Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Allien válasza Peet (#92) üzenetére


Allien
veterán

A kor most mindegy, bár, ha a borokat nézzük, az én évjáratom már tutira jónak mondható (igaz, antialkoholista vagyok, de ez most mindegy)!;) Itt az a lényeg, hogy a P IV HT technológiája is már relative régi, és sokat foglallkoztak vele, meg a dual procikkal is, és mindenütt u.a. jött le. Kivéve azok a gámmák, melyek támogatják már a dual procikat, és ez meg is látszik már. Amit írtál, tehát tömörítesz valamit, de mondjuk neteznél is melette, vagy játszanál, elvileg megoldható. A win beállitásai között is szerepel, hogy mit támogasson főleg, tehát mondjuk az éppen futó programot. Ekkor ha éppen játszol, akkor sokkal tovább tart ugye a dekódolás.
Ami a chace méretét illeti, már leírták, hogy nem egyenes arányban növexik a sebesség. Mint pl. a win XP-nél is, mondjuk még anno feltelepült a PII400-s gépemre, először 128 Mega ramra! Az más kérdés, mennyire ''futott'' gyorsan a gépen! De, beleraktam még 128 megát, és jelentőssen meghálálta. De, most is, eredetileg 2x512 ramocskám volt. A BF2 játszható ennyivel shimán. Bármi más, single player-es gammában külömben tökmindegy, hogy ennek a ram mennyiségnek mekkora a sebessége, tehát 400, vagy 600 feletti. Hiszen gép ellen játszol. DE! Ha multiplayer-ben nyomatsz bármilyen játékot, már minden aprósság számít! Nem is beszélve a sebességről, és a méretekről. ITT van jelentőssége a minnél több és nagyobb *** (a csillag BÁRMIVEL helyettesíthető, pontosabban mindent ide KELL írni). Tehát minnél erősebb (gyorsabb, és nagyobb stb...) VGA, proci, ram, alaplap, net, monitor, és minden, amit kihagytam, mint pl. perifériák (billentyűzet, egér, egérpad, win hekkelése stb...). Ezt könnyen meg is magyarázom. Vettem alaplapot (meg procit, vga-t stb), az alaplap DFI. A ramra finnyás a kicsike, de 2x512 volt benne. A BF2-vel teszteltem, és a pályaváltási idő ami nagyon fontos ennél a játéknál, meg hogy ne használja, vagy minnél kevesebbet a wincsit, és a memóriából dolgozzon. Tehát, pályabetöltésnél rendszerint a középmezőnyben értem be a pályára, amikor már volt olyan, aki javában gyilkolászta a többieket, vagy zászlót foglalt már, esettleg a repülővel, vagy helivel is felszált, amit ugye én is szerettem volna. A ram sebességét növelve egy kicsit sikerült ezt az időt csökkenteni, de szinte észrevehetettlenül kis idő volt ez, ezért semmi értelme nem látszódott. Mivel, a ramot le kellett cserélnem, ezért két lehetősség volt. Vagy egy csúcsszuper 2x512-re váltok (akkor éppen 47E pénzbe került volna), vagy bepróbálkozom a 2x1 gigával! Én az utóbbit választottam, az 54E volt, és nem bántam meg! Igaz, mákom van vele, mert ugye 400-s ram, de megy 480-on, és itt már meglátszik az eredmény is a BF2-ben. Az elsők között lépek be, van, amikor éppenséggel a legelső vagyok, bár az is előfordul, hogy még így is lemaradok másokhoz képest.
Ebből azt akarom elmondani, hogy ha pénzem lenne, bizony inkább a komolyabb cuccokat venném, mint pl. ezt az FX60-s procit, bár, az igaz, hogy jelenleg nem lenne értelme, mert a legkisebb dualproci is bőségessen elég lenne, inkább erősebb ramocskát vennék, de ugye, az is 100E pénz felett van!;)
Egy átlagfelhasználónak tehát 1-2-3 másodperc gyorsulás nem oszt, nem szoroz, de aki hardgammer, annak ugye minden! Ilyen akár az egérpad is.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#102) W-Man válasza LordX (#93) üzenetére


W-Man
tag


Te most szándékosan húzod az agyam vagy ennyire nem vagy képben? :) Mutass már nekem egy 64 bit -re faxán optimizált hardvert plusz hozzá 64 bit -es drivert & programot? Na és akkor erre jön az X2 -es. Szerinted minden sarkon lehet kapni, amikor még 10 emberből nyolc 32 bites XP -t használ? :) Vagy mi? :D

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#103) mirrmur válasza Allien (#101) üzenetére


mirrmur
aktív tag

Jaja. Rengeteget számít hogy nem 2x512MB hanem 2x1GB ram van a gépben. Főleg BF2 alatt. Egyébként tényleg jó a Dual Core. Ez előtt egy San Diego 3700-am volt 2.8GHz-en használtam, brutális nyers erővel. Viszont multitaskingban ha elinditottam egy DVD ripet (minden luminance,sharp, stbstbstb plugint bekapcsolva) és melette pl játszani akartam akkor igencsak megfeküdt a cucc (magyarul lagzott mint az atom). A mostni X2-vel ez a jelenség szinte 0-ra redukálódott. Kva jól elosztja az XP a taskokat a 2 mag között. VAgyis megy a BF2 és mondjuk egy imtoo dvd rip lazán lehet gémelni közben (persze a prioritást jobb nem buzerálni :) )

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#104) mirrmur


mirrmur
aktív tag

ja igen. lehetséges hogy a fab 36-os gyárban már nyomják az x2-őket? csak azért kérdezem mert vagy nagyon belenyúltam egy jó példányba, vagy már az összes uj gyáras CPU ilyen mint az enyém. Alapfeszen 2700 MHz-en lazán teker (1.36V) kicsi feszemeléssel (1.4V) pedig 2870MHz-en atomstabil(mondjuk itt szarok a memórajelek mert nem mennek nagyon a szabványórajel felett a ramjaim, visszavett (266MHZ) sebességnél meg olyan 190MHz körüli sebességet hoznak 2870MHz-en... 302MHz-es FSB-nél(9.5x szorzó)

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#105) JB válasza LordX (#93) üzenetére


JB
csendes tag

Azoknak, akik szerint kérdéses a processzor driver-ek létezése, javasolnám megnézni a [WINDOWS\system32\drivers] alatt található amd és intel betűsorral kezdődő file-okat.

Üdv: JB

(#106) LordX válasza Peet (#94) üzenetére


LordX
veterán

Olvass vissza. Management fícsörökhöz kell. De ahhoz, hogy teljesen jól működjön a Windows (akár a 64 bites is) nem kell. Különben a BIOS-ban sem működne..

[Szerkesztve]

(#107) LordX válasza W-Man (#102) üzenetére


LordX
veterán

Zöldségeket beszélsz. Milyen egy 64 bitre optimalizált hardver? Mi köze van a szerinted létező processzor driverhez? Mi köze van ehhez a kétmagos processzoroknak?

(#108) _Gudella válasza mirrmur (#103) üzenetére


_Gudella
senior tag

Így van, de ha valaki nem bízik abban amit dönt a kernel, kézzel is be lehet állítani, hogy melyik process melyik magon fusson...

(#109) erdoke


erdoke
titán

Annak, aki használja a tudását, áldás egy kétmagos processzor. Nekem már lassan egy éve áldás... :R

Viszont most minden azon fog múlni, mennyi ideig lesz a 90 nm-es AM2-vel versenyben a Conroe, és mennyit farag a hátrányból a frissített, 65 nm-es magos AM2 X2. Jövőre pedig kidob az Intel egy Presler-szerűen öszedrótozott 2*2 magos Conroe-t. Na, ott meg a Vista és az új alkalmazások optimalizálására leszek kíváncsi. :)

A legjobb aláírás a héten

(#110) vedini válasza erdoke (#109) üzenetére


vedini
őstag

hát remélem a 3.0 HT is dob majd valamicskét a 65nm-eseken

workworkwork...

(#111) erdoke válasza vedini (#110) üzenetére


erdoke
titán

Miért dobna? Ráadásul az még biztosan nem lesz benne az első 65 nm-es magban. Talán 1,5 év múlva.

A legjobb aláírás a héten

(#112) kovsol válasza vedini (#110) üzenetére


kovsol
titán

a mostani HT sincs kihasználva teljesen szóval...

May the Force be with you!

(#113) vedini válasza erdoke (#111) üzenetére


vedini
őstag

csak azért gondoltam, mert a ph-s cikk szerint 2007-től lesz HT 3.0 elérhető, és az már csak kicsivel több mint fél év, és a 65nm is akkor kerül piacra

workworkwork...

(#114) Ste válasza mirrmur (#104) üzenetére


Ste
addikt

igen, az újak már viszik alapfeszen a 2700-et
nekem még fesz kell a 2900-hez :U

(#115) dokar válasza LordX (#93) üzenetére


dokar
addikt

Pedig kell, ha ki akarod használni a proci képességeit. Pl. cnq driver

extra - SEXRay

(#116) Peet válasza dokar (#115) üzenetére


Peet
senior tag

Én is többek között a cnq -ra gondoltam, de ellátogattam végül az AMD oldalára és ott ők utility -t írnak driver helyett. Ha így nézzük a dolgokat akkor tényleg nem kell driver hozzá, csak vannak utility progik a különböző + képességek (lásd cnq) bekapcsolására.

(#117) kovsol válasza Peet (#116) üzenetére


kovsol
titán

de tölthető már driver is amiben ez bele van már építve

May the Force be with you!

(#118) W-Man válasza LordX (#107) üzenetére


W-Man
tag

Nem. Csak te nem értesz. Pl. én zenélek...is. És Cubase SX 3 64 bitre optimizált, amire az M-Audio kínál nagyon jó hardvert. De ezt csak egy 64 bites XP -vel tudod kihasználni + a hozzávaló driver amit telepítésnél be is kér. Nézz utána egy kicsit mielőtt zöldségeket vetítesz itt nekem :) Az X2 -esek optimizácója gőzerővel folyik és egyre több hardver/szoftver gyártó adja ki rá a dolgait...

U.I.: ...ja igen, attól még tudod használni az X2 -est 32 bites XP alatt is meg minden meg faszán nem 64 biten, de szvsz ez a xarnak egy pofon. Bár a konkurenciát még így is magasan veri :D

[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#119) LordX válasza W-Man (#118) üzenetére


LordX
veterán

Aha. És ezt láttad már? [link] A proginak van 64 bites verziója is. Ennyi. Nincs szó semmi 64 bitre optimalizált hardverről.

A 64 bit némely számításnál mevgáltás is lehet akár, de az esetek 99,9%-ában nagy büdös semmit nem ad pluszba egy 32 biteshez képest. Jah, meg a XP x64 nincs épp a helyzet magaslatán, kipróbáltam, maradok a 32 bitesnél. 1% +sebesség nem ér meg annyi szívást, mint ami azzal van (meg nincs magyar verzió..).

(#120) W-Man válasza LordX (#119) üzenetére


W-Man
tag


Te szivatsz engem ugye? :DDD

Szerinted én miről beszélek?

És a szoftver mióta hardver?

Ne forgasd ki a szavaim lécci, inkáb zárjuk le a témát :)

[link]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#121) LordX válasza W-Man (#120) üzenetére


LordX
veterán

El is olvasod, amit belinkelsz? Esetleg még a lényegi mondanivalót is ki tudod szűrni a marketingrizsa közül? Nah, megteszem neked: M-Audio's PCI cards have been redesigned to be fully PCI 2.2 compliant. Ennyi :) Az, hogy optimalizálták AMD64-ra, kb ugyanakkora kijelentés, mint az Inteltől annó a ''Multimédiára terveztük a P4-et''. (Azaz hozzánemértők beetetése, no offense).

(#122) W-Man válasza LordX (#121) üzenetére


W-Man
tag


Most nekem akarod megmagyarázni, hogy merre folyik a lánchíd? :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#123) champion2


champion2
csendes tag

[link]

AMD 4EVER!

(#124) joshua7


joshua7
veterán

Még arra lettem volna kíváncsi, h egy erősebb vga karival végzett tesztnél is ennyire hasonlóan végeztek volna-e a cpu-k játékokban. Gyaníthatóan nem.

Semper Fi

(#125) Joachim21


Joachim21
senior tag

Régi szép idők :DDD , mennyivel másabb volt még a helyzet akkor.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.