Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) GiXXXer válasza faster (#250) üzenetére


GiXXXer
tag

Én egy szóval nem mondtam, hogy a PH! elfogult lenne, sőt, szerintem nagyon is objektív minden téren. Én csak azt mondam, hogy a GTX512-hiánya a cseh oldalról épphogy a piacon lévő kártyák összevetését eredményezte. Szerintem nagyon jó a teszt, bár én is többet vártam az Ati-tól, de sztem még messze nem nyújtja ez a kártya a maximumát, azaz van még bőven tartalék benne, csak minek hozzon ki egy überbrutál kártyát, ha egy gyengébb is trónfosztásra képes. Minden téren általában csak kis különbségekkel nyer a jobbik, mivel ez bináris változó, vagy igen, vagy nem... Az igazán nem számít, hogy mennyivel. Sztem ott figyel már a polcon a nextgen vidkari is mindkét cégnél, sőt még az is lehet, hogy már több generációval előre vannak a tervek, csak a rendszereket nem váltogathatják havonta, előbb az előző generációból kell eladni minél többet, majd mikor kezd hanyatlani a kereslet, útjára bocsátani a következőt...Aki valamelyest vágja a közgázt, az tudja miért van ez.

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#252) velizare


velizare
nagyúr

260W!!! OMFG!
csak ez egy amper. crossfireben kettő. és akkor ez csak a videokártya volt. cpu, dvdíró, monitor, stb... javasolni fogom a kollegáimnak a munkahelyen, hogy legközelebb olyan villamos terveket készítsenek, amelyek fel vannak készítve egy konnektorból történő legalább 10A-es áramerősség felvételére. ah eza tendencia folytatódik... :/

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#253) faster válasza GiXXXer (#251) üzenetére


faster
nagyúr

Én ezekre a hszekre reagáltam, nem kérdőjelezem meg a teszt eredményét.

[link]
[link]

(#254) GiXXXer válasza faster (#253) üzenetére


GiXXXer
tag

Akkor miért az enyémre válaszoltál... :D

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#255) faster válasza GiXXXer (#254) üzenetére


faster
nagyúr

Bocs, először te írtál nekem (#241->#248), én csak arra reagáltam.

(#256) maszat válasza Goose-T (#235) üzenetére


maszat
senior tag

...kevesebb pipeline mellett nagyobb órajelekkel akarja felvenni a versenyt.

Nono, éppen éppen hogy nem hasonlít az FX sorozatra, ugyanúgy 8 pipe-ja vol, mint az 9700/9800-nak. Meg hát van az az apró különbség, hogy az X1900 beérte a GF7800-at, míg ez az FX-eknek nem sikerült (beérni a 9700/9800-at).

Persze tényszerű amit írsz, csak ettől még nem fog hasonlítani az FX sorozathoz.

(#257) Goose-T válasza maszat (#256) üzenetére


Goose-T
veterán

[link]
Érdekesen voltak megoldva az FX-ek csővezetékei, a lényeg azon van, hogy fizikailag csak négy volt belőlük.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#258) Jocy


Jocy
aktív tag

Szerintem a G71 nagyon elveri majd ezt a kártyát! 32 pipa 750mhz-en az azért nem semmi! A G80 meg SM4,ki tudja mennyi pipeline,milyen órajelekkel...Remélem nagy durranás lesz majd,mert ilyet tervezek venni az év vége felé!

[Szerkesztve]

(#259) ArGab válasza velizare (#252) üzenetére


ArGab
őstag

Lehet hogy én értettem félre, de szerintem ez már a komplett rendszer teljesítménye. Bár azért így is sok.

(#260) Alvin_ti4200 válasza Jocy (#258) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem értem miért dobálózik mindenki a G71-el, amikor a specifikációi irreálisak és csak papíron léteznek:U

(#261) (Kolombusz) válasza feki80 (#168) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hol vettél te xboxot?
Kimentél érte amerikába?
Vagy 4szeres áron vetted az ebayen?
LOL

(#262) viharhozo


viharhozo
addikt

Ezt egy masik topikban irta fless, de idekivankozik:

Szeretném mindenkinek a szíves figyelmét felhívni arra a tényre, hogy mi transzparens/adaptív élsimítással tesztelünk, és a procinak köze nincs ahhoz, hogy gyengébb eredményeket kaptunk, mint az anandtech (és szinte az összes többi oldal), ahol olyan beállításokkal tesztelnek 100-150000 forintos videokártyákat, amilyenben senki (értelmes) nem fogja őket használni...

Ebben hatarozottan van logika, ahogy abban is, h gyakorlatilag az osszes kulfoldi oldal 4xFSAA/16xAF-fel tesztel. Ez ugyanis egzakt modon osszehasonlithato, a kartyaknak ugyanazokat a muveleteket kell elvegezni.

Ugyanez nem mondhato el a AAA/SSA eseten. Ezeknek meg a gyakorlati ertelme is megkerdojelezheto, legalabb is en keptelensegnek tartom, h vki jatek kozben lassa az elterest ezek ill. a 4xFSAA kozott. Ennel latvanyosabb a HDR+elsimitas bekapcsolasa, amire ugye csak az Atinal van lehetoseg, sot, emlekeim szerint a kovetkezo generacios nvidia sem fogja tudni (persze lehet, h ezt rosszul tudom).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#263) rocket válasza (Kolombusz) (#261) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem kell ahoz amerikaba menni, december elejen volt az europai premier, es nem kerul 4x annyiba :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#264) (Kolombusz) válasza rocket (#263) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor én valamiről nagyon lemaradhattam. :B

(#265) HERR Z válasza (Kolombusz) (#264) üzenetére


HERR Z
veterán

még itt a ph-n is árulták;)

(#266) Torry


Torry
addikt

''Itthon meg ''úgy sincs rá pénz...''''

Itten van a lényeg, sajnos...... :(((

(#267) radírfej válasza Jocy (#258) üzenetére


radírfej
senior tag

és a G90 is el fogja verni. hű, de nagyon.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#268) faster válasza Torry (#266) üzenetére


faster
nagyúr

Na és? Ha te beírod ezt a dolgot kábé tizedikként, akkor mi van?

[Szerkesztve]

(#269) Torry válasza faster (#268) üzenetére


Torry
addikt

Így is fel lehet fogni.
Nem néztem a topic-ot szóval nem tudom miről beszéltek pontosan.

(#270) (Kolombusz) válasza HERR Z (#265) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Jajj.
Egyre jobb.
Hol lehettem én ezalatt? :F :DDD
Arra emlékszem , amikor megjelent az usaban, és hibásak voltak, túlmelegedtek, stb.
De az európaira abszolút nem. :)

[Szerkesztve]

(#271) westlake válasza Alvin_ti4200 (#260) üzenetére


westlake
félisten

az lehet, de ha csak 2 honap mulva jon is ki, akkor is le fogja nyomni az x1900-at ;)
addigra meg ugy sem lesz x2000 :D
(ha megnezed, akkor jonehany tesztben tudta tartani a lepest az 512-es 7800 az x1800-al)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#272) Alvin_ti4200 válasza westlake (#271) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én ezt mind értem, de ezek mind csak találgatások:) És az előzetes speckókkal biztos, hogy nem fog kijönni az nVidia idén. 32 pipe 700 MHz, LOL, csodálom, hogy rajtam kívül más nem röhög még rajtuk:U

(#273) Antibá válasza gorlin (#58) üzenetére


Antibá
tag

Ebben a táp dologban igazat adok neked,de talán egyből az 500W-os Phantomot kellett volna megvenned.Vagy akkor még nem lehetett kapni?Mert nekem nagyon nehéz volt beszerezni.Nem bántam meg. :DD

(#274) EQMontoya válasza Alvin_ti4200 (#272) üzenetére


EQMontoya
veterán

teljes mértékben egyet tudok érteni, ha az nvidia március vége előtt kihozza a g71et, az már gyors lesz... addig viszont vezet az ati :)

Same rules apply!

(#275) GiXXXer


GiXXXer
tag

És majd válaszol az Ati 128 pipe-al, meg 256 ps-el, meg 2 giga 2 gigahertzes rammal, nem? Arra pdig kijön a G141 infinity pipe-al?
Végülis én is csak tippeltem... :D

Jelenleg ezek vannak, majd meglátjuk, lehet nagy bukta lesz a G71, lehet, hogy lenyomja az R580-at. mint a bélyeget... És az is lehet, hogy van már R600 (nem ericsson :) ), az is lehet, hogy nem... Találgatni a leghülyébb is tud, észérveket és adatokat viszont csak a kézzelfogható termékről alkothatunk... És jelenleg az x1900 a legjobb, ha tetszik, ha nem...

Hogy mit hoz a jövő kanadába és kaliforniába, azt majd aktualitásában fogjuk látni... Lehet, hogy nevető harmadikként jön egy S3 HyperSuperChrome, és tarol... :D, nem?

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#276) HERR Z válasza GiXXXer (#275) üzenetére


HERR Z
veterán

annyi előnye azért még van az atinak hogy ott az elvileg SM4-es Xbox360 chip...arra az arhitektúrára könyebb építeni mint a semmire..

(#277) GiXXXer


GiXXXer
tag

Végülis mindkettőnél előny és hátrány is van, ezért nem értem az affajta hsz-okat, hogy így-meg úgy lenyomja MAJD! És ha lenyomja, akkor már egy féléves kártyát fog lenyomni, nem? Mert most lehet azt mondani, hogy mert a 7800 fél éves, és fél év múlva, mikor kijön a 7900, akkor már az x1900 lesz féléves, nem? Tehát akkor most melyik gyártó is van előnyben? Melyik nyomta le hamarabb a másikat, azaz melyik válaszolgat melyikre?
Baromság ilyet írni...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#278) Jim Karéj válasza GiXXXer (#277) üzenetére


Jim Karéj
tag

Hátha csinálnak majd Savage200''6'' -ot. ;] Tökéletes driverekkel ;]
És jól keresztbetesznek az Nv-nek és az Ati-nak :D

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#279) LittleG válasza Alvin_ti4200 (#272) üzenetére


LittleG
tag

Nana! 750Mhz, 32pipe!! :))

(#280) RpPRO válasza Jocy (#258) üzenetére


RpPRO
őstag

G71 32 pipaval 750mhz-en?
[kép]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#281) westlake válasza Alvin_ti4200 (#272) üzenetére


westlake
félisten

valoszinuleg az nvidia mernokei nem azzal toltik az idejuket, hogy naphosszat hummognek az ati uj kartyajanak tudasan ;) az eremnek mindig ket oldala van.. lehet, hogy azert nem hallunk semmit a 7900-rol, mert semmit nem tudnak a tervezo sracok, de az is lehet, hogy csak nagyot akarnak villantani.

Play nice!

(#282) Alvin_ti4200 válasza westlake (#281) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én szkeptikus vagyok a mondat második felével kapcsolatban:) Ráadásul nekik a 9 nanométerre való átállást is most kell megejteniük.

(#283) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

szégyen..

ez aztan a fejlodes :D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#284) EQMontoya válasza LittleG (#279) üzenetére


EQMontoya
veterán

most ez már tényleg érdekel.. komolyan, erről irni kéne 1 részletes kérdőivet... hogy HONNAN A BÜDÖS FRANCBÓL SZEDTEK ILYEN BAROMSÁGOKAT?

a következő ötleteim vannak:

1. túl sok nőklapját olvastok
2. ültök az üveggömb fölött, azt hátha...
3. lottót vettetek, aztán a 2-ből vmelyik csak bejön...
4. a nagyobbatmondási verseny első helyére pályáztok, méghozzá kiütéses győzelemmel
5. 100ft-é' megmondod nekem, milyen vidkarim lesz tavaly február 30.án
6. tarokk kártya elő, kirakod belőle a g70et, aztán majd lesz vmi...
7. Nostredamust megidéztétek... avagy szimplán prófétát vártok, és csak a havi jön...

Same rules apply!

(#285) westlake válasza EQMontoya (#284) üzenetére


westlake
félisten

mar bocs, de ez tulsagosan is eroltetettre sikeredett :U
(egyebkent meg tenyleg 700mhz!!!!)

Play nice!

(#286) faster válasza EQMontoya (#284) üzenetére


faster
nagyúr

Nyugi már. Ez a pletyka, ami terjed róla. Hivatalos, megerősített infó az nincs. Én is túlzásnak tartom.
És amíg infó nincs, addig kár vagizni pájpokkal meg megahercekkel, X1900XTX a leggyorsabb, slusszpassz.

(#287) EQMontoya válasza westlake (#285) üzenetére


EQMontoya
veterán

most is volt 48 pipeline, meg izé, hosé, aztán túrót... ezeknek a témáknak mindig jósképző feelingje van...

Same rules apply!

(#288) westlake válasza faster (#286) üzenetére


westlake
félisten

nezopont kerdese.. van olyan teszt, amiben az 512-es 7800 megveri az x1900xtx-et
vigyazz azert az ilyen jellegu kijelentesekkel.. azert csak finoman.. mond inkabb azt, hogy minden eredmenyt osszegezve, az x1900xtx jelenleg a leggyorsabb vidkari ;)
egy ilyen mondatoddal, sok 100 nvidia fun-t tudsz felbosziteni es annak sosincs jo vege ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#289) rudi válasza viharhozo (#262) üzenetére


rudi
nagyúr

Én csak azért vigyáznék ezzel a ''csak az ATI tud HDR+AA-t'' mondattal. Ezt csak és kizárólag az ATI hangoztatja, és főként FarCry-ra érvényes. Ott a Lost Coast, tessék megnézni az NV-s HDR+AA-t, nem lehetetlen!

Ha kíváncsi vagy az AAA/TAA hatására, sétálgass kicsit HL2-ben (vagy más játékban) drótkerítés mellett. Szerinted a 4xFSAA/16xAA egzaktabb? Szerinted az NV RGMS (rotated grid multi sampling - lád itt: [link] és az ATI szabadon prohramozható kvázi határozatlan AA-ja (lásd itt [link]) ugyanúgy dolgozik? És szerinted az ATI teljesen új fejlesztésú Quality AF-je (lásd itt [link]) ugyanaz mint a régi szögfüggő?

Ahogyan nő a VGA-k sebessége, úgy illene továbblépni a képminőségükkel is. Ha egyszer itt az AAA/TAA akkor mi a rákért ne használnánk (különösen a csúcs VGA-knál)? Olyan ez, mintha a 6 sebességes sportkocsit csak az ötödikig húzatnánk ki, mert minket már nem érdekel ami fölötte van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#290) rudi válasza faster (#286) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem is a leggyorsabb, de ha aszondod a bótban, hogy ''gyorsan akarok egy nagyon gyors VGA-t'', akkor az X1900XTX-et sokkal gyorsabban fogják a markodba tenni, mint az 512 MB-os 7800GTX-et.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#291) Jim Karéj válasza rudi (#289) üzenetére


Jim Karéj
tag

És bizony ha ezeket bekapcsoljuk akkor egész szépen leesnek az fps számlálók.
(de ez csak egy apró meglátás). :B

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#292) rudi


rudi
nagyúr

Aki esetleg szeretné tudni, hogy az ATI hogyan gondolja a mostani és az elkövetkező időszak VGA helyzetét az olvassa el először a korábbi ATI - Eric Demers interjúnkat [link], aztán a folyatatását [link]. Ha nem lenne teljesen világos, akkor előtte olvassatok egy kis shadereset is jó régről [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#293) faster válasza westlake (#288) üzenetére


faster
nagyúr

hogy minden eredmenyt osszegezve

Én mindig így értem, mégha nem is írom mindig le. :D

(#294) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

vagy megjelenik 4dfx gyártó jön egy sámán rfx1980ultragtx-es kártya amiből már tizennyócat lehet összekötni és lenyom minden mai megoldást!

Ezt megálmodtam, remélem elhiszitek....:D

(#295) Bumbi


Bumbi
tag

Egyfelöl:
Na most biztos mindenki el fogja mondani a hsz-emre, hogy hátráltatom a fejlődést, meg hogy azé' mer nem fussa erre, lefikázom. De hát emberek. Ezzel a fogyasztással (nem a kW/h vonatkozására gondolok, de azért ne vegyen már fel akkora teljesítményt, mint valami kisebb porszívó!!! Ez nevetséges.) azért már gondok lesznek. Tudom, hogy nem szabad párhuzamokat húzni, de a XX.században az amerikai autóiparban GM-től kezdve a Fordig mindenki belebukott az egyre többet fogyasztó, egyre erősebb, kib@szott szar hatásfokú motorral ellátott ótvar hodáj koporsószállító tákolmányok gyártásába, pedig ott ahol csak a belső szabad munkaerőpiac 60 milliós, ott lett volna miről beszélni (most hagyjuk ki az olajválságokat a témából). Ehhez hozzájön még az is, hogy láttam egyszer egy Intel roadmapot, (oké, ez mondjuk régen volt) amiben arról hadováltak, hogy mekkora jó lesz majd amikor 40 GHz procit fognak építeni, ilyen heje-huja teljesítményfelvétellel. Aztán az idők folyamán hirtelen ki is került ez a roadmap a csapásirányból, és megelégedtek a kb 4 GHz-vel (tudom, tuningban kicsit több). Na miért is??? Szóval gyerünk, ugassatok le azzal a demagóg dumával, hogy ha nincs rá pénzed, akkor ne legyen már savanyú a szőlő...

Másfelöl:
Szerintem, ha lehet, ne is tanítsunk meg senkit optimalizálni, programozni. Minek is az. Hadd sz@rja össze magát majd inkább 2 év múlva a villamoshálózat. Szerintem ez az x1900 már beteges. Hát még a GTX 512 és az sli/crossfire.
Ennyit akartam.
Out.

42

(#296) Werda/Laci/ válasza Alvin_ti4200 (#272) üzenetére


Werda/Laci/
csendes tag

Találtam egy cikket bár ettől még lehet, hogy csak speckó az egész!

[link]

[link]

De azért nézze át mindenki!



[Szerkesztve]

(#297) viharhozo válasza rudi (#289) üzenetére


viharhozo
addikt

Eppen azt irtam le, h a 4xAA/16xAF folotti kepminoseg-javito eljarasok teljesitmenyet nehez kozvetlenul osszehasonlitani. Ha meg megis, akkor kellene nehany teljes kepernyos szkrinsot arrol, mi is az elteres. Eddig lattunk FC levelet, meg HL2 keritest, ez szerintem eleg sovany tobblet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#298) GiXXXer


GiXXXer
tag

''ED: Léghűtéssel 800 MHz is elérhető, extrém hűtéssel átléptük az 1 GHz-es határt, szóval van benne tartalék bőven. Úgy tudom, memóriával is bőven túlléptük a 800 MHz-et. Az X1800 XT jelenleg 800 MHz-es memóriával rendelkezik, így a határt a DRAM technológia szabja meg. A nyomtatott áramkör is hozzájárul a memóriaórajel korlátozásához. Egy kis áttervezés és gyorsabb memóriamodulok jelentős előrelépést hozhatnak; talán majd egy új terméknél. :) Megjegyzem, a memóriakezelő architektúrát a GDDR4 akár 1,5 GHz-es (effektíve 3 GHz-es) órajeléhez terveztük, vagyis bőven van még benne tartalék. Megfelelő körülmények között – memóriamodulok, nyomtatott áramkör, erősebb hűtés – akár az 1,6 GHz is elképzelhető.''

Akkor hol is van a G71?

mod:Mert ez még az R520-ról szól... :D

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#299) feki80 válasza Werda/Laci/ (#296) üzenetére


feki80
tag

Szerintem az információk megközelítőleg helyesek lesznek!De ez majd csak ha megjelenik akkor derül ki!

(#300) Tommmmka válasza GiXXXer (#298) üzenetére


Tommmmka
senior tag

és te ebből láttál valamit az R520-nál vagy akár az r580--nál?
majd talán r6**-nál lesz belőle valami...hidd el NV is dolgozik a G80-on és az sem lesz kispályás----mindenki ígérget fűt fát azt kapunk belöle egy ibolyát:D:D
ennyi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.