Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) K82 válasza deicide (#50) üzenetére


K82
őstag

hát igen, az éremnek két oldala van :DD

Pixel / OnePlus Pad

(#52) champion2


champion2
csendes tag

flame off!

AMD 4EVER!

(#53) kovsol válasza champion2 (#52) üzenetére


kovsol
titán

szerintem azért ezt ne hamarkodd el majd összel lehet mást fogsz mondani

mod: hát elötte teljesen más volt odaírva lehet egy moderátor keze van a dologban ? :F

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#54) K82 válasza champion2 (#52) üzenetére


K82
őstag

?

Pixel / OnePlus Pad

(#55) fLeSs válasza kovsol (#53) üzenetére


fLeSs
nagyúr

olyasmi... ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) Loretto válasza champion2 (#52) üzenetére


Loretto
veterán

Legközelebbinél repülsz, bár nem láttam fLeSs mit szedett ki, de biztos oka volt. Az előző nicked is cirkusz volt, remélem érted, felfogod kérésem.

Soirée...

(#57) Zoltán


Zoltán
őstag

A fogyasztás táblázatot megnézve, (ami a teljes rendszerét mutatja) mi értelme van a 300W fölötti tápoknak?? (Márkásra gondolok, ami le is adja azt, ami rá van írva)

(#58) Goose-T válasza Zoltán (#57) üzenetére


Goose-T
veterán

Extrém tuning, neonok, sok HDD és ODD, biztonsági tartalék, tápmelegedés csökkentése. Egyéb kérdés?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#59) fLeSs válasza Goose-T (#58) üzenetére


fLeSs
nagyúr

semmi értelme nincs, de ezt már kitárgyaltuk párszor a tápos cikkek topikjaiban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#60) K82 válasza Zoltán (#57) üzenetére


K82
őstag

[link]

kicsit bővebben, amiről az előttem szólók írtak :)

Pixel / OnePlus Pad

(#61) deicide válasza Zoltán (#57) üzenetére


deicide
veterán

azért van értelme, mert pl egy X1900XTX hajlamos hosszú ideig 20A felett terhelni a tápot és a többi komponenst még nem számoltuk.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62) ^Boss


^Boss
őstag

udv!

szoros a kuzdelem a nagyok kozt, de a legkisebbel is elerik ugyanazt a teljesitmenyt.. erdekes :D tuning 4ever..

off: ASUS A8N-SLI laphoz nincs valakinek tudomasa olyan biosrol, ahol 1.55V felett lehetne adni a procinak? 1.55V-on 2.7GHz-en allok, sztem menne ez meg tobbet is!

udv!

(#63) éN79 válasza fLeSs (#59) üzenetére


éN79
addikt

Ha hinni lehet a RivaTunernek, és nem én néztem be nagyon valamit (ez esetben természetesen felejtsd el amit írtam), akkor 3D alatt egy x1900XT 30 ampert ''zabál'' a 12V-os ágakról. Ez nem semmi, ezért nem csak a wattszámok számítanak, hanem hogy mit bírnak a 12V-os ágak.
Amennyiben nagy hülyeséget láttam az említett monitorozó program kijelzőjén, légyszi felejtsd el, mert távol áll tőlem hogy okoskodjak. :B



[Szerkesztve]

(#64) deicide válasza ^Boss (#62) üzenetére


deicide
veterán

én anno azért adtam el, mert nem tudott 1.65öt adni, legalábbis én nem találtam megoldást...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#65) fLeSs válasza éN79 (#63) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ismerek olyat, akinek 420-as TT tápja van, ami max 18A-t tud leadni a 12 V-os ágon, és mégis teljesen stabil a gépe, pedig X1900 XT és dualcore P4 van benne.
De igen, nem a wattok számítanak, hanem a különböző ágak, de a qrvanagy 500-600-700 wattos tápoknak akkor sincs igazán értelmük egy átlagkonfig esetében (nem x1900 cf+pee-re gondolok), mert egy átlagkonfigot simán kiszolgál egy minőségi 400-as táp.
De erről rudi tudna hosszabban mesélni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#66) éN79 válasza fLeSs (#65) üzenetére


éN79
addikt

OK! :R csak nekem nagy volt az a szám ott a képernyőmön. Akkor ez a tápdolog is egy jó nagy manifesztum, mint sokminden olyan más a pc világában.
Na jó, nem célom szétoffolni a topikot, csak szemet szúrt ez a tápos dolog. :B

[Szerkesztve]

(#67) ^Boss válasza deicide (#64) üzenetére


^Boss
őstag

remelem letezik valami moddolt bios, nem hiszem hogy nem csinalt senki :(

(#68) fLeSs válasza ^Boss (#67) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát ha mondjuk az a8n topikjában érdeklődnél, több sikerrel járnál.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#69) sekli


sekli
addikt

Nagyon jó teszt...:R

miért nincs a memoria-kéleltetés tesztnél tuningolt EE?

(#70) _Gudella válasza fLeSs (#68) üzenetére


_Gudella
senior tag

az 4,33ra húzott EE-nél milyen frekin és időzítéssel ment a ram?

(#71) fLeSs válasza _Gudella (#70) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DDR2-800, 5-4-4-13.

sekli: mert az Everest azt írta ki, hogy a proci 0 MHz-es, és nem futott le a teszt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#72) orbano válasza ^Boss (#67) üzenetére


orbano
félisten

egy regebbi verzio engedett 1.6-ot, az 1.65-ot vmoddal szoktak elerni, hacsak tenyleg nem kerult ki egy moddolt bigyosz

A vér nem válik VAZZE!™

(#73) sekli válasza fLeSs (#71) üzenetére


sekli
addikt

egyébként is az AMD nyert volna...:)

(#74) Sárpac válasza fLeSs (#71) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azért nem ártott volna egy húzott 950es proci értékeit is belevenni mivel ez a legnagyobb intel proci amiben nincs bekapcsolva a ht!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#75) fLeSs válasza Sárpac (#74) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sokminden nem ártott volna...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) erdoke válasza Sárpac (#74) üzenetére


erdoke
titán

A HT egy vicc a kétmagos procikban, nem véletlen, hogy a Conroe-nál már nem is foglalkoztak vele. Majd ha már a programok többsége támogatja a kétszálú futtathatóságot, akkor nekifekszenek a négymagos procik felfuttatásának, és megint tudunk mindenfélét csinálni a gépen szimultán.

A legjobb aláírás a héten

(#77) Sárpac válasza fLeSs (#75) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pl. itt sokkal szorosabbra teszik a 950es és az új 965ös proci teljesítménybeni különbségét, pl nem egy helyen a 950es 3.4Ghzen megveri a 4gigás 965ös procit.
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#78) fLeSs válasza Sárpac (#77) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezek elég ''érdekes'' teszteredmények. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#79) lolee


lolee
tag

:R

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#80) joshua7 válasza AusWolf (#48) üzenetére


joshua7
veterán

Egy alap 3500+ (2200mhz) azért elég karcsú egy XTX-nek.

Semper Fi

(#81) aDamker


aDamker
aktív tag

Szerintem jelentosebb teljesitmenyt ertetek volna el tuning alatt, ha az athlon64 -en is az fsb-t huzzatok es nem a szorzot allitjatok :U

upd: most latom hogy az intelen is csak szorzo allitas volt. en pl igazan kivancsi lettem volna ha igazan maxra van kuldve az fsb akkor hogyan alakulnak a tesztek!! ;]

[Szerkesztve]

(#82) Speed


Speed
őstag

Mmm de szép ez az FX-60 :O Nagyon jó teszt grat :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#83) Peet


Peet
senior tag

Nem akarok AMD vs Intel vitát nyitni, de elgondolkodtató, hogy az AMD FX procija annak ellenére, hogy:
- kevesebb tranzisztort tartalmaz
- régebbi gyártástechnológiával készül
- keveseb (feleannyi) cache van benne
- kisebb órajelen ketyeg
még mindig jobb vagy ugyanolyan teljesítményt nyom mint az Intel csúcs procija.
Ezen elgondolkodhatna az Intel is....

A másik érdekes dolog, hogy itt vannak ezek a szuper dolgok (64bit, dual mag ...stb stb.) és még se látok jelentős gyorsulást.
Elméletileg egy 33bit-es procinak 2x gyorsabbnak kellene lennie mint egy 32bitesnek. 64 bites procinak pedig...nah most nem számolom ki
de hatványozottan jóval jobbnak. A dual magnak is kellett volna hozni egy min. 1,5x -es gyorsulást, de majdhogynem lassab mint egy ugyanolyan
órajelen ketyegő 1magos. A cache is már 4MB! az Intel procijában, még se mondhatnám, hogy 4x, de még 2x sem gyorsabb mint egy 1MB cache-t tartalmazó
proci.
Fejlesztgetnek itt össze-vissza, Én tökre örülök is neki, a gatyámat ráfizetem ezekre az új dolgokra, de jelentősen azért sosem gyosul a gép.
Tudom, sok múlik azon is, hogy a szoftver mennyire van optimalizálva az adott hardverre, de könyörgöm akkor valaki rúgja már
picsán a programozókat. A tököm televan már azzal, hogy egyre nagyobb vasakat kell venni az egyre nagyobb programok alá, ami alig tudnak többet.
Persze Én nem tudok programozni, de látom más is csak alig.

Néha tökre meglepődök amikor megtalálom a neten egy 1-200MB-os program 10MB-os verzióját ami ugyanazt tudja. Nekik ,hogy sikerült? Ezen kellene
elgondolkodni, nem azon, hogy lassan már több cache van a prociban, mint a videokártyámon egykor, és több memória a gépemben, mint amekkora winyóval kezdtem.

''...egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki....'' :DDD

(#84) LordX válasza Peet (#83) üzenetére


LordX
veterán

Elkéstél, már kifejesztették a Core procikat..

(#85) Allien válasza Peet (#83) üzenetére


Allien
veterán

Jájjj ember, Te nagyon fiatal lehetsz még, vagy keveset olvasod a PH-s teszteket!:B Most az Intel/AMD-t félre téve, amikor az intej kihozta a HT-s processzorait, már akkor letesztelték, hogy miben jobb. Annyi volt az előnye, hogy ha legalább két progit futtattál a gépeden, azt gyorsabban végezte (már az esetek nagyobb részében, és a második alkalmazásra viszonyítva főleg), illetve a közöttük váltogatásra szánt idő lett sokkal rövidebb. Ezen kívül, cseréljél rittkábban hardvert, és jobban észreveszed a gyorsulást!:DDD Én pl. PII400-ról Duron 1600-ra cseréltem anno, ott ugye nagyon jól érezhető volt a csere, de az utolsó cserém egy mobil barton-ról Venice-re már szinte semmi.;) Persze, ez tulzás, mert játékokban érzem egy kicsit azért.:B Ami pedig a Hardver/szoftver gyártókat illeti, ha ez zavar Tégedet, akkor vegyél konzolt. Ott rittkábban kell hardvert cserélni! :C A kétmagos megoldásoknál is az van, ha nem támogatja a progi, akkor ugye semmit sem ér. Kivéve, ha a háttérben fut még más alkalmazás, mert akkor viszont egymagos társa csúfossan elbukik. Pl. futtatsz egy játékot, az egymagosson pár fps-el több jön le, de ha elindítasz valamit a háttérben, már a kétmagoson lesz a játékban több fps-ed. Én pl. a Battlefield 2 mellé elindítom a Fraps nevü progit. Alapban semmit nem számít, amíg a Fraps-on be nem kapcsolom a ''video felvétel-t'', tehát amit a képernyőn látok, azt fel is veszi. Ja, ez igaz is, csak mondjuk alapban megy a game 60 FPS körül, addig bekapcsolva a videó felvételt leesik játszhatattlan szintre, 15-20 fps-re!:DDD De, mondom, olvassad el a PH-s teszteket, és leszűrheted, mennyit számít a belső chace, meg egyébb fínomságok. Elárulom, netezésnél semmit (szinte, bár lehettnek talán kivételes esetek).;) Aki pedig játékra használja a gépét, az tudja, hogy semmi sem elég gyors (főleg multiplayer-ben)! :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#86) _Gudella válasza Peet (#83) üzenetére


_Gudella
senior tag

''Elméletileg egy 33bit-es procinak 2x gyorsabbnak kellene lennie mint egy 32bitesnek. 64 bites procinak pedig...nah most nem számolom ki''

Na ezt meg hogy sikerült kiokoskodnod? A 64 bit leginkább csak ott gyorsíthat, ahol olyan adatokkal kell dolgozni, amik nem ábrázolhatóak 32 biten. Ezekkel egy 32 bites procinál csak viszonylag bonyolult algoritmusokkal lehet számolni, de a 64 bites proci egyszerű műveletekkel, trükközés nélkül elvégzi. Meg olyan speciális esetekben hozhat még gyorsulást, ahol például nagy mennyiségű adattal kell valami egyszerű műveletet végezni (összeadás, kivonás, biteltolás, logikai művelet a bitekkel), és egy egy érték elfér 32 biten, és tudjuk hogy az eredmény is el fog, ekkor a 64 bites regiszterbe be lehet írni kettőt, és egyszerre végezni el velük a műveletet.... Meg hogy a 64 bites proci ki legyen használva, ahhoz először a programozóknak kell rászoknia arra, hogy megpróbálják kihasználni a 64bit adta lehetőségeket, ami valószínüleg csak akkor lesz elterjedt dolog, mikor már szinte minden gépben 64bites proci van, mert nem akatrnak külön 64bites meg 32bites változatot is írni..

A cache is már 4MB! az Intel procijában, még se mondhatnám, hogy 4x, de még 2x sem gyorsabb mint egy 1MB cache-t tartalmazó
proci.


Ezt most komolyan gondoltad? A cache duplázása néhány esetben hozhat egy kisebb gyorsulást, kb ezt is várják tőle, és nem ugrásszerű előrelépést... (nagy gyorsulást csak akkor hozna, ha a régi cache méret elégtelenül kevés lett volna...)...

A dual magnak is kellett volna hozni egy min. 1,5x -es gyorsulást, de majdhogynem lassab mint egy ugyanolyan
órajelen ketyegő 1magos.


Dualok több mint 1,5x gyorsulást hoznak, hogyha 2 processzor-intenzív thread-et futtatsz egyszerre, amiknek nem kell egymás eredményeire várniuk... Egyértelmű hogy a 2magos proci előnye a multitasking, adott körülmények esetén hozzák is majdnem kétszeres gyorsulást, de ezt ne akkar egy 1db processzor intenzív thread-el elérni..


Azzal a részzel egyetértek, hogy a szoftvereket jobban kéne optimalizálni...sokkal jobban



[Szerkesztve]

(#87) W-Man válasza LordX (#84) üzenetére


W-Man
tag


Na ja, és a hozzávaló szoftverek/driverek mennyit késnek?

(...) hibajavításokkal!? :DDD

Báár azt hallottam az Intel ezt meg azt tervezi, hogy...., aztán ez lesz meg az lesz. Így a jövőben... :R :F :R

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#88) LordX válasza W-Man (#87) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom hogy vagy vele, de én még processzor driverről nem hallottam. Esetleg a power management részéhez.

(#89) W-Man válasza LordX (#88) üzenetére


W-Man
tag


64 bites driveről azért halottál nem? :DDD

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#90) X@b3e


X@b3e
addikt

Tényleg faja lanne mindkét proci, ha hozzámvágnák, de a PR-értékén kívül semmi értelme nincs.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#91) Fjoe


Fjoe
tag

Nagyon jó a teszt, bár nem hiszem, hogy mostanában megvenném vmelyik procit is :D
Nekem az a lényeg, hogy amivel játszok az elfusson rajta símán, és az a jelenlegi konfigommal is okés, másrészt ilyen űrbéli árakért sztem értelmetlen lenne akár az amd akár az intel prociját otthoni felhasználásra megvenni.

(#92) Peet válasza Allien (#85) üzenetére


Peet
senior tag

Köszi, elösször is, hogy fiatalnak tartasz, ez hízelgésnek veszem! :B (nem tudom Te mennyi lehetsz, most már kíváncsi vagyok ;) )
A PH teszteket meg mostanában tényleg egyre kevesbbet olvasom végig, inkább csak a képek, diagrammok, és konkluzio. (nem mindenkinek van ideje több oldalt elolvasni)
Ez a két progit futtatok egyszerre és gyorsabb igaz, de sokszor 1 progit szeretnék futtatni gyorsan, akkor mit csináljak? Pl. tömöríteni szeretnék egy DVD-t xvid-be és az írja ki az adataimnál látható gépem, hogy dőlj hátra kishaver, mert 3 órát minimum elmojolok vele 100% prociterhelés mellett.
Az, hogy most 3-4 vagy 5 órára kell otthagyni a gépet mert mást nem nagyon lehet vele csinálni nekem már mind1. Erről jut eszembe egy dualmagosnál megoldhjató, hogy az egyik szálon tömörít a másikon pedig valami használhatót csinálok? (persze ha nem itt megint kilyukadtunk a szoftvernél) A játékot nem merem kérdezni azt gondolom nem.
Mellesleg annyiból tényleg igazad van, hogy nekem is gyorsult a gépem most már elég sokmindent megtudok vele csinálni úgy, hogy közben mások futnak a háttérben, csak hát szeretném ha még jobb lenne! :U
Hardvert meg úgy érzem nem cserélek túl gyakran, amióta számolom a gépeimet (most csak a procikat nézve) AMD K6-2 200; AMD K6-2 450; AMD Thunderbird 1100; AMD A64 3000+. :)


_Gudella-nak:

Nos a 32bit -> 33bit 100% gyorsulást egy cikkben olvastam, még annak idején, nem Én találtam ki, és mint hangsúlyoztam ez csak elméleti, de azért 32bit -> 64bit lehetne igazán 4-500% -os gyosulás! :)

Ami pedig a cache-t illeti, nos itt a bűvös szó: Celeron!
Ha jól emlékszem mindig a cache méretére hivatkoztak ha gyorsabb volt egy rendes PII, PIII vagy PIV proci mint egy Celeron. Ezt várnám itt is most.

A dualmagról a véleményemet már fentebb leírtam.

A szoftvereket illetően végre egyetértünk! ;)

(#93) LordX válasza W-Man (#89) üzenetére


LordX
veterán

Ha komolyan azt hiszed, processzorhoz kell driver, akkor erősen hiányosak a számítógép működésével kapcsolatos ismereteid..

(#94) Peet válasza LordX (#93) üzenetére


Peet
senior tag

Lehet az enyémek is azok, de az AMD és az Intel oldalán miért van akkor egy csomó letölthető cájg ha szeretnéd pl: winfos alatt élvezni a különböző feature-okat? :F
Persze, minden megy alapból és nem szokott kelleni semmi, de volt már rá példa, hogy azokhoz a vackokhoz kellett nyúlni, mert valami nem úgy ment ahogy kellene.

(#95) #72042496 válasza Peet (#92) üzenetére


#72042496
törölt tag

A videókódolás éppen azok közé a feladatok közé tartozik, melyek kihasználják a két magot: [link] ;)

''Erről jut eszembe egy dualmagosnál megoldhjató, hogy az egyik szálon tömörít a másikon pedig valami használhatót csinálok?''
Igen. :)

A játékot nem merem kérdezni azt gondolom nem.''
De. :D

[Szerkesztve]

(#96) Rapid


Rapid
aktív tag

Szépek is és jók is ezek a procik, de szerintem 34 000 forintért, vagyis kb 150 dollárért lehet venni D805-ös procit, ami ugye a gyári hűtővel megy 3600 és 4000 között általában...
A maradék 850 dollárért meg vegyünk bort, búzát, békességet.... :DD

Tisztelem az x2 3800+ tuning eredményét is, de még mindig inkább az intel ár/érték aránya felé húzok.

(#97) AMD Power


AMD Power
titán

Gratulálok a teszthez. Hát igen nem véletlen , hogy a PH a legjobb! ;)

És természetesen gratulálnom kell a világ ''legjobb'' processzor gyártójának az AMD-nek! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#98) _Gudella válasza Peet (#92) üzenetére


_Gudella
senior tag

igen a p4 celeron este, erre írtam azt hogy a cache növelés csak akkor hoz nagy előrelépést, ha eredetileg nagyon kicsi volt az adott architektura számára... a további növelések egyre kissebb sebwességnövekedéseket hoznak

(#99) Rapid válasza AMD Power (#97) üzenetére


Rapid
aktív tag

Egyházi műsor az AMD püspöki kar támogatásával :P

(#100) X@b3e válasza Rapid (#96) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez a D805 jelenleg tényleg verhetetlen ár/érték arányban

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.