Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Mikádó


Mikádó
senior tag

Grat jó teszt :R

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#3) kovsol válasza Kalandor (#1) üzenetére


kovsol
titán

huha ez durva ;] :R

May the Force be with you!

(#4) Mania


Mania
senior tag

nyami :)

Jó teszt...GRAT :R

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

gratulálok az AMD-nek :R
valamit tudnak úgylátom, bár tényleg igaz hogy tökmindegy a két proci közül melyiket veszed mert mindkettő veszett gyors :DDD

majd ha jönnek a 4 maggal rendelkező procik meg satöbbi.
:DDD alakul a helyzet úgylátom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Érdekes olvasnivaló volt így lyukasba :D

Üdv, Dávid

(#7) Adi


Adi
senior tag

Tudom, hogy telhetetlen vagyok, de egy Core Duo tesztpéldány még jól jött volna. Külföldi oldalak szerint a P4 EE 965-öt leveri, mint vak a poharat :DDD, az AMD csúcsprocijait meg keményen megszorongatja.

A cikk végén az <i> címke nincs lezárva, ha jól látom. :)

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#8) _Gudella


_Gudella
senior tag

hát valóban nem érdemes ilyet venni, nálam az Intel 920as simán meg 3,8GHz-n 272-es FSB-vel (és ez közel sem ritka eredmény...), gondolom így gyorsabb is mint a 965 (hacsak nem használja ki valaki hogy abban HT is van...), és került 60500 huf-ba :). Jó, a 965-öst több esély van kicsit tovább húzni, de azért ki ad ennyit?

Egyébként jó teszt :R

[Szerkesztve]

(#9) bolondember válasza Kalandor (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

igen, ez a végszó nagyon odavert... :DDD

Viszont az, h nem éri meg egyik proci sem, az meg még jobban.... :R

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) Arhel


Arhel
senior tag

ha nem azzal a fos gyári hűtéssel próbáljátok az FX-60 hűtését akkor ment volna az többet is ;) (pl. CM Hyper 6+ :P ) De ami emiatt méginkább az AMD mellett szól.. komolyabb hűtés sem kell a jó tuninghoz :B

Amúgy grat. a cikkhez :C

(#11) kovsol válasza Arhel (#10) üzenetére


kovsol
titán

hát ahogy számoltam a tesztben az fx60 az +12% míg a pentium +16% -t engedett magán a gyári hüttéssel

May the Force be with you!

(#12) fLeSs válasza kovsol (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a pee csak 9 %-ot engedett a gyári hütéssel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) KisApám


KisApám
addikt

Azért ahogy elnézem, a 2 éve meglévő 3,2/3,7 GHz-es Northwood telekondis procim még legalább 1 évig jó lessz a gépemben azzal a 2 GB 400/460 MHz (2,5-3-3-6) memómmal...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#14) kovsol válasza fLeSs (#12) üzenetére


kovsol
titán

4327/3730=1,16 nem így kell ezt számolni ?
a 3730*1,09=4065Mhz
hát vagy ezt hogy szoktál akkor ?

léci javítsatok ki mert akkor én eddig tévhitben éltem :(

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#15) Loretto válasza Adi (#7) üzenetére


Loretto
veterán

Pont ezt reméltem a cím hallatán én is... Sebaj, majd később.

Soirée...

(#17) fanti


fanti
addikt

Nagyon jó a cikk! Gratula!
Egy ilyen A64 FX 60-al asszem ki tudnám várni a socket M3-at is! :C

jahhhh, és ez már jól kibírná tömni a 7800GT-met is.

de a realitás talaján maradva majd egy X2 3800+ lesz úgyis a befutóm..... majdan.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#18) #72042496 válasza kovsol (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még nem olvastam végig a cikket, de lehetséges, hogy a gyári hűtéssel 9%-ot engedett, míg az általad is kiszámolt 16%-ot más hűtővel érték el? :)

Ismét csak ámulok a render eredmények láttán, az én 3200+-om ezekhez képest abakusz... :D

[Szerkesztve]

(#19) AirBooms válasza Adi (#7) üzenetére


AirBooms
addikt

Az én csőrömet is piszkálják ezek a Core Duo procik, de azért én láttam olyan tesztet is, ahol nem volt olyan egetrengető a teljesítménye. Pl. itt: [link]
Ebben a tesztben kétségtelen, hogy jól szerepelt a Yonah, teljesítményfelvételben pedig lealázta az ellenfelet, de azért, amit állítasz - miszerint egy P4 EE 965-öt lever - az nem látszik bizonyítottnak, ráadásul itt ''csak'' egy 955 volt az ellenfél.

(#20) fLeSs válasza kovsol (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a gyári hütéssel csak ~4100 mhz-ig ment, egy arctic cooling cuccot használtunk a 4,33 ghz-hez.
ejnye, nem olvastad el a cikket, csak átpislogtad. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) fanti


fanti
addikt

Én is a megbízhatóságra voksolok!

10 évig Intelt használtam, utána (6 éve már) AMD-t használok.
Vissza nem térnék semmi pénzért az Intelhez!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) Zotya84 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez nekem is tetszett.

Jó a teszt, de asszem maradok az X2 4400+nál, lassan belefér egy százasba... :)


Szerk: Balika, én is hasonló cipőben evezek, azokon már hogy menne egy dvd-rb!?
előreláthatólag nem tartana 8-16h-ig minőségtől függően... :)

[Szerkesztve]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) g@bo válasza fanti (#21) üzenetére


g@bo
nagyúr

conroe?

(#24) LordX


LordX
veterán

Lécci, a teljes rendszer teljesítménye és egyéb hasonló grafikonoknál legyen már CnQ-EIST / idle / full terhelés sorrendben (ha nem is most, a jövőben), mert a mostani nagyon buta, és a CnQ-EIST nem egy ''nagyobb'' terhelési üzemmód, hanem pont az idle alatti.

(#25) fanti válasza g@bo (#23) üzenetére


fanti
addikt

nem! akkor sem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#26) rup1u5


rup1u5
nagyúr

ezért kár volt koptatni a bill-t

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#27) fLeSs válasza LordX (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

igazad van, este átalakitom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Scream007


Scream007
őstag

Utcsó 2 mondat mindent elmond. :R
Amugy meg aki mégis venni akar ezek közül halál mind1 melyiket veszi mert így is ugyis jól jár.A különbség elhanyagolható köztük, és úgyis csak az dönt melyik oldal felé húz az adott egyén.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#29) K82


K82
őstag

nem értem mi köze a megbízhatóságnak az előbbi teszthez

egyébként meg az AMD is megbízható

no meg osztom rup1u5 véleményét

[Szerkesztve]

Pixel / OnePlus Pad

(#30) Loretto


Loretto
veterán

Elég lesz... Hagyjuk a flame-et.

Soirée...

(#31) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Grat, jó kis teszt :R
És számomra van egy nagyon fontos momentuma: Végre együtt láthattam a PentiumD 805 és a X2-3800+ tuningolt eredményeit :C
Köszi, sikerült eldönteni,X2-m lesz ha DualCore-ra vágyok.

(#32) várnarancs


várnarancs
addikt

Hát nemtom. Szerintem egyiket sem éri meg venni, főleg h alig lehet kapni:DD Amit én nem értek, h az Intel miért nem használ nagyobb L1 gyorsítórátat, vagy miért nem rak bele egy adag L3-at? :F

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#33) CSorBA válasza fanti (#17) üzenetére


CSorBA
őstag

Ezzel énis így vagyok :) 939es MSI K8N sli platinum alaplapom, és asszem a csúcsa lenne egy fx 60 bele majdan, ha megfizethető lesz... bár sztem az x2 3800+ hamarabb lesz az :) (vagyis a számomra)

(#34) fLeSs válasza CSorBA (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az fx-60 sosem lesz megfizethető, mert amikor jön új fx 1000 dollárért, a régit kivonják a forgalomból.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) korner83


korner83
tag

Jó a teszt, de tényleg valójában hány ember vesz ma Mo.-on 200ezer Ft fölötti CPU-val rendelkező gépet.

Mi a véleményetek az alábbi configról?

ATX Táp DT400A2 400W Chieftec 24/20 tűs táp cs. 12cm ventilátor
Chieftec BG-02B-B-SL, / Midi torony / tápegység nélkül / ezüst

Pentium D 805 2,66 Ghz Dual Core 64bit
Asrock Ati Xpress 200 775 Twins-Hdtv LGA 775 DDR/DDR2 VGA+PCX SATA

Samsung 160 GB. 7200 rpm ATA-133 8MB 3év gar
1 GB DDR II Ram 667 Mhz Samsung
52/32/52x LG CD-writer drive fekete

Késöbb vennék még bele egy 7600GT-t, egy DVD írót, meg még egy giga ramot. Elsődlegesen nem játékra kell,hanem renderelésre. Ezzell az alaplappal és memóriával jól húzható a CPU?Táp bírni fogja a VGA és DVD író bővítést?

(#36) fLeSs válasza korner83 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elég egy topikban feltenni a kérdésedet, a pentium d 805-ös topikban már válaszoltam is rá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) K82


K82
őstag

Lehet hülye kérdés:

ha az AMD DDR400-as memóriákkal hozta nagyjából azt a teljesítményt, amit az Intel DDR2 800-zal, mi lesz akkor ha az AMD-nél is bejön a DDR2?

Pixel / OnePlus Pad

(#38) kovsol válasza fLeSs (#20) üzenetére


kovsol
titán

jól van na lebuktam :D óra elött gyorsan átfutottam rajt csak :B

May the Force be with you!

(#39) fLeSs válasza K82 (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

semmi, mert ugyanolyan gyors lesz ddr2-vel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Goose-T válasza K82 (#37) üzenetére


Goose-T
veterán

Szinte semmivel nem jobb a DDR2-800 memóriával az AMD az előzetes tesztek szerint.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41) K82 válasza Goose-T (#40) üzenetére


K82
őstag

gondoltam gyorsabb lesz vele az AMD, de ezek szerint nem nagyon

nem mintha így nem lenne elég gyors :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#42) martonx válasza Goose-T (#40) üzenetére


martonx
veterán

Talán ha 5%-kot fog gyorsulni, de ez két hónapon belül úgyis kiderül :C

Én kérek elnézést!

(#43) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Lassan itt a ddr3 is... Megint ki lehet mejd szinte mindent dobni :O

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#44) Obi-1 válasza K82 (#29) üzenetére


Obi-1
őstag

Rup1U5, K82:

Szerintem meg Kalwa nem flame célból írta, hanem humorból, amit ti nem értettetek meg.

Only a Sith deals in absolutes.

(#45) Chieftec válasza LALA_kiraly (#43) üzenetére


Chieftec
őstag

Miért is? 2*1GB jófajta RAM meg X2 4400+ szal elég sokáig kihúzhatod még. DDR2 jelenleg lassabb, kiforratlanabb mint a DDR, szal 533 as meg 800 as DDR2 nek nemsok értelme van. Majd amikor 1+GHz fölött mennek, jobb időzítésekkel akkor lesz.

(#46) donw3ga válasza Chieftec (#45) üzenetére


donw3ga
senior tag

mit értesz azalatt, hogy kiforratlanabb ddr2? :)

(#47) Chieftec válasza donw3ga (#46) üzenetére


Chieftec
őstag

Elsősorban magas latencyk, nem hozott akkor gyorsulást, hogy megérné váltani.. Sztem DDR 5-600 ruleZ jelenleg!

[Szerkesztve]

(#48) AusWolf


AusWolf
őstag

És még mindig az AMD a jobb játékban és az Intel egyebekben (tömörítés, konvertálás stb). Bár nem minden esetben.

Szerintem nincs szükség ekkora tuningolásra. Az én 3.0-s A64-em, ami még S754-es remekük kihajtja a GF 7800GS-em, akkor egy 7900GTX vagy egy R X1900XTX szerintem simán elmenne egy 3500+-szal vagy egy 630-as Pentiummal.

P.S.: Mi lenne akkor, ha az AMD procik az Intelek órajeleivel mennének? Júúúúj! :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#49) K82 válasza AusWolf (#48) üzenetére


K82
őstag

sztem nagy gyalázás :P

#44 Obi-1: bocsi, nekem nem esett le a humoros szándék

Pixel / OnePlus Pad

(#50) deicide válasza AusWolf (#48) üzenetére


deicide
veterán

valószinüleg rommá égne, ha a hővédelem nem kapcsolná le :D.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.