Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pisti válasza R.Zoli (#349) üzenetére


pisti
őstag

Kitudja, hogy az nvidia milyen grafikus kártyát fejlesztett a PS3ba. Még akármi kiderülhet róla. ;)

(#352) rudi válasza pisti (#348) üzenetére


rudi
nagyúr

Az egy dolog, hogy meg lehet csinálni a ray-tracet real time, de ez a nagyon egyszerű kis demo full featureben (Radiosity, Volume Lights, DoF) 0,2 FPS-t nyomott az A64 3000+omon. Százszoros gyorsítással ez még mindig csak 18 FPS és a grafika komplexitását is meg kellene vagy 10-100 szorozni, hogy valami olyasmit elérjünk, ami a mai szintű inkrementális képszintézissel összehozható. A parallax occlusion mapping, ami csak sugarat bocsát ahhoz, hogy kiszámolja a felület egyenetlenségéből adódó eltolást az amúgy sima textúrán [link] 120 utasításos shaderkódot eredményez. Ott az ATI Toy Shop demo, ami már egészen jó, de még meglehetősen távol áll egy igényesebb ray-trace jelenttől polygonszámban és komplexitásban is (overdraw, fényforrások), az X1800 XT-n 1600x1200-ban 4xAA mellett 18 FPS-t megy. Háromszorozott shader végrehajtós X1900 XT-vel 34-et, és ez egy meglehetősen hozzájuk igazított demo.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#353) rudi válasza pisti (#351) üzenetére


rudi
nagyúr

Az derült ki róla, hogy egy felkeményített G70.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#354) rudi válasza R.Zoli (#341) üzenetére


rudi
nagyúr

Ütős ez is :) Forradalmian újat szeretnél, emlegeted a ray-tracet, de azt sejthetőleg nem tudod, hogy az is ugyanolyan kemény matek (számolás) mint a mai shaderes témák. Nagyjából annyi az eltérés, hogy a ray-trace kevesebb egyszerűsítést használ, precízebb lehet. Feltételezem, az sem esett még le, hogy a mai számolóegységek (ALU-k) már nagyon megközelítették a lehetőségeik határát egyszerűen logikai kapukkal gyorsabban és hatékonyabban nem lehet megvalószítani az ilyen jellegű műveletvégrehajtókat. Marad az egyetlen lehetséges lépés a végrehajtók jobb szervezése, szokszálúsítás, párhuzamosítás. Az én olvasatomban ebben forradalmi az ATI R5xx architektúrája, mert egy merőben új csoportosítási és menedzselési eljárást hozott ki, véget vetett a korábbi értelemben vett futószalagozásnak. Ugyanígy leszámolt az ősradeonok óta alkalmazott corssbar memóriavezérlővel, szerintem ez is forradlami. Te hogyan definiálod a forradalmit?

írod: ''Az x2-t meg nem is kevertem ide...Ezt Te hoztad fel...Te magad is tudod ,hogy az AMD sem tökéletes van sok terület amin jelentősen fejlődnie kell...Nem akarok belemenni mibe mert már triplán off topik lenne itt...''
Te magad voltál, aki említette, hogy az AMD-nek még fejlődnie kell [link]. Az AMD fejlődése annyit jelent, hogy X2, ami meg annyit jelent, hogy kétmagos P4 szorongatás és verés, pillanatnyulag éppen így: [link]. Megmutatod nekem azt az egy alkalmazástípust, amiben: ''nagyon sokat kellene erősödnie még az AMD-nek, hogy igazi verseny alakuljon ki'' ?

Ha nem tetszik a hozzászólásod - pontosabban tetszik, csak nem értek vele egyet - akkor azt leírom ide a fórumba, ugyanis erre való a fórum.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#355) pisti válasza rudi (#352) üzenetére


pisti
őstag

Na akkor csak jól éreztem, hogy számításigényben azért még pár nagyságrenddel a mai hardwerek képessége fölött áll ez. De ez a jövő nem?

(#356) rudi válasza pisti (#355) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom mi a jövő. Gondolom a 4 megapixel (nagyjából 1600x1200 kétszeres overdraw-val) pixelenkénti árnyékolása a cél elfogadható AA és AF mellett. Aztán hogy ez milyen kompromisszumokkal valósítható meg, annak eldöntéséhez én nagyon kevés vagyok. Nagyjából itt kell kezdened, ha érdekel a téma [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#357) pisti válasza rudi (#356) üzenetére


pisti
őstag

Ok. Kösz rálesek majd a linken található dolgokra, úgyis meg kell majd küzdenem pont itt a BMEn ezzel a tárggyal. :DDD

(#358) djxp01


djxp01
senior tag

LOL. no comment

Sapphire oldala....

Adrenalin injekció a PC-nek
A felnövő nemzedék gyorsöklű virtuális harcosait a Sapphire holnapot elhozó ügyes hardver látják el felszereléssel. A Sapphire RADEON® X1900™ XT adja a süvítő szablya csapásának erejét vagy a visszarúgó ostromgépek elsöprő csapásait, s szállítja a játékosnak új hősi pályákon a játék élvezetének meg-megújuló ígéretét.


http://www.sapphiretech.com/hu/products/graphics_overview.php?gpid=137

regisztrált: 2005-07-05

(#359) Balazuz


Balazuz
tag

Még visszakanyarodva egy kicsikét az ATI vs. Nvidia párharcra, szerintem ez nem is verseny, egyszerűen arról van szó hogy a két gyártó ''sztereopol'' helyzetben van, és verseny helyett inkább szövetséget kötnek egymással a piaci 50-50%-os fix, biztos részesedésért. Persze kifelé ez harcnak látszik... Ti nem ezt csinálnátok?
A két nagy kereskedelmi TV nem ezt teszi? Nekik elég a közel 40-40%-os reklámbevétel, de az biztos. Ugyanazok a műsortípusok mennek ugyanabban az időben....
Szerintetek?

(#360) rudi válasza Balazuz (#359) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem NE offolj.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#361) djxp01 válasza Balazuz (#359) üzenetére


djxp01
senior tag

Szerintem se offolj, mert qrvára kivan a ....... -am nekem is , hogy egy értelmes ON hozzászólást nem látok mostanában.....

Amúgy a 6.1-es catalystnek nem tudja valaki, hogy nincs control panelos verziója ? Mert hányingerem van a CONTROL CENTER-től.

regisztrált: 2005-07-05

(#362) rudi válasza djxp01 (#361) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg szemét egy móka a CCC, ráadásul 64 MB. Valamikor az 5.12-es környékén végleg szakítottak a Control panellel. Én nem telepítettem fel egyiket sem, hanem a sokkal ügyesebb, okosabb és jelentősen kisebb ATI Tray Toolt használom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#363) Maranello válasza djxp01 (#358) üzenetére


Maranello
tag

Jíííhááááá :DDD
Ez szép fogás..

(#364) RpPRO válasza rudi (#362) üzenetére


RpPRO
őstag

Aki akarja, a mai napig felrakhatja a CP-t a legujabb catalyst driverrel.
Rage3d-n kiemelt a tema, hogy kell csinalni.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#365) djxp01 válasza RpPRO (#364) üzenetére


djxp01
senior tag

Húúú Tnx!!! Kiráy vagy, meg is van a link, és már csinálom is :)

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33839451

Amúgy ha tudja valaki merre lehet kapni az X1900 XT-t (sapphire esetleg) léci írjon :)

Rudi, esetleg valami infód nincs erről ?
Amúgy a szerkesztőségbe érkezett kártyákkal mit csináltok miután letesztelitek ? :) lol

regisztrált: 2005-07-05

(#366) rudi válasza djxp01 (#365) üzenetére


rudi
nagyúr

Sapphire X1900 XT több nagykerben is kapható, de korlátozott példányszámban.
A tesztkártyákat természetesen visszajuttatjuk a feladóhoz, aki vagy a gyártó, vagy valamelyik nagykereskedelmi partnerünk. Bizonyos esetekben, ha megtetszik a tesztelt hardver, szépen megfizetjük az árát és megtartjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#367) rocket válasza djxp01 (#358) üzenetére


rocket
nagyúr

Egesz jo, elmenne egy fantasztikus film forgatokonyv reszletenek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#368) gayer válasza djxp01 (#365) üzenetére


gayer
aktív tag

Nálam, ha érdekel itt van egy! Várom a választ a sráctól aki először szólt ha nem kell neki viheted ezt a kiváló kareszt!

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#369) djxp01 válasza rocket (#367) üzenetére


djxp01
senior tag

LOL rocket :)

Köszi Gayer, privi ment.

Amúgy kiváncsi leszek mikor lesznek már a kiskerekben a hőn áhított kareszok :C

regisztrált: 2005-07-05

(#370) westlake válasza djxp01 (#369) üzenetére


westlake
félisten

szeritnem a szemfules emberek, akik tudnak nagykerbol okositani maguknak x1900-at, azok elviszik az osszes raktaron levot es a normal vasarlok mar nem fognak talalni a kiskerek polcain, mivel oda mar nem is kerulnek karytak

Play nice!

(#371) gayer válasza westlake (#370) üzenetére


gayer
aktív tag

5db volt mindössze arra is alig fértem be, de sztem jövő héttől lesznek :C

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#372) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Én is kíváncsi vagyok azx1900xtx re, de a kisker ahol vásárolok azt mondta, hogy a nagyker 5db. kapott, de legalább 10re van rendelés. Attól félek, hogy március előtt nem igazán lesz elérhető földi halandó számára. /vidéki versenyzőkre gondolok/ :O

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#373) Templomegere válasza gayer (#368) üzenetére


Templomegere
senior tag

már el is adod ?

(#374) gayer válasza Templomegere (#373) üzenetére


gayer
aktív tag

El sok a melóm, nem tudok játszani nagyon.Majd veszek később! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#375) Templomegere válasza gayer (#374) üzenetére


Templomegere
senior tag

amikor vetted nem tudtad hogy sok a meló ? :D ez csak egy mondvacsinált kifogásnak tűnik..... mi a valóság? :)

(#376) gayer válasza Templomegere (#375) üzenetére


gayer
aktív tag

Nem mondvacsinált itt semmi kiakartam próbálni a kártyát naná, ennyi(Nem mintha te nem?)!Egy srác meg mondta neki kell mindenképpen úgy hogy hoztam! :D Ez a valóság.

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#377) Templomegere válasza gayer (#376) üzenetére


Templomegere
senior tag

:R

(#378) R.Zoli válasza rudi (#354) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nálam a forradalmi az mindig valami olyasmi aminek a konkurrencia nyomába sem ér vagy valami totál új távlatokat nyit meg a fejlesztől illetve a felhasználók előtt amivel nagyságrendbeli különbség várható az előző technológiákhoz képest...Az rendben ,hogy az Ati sok ujdonságot mutatott most be de ez számomra nem forradalmi csak lényeges újítás...A ray-tracing behozatala az forradalmi lenne...Egyébként ha így nézzük minden komoly feature csak egy bonyolultabb matekolás...6 évet foglalkoztam Lightwave-el , 3D Max-el szal van némi közöm a témához.de én távolról sem érzem azt ,hogy a ray-tracing annyira a ''jövő'' lenne...Egyszerűen azt érzem senki sem vár tőle akkor minőségi ugrást a grafikai megjelenítésben mint amekkora átszervezést kellene egy GPU-ban végrehajtani miatta...Én ray-tracing mániás vagyok a Lightwave óta :) Miután a régi 3D Studio még anno nem tudott ray-tracinget óriási különbségeket lehetett létrehozni a lightwave és 3D studio között...Persze az is biztos ,hogy a fejlesztő grafikusok sincsenek felkészülve egy ray-tracinges motorral felkészített játék megjelentetésre mert sok új problémát vethet fel egy ilyen komplex cucc...



Az AMD-nek teljesítményben csak a notebook piacon kell összeszednie magát...Egyébirányú fejlődését a marketingben és a gyártókapacitásán várnám...Nomeg abban sem jeleskedik ,hogy nem tudja a gyártósorait sosem olyan hamar átállitani egy új gyártástechnológiára mint az Intel...Nézd meg mit alkothatna most ha már nekik is 65 nanos A64-eik és Oteronjaik lennének, kb. 7 hónapos lemaradásban van etéren folyamatosan...Amíg ez nem oldódik meg addig sosem lesz olyan komoly verseny mint aminek kellene lennie ahhoz ,hogy az Intel kellemetlenül érezze magát...Nem értem mért jössz a teljesítménytesztekkel egy szóval nem mondtam ,hogy desktopon vagy szerver piacon teljesítményben kellene fejlődnie,akkor eleve azt mondtam volna ,hogy a processzorainak kell fejlődnie nem az AMD-nek...Ezzel is utalva arra ,hogy a gyár/gyártás körül vannak a problémák...

(#379) rudi válasza R.Zoli (#378) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudsz mondani a Te terminológiáddal forradalminak nevezhető újítást a szamítógéres grafika, vagy akár a teljes számítástechnika történelménben? Nekem csak a tranzisztor jut eszembe. Szerinted mitől lenne forradalmi a ray-trace behozatala? Annyival gyorsabb vagy szebb (és a mi még fontosabb gyorsabb és szebb egyszerre) lenne? Szerinted milyen átszervezés kellene a GPU-ban? Szerintem ray-trace ugyanúgy textúrázási és számolási műveletekkel valósítható meg mint a mostani árnyalási módszerek, és ahhoz nagyon jól hozzá vannak igazítva a GPU-k. Miből gondolod, hogy a mai vezető 3D motor fejlesztők nincsenek felkészülve ray-trace alapú motor készítéséhez? Szerinted a Maya, RenderMan vagy 3DS renderelő motorját kik csinálták?

Az AMD-vel kapcsolatban nem írtad azt sem, hogy a teljesítményre gondolsz és azt sem, hogy a gyártó politikájára, vagy a mobil processzoraira.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#380) Loha válasza rudi (#379) üzenetére


Loha
veterán

Talán a voodoo1, aztán a T&L a Geforce 256-ban, az FSAA a voodoo5-ben, shaderek a GF3-ban... Ring Bus? Mondjuk ha csak a GPU-kat nézzük, szerintem a T&L és a shaderek voltak a 2 legnagyobb újítás, azóta sztem nem volt hasonló... pl ha megnézem a COD2-őt DX9 és DX7 módban, akkor szebb a DX9, de nem látványosan, mert DX7-ben is szép...
Egy 24 futószallagos GF3Ti-n magas órajelen sztem ugyan úgy elfutna minden mint egy mai kártyán, csak picit lenne rondább... Szóval növelik a teljesítményt, meg jönnek az új funkciók, de semmi látványos szerintem... Na mind1 majd kiváncsi leszek a DX10-re...

(#381) djxp01 válasza Loha (#380) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát igen a voodoo, a bilinear filtering volt szerintem az egyik legnagyobb újítás... Emlékeztek? Turok, carmageddon 3dfx.... De régen is voltak ezek,...

regisztrált: 2005-07-05

(#382) djxp01


djxp01
senior tag

Sikerült szereznem egy ilyen kártyát. Én csak annyit mondok:

Iszonyatosan brutal kártya.... :C

regisztrált: 2005-07-05

(#383) Raymond


Raymond
félisten

A raytracing temahoz meg:
[link]

Es azert Mo-n is folyik a munka ilyen teren :)
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#384) Sárpac válasza djxp01 (#382) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egy kérdés Need for Speed Most Wanted laggol ezen a karin is?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#385) djxp01 válasza Sárpac (#384) üzenetére


djxp01
senior tag

Minden maxon, aa-af 1280-ban kb 100 frame mindenütt... :) :DD főleg , hogy most jött ki a driver hozzá, 6.2.cat. Meg ráadásul még kb. csak 80%-ban tudom kihasználni a proci,és a mem miatt.. :) Képzelheted mi lenne egy X2 4400-el és egy corsair XMS 500mhz-es memmel :)

regisztrált: 2005-07-05

(#386) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Ma vettem egy sapphire X1900XTX VGA-t és remélem elég lesz neki a Zalman 400W-os tápegység. Azt írja, hogy 30A kell 12V-on, ha 1 VGA van a gépben, mondjuk Crossfireről nem is beszélek, mert barebone rendszerem van és nincs még egy PCIe 16x csatlakozó a mATX alaplapon. Érdemes lenne cserélni tápot is? A VGA hűtéséről meg egy Zalman VF900Cu fog gondoskodni, ezt is ma szereztem be. Állítólag azt mondják, hogy elég a 400W-os táp a 450W-os csak ajánlott, vélemény?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#387) rocket válasza Vikthor (#386) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Nezd meg a tap oldalara mivan irva, hany ampert tud 12v agon/agokon.
mATX tap chiftec oldalan csak 300 wattos van kint, az 2 agon 11 es 14.5 ampert tud.

Amit talaltam atx 400 wattos chieftec tapot (gps-400aa-101a) , ezen 2 12v ag van, egyik 14amper (168wattos terhelhetoseg), masik 15 amper (180 wattos terhelhetoseg), ph tesztben a teljes konfig terhelve 241 wattot fogyasztott x1900xtx-el, szoval elvileg eleg lenne, az amper fontosabb tenyezo, az ajanlott ertekek neha a valosag felett vannak joval, kulonben csodbe mennenek a tap gyartok :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#388) Vikthor válasza rocket (#387) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen azt én is néztem, de a VGA könyvéhez mellékelt papíron az áll, hogy ''450W capacity and 30A current on 12V rail is recommended for single Radeon X1900 series product.'' És mivel nekem csak 400W-os Zalman tápom van és nincs rajta külön PCIe tápcsati, ezért aggódok, hogy nem fog beindulni a rendszer. Nem tudom, hogy egy ilyen konfigban [link] ez elegendő e vagy sem. Ezért gyűjtök infókat.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#389) rocket válasza Vikthor (#388) üzenetére


rocket
nagyúr

Uhh, total elneztem, azt olvastam 400 wattos chiftec tapod van :DDD
Szoval itt a zalman 400B-APS [link] 18 ampert ir (azt nem irja hany 12v aga van), zalman 400A-APF [link] ez meg 15 ampert tud terhelve, ezek kevesek lesznek, meg ahogy nezem eleg regi tapok ezek mar.
Zalman 460-APS [link] , tokeletesnek tunik, 2 12v agon 34 amper terhelve (16-18) es 360 wattos teljesitmeny 2 12 voltos agon :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#390) Vikthor válasza rocket (#389) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát ez nem jó hír.... mert akkor tápot is kell vennem... De 2D-ben sima Word meg ilyenek itt kellene működnie, nem? Max 3D alatt fagyhat, vagy mi?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#391) razsa válasza Vikthor (#390) üzenetére


razsa
aktív tag

Szerintem előbb próbáld ki! Abból baj nem lehet :) Nekem a 350 W os CODEGEN tápom 12V nál 16A-t ad,és simán elvitt egy X800XT PE-t, pedig ahhoz is jobb tápot ajánlottak..

(#392) rocket válasza Vikthor (#390) üzenetére


rocket
nagyúr

Kartyanak eleg lenne, de az egesz gep arrol taplalkozik, kiszamoltak, hogy 109 wattos fogyasztast veszunk x1900xt-nek, akkor az a 12v agon 9.1 ampert sziv el 3d alatt, 2d alatt 28 watt 3 amper, egy pentium 920d 95 watt 8.8amper terhelve 90%-os cpu hasznalat mellett :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#393) Vikthor válasza rocket (#392) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát tuti az lesz, hogy előbb kipróbálom, már azon is töröm a fejem, hogy hogyan fogom belerakni a bárbónba, mert én is egy X800XT-ről váltottam és ez azért nagyobb egy fokkal annál... :) Ha ez összejönne, akkor jó kis multimédiacenter lenne.... Rosszabb esetben, meg lecserélem a tápot, viszont a halkságról, pedig eddig csak a Zalmant és az FSP-t tudom dícsérni, de elvileg a TAGAN is halk vagy mi... Na lassan megyek haza, aztán kipróbálom.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#394) pacni120


pacni120
tag

Szerintetek mennyit érhet ma egy ilyen kártya? (használt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.