Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

csáó azt hittem megrekedt vhol a teszt a nagy hidegben :C :C

(#2) Thomas1


Thomas1
őstag

Ez gyors volt! :C

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#3) Thom! válasza Thom! (#1) üzenetére


Thom!
veterán

Itthon meg ''úgy sincs rá pénz...''
:DDD

(#4) Thom! válasza Thom! (#3) üzenetére


Thom!
veterán

NV is milyen brutalitást alkalmazott a GTX 512 kijövetelénél???

gyorsabb memória stb.. sokszor kedvez a GF-nak

(#5) viharhozo


viharhozo
addikt

1. Tuningot esetleg probaltatok?

2. Vegul is az XT es az XTX kozott csak az orajelekben van kulonbseg, vagy a ramok is elteroek. Vhol mintha azt olvastam volna, h az egyikre 1.2-es, a masikra 1.1-es ramok kerulnek.

3. Azert erdemes megjegyezni, h a jelenlegi vetelytarsa legalabb 100 dollarral dragabb es praktikusan beszerezhetetlen. Mondjuk, ahogy nezegettem, Anglian kivul mashol nem kaphato Europaban sem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) kovsol


kovsol
titán

szerintem lett egy gyenge vagy nekem magasak voltak az igényeim ?

May the Force be with you!

(#7) Thomas1


Thomas1
őstag

Hát ez a fogyasztás elég durva már. 260W feletti fogyasztás kicsit már sok egy géptől.
És nem vagyok elájulva ettől a kártyától annyira, persze nem lenne rossz a gépemben, de szerintem akkor is gyorsan eladnám! :DDD
Nem látom már értelmét az ilyen nagy teljesítményű kártyáknak, itt tényleg csak az motíválta az Ati-t, hogy lenyomja a GTX512-t. Ez kisebb kompromisszumokkal sikerült is neki. Ati fan vagyok....

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) HERR Z


HERR Z
veterán

azért illet volna beleírni hogy a GTX 512 beszerezhetetlen és még ráadásul drágább
úgysincs rá pénz?höhö, jah, 1-2 héten belül lesz vagy 4-5 embernek itt a fórumon
amúgy jó teszt, jó kari, jó fogyasztás...crossfire teszt?

(#9) Face8814


Face8814
őstag

Na, így átnyálazva a tesztet, engem nem győzött meg 100%-osan a kártya. OpenGL alatt még mindíg le van maradva az egyel korábbi Nvidia kártyához képest is. Fogyasztása, hát... inkább no comment.
Mindamelett viszont vitathatatlan hogy ez ma a leggyorsabb. Kérdés az hogy meddig????
Van egy sanda gyanum, hogy a G71 megfosztja a jelenlegi ''királyt'' a trónjától. Persze csak szvsz!

PS. Tuningpotenciálról mit lehet tudni az XT illetve az XTX esetében?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#10) Dassler


Dassler
őstag

Hát egyenlöre nem az igazi, de egyet értek a cikk vége felé említettekkel a várakozást illetöen. Bár nem mintha én jobbat tudnék alkotni :DDD

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) HERR Z válasza Thomas1 (#7) üzenetére


HERR Z
veterán

hát a fogyasztásba nem sikerült legyőzni meg a nV logós játékokban, ahol eleve -25%-ról indult
hűtőt meg majd tesznek rá mást, meg van már új artic cooler csendes cucc x1800-x1900-ra/+a zalmanok/..tehát annyira azt se lehet felhozni, 150 rugó mellett az a 6-7 ruppó......

(#12) gorlin válasza HERR Z (#11) üzenetére


gorlin
őstag

ez a fogyasztás tényleg dúrva.Lehet hogy egyszer tényleg eljön az 500W-os minőségi! tápok kora?(És a nagy hangzavaré :( )

(#13) Levin01


Levin01
őstag

Hát öhöm!

Ha nem lennék kultúrált ember akkor azt mondanám, hogy ''Ez a kártya egy ....''
De mivel kultúrált ember vagyok ezért nem mondok ilyet hanem finomabban fogalmazok:
Sajnos tényleg az látszik, hogy az ATI elsődleges célja az volt, hogy böszkén verhessék a mellüket, hogy ''a miénk a legjobb'' és ennek érdekében inkább úgy voltak vele, hogy kisebb erőmű kelljen a karihoz a fogyasztása miatt, az árát meg aztán abszolút nem a józanész határain belül tartották. Most már jó lesz, hogy ha kijön egy új hightech vga akkor az megkövetelei majd a tápcserét is.
Az ATI erőteljesen elvi kérdést csinál ebből a rivalizálásból az nvidiával, és nem a fogyasztók igényeit és anyagi helyzetét tartja szem előtt.
Ennek látható következménye, hogy lényegesen kevesebb X1800-as tulajdonos van az országban mint 7800 tulaj.

(#14) viharhozo válasza gorlin (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem meg telejesen lenyegtelen, mennyit fogyaszt. Aki ilyen vgat vesz, annak minden valoszinuseg szerint rendes tapja van. Amig idle-ben elfogadhatoan produkal, nem jelent gondot.

Ami gond, az az ezzel osszefuggo hangos huto. Ez azert eleg gaz, illett volna vmit csinalni azzal a trutymak ventivel. Mar harom generacio ota hangos.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15) kowk


kowk
tag

há há, ehhez paks is jar???

(ezt de regen szerettem volna ;] )

(#16) joshua7 válasza HERR Z (#8) üzenetére


joshua7
veterán

Ezt úgy mondod, mintha az x1900 beszerezhető lenne máris. :U
Gyors meg olcsóbb mint a GTX512, de a korábbi generációval szemben szvsz egyáltalán nem meggyőző. Az Nvidia meg nem fogja khagyni a ziccert, hogy a G71-gyel összecsukja ezt (az új Ati driverek javíthatnak persze még valamit).

Semper Fi

(#17) KrAt


KrAt
veterán

Megszokott jó teszt, grat hozzá! :R

(#18) kowk válasza viharhozo (#14) üzenetére


kowk
tag

rotfl egyik nap ''a fogyasztas baromi fontos, meg a villanyszamla is!'' masik nap meg ''teljesen lenyegtelen, mennyit fogyaszt'' :C

(#19) Goose-T válasza HERR Z (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

A helyzet a hét végére megváltozik. Addigra érkeznek meg a GTX 512 szállítmányok a boltokba. Csak nem gondoltad, hogy az X1900-mizériát szó nélkül hagyja az nVidia? Az új ATI kártyákból pedig egyelőre 10000 darabot szállítottak le az egész világon, ami valljuk be, nem túl sok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) feki80 válasza joshua7 (#16) üzenetére


feki80
tag

Csatlakozom a véleményedhez!Meg szerintem ehhez a kártyához, a megfelelő társak is hiányoznak!(proci,ram).

(#21) joshua7 válasza Goose-T (#19) üzenetére


joshua7
veterán

Hozzánk? Info honnan van?

Semper Fi

(#22) Sundesz


Sundesz
őstag

Gratula! Ha jól látom még a neves külföldi oldalakon sincs kint X1900 teszt. :C

Hörcsög Powa'

(#23) ftc válasza Sundesz (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

Egyiken sincs persze hogy nincs :U
Nézz körül...

(#24) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Bakker ekkora fogyasztást:Y Hát engem totál nem győzött meg ez a kártya, főleg így ebben a formában.:( Mikor jönnek már az X1700(?)-ak?:U Kezd nagyon nagy szakadék tátongani a közép- és felsőkategóriás kártyák ára és teljesítménye között...

Ja és kezit csókolom: ki fog élveztetes játékokat csinálni 2006-ban...?:U Talán ezen kellene inkább elgondolkodni, mert nekem három neven kívül egy sem jut az eszembe...

[Szerkesztve]

(#25) asimov


asimov
aktív tag

Egyáltalán nem esett le az állam a teljesítményétől.
Azért kiváncsi leszek, driverből mennyit sajtolnak még ki belőle...

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#26) snoopy válasza Sundesz (#22) üzenetére


snoopy
aktív tag

pl itt egy: http://www.guru3d.com/article/Videocards/315/1/

(#27) HERR Z válasza Goose-T (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

most tökmind1 hogy kapható a gtx512 ha drágább mint az őt elverő X1900XT/XTX
amúgy meg már itthon is van nagykerbe holott gtx512 ''majd jön''...
10000 darab is több mint amennyi gtx 512-t eddig leszállított nV

(#28) viharhozo válasza kowk (#18) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem hinnem, h en barhol is leirtam volna az elso idezett mondatot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#29) Sundesz válasza snoopy (#26) üzenetére


Sundesz
őstag

Kösz, már rátaláltam. Helyesbítem megállapításom: nem minden neves külföldi oldalon van még kint teszt. :R

Hörcsög Powa'

(#30) feki80 válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


feki80
tag

Már magának a VGA-nak egy 300W-s táp javalott!Hát azért ez nem semmi!Az a legnagyobb baj amit említettél, a mínőségi játékok hiánya!De ne nagyon részletezzük ez minek is köszönhető!

(#31) HERR Z válasza gorlin (#12) üzenetére


HERR Z
veterán

ha olvasos külföldi cikker láthatod hogy 1 kártyás rendszerhez elég egy ~400w-os cheiftech...na azért ez már kb alap szerintem, és kétkártyáshoz irnak 450-500w-os fsp/tagan tápokat...

(#32) Goose-T válasza joshua7 (#21) üzenetére


Goose-T
veterán

Inquirer-en írták: [link], [link]. Hogy hozzánk jut-e valamennyi? Csak spekulálni lehet, de több, mint valószínű, hogy 100 darabnál kevesebb fog Mo.-ra jutni a közeljövőben. Persze ez csak az én feltevésem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33) asimov válasza feki80 (#30) üzenetére


asimov
aktív tag

Félreérted, az egész rendszer fogyasztása volt 264 watt.
Vagy én értem félre?

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#34) feki80 válasza HERR Z (#31) üzenetére


feki80
tag

Akkor az a 400W-s táp eléggé ki lehet csutkázva! :D

(#35) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hát ha ez mind a híres r580 volt akkor az ATI-ről megvan a véleményem....

nagy durranás neszeneked + 6fps 7800gtx-hez képest asszem 7900 csúnyán elveri majd ezt is...

[Szerkesztve]

(#36) feki80 válasza asimov (#33) üzenetére


feki80
tag

Nem nem értetted félre!Ezt csak amolyan szemléltetésnek szántam!Nem fogyaszt 300W-t közel sem maga a kártya, de önmagában is elég sokat fogyaszt! :)

[Szerkesztve]

(#37) ftc válasza Tommmmka (#35) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem értelek.Mire vártál hogy 50% gyorsulás lesz?

(#38) HERR Z válasza feki80 (#30) üzenetére


HERR Z
veterán

az a rendszer összfogyasztása nem csak a vga-é

(#39)



addikt

Háát, ez nagyon izzadtságszagú...
Nekem az jött le, hogy az ATI majd beszart az erölködéstől, és így is éppencsak gyorsabb az 512-es nVidiánál, az utód meg úton van...

Egyébként sem szimpatikus, ha valaki izomból akar gyorsabb lenni, ez lett a 3dfx veszte a Voodoo sokezres sorozattal, és az nVidia is ezzel szívott az FX-ek idején. Úgy tűnik most az ATI van soron.

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40) feki80 válasza HERR Z (#38) üzenetére


feki80
tag

Persze tudom, de akkor is sokat zabál! :DD

(#41) Tommmmka válasza ftc (#37) üzenetére


Tommmmka
senior tag

de ember miket ígérgettek? h. ahh 48pikszelséder überbrutál teljesítény... naja + 6 fps qrvakemény opengl-ben meg még mindig a GTX erősebb!

Kijön a 7900 és szanaszét veri ezt a kakit....



Az összes ATI fannak igaza vaaaan az ATI le tudta nyomni az Nvidia több mint fél éves kártyáját erre aztán büszke lehet....

(#42) rudi


rudi
nagyúr

A cikkünkben szereplő taljesítményadatok felvett teljesítményt jelölnek, a rendszer fogyaszátsa ennek 80-90 %-a vagyis 210-240 W. A számlát terhelő fogyasztásban a 7800GTX 512-höz képest nagyjából 40 W volt a többlet, ez egy hét nonstop üzem alatt kb 6,7 kWh, vagyis olyan 270 Ft. Ez egy hónap nonstop játék alatt olyan 1100 forintot tesz ki, egy év alatt 13200 forintot. Ne feledjük, nonstop játék közben! No ennél sokkal többet inflálódik a VGA értéke, ráadásul aki megengedhet magának egy 150 000 forint fölötti VGA-t annak ez aprópénz. Olyasmi a helyzet, mintha egy csúcs sportautó fogyasztásán lovagolnánk - nevetséges!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Gomezz


Gomezz
senior tag

Miért van az hogy a legkedveltebb tesztprogim a 3DMark soha nem szerepel a tesztelésekben.:(
És ami a legjobban érdekelne a tuning szintén nem szerepel.:(


(#44) feki80 válasza rudi (#42) üzenetére


feki80
tag

Sok kicsi sokra megy! :DD

(#45) Goose-T válasza HERR Z (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

1. Nem igazán verte el a GTX 512-t.
2. Még ha számítana is az ilyen kártyákat vásárló embereknek az a +50 dollár, a GTX 512 két hónap alatt behozza a villanyszámlán. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) ftc válasza Gomezz (#43) üzenetére


ftc
nagyúr

Mert nem 3DMarkal játszanak az emberek

(#47) Thom! válasza Tommmmka (#41) üzenetére


Thom!
veterán

kb 200 dollárral olcsóbb és kapható, a GTX nem fél éve van kint barátom

(#48) Gomezz


Gomezz
senior tag

Egyébként ez a 1900 ATI elég nagy hiba úgy ahogy van.:Y
Alig több mint a 1800 vagy a 7800, ki az aki már vett ezekből és most lecseréli?:F
Jobb lett volna ha csak egyszerűen X1800XT Pe-nek hívnák!

(#49) HERR Z válasza Goose-T (#45) üzenetére


HERR Z
veterán

1: jah igaz...nV logós játékokban nem...minden másba igen..szerinted hány játékgyártót tud/akar lefizetni a nV hogy megérje gtx 512-t venni?meg a két kari közötti tuningpotenciál is ''kicsit'' különböző
2: a fogyasztás ilyen kategóriában már senkit se érdekel...akinek van ennyi pénze az nem havi +1 rugón fog szenvedni

(#50) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

''Az ATI láthatóan nem követte el ugyanazt a hibát, amit X1800 XT esetében, vagyis üresjáratban nem járatja maximális órajeleken a kártyát. Az X1900 XTX 2D-ben 500/595 MHz-en jár, de a feszültségek nincsenek lecsökkentve.''

Ezt nem értem! Nem pont a feszültség csökkentésének kellene hatással lenni a hőmérsékletre és a fogyasztásra? Pusztán az órajel csökkentése min vátoztat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.