili-vili áttűnések (aero).
Az nvidia pedig hogyha kihozza a zsírforsz 10-et, nem éppen a 10 éves játékok kompatibilitását fogja legfőbbképpen szorgalmazni, hanem a csilivili efekteket (többek között.)

Hogyha a régebbi játékokkal is szeretnél majd játszani, akkor óár év múlva jó megoldás lesz egy linux feltelepítése, wine-vel és dosboxal.

(#852) Bici válasza GERI_lgfx (#851) üzenetére


Bici
félisten

Egen, sejtettem... :((

Nos, nem éppen a nagyon régi játékokkal lesz a gondom, mert arra beüzemeltem egy winME/Dos gépet, amin a DX7 játékokig simán elmegy minden. A probléma a DX8, DX9-es játékokkal lesz, mert ahogy hallom pl.: Az NFS Carbon sem megy alapból vistán, csak win98 üzemmódban... Pont az egyik legújabb játék... :(
Ezek a játékok is futtathatók mondjuk Wine segítségével? Esetleg Vista alatt VMWARE, vagy ilyesmi?
A másik kérdés, hogy az új drivereket meddig adják majd ki XP-s változatban is? Ez az XP-re való váltáskor kb. két év volt, ha jól emléxem..

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#853) Tyberius válasza Bici (#852) üzenetére


Tyberius
aktív tag

A Wine, legjobb tudomásom szerint, nem alkalmas Direct3d-s dolgok kezelésére, nem is ez a feladata.

Ugyanakkor elég nehezen hiszem azt el, hogy a Vista ne támogatná a korábbi verziójú DirectX-et használó játékokat. Esetleg valamelyik béta, de a release verzióban biztosan nem lesznek ilyen gondok. A Microsoft sem hülye, tudja, hogy a Windows egyik legnagyobb erőssége a szoftverellátottság, és amíg a DX8/9-es játékoknak piaca van, addig megéri tisztességes támogatást tenni az új oprendszerbe.

Ami meg a drivereket illeti, ez nem a Microsofton, hanem az egyes hardvergyártókon múlik. A hardvergyártók addig fognak XP-s drivereket kiadni, amíg a driver fejlesztésének költsége megtérül az XP-felhasználók piacán. Az XP nagyon jól sikerült operációs rendszer, várhatóan legalább olyan ''tartós'' lesz, mint a Win98 volt, így a hardvergyártóknak sokáig megéri majd támogatni az XP-felhasználókat új driverekkel.

(#854) Bici válasza Tyberius (#853) üzenetére


Bici
félisten

Én is abban reménykedem, hogy a MS nem hülye, de ha megnézzük, hogy a w98-XP esetén hogy volt az átállás, akkor láthatjuk, hogy kb két évvel az XP megjelenése után, már se az ATI, sem az nVidia nem készített W9x-es drivereket. Nem is bánnám ezt, ha a Vista teljesen kompatibilis lesz az XP-vel játékok terén. Remélem, a mostanában felszínre került bakik csak a béta változat hiányosságai, és a végleges változat gond nélkül futtatja majd a régi játékokat is.
Köszi a választ!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#855) 04ahgy válasza #64791808 (#823) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jóóóóó!

Szerintem itt a jó kis hipotetikus esete annak, hogy miért kell a számítógépre költésnél kb. 200 ezer Ft körül megállni (monitor nélkül). Persze kinek a szája íze szerint. Úgyis elévül. És a teljesítmény növekedésével (a középkategória felett) exponenciálisan növekedő ár szerintem már nem éri meg.
Miért jó, ha sokszoros árat fizetek egy kis többletteljesítményért!? Sajna, ez manapság a számtech-ipar, ez érvényes egyelőre a GeF 8800-ra is, mondjuk tény, hogy nVidia most valóban KIEMELKEDŐT alkotott.


Egy kis nosztalgia:

Kezemben egy számla 1999 dec. 23-i időponttal. Ugyebár akkor a forint is jóval többet ért, mint most. Sorolom az alkatrészeket:

Abit BM6: 23900
Celeron 466: 22600
64MB / 100MHz SDRAM: 18600
Quantum 4,3GB: 22900
40x CD-ROM: 10900
Diamond Stealth 32MB VGA AGP2x: 21990
Hyundai S560 15'' CRT: 39700

Ez most egyben kb. 5000 Ft. :)


HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#856) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Idézek a cikkből: ''Eddig a crossbaros kártyáknál négy valamely hatványához voltunk szokva, most viszont 12 chipet találtunk. A válasz egyszerű. Két-két chip alkotja a hatcsatornás vezérlő egy-egy 64 bites ágát, így jön össze a 384 bit.''

A négy hatványai: 1 - 4 - 16 - 64. A legtöbb kártyán meg 8 RAM chip található (gyakori persze a 4, de elég ritka a 16) , akár ATI, akár nVidia... Ha tehát a nyolc négy hatványa lenne, akkor szerintem a 12 is ugyanakkora jogot formálhatna a 4 hatványa címre, mint a 8.

Persze nem mindegy a kitevő számhalmazi hovatartozása sem. Előbbiek egész kitevőre vonatkoznak. Valósra már más a helyzet, mert ugyebár a 8 a 4-nek éppen 1,5-ik hatványa, a 12 meg 1,7925-ik...

Gondolom a cikk négynek a többszörösére gondolt, de akkor a 12 megint nem illik a képbe, mert akkor ez is megszokott lenne...

Tehát szerintem a 2 valamelyik hatványa lenne a helyes. Ebbe akár a 2 - 4 - 8 - 16 RAM chippel szerelt kártyák is beletartoznak, de a 12 az mégsem...

Félreértés ne essék, a cikk baromi jó, és sok apró részletre kitér, szóval respect a cikknek, de azért nekem ez a hatványosdi nagyon szemet szúrt...

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#857) Bici válasza 04ahgy (#856) üzenetére


Bici
félisten

A cikk tényleg kiváló, mint a legtöbb PH-s teszt, de néha tényleg előfordulnak ehhez hasonló kis bakik, amik nem vonnak le semmit a cikk értékéből, de sokaknak - köztük nekem is - szemet szúrnak.
Ezt leszámítva, és ezzel együtt is kiváló cikket olvashattunk. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#858) Bici


Bici
félisten

Eszembe jutott, hogy ezek után lesz-e klön GeForce és Quadro kártya, valamint Radeon/FireGL..?
Ha jól értelmeztem, akkor pont azt a különbséget szünteti meg a DX10, ami miatt külön Quadro, és FireGL kártyára volt szükség.
Vagy tévedek? Homályosítsatok fel!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#859) Rover623 válasza Bici (#858) üzenetére


Rover623
félisten

Eszembe jutott, hogy ezek után lesz-e klön GeForce és Quadro kártya,
Már van...;)

primus inter pares

(#860) Bici válasza Rover623 (#859) üzenetére


Bici
félisten

És miben különbözik a 8800GTX-től? Nem találtam az nVidia oldalán... :(
Elvileg az egyesített árnyalók pont a két típusú kártya közötti különbséget hidalja át. Vagy rosszul értelmezem a DX10 lényegét? Persze még ha a GPU azonos is, még lehet különbség a két kari között, pl.: RAMDAC, stb.
Tudsz valamit erről? Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#861) Rover623 válasza Bici (#860) üzenetére


Rover623
félisten

A RAMDAC aztán nem volt különbség eddig sem...:DD

Elvileg az egyesített árnyalók pont a két típusú kártya közötti különbséget hidalja át. Vagy rosszul értelmezem a DX10 lényegét?
Teljesen...:DD
A DirectX az nem OpenGL...közük sincs egymáshoz...;)

primus inter pares

(#862) SLYM válasza Rover623 (#861) üzenetére


SLYM
veterán

mennyibe fáj egy ilyen? (Quadro)

(#863) #gab_ válasza SLYM (#862) üzenetére


#gab_
őstag

kiskerbe egy PNY QUADRO FX4500 PCI-E kb 650k huf :D

(#864) fLeSs válasza Bici (#860) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Annyi a különbség, hogy másra van kihegyezve a drivere.
A GeForce-oké játékokra, a Quadroké pedig különböző profi felhasználásra szánt 3D-s alkalmazásokra.
Amúgy ha vki olcsón akar jót akkor vesz egy X1900-at amihez létezik SoftFireGL patch (-> FireGL V7300), mi is egy ilyet használunk a procitesztekben a Specviewperfhez.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#865) Rover623 válasza #gab_ (#863) üzenetére


Rover623
félisten

És az még csak egy szaros 7800...ha 7900-as alapút akarsz (FX5500), dobj rá 50%-ot...:C
A G80-asnak még neve sincs hivatalosan, kérdezzétek Lenox-ot ha tapasztalatokat akartok...;)

primus inter pares

(#866) #gab_ válasza Rover623 (#865) üzenetére


#gab_
őstag

jézusom :Y

(#867) Rover623 válasza fLeSs (#864) üzenetére


Rover623
félisten

Tapasztalatom szerint (régebben hivatalból sokat ''softquadro''-ztam:B) vannak bizonyos hardveres különbségek is...nekem legalábbis tök azonos órajelekre belőve a karikat sem sikerült sohasem 100%-os teljesítményt elérni a megfelelő Quadro karihoz viszonyítva...:(

primus inter pares

(#868) Bici válasza Rover623 (#861) üzenetére


Bici
félisten

fLeSs, Rover623: OK, értem, hogy nem értem. :DDD

Azt eddig is tudtam, hogy a két kártya között mi a különbség a felhasználást tekintve. :)

Az unified shader miatt eltűnik az a jelenség, hogy hol a pixel, hol a vertex shaderek vannak kevesen. Erre gondolok: [link]
Ebből arra következtettem (mostmár azt hiszem, hogy rosszul), hogy a GPU egyaránt helyt áll a 3D tervező progikban, és a játékokban is. Oké, hogy az OpenGL, és a DX teljesen különbözik, de az unified shader OpenGL alatt is érvényesül, nem? Vagy az OpenGL annyira más, hogy ott teljesen más a felállás???
Köszi a felhomályosítást! :D

ui.: Én is softQuadroztam sokat, és azt tapasztaltam, hogy a GF4-nél el lehet érni a Quadro sebességét, de a későbbi karikkal már nem. És úgy tudtam, hogy GF4-ig azonos GPU volt a GF, és a Quadro karikon, azóta más a két típus GPU-ja is. Azt hittem, hogy most újra egyforma lesz...

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#869) GERI_lgfx válasza Bici (#852) üzenetére


GERI_lgfx
csendes tag

A vmware-vel az a a gond hogy az egy egész számítógépet emulál.
Saját emulált videókártyája van, amely nem képes hardveres gyorsításra. (legalábbis az általam fél évvel ezelőtt próbált verzió esetében ez így volt.)

A wine nem a szószoros értelmében emulátor, mondjuk úgy, hogy egy layer amely linux alatt lehetővé teszi a windowsos programok futtatását. Ezért wine-vel teljes hardveres gyorsítást kapsz a fizikailag a gépedben lévő videókártyáddal, és a sebességesés is elhanyagolható, DE: a wine csak a windowsos opengl-es és directdraw-os játékokat támogatja, a Direct3d-seket nem! (nekem eddíg minden kívánt játék ment vele. Bár eddíg csak keveset próbáltam alatta, az egyik a Prey volt, a többire már nem emléxem)
A windowsos d3d-s játékok játszására egy CEDEGA nevű, régebben winex névvel illetett, fizetős programra lesz szűkséged linux alatt.

(megj: én próbáltam a cedegát, de játékot még nem sikerült alatta megmozdítani. Nem éppen előnyös módon van megalkotva :> )

[Szerkesztve]

(#870) Bici válasza GERI_lgfx (#869) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infót!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#871) #97544192 válasza 04ahgy (#855) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hát igen, ez ilyen... :) Milyen sokat ért, most mien keveset. :D
Gondoljatok bele, egyszer egy ien gép is tök olcsó lesz...: ;]
INTEL KENTSFIELD
P5B DELUXE
8800 GTX SLI
4GBRAM
:DD

(#872) 04ahgy válasza #97544192 (#871) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát igen. Azért éreztem nagy szükségét annak, hogy pont ide tegyem azt, mert mindenkit őrületbe hoz ez az új kártya. Én valahogy hidegebben kezelem a dolgot, mert kb. 1 évig úgysem lesz ilyen a gépemben biztosan, mert akkor a pénzemet havonta dobálhatnám ki az ablakon százezrével. Ésszerű dolog a csúcs hardvertől egy kis távolságra lemaradni időben. Ahogy ezt én is teszem.

Az Oblivion 1280*1024-ben szépen fut még az X1800-on is, még 2x élsimítást is elbír az új driverrel... Hátakkormeg?

Szóval szép és jó a GeF 8800, de legtöbbünknek ez csak jóval később realizálódik.
Lesz ez még ígysem, értem ezalatt azt, hogy lesz még a 8800GTX is 40000Ft alatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#873) Ivan15 válasza 04ahgy (#872) üzenetére


Ivan15
senior tag

Szinte az összes kártya 140e-ről indul. A régi pci-os rivaTNT-m is onnan indult. A mostani is ;]

(#874) SLYM válasza Rover623 (#865) üzenetére


SLYM
veterán

láttam a táblázatodba a nevét. jó melója lehet ha kifizetődő egy ilyenre beneveznie :U

(#875) Bici válasza 04ahgy (#872) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, én most tartok a GF4 Ti4200-nél. :D
Egyébként SZVSZ 1-1.5 év az az ideális idő, amennyit érdemes lemaradni a kortól. Úgy még viszonylag életképes a VGA kari, és normális összegért hozzá lehet jutni. Persze, akkor sem a régi-csúcskártya a legjobb választás, hanem az eggyel, kettővel kisebb, de jól húzható variánsa. (lásd: 7900GT/GTO)
A prociknál én még több lemaradást tartok célszerűnek, mert mostanában úgyis túl vannak méretezve a VGA karikhoz képest, és mindig jön ki új stepping, újabb, olcsóbb lap, amivel az egekig lehet húzni a 2 éves procit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#876) Rover623 válasza SLYM (#874) üzenetére


Rover623
félisten

Nem az övé egyik sem...csak dolgozik rajtuk/velük...;)

primus inter pares

(#877) Bici válasza fLeSs (#864) üzenetére


Bici
félisten

Szia!

azért javasoltad az x1900-at, mert az az ''olcsó'', vagy azért, mert csak ahhoz van FireGL patch? Az 1950XTX-hez nincs FireGL patch? Vagy csak azokhoz van, amiknek van FireGL megfelelőjük??
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#878) rudi válasza 04ahgy (#856) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazad van, 2 egész hatványairól van szó, de csak azért hatvány, mert eddig mindig csak duplázták a memórievezérlő szélességét, amúgy csak 2-es szorzó lenne. Azért alap a 2 mert a corssbarok 64 bites blokkokból szoktak összeállni, és egy ilyen blokkot általában két, 32 bites memóriamudul alkot, tehát 64 bit = 2 modul, 128 bit = 4 modul, 256 bit = 8 modul stb. Az ATI ezt megtrükközte a Ringbusnál, mert ott 8 különálló, 32 bites csatorna van (két gyűrű 4-4 állomással). Kicsit átizélem a cikk szövegezését, köszi, hogy szóltál!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#879) fLeSs válasza Bici (#877) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A FireGL V7300 X1800 alapú, tehát a drivere ''ráerőltethető'' az X1800-ra és az X1900-ra is.
De ha X1900-ra installálod akkor 48 ps-es FireGL-ed lesz. Azt nemtom, hogy ezekben a progikban ez számít-e vmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#880) Bici válasza fLeSs (#879) üzenetére


Bici
félisten

És elképzelhető, hogy létezik 1950XTX-hez ilyen patch?
Én kerestem a google.com-on, de még nem találtam... Hol érdemes keresni, mert lehet, hogy csak rosszul keresem.
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#881) #gab_ válasza Bici (#880) üzenetére


#gab_
őstag

guru3d.comon nézd szvsz...

(#882) Bici válasza #gab_ (#881) üzenetére


Bici
félisten

oks, tényleg, köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#883) fLeSs válasza Bici (#880) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem az x1950-re is rámegy ugyanez a patch, csak az órajele más mint az x1900-nak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#884) Bici válasza fLeSs (#883) üzenetére


Bici
félisten

Most néztem a PH tesztet, és pont ezt akartam írni, hogy már rájöttem, hogy rá kell mennie. :)
Köszi!!! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#885) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Muszály vagyok megköszönni a bemutatást. Páratlanok vagytok!! :R :R

(#886) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olvastam, hogy kipróbáltátok a 8800GTX-et egy 350-es FSP-ben. Nekem egy 400W-os Coolink tápom van, és kiváncsi lennék, hogy elmegy-e vele egy kb. 3.6-ig húzott Core2 mellett, 2db volt-moddal húzott 7900GTX...
Van esetleg valami hasonló teszeredmény a tarsolyotokban???
Köszi!!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#887) Bici válasza Bici (#886) üzenetére


Bici
félisten

Tárgytalan, megkaptam a választ!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#888) fLeSs válasza Bici (#886) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs.
De két 7900 GTX sztem többet fogyaszt, mint egy 8800 GTX.
Coolinkból én inkább nagyobbat vennék.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#889) Bubuverke válasza fLeSs (#888) üzenetére


Bubuverke
tag

Hali

a 620W-os enermax már elég lenne a 8800 GTY-hez, nem?

(#890) fLeSs válasza Bubuverke (#889) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minimum 800-as kell.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#891) DeSanto válasza fLeSs (#890) üzenetére


DeSanto
őstag

LOL :C

892: Láttam! Ezen nevetek még mindig :D Azt nem értem egyesek miért csak néznek a szemükkel? Látni nem tudnak?

[Szerkesztve]

(#892) fLeSs válasza DeSanto (#891) üzenetére


fLeSs
nagyúr

csak 3 hsz-t kéne visszaolvasnia. vagy a cikket.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#893) Foglalt név válasza fLeSs (#892) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azt is vedd figyelembe, hogy GTY-t akar. Az pedig nem szerepelt eddig! :)

(#894) Viewsonic válasza Bici (#886) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

Sztem a te tápod ahhoz a konfighoz amit leírtál kevés lesz (elég,ha figyelembe vesszük a 12V-os ágát..)

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#895) Szabi1987


Szabi1987
aktív tag

Nem tudjátok hol lehet legolcsóbban hozzájutni?

Golden Brown - The Stranglers

(#896) DeSanto


DeSanto
őstag

nekem van egy Azona 400w-os noname táp
ez hajt egy 8800GTX-et tuningolva egy E6600-at 3400-on 3 vinyót és egy dvd írót
simán elég neki egyenlőre

(#897) c.zsolti válasza DeSanto (#896) üzenetére


c.zsolti
őstag

az a kérdés, hogy meddig fogja bírni...

...

(#898) DeSanto válasza c.zsolti (#897) üzenetére


DeSanto
őstag

nah de most én ez alatt azt értem hogyha egy noname 400w-os táp elbírja akkor egy enermax 400w vagy társai miért ne bírnák el?

(#899) DeSanto


DeSanto
őstag

a következő generációs GF milyen típust fog kapni?

9800 elég fura lenne :DDD

(#900) Ottoka válasza DeSanto (#899) üzenetére


Ottoka
őstag

9900GTX valszeg :)

Mezőhegyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.